dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie Przebuduję Twoją kostkę - wizualizacje dla planujących remont elewacji

    Ciekawe, czy się na coś przydam Forumowiczom?

    W tym wątku mogę robić wizualizacje na podstawie zdjęć PRZED i nieskromnie dodam, że w stylistyce, którą preferuję mogę być skuteczniejszy niż architekt, który w praktyce musi poruszać się w stylistykach wszystkich.

    Warunki.
    1. Dom z płaskim dachem
    2. Nie robię pod gust, czyli "chciałbym coś w takim a takim stylu". Robię neo-modernizm (obecnie najmodniejszy kierunek) i po swojemu.
    3. Prosze określić planowane funkcje, zakres przebudowy
    4. Robię za free i pokazujemy wszystko w wątku
    5. Do wizualizacji muszę angażować też osobę biegłą w obsłudze archicada i pochłania to sporo wysiłku, więc proszę nie traktować tematu rozrywkowo - projekty powinny dotyczyć realnie planowanych remontów.


    Dla wskazania zamiłowań, tu 2 większe budynki mojego autorstwa:




    a tu 2 przeróbki "kostek" (bez rozbudowy, tylko zmiana elewacji):

    http://www.facebook.com/media/set/?s...1886813&type=3
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...anderoza/page2


    Zapraszam i czekam na kolejny domek typu "klocek", "kostka", "gierek" - zrobimy nowoczesną willę.
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 23-03-2013 o 16:13
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, czy nadal aktualne? Chętnie wstawię swoją kostkę którą planujemy ogarnąć już niedługo, remont nie będzie totalny z uwagi na to że nie chcemy się zadłużać ale chcemy robić wiele rzeczy krok po kroku. Od najpilniejszych oczywiście czyli wymiana okien i drzwi na już co oznacza ustalenie jakie okna zostają, co przerabiamy, co wywalamy. Potem garaż obok domu, potem dach i ocieplenie wszystkiego.
    Oczywiście dach pozostaje płaski, okna marzą mi się duże plus jakieś większe przeszklenie ściany, garaż na 2 auta przy domu, z możliwością parkowania przed nim bez wjeżdżania na posesję i likwidacja balkonu. To są moje priorytety.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Oferta aktualna. Proszę o materiały i biorę się do pracy


    przepraszam, za nieobecność w temacie - skupiłem się na realizacji konstrukcji protortypowych i zapomniałem o wątku. Już subskrbowałem - nie umknie mi
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, teraz ja odpisuję z opóźnieniem, nasza kostka została już rozpracowana przez architekta (miodzio ) także temat nieaktualny. Może ktoś inny się zgłosi, bo ja chętnie zobaczę efekt wizualizacji.

  5. #5

    Domyślnie

    MaciekTyr. - bardzo chętnie skorzystam z twojej pomocy jeśli jest aktualna. Nie chodzi może o modernizację całej 'kostki' tylko samego wejścia. Co zrobić aby nadać mu trochę świeżości? Wiadomo, trzeba położyć płytki, wymienić balustradę.
    Wygląda to tak - Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140211_083405.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	242100
    Ta ściana z kamienia wygląda fajnie ale czy u nas będzie zgrywać? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daszek-dostawiony-do-budynku_1051068.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	61,2 KB
ID:	242102
    Wszelkie propozycje, inspiracje mile widziane

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Jestem bardzo ograniczonym "projektantem", bo poruszam się tylko w jednym stylu. Nie wiem jaka jest reszta Twojego domku i czy moje wzory przypasują... jeśli chodzi tylko o dołożenie czegoś nowoczesnego a w każdym razie pozbycie się czegoś mało ciekawego, to czemu nie.

    Zatem, szybko i tanio (to też jedno z założeń modernizmu )
    1. Wycinamy pionowe i zawinięte belki i malujemy balustrady na jasno szaro
    2. Rozciągamy 3 poziome relingi stalowe z elementem naciągu (śruba rzymska)
    3. Obcinamy wystające boki stopni, tak by boczna powierzchnia była równa
    4. Przygotowujemy belkę o długości schodów, grubości 5cm i szerokości 35cm. Może to byc drewniana belka owinięta blachą nierdzewną lub (taniej i sprawdziłem w praktyce) profil plastikowy oklejony folią alu samoprzylepną.
    5. Belkę mocujemy do boku schodów, tak by zakryła cały ich profil
    6. Na podstopniach umieszczamy pasy ryflowanej blachy alu
    7. lastriko na stopniach koniecznie zostaje
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 11-02-2014 o 12:13
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  7. #7

    Domyślnie

    heh, niezła koncepcja. Rozumiem że górna poręcz zostaje, reszta wypad? W środek te 3 relingi stalowe?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Zostają wszystkie rury - 3 poziome i 3 pionowe, wypadają tylko te blaszki - tralki (skręcane i zawijane) i zastępujemy je 3 poziomymi linkami stalowymi (nierdzewka)
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  9. #9

    Domyślnie

    Kurczę, Twój pomysł coraz bardziej mi się podoba. Z barierką pójdę o krok o dalej i chyba cała będzie z nierdzewki. Lastrysko miało być zdjęte ale z tą blachą na podstopniach będzie fajny efekt Wymaga tylko odnowy, trzeba nadać mu drugie życie. Może to zrobi jakaś firma i przy okazji obetnie wystającą część. Z belką drewnianą trafiłeś idealnie - uwielbiam akcenty drewniane. Nie potrafię tylko sobie wyobrazić jakiej długości ma być. Do samego dołu czy może od drugiego stopnia?

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Może być od drugiego (czyli pierwszego pełnego) stopnia, tyle, że ja chciałem ją owinąć blachą - drewna jakoś tam nie widzę; to ma tworzyć całość z podstopniami. W koncepcji, którą opisałem to lastrikowe stopnie będą wyglądały jakby były położone na metalowych schodach a jak porozbijamy - tu drewno, tam blaszki, to całość wypadnie jak połatane maskowanie.
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  11. #11

    Domyślnie

    Masz rację - rozpędziłem się ze swoją wizją i źle zinterpretowałem twoją. W mojej wersji byłoby 'za bogato'.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Podwieszam najnowsza przeróbkę:

    stan wyjściowy:



    Zakres planowanej rozbudowy i projekt Inwestora:



    A tu niżej moje 2 propozycje alternatywne, oparte na tej samej bryle (zmiany tylko w elewacji, w pasie okien proponuja czarną ceramikę, lub barwione od spodu szkło):

    MODERNA

    [

    FUTURA
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 30-03-2014 o 10:19
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  13. #13

    Domyślnie

    Świetnie to wyszło, bardzo podobają mi się obie propozycje.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loli-oli

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam.
    Panie Maćku czy Pana propozycja pomocy jest dalej aktualna ?

    Bardzo podoba mi się Pana styl i chciałabym skorzystać z Pana pomocy ,przy przebudowie mojego nowo nabytego domu.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Dostałem zdjęcia.
    http://dom-wilenska.pl/gallery.php

    Wygląda, że do zrobienia jest przynajmniej docieplenie i okna a to oznacza elewację, zatem fajnie, ale... spadzisty dach... Czy w grę wchodzi rozbudowa do płaskiego? W przeciwnym przypadku (zachowanie dwuspadu) modernizacja oznaczałaby postmodernistyczne dozdobienie a to już inna stylistyka i ja się nie nadaję.
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 04-03-2014 o 20:49
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loli-oli

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    a wiec

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loli-oli

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Oleśnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    w końcu mogę coś odpisać ,po małych problemach z błędami .
    a więc Panie Maćku nie ma możliwości przerobienia dachu. Tak jak Pan pisał elewacja i okna idą na pierwszy rzut. Okna,bramy garażowe i drzwi wejsciowe mają być w kolorze antracyt,i tu brak pomysłów na dalszą elewację.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Kształt budynku to de facto kanwa stylu, dlatego tak wdzięczne w przeróbka są "gierki", gdzie wystarczy poprawić elewację (jak w poprzednim przykładzie). Dwu lub wielospadowy dach determinuje efekt i z pewnością można uaktualnić detale i niektóre elementy, ale to już nie będzie klasyka modernizmu. Jestem przekonany, że dom się Państwu podoba, zatem po remoncie będzie jeszcze lepiej, ale ja się tu nie przydam. Nie spotkałem dosłownie ani jednego domu ze spadzistym dachem, który mieściłby się w mojej estetyce Obecnie dopiero przymierzam się do takich prób, ale tam dach będzie wyniesiony i oderwany od bryły.
    W przeróbce nie pomogę - tylko płaski dach.
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar airfrance
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam
    Byłbym wdzięczny gdyby miał Pan chęć pokłonić się nad moją "kością". Budynek jest nowo budowany w tej chwili w stanie surowym otwartym. Okna mają być montowane lada dzień i będą w kolorze antracytowym, taki kolor będzie miała też brama garażowa i drzwi wejściowe. Mój architekt nie miał zbytnio polotu jeśli chodzi o elewację i teren dookoła. Chciałbym prosić ewentualnie o pomoc w kolorystyce i sposobie wykończenia elewacji, o jakąś ciekawą balustradę, ewentualnie o koncepcję na taras i jego zadaszenie. Zastanawiałem się też nad ogrodzeniem które jakoś fajnie by współgrało z tą bryłą. Nie wiem czy to w ogóle Pana zainteresuje ale jakby co to tu jest link do zdjęć: https://picasaweb.google.com/1088039...037/FOTOBUDOWA, a w razie czego mogę na maila też podesłać plik archicad'a.
    Będę wdzięczny za każdą sugestię.

    Pozdrawiam

    Marek

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Ładna bryła. Elewacja do efektownej poprawki. Chętnie się zjmę.
    Sprawa wydaje się dość pilna - jest o co powalczyć, niestety wizualizacje mogę porobić dopiero po Wielkanocy, bo jestem poza Polską.
    Mury już są, więc podziałamy w dociepleniu, ale jak ma być efekt, to zakładam możliwość zmiany (niewielkiej) w otworach, bo te planowane były chyba dyktowane jakąś militarną "wizją dośrodkową" .

    e-mail: [email protected]

    proszę jeszcze określić, czy bardziej (z powyższej) odpowiada Państwo wersja Moderna, czy Futura?
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 26-03-2014 o 10:23
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony