dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jocer

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Posty
    61

    Domyślnie na co sie montuje parapet marmurowy?

    Witam,
    chce założyć parapety marmurowe wewnętrzne w domu, juz wybrałem tylko cena montażu mnie zniewala -850zł. mój fachowiec on wykończenia mówi że zamontuje je za 50zł od sztuki, tyle że fachowiec montuje na pianke a ekipa od marmurów na klei. i kto ma racje ? na co powinno sie montowac?
    mój fachowiec twierdzi ze jak posmaruje klejem to wkładająć paraper w wyciete szczeliny po bokach będzie ssuwał ten klej a pianke sobie siknie.
    pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal_Kamilka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam
    Ja zapłaciłem za montaż parapetów 800zł, czyli bardzo zbliżona kwota.
    U mnie montowali na klej, a później pianowali dookoła. Z racji tego że miałem już wstawione okna i zrobione tynki musiałem kuć ściany.
    I ponownie obrabiać tynkiem.

    Jeżeli masz już tynki położone to przy wykuwaniu otworów bocznych dla parapetów zwróć uwagę by majstry nie wykuły za dużych dziur tak jak to było u mnie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.111

    Domyślnie

    Kwoty które podajecie nic nie znaczą.
    Montaż "liczy się" zwykle za metr bieżący, kwadratowy, lub za sztukę. Znając stawkę można wstępnie powiedzieć ze dużo lub mało.
    Jeśli uważacie, że otwory same się "wybijają" za duże, to zawsze możecie to zrobić we własnym zakresie.
    Nie da się wstawić parapetu w otwór większy niż on sam o 5mm...
    Dziura ok 2cm większa to minimum, poza tym cegla, tynk leży różnie i niekiedy odpada kawałek więcej...

  4. #4

    Domyślnie

    Można samemu. poziomnica, piana niskoprężna, mały diaks z tarczą do betonu, przecinak i młotek, zaprawa. Dzień pracy, 800 zł w kieszeni.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.111

    Domyślnie

    Trudno się nie zgodzić z Regutem Czasem tylko zostanie 2-3 parapety połamane..

    Zapomniałem właśnie tego dodać - w zależności od tego jaki to marmur (czyli kamień naturalny) może się okazać, że jest na tyle delikatny, że byle naprężenie spowoduje jego pęknięcie. Miałem w ub r. jakiś taki.. pękał w rękach, mimo że był podklejony siatką wzmacniającą. Dlatego czasem lepsza może być zaprawa.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal_Kamilka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Kwoty które podajecie nic nie znaczą.
    Montaż "liczy się" zwykle za metr bieżący, kwadratowy, lub za sztukę. Znając stawkę można wstępnie powiedzieć ze dużo lub mało.
    Jeśli uważacie, że otwory same się "wybijają" za duże, to zawsze możecie to zrobić we własnym zakresie.
    Nie da się wstawić parapetu w otwór większy niż on sam o 5mm...
    Dziura ok 2cm większa to minimum, poza tym cegla, tynk leży różnie i niekiedy odpada kawałek więcej...
    Witam
    zgodzę się z Tobą odnośnie wykuwania, ale można to zrobić delikatnie np. szlifierką kątową bardzo dokładnie a nie jak było u mnie młotem udarowym
    U mnie koszt 800 złoty za 10 parapetów (średnio parapet 150 cm)

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.111

    Domyślnie

    Szlifierka kątowa ma stronę prawą i lewą. W jednym kierunku wytniesz pod samo okno, w drugą zostaje większy kawałek...
    Też mi sie wydawało, że to proste takie wycięcie i miałem w myślach "żale" do swojego majstra - aż pewnego razu musiałem sam jechać i od początku do końca zrobić montaż.. i już wiem, że to nie takie hop siup

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Z takimi tematami to zapraszam do działu "zrób to sam".
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jocer

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Posty
    61

    Domyślnie

    Panowie mi nie chodzi o to czy zrobić to samemu czy ma zrobic to fachowiec lub czy 800 to dużo czy mało tylko czy montuje sie na klei czy mozna też na piankę.
    Pozdrawiam

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.111

    Domyślnie

    Za mało danych podałeś, by móc udzielić takiej odpowiedzi: ilość, materiał (jaki marmur) jaka ściana, luz.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jocer Zobacz post
    Panowie mi nie chodzi o to czy zrobić to samemu czy ma zrobic to fachowiec lub czy 800 to dużo czy mało tylko czy montuje sie na klei czy mozna też na piankę.
    Pozdrawiam
    na moje PIANKA nie jest materiałem do montowania parapetów czy też czegokolwiek innego.

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    U mnie montowali na piankę parapety granitowe już kilka lat temu i jak do tej pory nie odpadły ani nie opadły. Sam kilka razy na nie stawałem i nic się nie działo - jest to dość duża powierzchnia i nie ma szans, żeby pianka się zgniotła i parapet opadł. Ważne jest chyba tylko to, żeby zminimalizować puste przestrzenie pod parapetem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony