dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Leszekkk663

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    4

    Domyślnie Działka Rolna - zakup - odrolnienie - przekszatałcenie ?

    Witam,

    Chciałbym zapytać o konkretną sytuację mam okazję zakupu działki rolnej położonej w granicach miasta :

    Powierzchnia (w ha): 0.256 ... tj. ponad 2,500 m.kw.

    obejmuje grunty położone w obrębie miasta, oznaczone w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 1388

    o powierzchni 0,2567 ha , w tym użytki: ŁIV–0,2417 ha, LsVI–0,0055 ha, dr–0,0095 ha.

    Powyższa nieruchomość ma założone księgi wieczyste

    Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Gminy M..... zatwierdzonym Uchwałą Rady
    Gminy M....... nr XXXII/214/2005 z dnia 29 lipca 2005 r. nieruchomość znajduje się na terenach oznaczonych
    symbolem: R12

    tereny rolne. Podstawowym przeznaczeniem terenu są uprawy rolne, w tym łąki i pastwiska, sadownictwo i
    ogrodnictwo bez zabudowy.


    Czy pchać się w tą lokalizację ? Będzie możliwość budowy na tej działce ?

    Proszę o pomocne odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    już nic...
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 14:38

  3. #3

    Domyślnie

    Działek się już nie odrolnia. Wystąp do gminy o warunki zabudowy dla tej działki to się wszystko dowiesz.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Leszekkk663

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    4

    Domyślnie

    Działka ma dostęp do Wody i Prądu , tyle wystarczy, a i jedna z działek obok jest już zabudowana .

    Czytałem że wszystkie takie działki od 2009 r. w granicach administracyjnych miast zostały odrolnione .

    A co do warunków zabudowy to czy przed zakupem nie będąc jeszcze właścicielem , mogę wystąpić do gminy z takim pismem ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Z takim pismem może wystąpić każdy zainteresowany.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    O warunki zabudowy występuje się tylko i wyłącznie jak gmina NIE posiada miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W twoim przypadku możliwość zabudowy ( może by i była...) - ale po zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego bardzo długa i ciężka droga. Na chwile obecną nie da rady się budować, można poczekać aż gmina zacznie uchwalać nowy plan (a może już jest w trakcie... ) najlepsza wiadomość u źródła, zapytaj się co przewiduje studium na tą działkę (taki "przed plan").

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pomijajac kwestie dzialki i jej przeznaczenia to chyba NIE TEN DZIAL ?

    Gdzie jest modrator? Halo, szeryfie, ogarnij sie i pilnuj porzadku.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    zara... zara... ogarniam temat "władzy"

  9. #9

    Domyślnie

    Ja teraz przerabiałem ten sam temat. Napisz kolego dokładnie co masz w planie. Jeśli nie ma wyraźnego zakazu budowy to masz otwartą drogę ale musisz stać się rolnikiem bo jemu nikt nie może zabronić budowy na działce rolnej i to jest raczej jedyny sposób. Ewentualnie jeśli obecny właściciel jest rolnikiem to on występuje do Rady Gminy o zgodę na budowę siedliska potem dajesz mu swój projekt budynku mieszkalnego wraz z budynkiem gospodarczym i on załatwia pozwolenie na siebie. Po uprawomocnieniu się pozwolenia kupujesz od niego dzialkę rolną z rozpoczętą budową. Potem zostaje przepisanie pozwolenia na budowę na nowego właściciela czyli Ciebie
    Ostatnio edytowane przez martom ; 08-04-2013 o 19:37

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał martom Zobacz post
    Po uprawomocnieniu się pozwolenia kupujesz od niego dzialkę rolną z rozpoczętą budową. Potem zostaje przepisanie pozwolenia na budowę na nowego właściciela czyli Ciebie

    Przyjdzie pismo z zapytaniem o działkę rolną minimum jeden hektar z dodatkowym zapytaniem o działalność rolniczą i budynkiem gospodarczym.
    Wtedy jedynie co Ci pozostanie, to anulowanie zmiany PnB które pozostanie na poprzedniego właściciela aż do odbioru (wszyskie papiery to On będzie musiał załatwiać), nie odliczysz vatu.
    Możesz dokupić hektar pola, postawić budynek gospodarczy, wtedy będzie ok.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 09-04-2013 o 20:42
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #11

    Domyślnie

    Jakie pismo z jakim zapytaniem. Widziałeś takie pismo? Deklarukesz że bierzesz na siebie obowiązki wynikające z pozwolenia a tam nie ma nic o tym że masz być rolnikiem. A jeśli mawet to możesz sobie wydzierżawić niezbędną ilość ziemi dla średniego gospodarstwa w gminie.

  12. #12

    Domyślnie

    Wydzierżawić ziemię, postawić budynek gospodarczy. Tylko tyle, aż tyle.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony