dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Markiza na balkon

    Zastanawiam się nad zakupem markizy osłaniającej taras przed słońcem. Niestety firmy montujace takowe wyceniają ją na prawie 3k zł - 300x200cm bez żadnych bajerów. Na allegro są markizy tych wymiarów już nawet za ok. 600zł. W czym tkwi różnica? czy warto? 3000zł to dla mnie kwota nie do przyjęcia za trochę blachy i szmaty.

  2. #2

    Domyślnie

    3K to trochę drogo. Dobrej jakości markizę balkonową kupisz za 1500 zł.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  3. #3

    Domyślnie

    1500zl to jak dla mnie też jakieś nieporozumienie za kawał materiału, stelarz i prosty ręczny mechanizm rozwijania. Co więc gorszego ma taka markiza z allegro za ok. 600zł?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Przemolo Zobacz post
    1500zl to jak dla mnie też jakieś nieporozumienie za kawał materiału, stelarz i prosty ręczny mechanizm rozwijania. Co więc gorszego ma taka markiza z allegro za ok. 600zł?
    różnica zapewne taka sama jak przy każdym innym produkcie za pół ceny, jeżeli myślisz, że dostaniesz za 600 zł to samo co za 1500 zł to mówiąc delikatnie jesteś naiwnym człowiekiem.

    Pozdrawiam

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Stelarz będzie ? Będzie (co z tego że z cieńszych profili)
    Materiał? Oczywiście też! ( i nie ważne że wyblaknie od słońca i pęknie po roku).
    Grunt to niska cena. Z drugiej strony - czasem jednak te same produkty są sprzedawane w sieci dużo taniej i tak z góry nie skreślajmy zakupów przez internet.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja kupiłem 3 rolety z hipermarketu w cenie chyba podobnej jak na allegro. Po 3 latach materiał wyblakł ale jest jeszcze mocny. Stelaż i mechanizm są ok. Swoją drogą jednej nie montowałem ( 300x200) - nie jest odpakowana z pudełka. Z chęcią się jej pozbędę. Wygląda tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	markizy-markiza-400x250-bialo-zolta-okazja-2164823455.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	17,7 KB
ID:	198025
    mocowanie ma takie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s7304501.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	41,8 KB
ID:	198026

    Za 300 zł do wzięcia. Okolice Grodziska Mazowieckiego. Odbiór osobisty - żadna firma kurierska nie chce takich długich paczek.
    Ostatnio edytowane przez coulignon ; 29-06-2013 o 13:47
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Z drugiej strony - czasem jednak te same produkty są sprzedawane w sieci dużo taniej i tak z góry nie skreślajmy zakupów przez internet.
    Te same - w dużych sieciach ? bardziej bym się zgodził z twierdzeniem, że są to produkty WYGLĄDAJĄCE tak samo

    a internetu absolutnie nie skreślam, mówię tylko, że za różnicą w cenie zawsze coś stoi i jeżeli ta różnica jest w rozsądnych granicach i np wynika z tego, że firma nie ma kosztów związanych z lokalami handlowymi a sprzedaż odbywa się poprzez sieć to należy z tego korzystać

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Za 300 zł do wzięcia. Okolice Grodziska Mazowieckiego. Odbiór osobisty - żadna firma kurierska nie chce takich długich paczek.
    oooo chyba, że trafia się taka okazja - kupować i montować i jak będzie trzeba za 2 lata wymienić to po prostu wymienić wszak 300 zł to kwota bardzo atrakcyjna

    Pozdrawiam

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Z markizami to tak jak z samochodami. Przecież chiński samochodzik też ma 4 koła i kierownicę. No i zazwyczaj nawet jeździ. Wyniki crash testu są przecież nieważne tak samo jak niezapomniany zapach, jaki na słońcu wydziela tkanina taniej markizy


  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Z markizami to tak jak z samochodami. Przecież chiński samochodzik też ma 4 koła i kierownicę. No i zazwyczaj nawet jeździ. Wyniki crash testu są przecież nieważne tak samo jak niezapomniany zapach, jaki na słońcu wydziela tkanina taniej markizy

    doskonałe porównanie - muszę zapamiętać

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    no można kupić w sieci a można zamówić u producenta, albo całą markizę razem z tym stelażem, ja kupowalam na zamówienie właśnie sam materiał bo zepsuł mi się po zimie przyjechali i mi zamontowali bo oczywiście wolałam by zrobili to fachowcy. polecam bo materiał dużo lepszy niż wcześniejszy który miałam, a gwarancja 10letnia wiec nie ma co sie zastanawiać. pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 22-11-2015 o 09:56 Powód: spam

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    to meldunek z frontu: po 5 latach materiał wygląda jak szmata i nadaje się do wymiany. Mechanizm o dziwo w porządku.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony