dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 33
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 655
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Uznałam, że zacznę po kolei.

    Ponieważ dom był w stanie surowym zamkniętym czekały nas takie prace jak murowanie ścian, tynkowanie i instalacje, co za tym szło decyzja co do kominka.

    Zdecydowaliśmy się na kominek tradycyjny palony drewnem, ale z powodu bezpieczeństwa z zamkniętym paleniskiem. Co do wyglądu kominka miał mieć portal z białego kamienia i wysłonki przy palenisku z czarnego granitu. Coś podobnego do:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek wiktorianski.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	169270

    W trakcie realizacji jednak okazało się, że kamieniarze nie są w stanie wykonać podobnego portalu, pomimo wcześniejszych zapewnień firmy kominkarskiej. Stanęło na tym:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-10-27_13.53.47.jpg
Wyświetleń:	519
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	169271

    Teraz szukam portalu lub kogoś kto wykona mi takowy. Zaczęłam również się zastanawiać nad wykonaniem/kupieniem portalu drewnianego. Oczywiście kamienny byłby bardziej elegancki, ale za to drewniany byłby tańszy i mógłby mieć bardziej bogate zdobienia. Jak na razie temat stoi.

    a to jeszcze kilka inspiracji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	550752_351505318251562_1177261966_n.jpg
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	57,4 KB
ID:	169272
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reg_thelangley2_722x722.jpg
Wyświetleń:	335
Rozmiar:	37,4 KB
ID:	169273
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  2. #22

    Domyślnie

    Witam
    Piękne początki, czekam na więcej.
    Mam pytanie dot. łazienki a dokładniej cokołów. Zastanawiam się nad płytkami colli kebel, ale nigdzie nie mogę namierzyć sensownych cokołów do tego. Zdradź jakich użyłaś

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał monzel Zobacz post
    Witam
    Piękne początki, czekam na więcej.
    Mam pytanie dot. łazienki a dokładniej cokołów. Zastanawiam się nad płytkami colli kebel, ale nigdzie nie mogę namierzyć sensownych cokołów do tego. Zdradź jakich użyłaś
    Witaj,
    tak tu był tzw. "myk" Cokoły zrobione są z płytek gładkich i listwy (wszystko z serii KEBEL), poniżej mój rysunek dla fachowców:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana lazienka.jpg
Wyświetleń:	483
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	169281

    Nie wiem, czy to dobrze widać. Od dołu przycięta gładka płytka, listwa, 2 płytki boazeryjne i znów listwa.
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  4. #24

    Domyślnie

    Chyba rozgryzłam jak to zrobiłaś

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hester83
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    01-035
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kordelia Zobacz post
    No i utknęłam na wątku Czaplanki! Ile tam inspiracji i komentarzy, miło wiedzieć, że jest ktoś kto podziela moja wizję.

    Ostatnio miałam sporo wątpliwości co do moich zapędów, ale muszę się wziąć w garść i brnąć dalej, do mojego celu.

    Co do moich planów, ponieważ założyłam wątek z opóźnieniem muszę sporo nadrobić. Tylko nie wiem od czego zacząć...
    Ja mogę zadac pytania pomocnicze, bo mnie kilka rzeczy bardzo interesuje

    Na zdjęciu kuchni widzę dośc ciemne okna - jaki kolor wybrałaś? Jakie masz/planujesz mieć drzwi wewnętrzne? Widzę, przynajmniej po kuchni, że ściany w standardowej bieli czy kremie też nie będą, podłoga jest chyba w kolorze dębu (?) - jakie zatem listwy podłogowe?

  6. #26

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hester83 Zobacz post
    Ja mogę zadac pytania pomocnicze, bo mnie kilka rzeczy bardzo interesuje

    Na zdjęciu kuchni widzę dośc ciemne okna - jaki kolor wybrałaś? Jakie masz/planujesz mieć drzwi wewnętrzne? Widzę, przynajmniej po kuchni, że ściany w standardowej bieli czy kremie też nie będą, podłoga jest chyba w kolorze dębu (?) - jakie zatem listwy podłogowe?
    Co do okien to nie miałam wyboru, kupiliśmy dom w stanie surowym zamkniętym i okna takie już były Ale mamy plan! mój M wpadł na pomysł, że okna okleimy na biało, tak jak to się robi np. z drzwiami. Drzwi wewnętrzne białe z koronami, dziś mam nadzieję, że podpiszemy umowę ze stolarzem (więcej w późniejszej relacji), listwy przypodłogowe również białe (wys. 10-12 cm). Podłogę w salonie mamy ciemną (prawie wenge), gres drewnopodobny (hiszpańska firma - nazwy musiałabym poszukać, bo już dawno kupowaliśmy), kolor podłóg dobierałam do koloru gresu i będą z ciemnego dębu (deska olejowana):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SNC01164.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	169305

    Co do ścian, to nadal się waham. W kuchni jest ciemny odcień szarości, aby stworzył kontrast dla mebli. W salonie planowałam bardziej pastelowy odcień szarości, ale zastanawiam się również nad miętą, bo w tym kolorze ma być tapeta w holu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1302606395.8144.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	39,6 KB
ID:	169307
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hester83
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    01-035
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kordelia Zobacz post
    Co do okien to nie miałam wyboru, kupiliśmy dom w stanie surowym zamkniętym i okna takie już były Ale mamy plan! mój M wpadł na pomysł, że okna okleimy na biało, tak jak to się robi np. z drzwiami. Drzwi wewnętrzne białe z koronami, dziś mam nadzieję, że podpiszemy umowę ze stolarzem (więcej w późniejszej relacji), listwy przypodłogowe również białe (wys. 10-12 cm). Podłogę w salonie mamy ciemną (prawie wenge), gres drewnopodobny (hiszpańska firma - nazwy musiałabym poszukać, bo już dawno kupowaliśmy), kolor podłóg dobierałam do koloru gresu i będą z ciemnego dębu (deska olejowana):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SNC01164.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	169305


    Co do ścian, to nadal się waham. W kuchni jest ciemny odcień szarości, aby stworzył kontrast dla mebli. W salonie planowałam bardziej pastelowy odcień szarości, ale zastanawiam się również nad miętą, bo w tym kolorze ma być tapeta w holu:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1302606395.8144.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	39,6 KB
ID:	169307
    To szkoda że przemalowujecie - ja wybrałam w kolorze orzecha, bardzo mi się ciemne podobają, i chętnie bym pogadała o komponowaniu ich z resztą wyposażenia, ale rozumiem że Ty wolisz białe A to jest plastik jak rozumiem, skoro chcecie oklejać? Konsultowaliście juz z kimś? Ciekawa jestem jak to w praktyce wygląda...

    Jak białe okna to drzwi i listwy najnaturalniej też białe Szarośc w kuchni jest piekna, a miętę bardzo lubię i jako kolor bym bardziej obstawiała - tylko nie wiem jak do tej szarosci kuchni będzie pasować, czy w układzie domu to nie będzie zbyt duże przejście? Tapeta bardzo ładna

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hester, jak na razie wszystko dobieram do tych brązowych okien, białe okleiny to tylko koncepcja,ale nie ukrywam, że wolałabym białe. Nie znalazłam jeszcze opinii na temat tego oklejania, znalazłam tylko nieco, że są w ofercie okleiny np. na drzwi i najczęściej imitujące drewno (tych jest sporo). Na zdjęciach wygląda to świetnie, no ale wiadomo jak to jest ze zdjęciami. Jeśli coś znajdę więcej to na pewno coś napiszę.
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  10. #30

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Hester83
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawa
    Kod pocztowy
    01-035
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kordelia Zobacz post
    Hester, jak na razie wszystko dobieram do tych brązowych okien, białe okleiny to tylko koncepcja,ale nie ukrywam, że wolałabym białe. Nie znalazłam jeszcze opinii na temat tego oklejania, znalazłam tylko nieco, że są w ofercie okleiny np. na drzwi i najczęściej imitujące drewno (tych jest sporo). Na zdjęciach wygląda to świetnie, no ale wiadomo jak to jest ze zdjęciami. Jeśli coś znajdę więcej to na pewno coś napiszę.
    Dzięki z góry

    Wejdź do mnie, własnie wrzuciłam zdjęcie orzechowych okien i białych drzwi Jakby jednak miały te brązowe zostać

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamilcia Zobacz post
    śliczna tapeta co to?
    Decor Maison, katalog Abby Rose 2
    http://www.decormaison.com.pl/?attachment_id=9141
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam się! Brnij dalej, ślicznie się zapowiada. I te Vivesiki, mniam Nie żałuj duuuużej ilości fotek!
    Ostatnio edytowane przez dorkaS ; 11-02-2013 o 21:31

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    No to podpisaliśmy umowę na drzwi wewnętrzne Mam nadzieję, że wyjdą świetnie.
    Będą wyglądały mniej więcej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi pelne 2 opaska wieniec.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	169431Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi_oszklenie_opaska z wiencem.jpg
Wyświetleń:	353
Rozmiar:	45,2 KB
ID:	169432
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Piękne drzwi
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  16. #36

  17. #37

    Domyślnie

    To i ja wpadłam się przywitać i pogratulować pięknie zapowiadającego się domu.
    Jak na razie wszystko wydaje się być świetnie przemyślane, dopracowane, konsekwentne

    Kuchnia nie do końca w moim stylu, ale niezaprzeczalnie robi wrażenie. Przez chwilę zastanawiałam się czy to nie inspiracja, ale w końcu dostrzegłam kabel...

    Moim faworytem jest łazienka. Fantastyczne są te boazeryjne kafle!!

    Będę z przyjemnością przychodzić

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drop_Inn Zobacz post
    To i ja wpadłam się przywitać i pogratulować pięknie zapowiadającego się domu.
    Jak na razie wszystko wydaje się być świetnie przemyślane, dopracowane, konsekwentne

    Kuchnia nie do końca w moim stylu, ale niezaprzeczalnie robi wrażenie. Przez chwilę zastanawiałam się czy to nie inspiracja, ale w końcu dostrzegłam kabel...

    Moim faworytem jest łazienka. Fantastyczne są te boazeryjne kafle!!

    Będę z przyjemnością przychodzić
    Zapraszam, zapraszam!!! mam nadzieję, że łazienka okaże się perełką, jak na na razie to jeszcze nie ten efekt
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Chciałam się przywitać i pogratulować konsekwencji w urządzaniu...
    Pojawię się od czasu do czasu ,bo to jak najbardziej moje klimaty są ...
    Podoba mi się pomysł z boazerią w łazience ,,ja kupowałam całe panele za niebotyczną kwotę ...
    Miłego dnia!!

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Kordelia
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-140
    Posty
    343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beauty Zobacz post
    Chciałam się przywitać i pogratulować konsekwencji w urządzaniu...
    Pojawię się od czasu do czasu ,bo to jak najbardziej moje klimaty są ...
    Podoba mi się pomysł z boazerią w łazience ,,ja kupowałam całe panele za niebotyczną kwotę ...
    Miłego dnia!!
    Witam i zapraszam, postaram się zamieszczać dużo zdjęć
    Tak widziałam, że masz te piękne płytki Grazia, chorowałam na nie, ale cena mnie wyleczyła skutecznie. Na szczęście udało mi się znaleźć te.

    Miłego dnia!
    Ostatnio edytowane przez Kordelia ; 12-02-2013 o 10:37
    Styl angielski? ...zobaczymy co z tego wyjdzie!

    W stylu angielskim

Strona 2 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony