dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie Czy szpachla do drewna przyjmie olej do podłóg?

    Witam - wlaśnie położono mi drewnianą podłogę. Niektóre deski nie były idealnie równe- są 2-3 mm szparki, więc pan powiedział, ze "to się zaszpachluje i nie będzie widać".

    Poczytałam na opakowaniach mas szpachlowych i nikt nie wspomina, że po tym można olejować. Że nie można też nie piszą.

    Więc: można, czy nie, a jeśli mnie to co?
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    thx - dawno mnie nei było widzę
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  4. #4

    Domyślnie bejca i olej na podłogę?

    Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś zmieniał swój kolor podłogi bejcą, a potem ją zaolejował?
    Mam dąb 3gat i chciałabym uzyskać kolor tzw. czarnego dębu, i taką podłogę zaolejować.
    Oleje triptrap nie maja takiego barwinka
    osmo mają kolor heban, który nabiera "fioletu"
    znalazłam bejcę Aquarethane dąb rustical firmy SYNTILOR - BLANCHON ale nie można zrobić próbki, trzeba kupić.
    czy taką bejcę można pokryć olejem np. osmo ?
    czy ktoś coś takiego robił czy to głupi pomysł?
    prosze o radę

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Jasne, że można.
    Pamiętaj tylko, że bejcowanie podłogi uwidacznia wszystkie błędy popełnione w cyklinowaniu - więc cykliniarz inaczej musi zakończyć szlifowania podłogi (papiery i siatki 120-150). Olej najlepiej nakładać miękką szmatką (3-4 cienkie warstwy). OSMO, TRIP-TRAP, SYNTILOR - każdy z nich nadaje się do Twoich potrzeb.

  6. #6

    Domyślnie

    a możesz mi polecić jakiegoś producenta który ma olej i kolor pod olej żeby wyszła taka podłoga?
    Kupiłam dziś tę bejce i na próbce jest ciemna a na moim dębie po 3ech warstwach nie
    juz tracę nadzieję
    nie wiem gdzie jeszcze szukać

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    O ile na olejach, lakierach, szpachlach, gruntach i klejach jako-tako znam się, to bejca jest mi zupelnie obca. Kiedyś moja siostra pracowała w sklepie z farbami i lakierami i mowiła dobrze o produktach do kolorowania drewna BONDEX.
    Natomiast uważaj aby nie przesadzić z ilością bejcy, bo podłoga będzie wyglądała jak pomalowana farbą (raczej niespecjalnie).
    Możesz spróbować dodać barwnika (np. do farb) do bejcy i uzyskać pożądany kolor. Metodą prób i błędów (tylko dobrze wymieszaj). I 2 warstwy bejcy to wszystko na co możesz sobie pozwolić.

  8. #8

    Domyślnie

    spróbuj znaleźć mieszalnię lakierów i bejc BECKERS - oni ci każdy kolor umieszają. Kup po malutkiej puszce i próbuj:]
    L'operation ZEN!

  9. #9

    Domyślnie jaki olej naj do podłóg dęb co sadzicie o osmo

    poszukuje profesjonalnego sprawdzonego oleju do podóg z drewna deb gdzie za ile jak sprawdza sie na waszych podłogach np.osmo

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Olej na sosnę

    Witam
    Jak w temacie jaki olej najlepiej się nadaje na deski sosnowe? Czy są jakieś oleje lub bejce pod olej którymi da się ładnie wybarwić takie deski czy lepiej olejować bezbarwnym?
    A może w ogóle zrezygnować z oleju i pomalować lakierem?
    Jest dużo informacji odnośnie olejowania podłóg ale zazwyczaj dotyczą drewna twardego lub egzotycznego natomiast w przypadku sosny nie za wiele opinii znalazłem.

  11. #11

    Domyślnie

    Oczywiście, że możemy [ moderowano - reklama ] deski sosnowe olejować,zarówno olejem naturalnym bezbarwnym jak i olejami koloryzującymi. Z olejów wartych polecenia, to Woca i Bona. Woca posiada w swojej ofercie sporą gamę różnych koloryzujących olejów, natomiast Bona z olejów ma tylko bezbarwne, ale za to ma bejce nadające się do olejowania. Nakładając oleje koloryzujące na deski sosnowe należy pamiętać o sękach w deskach, będą się mocno odróżniały kolorystycznie, co nie każdemu może się podobać. Mi osobiscie najbardziej odpowiada deska sosnowa olejowana olejem naturalnym bezbarwnym.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Matskocz

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-090
    Dzielnica
    Śrd
    Posty
    63

    Domyślnie

    Osobiście polecam serie Koralan Holzöl Spezial do drewna iglastego. Występuje w opcji bezbarwnej, lub kilku popularnych odmianach kolorystycznych - bankirai, palisander itp. Korzystałem z niego przy olejowaniu swojego tarasu i na chwile obecną (2 sezony), nie mogę powiedzieć złego słowa o nim. Nie należy do najtańszych - ok 500zł za 10L, ale w przypadku takich produktów, warto zainwestować trochę gotówki.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jarekparkiet
    pod podanym linkiem widziałem też podłogę sosnowa lugowaną możesz coś więcej napisać na temat ługowania jakich środków najlepiej użyc zeby otrzymać dobry efekt?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol Zobacz post
    jarekparkiet
    pod podanym linkiem widziałem też podłogę sosnowa lugowaną możesz coś więcej napisać na temat ługowania jakich środków najlepiej użyc zeby otrzymać dobry efekt?
    Do ługowania zastosuj ługi Fluggera. Wykonaj pracę zgodnie z kartą techniczną załączoną do produktu.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Do ługowania zastosuj ługi Fluggera. Wykonaj pracę zgodnie z kartą techniczną załączoną do produktu.
    a olej też tej firmy czy innej?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol Zobacz post
    jarekparkiet
    pod podanym linkiem widziałem też podłogę sosnowa lugowaną możesz coś więcej napisać na temat ługowania jakich środków najlepiej użyc zeby otrzymać dobry efekt?
    Moim zdaniem najlepszy efekt jeżeli chodzi o [ moderowano - reklama ] ługowanie deski sosnowej[/URL] uzyskasz w systemie firmy Woca. Osobiście proponuję ług biały do drewna iglastego, na to olej biały ekstra i efekt moim zdaniem naprawdę super. Chyba, że wolisz odcienie szarości, jest również ług szary.

  17. #17

    Domyślnie

    olej lepiej użyć innego producenta, specjalizującego się w podłogach.

    Np. timberex, eukula czy artelit

    A ług z fluggera, koniecznie dwukrotnie z padowaniem międzywarstwowym

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ade Zobacz post
    olej lepiej użyć innego producenta, specjalizującego się w podłogach.

    Np. timberex, eukula czy artelit

    A ług z fluggera, koniecznie dwukrotnie z padowaniem międzywarstwowym
    Woca jest firmą, której głównym i zdecydowanie wiodącym produktem są właśnie oleje do podłóg, natomiast każdy położony ług wymaga padowania

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekparkiet Zobacz post
    Woca jest firmą, której głównym i zdecydowanie wiodącym produktem są właśnie oleje do podłóg, natomiast każdy położony ług wymaga padowania
    Miałem na myśli zastosowanie innego oleju niż Fluger;]

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Co do ługu to chyba sobie dam spokój natomiast olej chciałbym położyć i mam do wyboru 3 firmy mianowicie: Bona, Eukula i Pallmann Soyabase. Podpowie ktoś który z tych olejów jest łatwiejszy/tańszy w użytkowaniu/konserwacji?

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony