dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Zaczynamy dyskutować o wyższości jednych świąt nad innymi.Wróćmy do meritum.
    Czy tak jak proponuję można,czy są jakieś przepisy,normy czy dobra praktyka inżynierska,która takie rozwiązanie eliminuje.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Sa. Przepisy o posadowienia budynkow. PN 81-B 03020. Mowa tam ze min. glebokosc to 50cm, a ogolnie do strefy przemarzaniu. Jeśli się chce zrobić inaczej, to wymaga uzasadnienia.
    W przypadku plyt fundamentowych sprawa inaczej wygląda, sam fakt ze jest plyta, jest już uzasadnieniem.

    Nie znaczy to oczywiście, ze ten sposób nie działa, jeśli jest grunt niewysadzinowy i nosny, to technicznie nic nie widze na przeciw. Ale chyba ciężko będzie znalesc konstruktor który się pod tym podpisuje.
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Przemarzanie to nie problem,bo można dać opaskę w koło.Ale np.czy pod naporem domu tak płytko posadowione ławy się nie rozlezą.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    Na taki dom plyta fundamentowa o grubości 15cm często wystarczy, a oszczędzasz lawy, sciany, skomplikowane w wykonaniu i wątpliwie w skutecznosci warstwy szczelności i izolacyjne. Nie mowiac o robociznę, lawy itd. do stanu 0 2-3 tygodnie, plyta 4 dni.
    chyba,że jak to często bywa,wykonawca szkieletu kotwi podwaliny kotwami na 17-20 cm i to ma w standardzie,wiele firm tak ma,zatem ta 15 -tka nie wystarcza,osobną sprawą jest obowiązkowy /choć nie dla wszystkich/ 30 -to cm cokół przeciwdeszczowy, pamiętałem nawet kiedyś niemiecką nazwę

  5. #25

    Domyślnie

    W USA robią tak jak na filmie, po co marnować, kasę na lanie niewiadomej ilości betonu, jak może wytrzymać na palach. Pod podłogą jest po prostu pustka. Dodatkowo widać na tym filmie, że pod podłogę walą piankę.

    http://www.youtube.com/watch?v=BVMLQVDhr0E

    tutaj drugi ciekawy film, jak to się robiło kiedyś w USA, dużo się w tym temacie nie zmieniło..

    http://www.youtube.com/watch?v=q4rXqlmexps
    Ostatnio edytowane przez m4rsh4ll ; 02-05-2013 o 17:31

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4rsh4ll Zobacz post
    W USA robią tak jak na filmie, po co marnować, kasę na lanie niewiadomej ilości betonu, jak może wytrzymać na palach. Pod podłogą jest po prostu pustka. Dodatkowo widać na tym filmie, że pod podłogę walą piankę.

    http://www.youtube.com/watch?v=BVMLQVDhr0E

    tutaj drugi ciekawy film, jak to się robiło kiedyś w USA, dużo się w tym temacie nie zmieniło..

    http://www.youtube.com/watch?v=q4rXqlmexps
    ok popatrz na strefę klimatyczną,nie można wyrwać idei ze środka książki, to akurat LA -drobna różnica

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Panowie wybaczą ale prosił bym o komentarz do konkretnego pomysłu.Amerykańskie pomysły czy płyta to inna bajka.
    Pytanie brzmi czy można tak ja opisałem.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Panowie wybaczą ale prosił bym o komentarz do konkretnego pomysłu.Amerykańskie pomysły czy płyta to inna bajka.
    Pytanie brzmi czy można tak ja opisałem.

    dla warunków gruntowych,które opisałeś - tak,nalezy jednak pamietac o wymogu U dla posadzki czyli 0,3

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

  10. #30

    Domyślnie

    Nydar, dzięki za temat! Też o czymś takim myślałem. Najpierw kombinowałem właśnie w ten sposób ale to przemarzanie mnie trzymało, nie pomyślałem o opasce. Więc poszedłem w pustkę powietrzną - ławy na 1.3m potem 1,5m ściana z bloczkow i strop. Pustka 1.5 metra byłaby taką prowizoryczną piwnicą na narzędzia ogrodowe i inne pierdoły. Jeśli jednak można tak to dla mnie bomba! Zawsze to taniej. Muszę to zapodać projektantowi.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony