dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 181
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Siatki szczerze mówiac nie planowałem siatki i nie zamówiłem...
    Zdylatuję pianka 0,8cm, albo styro 1cm wg ciągłej linii w salonie.
    Mam tylko nadzieję, że dylatacji (także tej dzielacej korytarz) nie bedzie widać na wypłytkowanej podlodze.

    Zamiast Górażdże Multi przyjechał Gorażdze Eko+, bo w hurtowni mieli to pod jednym indeksem
    No to Eko wyjechał, a przyjechał Gorażdże Premium 42,5 z Casto. 50 zł drożej...
    Nawet jak chcesz dac zarobić okolicznym hurtowniom, to one same to spieprzą...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 04-03-2014 o 16:59
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    dubel
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Siatki szczerze mówiac nie planowałem siatki i nie zamówiłem...
    Zdylatuję pianka 0,8cm, albo styro 1cm wg ciągłej linii w salonie.
    Mam tylko nadzieję, że dylatacji (także tej dzielacej korytarz) nie bedzie widać na wypłytkowanej podlodze.

    Zamiast Górażdże Multi przyjechał Gorażdze Eko+, bo w hurtowni mieli to pod jednym indeksem
    No to Eko wyjechał, a przyjechał Gorażdże Premium 42,5 z Casto. 50 zł drożej...
    Nawet jak chcesz dac zarobić okolicznym hurtowniom, to one same to spieprzą...
    wylej na "spokojniejszym"cemencie
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No właśnie z cementem to w dziwna sprawa, bo w okolicy Górażdże to głownie Eko+, czyli CEM IV.
    MULTI jest w jednej z hurtowni, z transportem drożej, niz ten Premium...
    Z drugiej strony - mam na budowie 8°C w. ciągu dnia i 3-4° nad ranem. Do tego Pozzolith, który w odpowiednim stęzeniu też opóżnia wiązanie.
    Myślę, że będzie OK. Zresztą już nie mam sił trzeciej dostawy organizować.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #45

    Domyślnie

    a Ty kladziesz deski w salonie ?
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam tak policzona podlogówkę i przygotowane poziomy że będzie to mozliwe, ale raczej nie teraz, z uwagi na koszty. Na jakis czas panele.
    Ten CEM I 42,5R to nie dlatego, że mam kaprys i chcę mieć super mocną wylewkę, ale dlatego, źe nie mam innej opcji na jutro, po tym, jak dostalem nie ten towar, ktory zamawiałem. Tzn opcje byly - jakieś "polskie portlandy" albo czeskie produkty.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam tak policzona podlogówkę i przygotowane poziomy że będzie to mozliwe, ale raczej nie teraz, z uwagi na koszty. Na jakis czas panele.
    Ten CEM I 42,5R to nie dlatego, że mam kaprys i chcę mieć super mocną wylewkę, ale dlatego, źe nie mam innej opcji na jutro, po tym, jak dostalem nie ten towar, ktory zamawiałem. Tzn opcje byly - jakieś "polskie portlandy" albo czeskie produkty.

    w tych temp. to dobry cement wytwarza większą temp. hydratacji, na drugi dzień po wylaniu wystarczy przykryć posadzkę folią malarską sama będzie się ogrzewać

  8. #48

    Domyślnie

    co do cięć odpowiem też ci tu:

    salon od kuchni z dylatuj tam gdzie jest przerywana linia będzie lepiej, dobrze oddzielić salon od kuchni pianką dylatacyjną (pokazane na zdjęciu), jeżeli będzie 7,5 cm to ok inaczej pomyśl o siatce stalowej ja dał bym ją wszędzie gdzie płytki zwłaszcza w miejscu gdzie jest gruba linia rozdzielnia cała pow. w siatce tylko w miejscach dylatacji nie, w miejscu gdzie masz rozdzielacz wyjdzie duże pole przybliż dylatacje przed drzwi


    w miejscu dylatacji rurki od ogrzewania podłogowego włóż w peszle tak jak na zdjęciu

    nie wiem czy nie dobrze by było zmniejszyć powierzchni gdzie jest rozdzielacz ale korytarz wyjdzie długi wtedy trzeba go zdylatować raz jeszcze, nie powiem ci jak będzie dobrze musiał bym być na budowie i wtedy zdecydował bym, naniósł poziom. zobaczył jak styropian leży jaki jest twardy i wszystko wiem

    a tak naprawdę na 100% można doradzić tylko jak się wykonuje taką posadzkę, będąc na budowie przez kompa tylko podpowiadamy

    pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	246263   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0057.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	246264   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0202.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	46,2 KB
ID:	246265  

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam tak policzona podlogówkę i przygotowane poziomy że będzie to mozliwe, ale raczej nie teraz, z uwagi na koszty. Na jakis czas panele.
    Ten CEM I 42,5R to nie dlatego, że mam kaprys i chcę mieć super mocną wylewkę, ale dlatego, źe nie mam innej opcji na jutro, po tym, jak dostalem nie ten towar, ktory zamawiałem. Tzn opcje byly - jakieś "polskie portlandy" albo czeskie produkty.
    jesli salon zazbroisz i wylejesz na kruszywie to salonu nie przecinaj,poniewaz przy ukladaniu desek w przyszlosci bedziesz musial ulozyc je prostopadle do przecietej dylatacji lub przeniesc ta dylatacje na podloge drewniana stosujac matę korkowa w przypadku ukladania desek wzdlóz dylatacji.deska wg speca od podlog drewnianych na tym forum "Parkiet" lepiej wyglada ułozona wzdlóz pod swiatlo

    kiedy grzanie jest jednakowe pol grzewczych nie musimy oddzielac,oddzielamy je gdy grzeja rożnie lub sa wylączane wiec przemysl ciecie dylatacji
    cementu 42,5 uzyj troche mniej na urobienie na mixa,np 3,5 worka na dwa mixy
    Ostatnio edytowane przez teka ; 04-03-2014 o 21:23
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A ile to kg na m3 ?

    Coo do dylatacji, too czytalem, że zaleca się ją robić, kiedy długość boku jest większa, od 8 m.
    Też wolałbym mieć to wylane w calości, bez cieć.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 04-03-2014 o 21:47
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #51

    Domyślnie

    okolo 280-300kg
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  12. #52
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Wypowiedzi TEKI i Łukasza wskazują, że panowie wiedzą co robią i warto ich słuchać a najlepiej korzystać z ich usług.
    Ja jako wykonawca podłóg wtrącę swoje „trzy grosze”:
    1- Podkład grzewczy „robi za grzejnik” a jednocześnie jest podkładem pod posadzkę właściwą.
    Tu musimy wziąć po uwagę temperaturę podkładu jak i rodzaj posadzki oraz sposób jej ułożenia.
    2- Obwód grzewczy to nie zawsze pole grzewcze a rzadko kiedy cała płyta grzewcza.
    Czasami z kilku obwodów grzewczych możemy wykonać jedną płytę grzewczą, 30m2 przy bokach 2 do 1 lub 40 m2 przy zbrojeniu i kruszywie.
    3- Dylatacja to jest „takie cóś” co powinno biec przez całą konstrukcję podłogi i nie zawsze ładnie wygląda. Wybór na ogół kompromisowy między estetyką i techniką.

    Jest kilka zależności, które trzeba umiejętnie skojarzyć i to przed przystąpieniem do robót.
    Tu zgadzam się z przedmówcami, iż najwięcej można pomóc, będąc na budowie. Pozdrawiam.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wiem, ze trudno doradzać na odległość i tym bardziej dziękuję za informacje od Was.
    Dotychczas bylem pewien, że wylewkę w salonie i kuchni (razem 36m2, w przyblizeniu 9x4.6 metra) trzeba zdylatować, bo gok przekracza 8m, zastanawiałem się tylko gdzie.
    Podobnie ma się rzecz z korytarzem.
    Teraz widzę, że niekoniecznie. Może więc kupić sietkę ? Roboty ruszają w czwartek.
    Styropianu jest ułożone 10cm powierzchnia płyty byla rowna i wyczyszczona z pozostałości po betonie z wieńców, czy gipsie z tynków. Dwie ekipy robiły mi pomiary i nikt nie narzekal na stabilnosć podłoża.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 05-03-2014 o 07:43
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkiet Zobacz post
    Wypowiedzi TEKI i Łukasza wskazują, że panowie wiedzą co robią i warto ich słuchać a najlepiej korzystać z ich usług.
    Ja jako wykonawca podłóg wtrącę swoje „trzy grosze”:
    1- Podkład grzewczy „robi za grzejnik” a jednocześnie jest podkładem pod posadzkę właściwą.
    Tu musimy wziąć po uwagę temperaturę podkładu jak i rodzaj posadzki oraz sposób jej ułożenia.
    2- Obwód grzewczy to nie zawsze pole grzewcze a rzadko kiedy cała płyta grzewcza.
    Czasami z kilku obwodów grzewczych możemy wykonać jedną płytę grzewczą, 30m2 przy bokach 2 do 1 lub 40 m2 przy zbrojeniu i kruszywie.
    3- Dylatacja to jest „takie cóś” co powinno biec przez całą konstrukcję podłogi i nie zawsze ładnie wygląda. Wybór na ogół kompromisowy między estetyką i techniką.

    Jest kilka zależności, które trzeba umiejętnie skojarzyć i to przed przystąpieniem do robót.
    Tu zgadzam się z przedmówcami, iż najwięcej można pomóc, będąc na budowie. Pozdrawiam.

    Dziękuje, jak coś robie staram się robić to jak najlepiej

    Pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wiem, ze trudno doradzać na odległość i tym bardziej dziękuję za informacje od Was.
    Dotychczas bylem pewien, że wylewkę w salonie i kuchni (razem 36m2, w przyblizeniu 9x4.6 metra) trzeba zdylatować, bo gok przekracza 8m, zastanawiałem się tylko gdzie.
    Podobnie ma się rzecz z korytarzem.
    Teraz widzę, że niekoniecznie. Może więc kupić sietkę ? Roboty ruszają w czwartek.
    Styropianu jest ułożone 10cm powierzchnia płyty byla rowna i wyczyszczona z pozostałości po betonie z wieńców, czy gipsie z tynków. Dwie ekipy robiły mi pomiary i nikt nie narzekal na stabilnosć podłoża.

    salon od kuchni z dylatuj tam gdzie jest przerywana linia (dodałeś zdjęcie w innym temacie), tam powinno wystarczy

  16. #56

    Domyślnie

    Lukasz860910 , Teka, Parkiet fajnie się Was czyta .Widać że znacie się na rzeczy

    Miałam brać z materiałem , ale coraz bardziej się przekonuję że lepiej by było kupić piasek , kruszywo, cement i poprosić o zmiksowanie tego.
    Mam rację ?

    Czy w korytarzu o długości 640 cm z jedną pętlą grzewczą trzeba robić dylatację jeszcze gdzieś w środku ? ( podłogówka 100%, płytki)
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez modena ; 21-05-2014 o 22:59

  17. #57

    Domyślnie

    masz racje
    nie przecinaj,daj siatki.na kruszywie plyty mogą mieć spokojnie 40m2 bez dylatacji,no chyba ze korytarz ma 100cm lub jest łamany w L-ke np.styropian żeby nie prezyl i był dobrze rozlozony i by nie szlo na niego 4czy 5cm wylewki
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Piasek 0 - 2 + drobne kruszywo 2 - 4 jest ok.
    Dodatek kruszywa 4 - 8 istotnie wpływa na wytrzymałość i przenikalność cieplną wylewki, jednak powstaje problem zagęszczenia i zatarcia powierzchni (podkład pływający na styropianie + rurki)
    Tu kłania się fachowość wykonawcy.
    Moja ocena wynika z pomiarów wytrzymałościowych wylewek, natomiast temat samego wykonawstwa pozostawiam Fachowcom od wylewek. Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Lukasz860910 , Teka, Parkiet fajnie się Was czyta .Widać że znacie się na rzeczy W moim rejonie gdy mówię że chcę do wylewek piasek 0-4 i kruszywo 2-8 to patrzą na mnie jakbym miała dwie głowy
    Miałam brać " wylewkarzy" z materiałem , ale coraz bardziej się przekonuję że lepiej by było kupić piasek , kruszywo, cement i poprosić o zmiksowanie tego.
    Mam rację ?

    Czy w korytarzu o długości 640 cm z jedną pętlą grzewczą trzeba robić dylatację jeszcze gdzieś w środku ? ( podłogówka 100%, płytki)
    Pozdrawiam
    podesle Ci nr chłopaka z Twoich stron który zrobi Ci na kruszywie
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Lukasz860910 , Teka, Parkiet fajnie się Was czyta .Widać że znacie się na rzeczy W moim rejonie gdy mówię że chcę do wylewek piasek 0-4 i kruszywo 2-8 to patrzą na mnie jakbym miała dwie głowy
    Miałam brać " wylewkarzy" z materiałem , ale coraz bardziej się przekonuję że lepiej by było kupić piasek , kruszywo, cement i poprosić o zmiksowanie tego.
    Mam rację ?

    Czy w korytarzu o długości 640 cm z jedną pętlą grzewczą trzeba robić dylatację jeszcze gdzieś w środku ? ( podłogówka 100%, płytki)
    Pozdrawiam
    Nie trzeba! Wystarczą te na obwodzie przy scianach.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony