dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mcbulii

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lipnik
    Kod pocztowy
    98-354
    Posty
    1

    Domyślnie Czy wogole pompa zda egzamin

    Dzień dobry to moj pierwszy post. Mam dom piętrowy 200 m2 ( góra i dół po 100 m2 )zbudowany różnie: pustak, cegła czerwona pełna. Grubość murów to minimum 25 cm. Docieplony styropianem 15 cm. Izolacja stropu miedzy piętrem a poddaszem to 10 cm wełny grubej sprasowanej o gęstości 110 kg. Oprócz tego dach ocieplony wełną 15 cm + 5 cm. Gęstość 50 kg. Dol mam korytarz 2 grzejniki, kuchnia jeden, jadalnia jeden, salon jeden, sypialnia jeden, łazienka drabinka. Góra: grzejniki w sypialni i pokoju dziecka x2. Salon, kuchnia, korytarz, łazienka podłogówka. Mam piec na ekogroszek 24 kw. Temperatura na piecu 50 stopni. Na gorze była sauna. Przy zaworach ustawionych na 1 z 5. Obecnie każde źródło mam połączone w system danfoss link. W końcu mogę regulować temperaturę. Kobiety lubią ciepło. O 22 temperatura spada do 20 stopni i tak do 6.30 rano. Wtedy 90 % źródeł jest zamkniętych przez system. Są pomieszczenia które w wogole nie są otwierane bo czujniki ciągle widza 23 stopnie. W ciągu dnia jednocześnie działają tylko maksymalnie 5 źródeł ciepła aby dograć czasami do 24 stopni. Kiedys spalalem 8 ton eko przez caly rok z woda. Teraz z
    Danfosem i pompa p do cwu 5 przez sezon.Dostałem dotacje na zmianę źródła ciepła. Chce założyć pompę powietrzna . Dodam ze mam pompę do cwu- która zdemontuje. Mam jeszcze drugi budynek 36 m2 gdzie zaworem mieszającym ustawionym na 1 podaje ciepło aby było tam zimą około 10 stopni. Tzw. kuchnia letnia. Ze względu na duże zużycie energii około 12000 kwh rocznie założyłem fotowoltaike o mocy 15 kw. Ale.rozbuduje ja o zużycie energii pompy. Aby wyjść na zero. Myślałem o zamontowaniu pompy Panasonic 16 kw. Lubie robić nadwyrost. Czy to nie za mało? Czy jest sens taka duża pompę zakładać? Będzie to moje jedyne źródło ciepla . W razie braku energii mam agregat z ats o mocy 10 kw. W dodatku na gorze w pokojach, na dole w salonie i sypialni chce zmienić grzejniki na klimakonwektory. Doradzcie mi z pompa i klimakonwektorami. Nie chce zrobić bledu.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Teoretycznie im dom gorzej ocieplony - PC wróci się szybciej ... Odnośnie mocy ja nie doradzę , nie jestem fachowcem
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    PC grzeją w Polsce kilka tysięcy domów i trudno znalęźć niezadowolonych.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lord10

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja też się zastanawiałem mi wychodzi taniej niż na węglu dla mnie rewelacja. Z tym że więcej warunków trzeba spełnić niż przy węglu.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ostry35

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-688
    Posty
    3

    Domyślnie

    A jak u was sprawa ma się z ciepłą wodą. Konkretnie chodzi mi o to czy długo trzeba czekać na nagrzanie? Mój znajomy na z tym spory problem przy pompie. Sporo zimnej musi zlecieć zanim pojawi się ciepła. Nie wiem czy to standard czy akurat jeden przypadek na tysiąc. Firma l obiecuje mi, że ich bufor do pomp ciepła daje natychmiastowo ciepłą wodę w całym domu. Mowa o Moje pytanie brzmi czy warto inwestować w wyżej wymieniony zbiornik? Kompletnie się na tym nie znam, a wolałbym mieć pewność wydając tyle pieniędzy.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 24-03-2019 o 08:56

  6. #6

    Domyślnie

    Zastanów się.
    Woda jest grzana w bojlerze obojetnie czy przez pompę czy grzalke czy kociol na węgiel .
    Jesli taki zbiornik zostanie nagrzany nawet częściowo to czas w jakim od otwarcia kranu do momentu pojawienia sie cieplej wody zalezy tylko od odleglosci tego kranu od zbiornika a nie od jego firmy.
    Jak masz daleko krany od zbiornika i przeszkadza Ci czekanie np.20 sek na ciepła to robi sie cyrkulacje cwu i po sprawie.
    Jakas firma "noe" to dla mnie jakaś abstrakcja.
    Chyba że wiesz o tym wszystkim i taka reklamke nieudolna z tym linkiem chciałeś zrobić

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ostry35

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-688
    Posty
    3

    Domyślnie

    Gdyby sprawa rozgrywała się o 20 sekund nie byłoby rozmowy. Na ciepłą wodę moi znajomi czekają koło minuty czasem do dwóch - to około dwóch wiader. Piec oraz bojler mają zamontowany w piwnicy. Dlatego też pytam. Firma podana przeze mnie powyżej twierdzi, że mogę mieć ciepłą od razu. Nie rozumiem dlaczego wklejenie jakiegoś linku z pytaniem ma być od razu reklamą.

  8. #8

    Domyślnie

    To Ty nadal nie rozumiesz tematu ,jak Twoi znajomi w koncu po spuszczeniu 2 wiader wody maja ciepłą wodę to znaczy że pompa im tą wodę nagrzala w bojlerze.
    I jakiej firmy pompę bys nie założył to też nagrzeje.
    Zrozum to ,ze to że czekaja tyle na wodę jest spowodowane albo tym że do piwnicy mają z 500metrów(żart) albo ta woda jest podlaczona 3 calowymi rurami.
    I to nie jest zależne od pompy ciepła.
    Ja mam jakies 10metrow i spuszczam moze z 3 litry wody.
    Jak bedziesz mial bojler blisko to bedziesz mial wode szybko a jak daleko i grube rury to tylko cyrkulacja cwu Cie ratuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony