dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vcppp_p

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-520
    Posty
    6

    Domyślnie wakacyjna toaleta - sławojka?

    dzień dobry,
    mam domek letni na działce leśnej, niestety bez kanalizacji (domek ma wiele lat, a dopiero w tym roku podciągnięto tam wodę na działkę) - środek lasu, daleko od cywilizacji.
    niestety, dokuczliwy jest tam brak toalety, wszystkie potrzeby trzeba załatwiać z saperką w otaczającym lesie. pomijając wątpliwy komfort tego rozwiązania, jest to niemal niewykonalne w sezonie "komarowym".

    do zalatwiania "grubej sprawy" zupełnie akceptowalnym rozwiązaniem byłby znany z obozów harcerskich system tzn w lesie dziura w ziemii i belki nad tym + namiot-moskitiera dookola gdyby nie koszmarny smrod

    tutaj wlaczyla mi sie innowacyjnosc, tzn pomysl by wykopac dziure w ziemii kawalek dalej, przykryc ja deskami, doprowadzic do dziury drewniana rynienke (dwie deski zbite pod katem 45 stopni) - splukiwac z wiadra wody. Zakladam ze przy uzyciu raz dziennie (tzn jedno-dwa wiadra wody na dobe) zdazy to wsiaknac w ziemie - z tym raczej problemu nie bedzie, gliny tam nie ma.
    zalety sa takie ze na koniec wyjazdu / sezonu mozna zwyczajnie dziure (i drenwniana rynne) zakopac.

    boje sie tylko ze sama rynienka bedzie sie zbyt brudzic. mozna by zrobic plastikowa ale tutaj problemem bedzie jej usuniecie na koniec sezonu - trzeba by ja gdzies wywiezc albo cos, a przeciez w aucie tego wozic nie bede.

    wszelkie rozwiazania typu "szambo + blaszana buda" odpadaja z dwoch powodow:
    1. koszt bydowy
    2. wszystko co cenne stamtad zginie. Kazdy kawalek metalu zostawiony na zewnatrz - zostanie wywieziony. nawet kran ogrodowy mi przez zime wykrecili.

    rozwiazania typu "toaleta separujaca" z beczka na g**.. - podejrzewam ze nie rozwiazuja problemu smrodu, a tylko dokladaja kwestie wyniesienia tego jak sie zapelni.

    jakies sugestie / pomysly / porady?


    z gory dziekuje i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Smród? Może to kwestia diety?

    Ja mam na budowie tak:



    Parę starych desek, banery reklamowe po zakończeniu promocji i ścinek blachy na górze.
    Do odświeżenia powietrza wystarczy wisząca choinka zapachowa. Podłoże piaszczyste. Frakcja płynna natychmiast wsiąka, a stała sobie wysycha.
    Zależy jeszcze ile osób z tego korzysta. Niektrórzy przesypują wapnem, albo trocinami.

    Wydaje mi się że spłukiwanie dodatkową wodą nie jest dobrym rozwiązaniem. Śmierdzi właśnie wtedy kiedy jest mokro i robi się breja, a nie wtedy kiedy wszystko wsiąka i wysycha.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vcppp_p

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-520
    Posty
    6

    Domyślnie

    dziekuje.
    ja mysle o czyms prostszym, dach z brezentu naciagnietego na drzewach, "sciany" z moskitiery.

    ciezko mi uwierzyc ze nie smierdzi jak jest sucho ... zwlaszcza ze nawet jak sie nie bedzie sikac tam, to w wilgotnym zacienionym lisciasctym lesie nie wyschnie chyba tak szybko.

    stad byl pomysl zeby splukiwac do dziury dalej

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    A to tak wolno? Przepisy czegoś takiego nie zabraniają?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vcppp_p

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-520
    Posty
    6

    Domyślnie

    slawojki sa zabronione? nie slyszalem o tym :/ ... idac tym tropem, zapewne nie wolno mi we wlasnym lesie, za przeproszeniem, srac do wykopanego saperka dolka.
    mimo wszystko, bede, bo musze.
    nie zamierzam budowac betonowego zbiornika ktory bedzie "bomba" biologiczna, zakladam ze jak sa dwie osoby okresowo w sezonie letnim to ilosc "produkowana" nie bedzie niebezpieczna dla srodowiska i mozna zlewac to wiadrem wody prosto do dolka... a czy unijne przepisy badajace krzywizne banana i inne parametry to uwzglednily czy nie, to mnie dosyc malo interesuje ;p

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    A to tak wolno?
    Niektórym wolno.

    A niektórym szybko
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vcppp_p

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    gdansk
    Kod pocztowy
    80-520
    Posty
    6

    Domyślnie

    mi zazwyczaj wolno, dlatego chce zadbac o komfort

  8. #8

    Domyślnie

    A czy ktoś korzystał z wynajmowanych toalet przenośnych? Bo ja od wiosny spędzam sporo czasu na działce i też w dość licznym towarzystwie i zastanawiam się czy nie załatwić tej kwestii przez Wc serwis, skoro na budowach dają radę to myślę, że u mnie też powinny.,

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrystianM Zobacz post
    A czy ktoś korzystał z wynajmowanych toalet przenośnych?
    My korzystaliśmy przez cały okres rozbiórki - budowy z tojtoja.
    Wypozyczyliśmy kabinę Vip Fresh (z umywalką) na 6 miesięcy, do użytku przez dwie osoby, sporadycznie trzy.
    Ekipa budowlana miała swoją kabinę.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Ja bym zrobił bardziej "profesjonalnie".
    Zakopałbym dużą beczkę, taką z 200 litrów, ale bez dna. do beczki doprowadził bym normalnie rurę kanalizacyjną, którą bym zakopał tuż pod powierzchnią ziemi. A do tego już kibelek najlepiej z desek, deska klozetowa elegancja "w plastyku", w miarę solidny, żeby postał więcej niż jeden sezon. Pomalować na zielono żeby nie straszył w lesie.

    pzdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony