dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie jak najlepiej palić w kominku

    mam kominek arysto a boczną cszybą w dgp do 3 pokoi na górze. Dolot powietrza z zewnątrz pod kominkiem. Czy lepiej go na początku mocno załadować aby później zamknąć dolot powietrza i szyber i utrzymywać ciepło z żaru, czy dokładać po sztabce? do tej pory dokładałem po sztabce ale pomimo ze drewną to dąb strasznie szybko sie spala i tymsamy dużo mi go idzie, dzięki za rade
    dodam ze powietrze w dgp tez zamiast cieple to letnie tylko leci czemu?

  2. #2

    Domyślnie

    Za mało danych, żeby pomóc. Powietrze zewnętrzne pod wkład, czy bezpośrednio do paleniska, dystrybucja powietrza mechaniczna, czy konwekcyjna, z obudowy czy dystrybutora, powietrze letnie, czyli ile stopni, drewno strasznie szybko się spala, czyli jak długo / krótko ?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    fantomek24

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    powietrze z zewnątrz pod kominek fi 100, drewno sezonowane rok, dgp mechaniczne turbina ok 5m od kominka na strychu, powietrzne letnie a nie ciepłe czy gorące (wiadomo zalezy jak i ile czasu sie pali) ale bez szału, powietrze do DGP z obudowy konika obudowa płyty krzemienne

  4. #4

    Domyślnie

    Nadal nie jest jasne, jak doprowadzone jest powietrze zewnętrzne - proszę napisać wyraźnie, czy wykorzystany jest króciec przyłączeniowy do powietrza zewnętrznego, czyli wędruje ono bezpośrednio do wkładu? Co prawda puszczenie powietrza "luzem" byłoby idiotyzmem, ale takie właśnie pomysły przychodzą do głowy niektórym wykonawcom. Taka racjonalizacja( plus np. za małe wloty powietrza do obudowy) i mamy w domu mnóstwo świeżego powietrza , za to mniej ciepłego.

  5. #5
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Lepiej było by ci założyć topik pt.Jak najlepiej palić w moim kominku w którym zastosowałem i zrobiłem to i tak.
    1.2.3.4.5.6............itd.Po takich zastosowaniach temp. tu = się tyla a tyle,tam tyle i tyle,rozpalam taką techniką a taką,pomocnicze urządzenia w tym moim układzie mam takie a takie,komora wygląda tak i tak,wkładam tyle i tyle drewna-polan i po tylu a tylu godz.-minut w komorze paleniskowej jest smutek czyli tak i tak,ot i prawie wszystko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony