dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie I urządzamy ...

    I urządzamy. Na poczatek to co juz mamy. A własciwie prawie mamy
    Kominek. Planuję pomalowac na biało z drewniana półką;

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040810.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	177564Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040811.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	77,0 KB
ID:	177565
    Ostatnio edytowane przez bpestka ; 20-03-2013 o 13:04

  2. #2

    Domyślnie

    Schody, a wlaściwie poręcz. Ma być wykończona drewnianą poręczą. Stopnie będą dębowe podstopnie biale.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040812.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	177743 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	49,1 KB
ID:	177742


    Dziewczyny poradźcie malować stalowe elementy na biało (taka była moja pierwsza myśl) czy pójść w grafit? Jak Wam to się widzi?
    Ostatnio edytowane przez bpestka ; 20-03-2013 o 13:29

  3. #3

    Domyślnie

    Dolną lazienkę planuje zrobić w szarości. Gres, ktory mam to Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040651.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	177756
    Aby zlagodzić jej surowośc planuję zakup armatury roca: bol i meridian Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	roca_bol_lavatorio_sobreencimera.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	14,1 KB
ID:	177754 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	i-roca-meridian-n-a346247000.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	33,4 KB
ID:	177755.Czy jest to dobry kierunek? Mam do Was jeszcze prośbę o poradę. w zwiazku z tym, że lazienka ma wymiary 290*150 nie wiem na ktory wc powinnam zdecydować się. Meridian ma 56 cm dlugości co z obudowa wyniesie ok 77 cm zaś compacto 48 cm (69 cm). Czyli zostanie mi wolnej przestrzeni w pierwszym przypadku ok 73 cm zaś w drugim ok 81 cm. Co wybrać większy wygodniejszy wc czy szersze przejście?
    A taki jest plan łazienki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka dolna 1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	177759
    Zabudowa wc ma być pociągnięta od lewj ściany aż do prysznica i do samej góry. Nad tą cześcią obnizony sufit. Potem kabina walk in.
    Ostatnio edytowane przez bpestka ; 20-03-2013 o 09:51

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał bpestka Zobacz post
    Co wybrać większy wygodniejszy wc czy szersze przejście?
    witam

    proponuje zapytac instalatorów, czy mogą stelaż do wc zrobic w scianie (oczywiscie zalezy od grubosci tej sciany i możliwosci technicnych)
    moi sami mi tak zaproponowali, z czego się bardzo ciesze, bo uniknę tego zbędnego uskoku/półki, ktore nie za bardzo mi sie podobaja
    w Twoim przypadku zyskasz przestrzen, która potrzebujesz
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuję. Tez tak chciałam niestety stelaż już mam zamontowany więc wymyslilam sobie jak w planie, czyli obudowe na długości 2/3 sciany.
    Ostatnio edytowane przez bpestka ; 20-03-2013 o 13:31

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie w domku w PL jeszcze bardziej wąsko.. i wcale nie ma za mało przestrzeni przy kibelku.. Jedynie drabinki/ krzesła nie można tam postawić w razie np. malowania 150 cm to zaskakująco dużo jeśli ma sie wszystko dobrze zaplanowane Moja łazienka to ok 140/250 z tego co pamiętam Jest u mnie na wątku.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki anagat. Idę oglądać.
    Ostatnio edytowane przez bpestka ; 08-04-2013 o 11:17

  8. #8

    Domyślnie

    Też się zastanawiam nad takimi barierkami przy schodach, tylko trochę się boję, że dla trójki małych dzieci to trochę niebezpieczne! Níe wiem jak w jakim stylu będzie urządzona reszta domu w zależności od tego pomalowała bym tralki lub níe! Białe jak najbardziej będą pasowały do białych podstopni

  9. #9

    Domyślnie

    Ile metrów ma dom? Ile osób będzie w nim mieszkać? Kiedy przeprowadzka?

  10. #10

    Domyślnie

    Witam natalek. Dom ma 160 m. Ja, mąż i dwulatek. Powiem Ci, że też troche obawiam się, że maly zrobi sobie z barierki drabinę. Jak mu zaczną takie głupoty przychodzic do glowy to stwierdziłam, ze kupię siatkę i przymocuję na kilka lat, aż zmądrzeje

  11. #11

    Domyślnie



    A to moja nieudolna wizualizacja dolnej łazienki o wymiarach 290*150. W płytkach maja być dwie ściany: na przeciwko wejścia i z oknem. Ściana z drzwiami pomalowana na biało. Ściana obok umywalki - biała cegła na niej grzejnik simple biały (już wisi). Obudowa stelaża WC pociągnięta do samej góry i przedłużona do ściany z cegłą. Nad tą częścią obniżony sufit. Obok wc kabina walk in. Umywalka umieszczona na szafce (ok90cm) z drewna (przepraszam za zapożyczenie z forum) troszkę z przesunięciem w prawo. nad nią lustro. Wpierw myślałam o lampach zwisających z obu stron lustra, ale wczoraj w gazecie zobaczyłam zdjęcie z lampami z boku i fajnie to wyglądało. Prysznic o wymiarach 100 *150. Tylko podpowiedzcie, jak zostawię ścianę tylko pomalowana to czy nie będzie na nią chlapało? I wogóle czy to wszystko ma jakiś sens? dzięki
    Ostatnio edytowane przez bpestka ; 22-03-2013 o 09:08

  12. #12

    Domyślnie

    Popatrzyłam na ta swoją powyzsza koncepje i wydała mi sie troche mdła. Więc może tak?


  13. #13

    Domyślnie

    Troszke nie bardzo umie sobie to wszystko wyobrazić! Prysznic na , ktorej ma byc scianie tej z płytkami? Rzeczywiście , że ta cegła może sie troche brudzić! Ciezko taka umyc nie to samo co płytka, zakładajac, ze dzieciatko nie dlugo bedzie malowac farbkami pobrudzi lapki i samo pojdzie umyc to czasem może byc trudno doszorować ta farbe z cegly dlatego stawiała bym na plytki tam gdzie umywalka i prysznic! Ja mam w domu łazienke cała biała tylko blat pod umywalke i obudowa wc jest w srebrnych płytkach i wcale to nie wyglada mdło, wrecz bym powiedziala,ze jest jasno, czysto i przestronnie a o to chodzi w takich malych pomieszczeniach! Moja lazienka ma 2 na 3

  14. #14

    Domyślnie

    Natalek juz sie poprawiam Trochę malo czytelny ten mój szkic, więc trochę opisu. Szkic przedsawia poszczegolne ścianki. Ściana zachodnia to ściana z cegłą i grzejnikiem (długośc 150 cm), pólnocna - od umywalki do końca prysznica - 290 cm, wschodnia - ta z oknem 150cm. Na dole prostokąt to podłoga 150*290 cm. Brakuje jeszcze ścianki południowej (z drzwiami)- tą planowalam pomalowac na biało.

  15. #15

    Domyślnie

    A tu dzięki pomocy moniss wizualizacja mojej lazienki (chodzi o układ pomieszczenia):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BPESTK~3.JPG
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	179436Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BPESTK~2.JPG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	24,0 KB
ID:	179435
    Ostatnio edytowane przez bpestka ; 27-03-2013 o 07:47

  16. #16

    Domyślnie

    Wczoraj dostałam cegielki elkamino. Przymiarki z gresem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040851.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	179664 skalna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040853.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	107,6 KB
ID:	179665 biała
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040854.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	179666 naturalna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040855.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	104,5 KB
ID:	179667 naturalna i naturalna jasna
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1040856.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	104,4 KB
ID:	179668 biała i naturalna jasna

    I skłaniam się ku białej.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Dzień dobry BPesteczko Przyszłam podziękować za prezenty, które u mnie zostawiłaś. Przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale byłam nieco wylogowana z normalnego funkcjonowania.
    Znajome klimaty widzę w łazience .
    Co ja bym zrobiła? Płytki masz dość ciemne i małe okno. Choć bardzo podoba mi się czerwona cegła, to u Ciebie też chyba postawiłabym na białą. Zastanawiam się czy nie położyć też cegły na ścianie z drzwiami? Czy w Twoim odczuciu byłoby za dużo?

  18. #18

    Domyślnie

    Dziękuję Julianna za opinię . Czerwona cegła tez bardzo mi się podoba (i planuję ja w dużej łazience), ale stwierdziłam, podobnie jak Ty, że w malej łazience i przy tych dosyć ciemnych płytkach będzie wyglądać zbyt ciężko. Najprawdopodobniej wiec zdecyduję się na wariant z białą cegłą, tylko wstawię jeszcze jej fragment nad umywalkę i wc (nie będę ciągnąc obudowy stelaża wc aż do góry). Na samym początku tez myślałam o cegle na ścianie z drzwiami, ale że planuje prysznic walk in to troszkę bałam się chlapania i zdecyduję się raczej na pomalowanie jej na biało
    Mam co prawda wątpliwości czy nie będzie za dużo tej białej cegły i czy 150 cm na prysznic nie jest za mało aby nie chlapało na pomalowaną ścianę, ale zobaczymy
    Ostatnio edytowane przez bpestka ; 09-04-2013 o 08:38

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    O dopiero teraz zwróciłam uwagę jaką masz piękną barierkę przy schodach . Barierki zrobiłabym białe .
    Mam coś dla Ciebie. Nie wiem co planujesz pod umywalką i nad wc. Coś tam zaimprowizowałam . Podłogę też zmyśliłam, ale jest w tonacji .


    Dopiero teraz zauważyłam, że masz brązowe okno
    Tak na szybko wersja z brązem


    Na podłogę masz te same płytki? Jeśli tak to będzie problem ze zgraniem fug, na dwóch ścianach. Co do chlapania, to myślę, że to dość indywidualna sprawa . Jednym wystarczy 70 cm, a innym i dwa metry za mało .
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 10-04-2013 o 10:18

  20. #20

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za wizualizację. Czytasz w moich myślach (z tym obrazem nad wc, choć myślałam i o zegarze) Okna mam faktycznie brązowe- dębowe. Na podłogę mam ten sam gres, co na ścianę (zreszta jak na cały dół - kuchnia i wiatrołap - chyba moje lenistwo wzięło gorę) i tu faktycznie będę miała problem z fugą. Umywalkę planuję umieścić na prostej drewnianej szafce-blacie z jedną szufladą o wymiarach 30cm na 90 cm. No i aby nie szatkować już płytek to chciałam pociągną obudowę stelaża wc aż do ściany z cegłą, i dopiero na niej szafka z umywalką. Jeszcze raz - dzieki.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony