dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 159 z 159
  1. #141
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Konrad jak robisz takie zagłębienie w płycie na 7cm a widzę w stopce 20cm to jak twój konstruktor na to patrzy? Zostaje ci 13cm w bardzo newralgicznej strefie podokiennej. U mnie na pewno by to nie przeszło a budynek mam raczej waga lekka.
    trafna uwaga, dobrze myślisz

    90cm płyty od południa ma mieć grubość 25cm.

    Co do poszerzeń to nie mam pojęcia jaką one pełnią rolę i dlaczego w MOWO mogło by ich nie być. Będę wdzięczny jak by mi ktoś wyjaśnił po co one są
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  2. #142
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Pod HS nie daje się żadnej taśmy rozprężnej
    Poszerzenia nie są wymagane jeśli podłoże jest równy i podparcie po całej szerokości profilu
    Sprzedawca mówił że taśma była by pod poszerzeniem znajdującym się na profilu MOWO ale pod te znajdujące się na płycie to już pianka. Nie pamiętam dokładnie dlaczego tak... :/
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  3. #143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Poszerzenia obligatoryjnie powinny być dodawane w momencie kiedy będziesz miał podparcie hsa punktami co dwadzieścia 30 cm jeśli HS będzie leżał na gładkiej poziomej płaszczyźnie realnie poszerzenia są zbędne one tylko usztywniają prog w przypadku opisanym jako pierwszy

  4. #144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Pod HS nie daje się żadnej taśmy rozprężnej
    Ale mi chodzi nie pod HSa tylko po obwodzie taśma rozprężna zamiast taśm paro i panki. Czyli tp650 lub tp652

    Poszerzenia nie są wymagane jeśli podłoże jest równy i podparcie po całej szerokości profilu
    No i już jedno jest jasne Dzięki.

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wszelkiego rodzaju wycięcia w płycie fundamentowej po jej wykonaniu są niedopuszczalne
    W momencie projektowania płytek trzeba było powiedzieć że chcecie tu hsa i by zostało poziom obniżony
    Teraz już po ptokach

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    W momencie kiedy używasz tp650 lub 652 przykleja się na wewnętrznej części profil i najlepiej także na zewnętrzny Ale nie jest to konieczne wystarczy na zewnętrznej części przykleić taśmę rozprężną na przykład 15 na 10 i spełni swoje zadanie

  7. #147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Dzieki za info, nie zagłębiałem się za bardzo ale widzę dwie istotne (dla mnie wady) ten profil płaski będzie zajeb...cie zimny nie ma danych o nim w tej ulotce a druga wada to profil jest aluminiowy czyli drogi.
    Tak informacyjnie: u mnie HS 4 m w aluminium wyszedł jakieś 3-4 tys mniej niż w PVC.

  8. #148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Też nie rozumiem tego strachu przed aluminiowym hsm i w ogóle aluminiowymi oknami ceny się z płaszczem a HS w aluminium Przy dużych ciężkich szybach wcale nie wychodzi drożej albo radykalnie zimniej

  9. #149
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A musisz dokładać grubość styropianu na całej elewacji? Może podobają Ci sie ramki w okół okien?

  10. #150
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    A musisz dokładać grubość styropianu na całej elewacji? Może podobają Ci sie ramki w okół okien?
    Wszystko do rozważenia dzieki aiki

    Pierwsze niech przyjdą dane od Asolta potem będę widział co i jak Easy Slide mają współczynnik Uw 1.05 a Thermo slide Uw=0,74 może wystarczą słabsze okna które mają 16cm zabudowy i temat będzie łatwiejszy choć Thermo slide kuszą

  11. #151

    Domyślnie

    Śledzę wątek, sam rozważę MOWO w swoim domu (ew coś tanszego lub kombinowanego by za życia mi się to zwrociło) więc sorki za niemerytoryczny przerywnik ale:

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Wiesz co powiedział jeż złażąc ze szczotki?
    Co powiedział?

    Pozdrawiam
    Karol

  12. #152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Też nie rozumiem tego strachu przed aluminiowym hsm i w ogóle aluminiowymi oknami ceny się z płaszczem a HS w aluminium Przy dużych ciężkich szybach wcale nie wychodzi drożej albo radykalnie zimniej
    Jak z tym jeżem i szczotką. Pozory mylą!

    Aluminiowy HS nie jest wcale droższy od PVC a izolacja termiczna ALU z przekładką nie odbiega od PVC. Zaproponowany próg ma przekładkę izolacyjną a przy odpowiednim montażu nie będzie żadnego mostka termicznego.

    Płyta fundamentowa ma swoje zalety ale też sporo wad. Szkoda, że projektanci tego nie próbują poprawić.

  13. #153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wystarczy im powiedzieć zanim zaprojektują płytę że chcemy hsa i wtedy nie ma takich problemów montowałem nieraz hs na płycie fundamentowej przygotowanej przez konstruktora

  14. #154
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Macie panowie rację. Ja dodam tylko ze najczęściej to wina inwestora a nie konstruktora który nie dokońca wie wszystko na etapie projektu
    Ze swijej strony dziękuję z cenne rady naewno jeszcze nie raz tu wrócę.
    Pozdrawiam

  15. #155

    Domyślnie HST, montaż MOWO, płyta fundamentowa

    Witam,

    Ja również mam podobny problem jak the_anonim i Konrad Podgórski.
    Początkowo rozważaliśmy płytę fundamentową bez systemu grzejnego i wtedy nie byłoby problemu z montażem, planowaliśmy zastosować dodatkowe poszerzenie pod okno i zamontować je na nim. W międzyczasie koncepcja się zmieniła i jako że planowaliśmy zastosować u siebie posadzkę betonową, ewoluowała do zastosowanej przez dwóch powyższych użytkowników płyty grzewczej fundamentowej która będzie "zatarta na gotowo".

    Płytę wykonuje nam firma Pana Brinkmann'a (będzie zrobiony nowy projekt) i wczoraj rozmawialiśmy o tym jak rozwiązać sposób montażu okna w tej sytuacji, u mnie mam dodatkowe słupy na krawędzi płyty w "osi muru" podtrzymujące stropodach zielony i obciążenie na krawędziach płyty jest bardzo duże (będzie tam dużo zbrojenia -> potencjalny problem z możliwością zastosowania poszerzenia, kłopoty z zastosowaniem ogrzewania podłogowego w strefie przyokiennej).


    Kilka informacji technicznych: ściany z silikatów 24cm, ocieplenie 25cm styropianu, okno ma 9,82 długości, planujemy zastosować HST Aluprof MB77HS HI (szerokośc profilu 174mm) lub Aliplast Ultra Glide ( szerokość profilu 154mm).


    Kilka pytań:
    1) Czy uda sie zamontować tak duże i ciężkie okno całkowicie poza obrysem budynku? Jaka jest szacunkowa waga takiego zestawu?
    Mam kilka wycen okien, jedna z nich na profilu Ponzio zawierała szacunkową wagę całego zestaw okiennego na 1180kg,
    2) Jaki system montażu to umożliwi? (MOWO)?
    3) Czy dla profilu o szerokości 174mm będzie to możliwe?
    Ostatnio edytowane przez thepilator ; 27-04-2017 o 11:47

  16. #156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Porozmawiaj z konstruktorem żeby po pierwsze w obrębie hsa zrobił ci obniżoną płytę o mniej więcej 4 5cm zależy od zastosowanego systemu możesz to zrobić na MOWO możesz też wysunąć hsa na konsolach czy jbd czy knesela

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Sens całkowitego wysuwania hsa jest żaden
    HS ma głębokość zabudowy od 14 cm w górę zależy od zastosowanego systemu
    Jest to wykonalne oczywiście tylko odpowiedz sobie na pytanie co ci to realnie da
    Jeżeli chodzi o koszty nic ci nie da całkowite wysunięcie hsa
    Jeśli chodzi o estetykę to jeżeli całego hsa wysunąć w ocieplenie to by było ładnie wszystkie inne okno musisz tak samo wysunąć A to generuje duże bardzo duże dodatkowe koszty które realnie przez najbliższe 50 lat ci się nie zwrócą

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Porozmawiaj z konstruktorem żeby po pierwsze w obrębie hsa zrobił ci obniżoną płytę o mniej więcej 4 5cm zależy od zastosowanego systemu możesz to zrobić na MOWO możesz też wysunąć hsa na konsolach czy jbd czy knesela
    Dzięki za odpowiedź. Jestem w kontakcie z firmą wykonującą płyty i myślę że uda się zastosować poszerzenie np. pogrubiając odrobinę płytę. Pytanie tylko czy np. pogrubienie całej płyty które umożliwiłoby zastosowanie poszerzenia nie będzie droższe niż dedykowany sposób montażu.

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Sens całkowitego wysuwania hsa jest żaden
    HS ma głębokość zabudowy od 14 cm w górę zależy od zastosowanego systemu
    Jest to wykonalne oczywiście tylko odpowiedz sobie na pytanie co ci to realnie da
    Jeżeli chodzi o koszty nic ci nie da całkowite wysunięcie hsa
    Jeśli chodzi o estetykę to jeżeli całego hsa wysunąć w ocieplenie to by było ładnie wszystkie inne okno musisz tak samo wysunąć A to generuje duże bardzo duże dodatkowe koszty które realnie przez najbliższe 50 lat ci się nie zwrócą
    Powodem dla którego musze w jakiś sposób wysunąć HS są dwa słupy stalowe, które uniemożliwiają okna w "osi ściany".
    Z estetyką spowodowana innym sposobem montażu okna nie powinno być kłopotu, mam zróżnicowaną kolorystycznie elewacje plus salon jest wysunięty względem piętra i nie byłoby to widoczne.

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Chodzilo mi raczej o to ze HS posadowiony jest ponizej posadzki a skoro bedziesz mial plyte i na to od razu wykonczenie to zostanie wyzszy prog
    Dlatego nalezy plyte w obrebie HSa obnizyc
    Chyba ze chcesz miec prog

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony