dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 123
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Dom w Kaliach 2 - energooszczędny samemu

    Jak to się zaczęło.
    Długo się zastanawialiśmy nad założeniem dziennika,bo budowa już w toku i nie wiem czy wszystko będziemy pamiętać ale czytając czyjeś dzienniki coraz bardziej się nakręcaliśmy i stwierdziliśmy, że czas zacząć opisywać nasze perypetie z budową i wszystko co z nią związane. Ten dziennik to nie tylko o budowie, ale o naszym miejscu na Ziemi, naszym nowym domku wymarzonych Kaliach 2.

    Uważam też, że jestem niejako winien dziennika tym, których dzienniki poczytywałem do tej pory czyli osobom, które były dla mnie inspiracją. Wspomnę tu tylko chociażby o takich forumowiczach jak: netbet, j-j,R&K, Kamila i Marcin, lokmen, Arturo72, ElwoodWroclaw, DEZET, i wielu innych których pominąłem.

    Podziękowania też dla forumowiczki Gannia, która umożliwiła nam obejrzenie na żywo domku przed przystąpieniem do prac.

    Plan jest zrobić większość tymi ręcami i nie ukrywam – wszystko jest do zrobienia samemu ale niektóre rzeczy ogranicza jedynie brak czasu. Przydałby się roczny urlop. Najwięcej problemów stwarza jedynie brak wiedzy, i czas na jej uzupełnianie. Z budowlanką nie mam nic wspólnego – wszystko jest pierwszy raz. Na forum zawsze można liczyć na pomoc dobrych ludzi. Moje doświadczenie może się komuś przyda.
    W maju 2010 zaczęliśmy działania od przepisania działki a dostaliśmy takiego przyspieszenia bo okazało się że nie będzie nas już czwórka tylko piątka . Mieszkanie w bloku na 48m2 już i tak dawało się we znaki. Sami wiecie jak te mieszkania były projektowane kiedyś w latach 70-tych –zero funkcjonalności.
    Później było wybieranie projektu -trwało to troszkę (rok czy dwa gdyż pierwsze przymiarki w marzeniach to były już w 2008r.) W każdym projekcie zawsze czegoś brakowało. Wybór nie jest może idealny ale w miarę na nas szyty. Mimo różnych typów wróciliśmy do projektu Dom w Kaliach 2, który był naszym pierwszym typem. Drugi raz robiłbym projekt indywidualny -na jedno wychodzi cenowo a można się go trzymać i nie ma improwizacji w trakcie budowy.
    Rok 2010 od podziału działki był rokiem do przemyśleń i przygotowań .Było to dużo i mało czasu. Ja przygotowywałem się do budowy szukałem jeszcze alternatywnych projektów, żona do przyjścia na świat trzeciej księżniczki. Aż nastał ten dzień tj. 23.12.12010 roku o godzinie 23.15 przyszła na świat mała księżniczka Maja ,cudowna kruszynka.
    Budowa nie myślcie sobie że zeszła na dalszy plan. Pewnego pięknego wieczoru w lutym 2011 został zakupiony projekt - Dom w Kaliach 2 .
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m47034735e1eb6

    początek powstał też w formie bloga http://forum.muratordom.pl/blog.php?...4%99dny-samemu
    ale postanowiłem pisać tu dziennik jednak.

    dziennik Dom w Kaliach 2

    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 08-07-2013 o 14:09

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Spis treści - Dom w kaliach 2 enerooszczędny samemu

    Zamieszczę tutaj spis treści, który mam nadzieję ułatwi nawigowanie czytającym dziennik. ( mam nadzieję, że tacy będą).

    1. wstęp wstęp dom w kaliach 2

    2. plany - co chcemy osiągnąć plany co chcemy osiągnąć

    3. zmiany w projekcie zmiany w projekcie

    4. pozwolenie na budowę pozwolenie na budowę

    5. Roboty ziemne i drewno na więźbę Roboty ziemne i drewno na więźbę

    6. Płyta fundamentowa. Płyta fundamentowa

    7. Płyta fundamentowa – zbrojenie i instalacje zalewanie Płyta fundamentowa – zbrojenie i instalacje zalewanie

    8. Jedziemy – ściany czyli najszybszy etap każdej budowy. Jedziemy – ściany czyli najszybszy etap każdej budowy

    9. Strop nad garażem. Strop nad garażem

    10. Strop nad domem

    11. Ściany poddasza i wieńce. Ściany poddasza i wieńce

    12. Konstrukcja dachu Konstrukcja dachu

    13. Działówki, kominy. Działówki, kominy

    14. Krycie wstępne dachu. Krycie wstępne dachu

    15. Wzmocnienie konstrukcji dachu nad garażem Wzmocnienie konstrukcji dachu nad garażem

    16. Łacenie i obróbki dachu pod dachówkę. Łacenie i obróbki dachu pod dachówkę

    17. Dachówka i okna Dachówka i okna

    18. Ceny i koszty SSZ. Przyłącza

    20. Brama garażowa.Brama garażowa

    21. Dom zimą. Dom zimą

    22. Gaz umowa i licznik Gaz umowa i licznik

    23. Zabezpieczenie dachu i kominek.Zabezpieczenie dachu i kominek

    24. Wiosna i topniejący śnieg. Wiosna i topniejący śnieg

    25. DGP z komnka.DGP z komnka

    26. Wentylacja mechaniczna Wentylacja mechaniczna

    27. Kanaliza poddasza. Kanaliza poddasza

    28. lokatorzy na kocią łapę lokatorzy na kocią łapę

    29. Ogrzewanie podłogowe poddasza – projekt. Ogrzewanie podłogowe poddasza – projekt.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 12-07-2013 o 13:19
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie co chcemy osiągnąć

    Plany są ambitne. Czy zostaną osiągnięte czas pokaże.

    Oto dane domu po zmianach:
    Kubatura rzeczywista wewnątrz 838m3
    kubatura ogrzewana 602m3|
    powierzchnia ze strychem 376m2|
    powierzchnia bez strychu 288m2,
    powierzchnia grzana 246m3|
    zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700-9300 kWh/rok 37,9-35,5 kWh/(m2·rok) |
    wszędzie ogrzewanie podłogowe + niestety 3 grzejniki, w łazienkach dodatkowo 3 drabinki,
    ściany termton+20-25cm styro U=0,138, płyta fundamentowa U=0,12, dach dachówka+wełna lub styropian U=0,12 | okna U=0,88-0,94 [W/(m2·K)]:
    zródło ciepła GZ50 -kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar | rekuperacja z odzyskiem|
    kominek|
    w planie GGWC jeśli wyjdzie do 1000zł.

    Czyli chyba celujemy w domek 3,5-3,9 litrowy jak to się mówi z gazu ziemnego. To by było coś. Taki wynik dałby rachunki na poziomie 2000-2300zł.
    Przekładając to obrazowo na m2 i kubatury większości ludzi i ich domki czyli 100-120-150m2 byłby 2litrowy.
    My budujemy 2 razy większy więc będzie siłą rzeczy trochę więcej za c.o.
    Wszystkie błędy wyjdą po 2 latach. Na szczęście robię sam wiec będę miał większą kontrolę. Pożyjemy - zobaczymy.

    Zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700-9300 kWh/rok37,9-35,5 kWh/(m2·rok) chyba daje prawo do nazwania domku energooszczędnym - jak uważacie?
    Stąd taki tytuł dziennika.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 09-07-2013 o 09:33
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Zmiany w projekcie.

    Oczywiście po zakupie projektu zaraz było co w nim możemy zmienić. Córki od razu chciały wybrać sobie pokoje, każda chciała największy ale z racji tego, że najmłodsza zostanie w domu najdłużej - to właśnie Ona dostała największy pokój.

    Zmiany w projekcie:
    · garaż musi być na dwa samochody+ 1-1,5 szerzej co by się nie obijać standardowa szerokość 6m to stanowczo za mało jest szerokość 7,2m
    · wyprostowanie fundamentów (płyty) do jednego poziomu. Żadnych schodów na parterze wystarczą na poddasze.
    · z racji tego, że kotłownia ma długość 7,2m zostaje z niej wydzielone pomieszczenie gospodarcze które dostaje okienko i drzwi zewnętrzne.
    · kasujemy prawie wszystkie okna dachowe zostaje tylko w łazience doświetlenie będą robić okna balkonowe które są w każdym pokoju. Dachowe są fajne ale to zło konieczne w praktyce. Większość posiadaczy odradza jeśli można zrezygnować.
    · na górze, jest duży pokój nad garażem 55m2 (wow tyle co nasze całe M3 w bloku) który dostaje duże potrójne balkonowe okno,
    · kuchnia otwarta na salon,
    · kasujemy na pewno wszystkie słupy podporowe z drewna i robimy je jako murowane umieszczone w ścianach a nie gdzie popadnie ,
    · poszerzamy i wydłużamy wiatrołap – tak aby można było się w nim swobodnie zmieścić w 5-kę ,
    · powiększamy łazienkę dolną i robimy pralnię kasujemy tzw korytarz który naszym zdaniem jest niepotrzebny i zabiera tylko miejsce – taki relikt z komunistycznych bloków – wszystko jest otwarte na dole
    · na górze robimy jedną niezależną garderobę dostępną z korytarza ze wszystkich pokoi vis-a-vi łazienki a kasujemy garderoby nad garażem

    Ja chciałem jeszcze skasować wszystkie balkony ale tego nie przeforsowałem. Wiecie jak to jest z żonami.

    Projekt chyba dobrze przeanalizowany, wszystkie zmiany zanotowane, pozostało przekazanie projektu do kierownika budowy i nanoszenie zamian wymyślonych przez nas.
    Wtedy nie wiedziałem, ze adaptacja kosztuje tyle co projekt – drugi raz robiłbym indywidualny na podstawie tego wybranego i was do tego namawiam. Wybierzcie sobie coś na wzór i róbcie na tej podstawie indywidualny projekt, którego będziecie się trzymać.

    Porównując powierzchnie przed i po zmianami powiem Wam, że ciężko to przełożyć bowiem są różne jednostki i różne definicje. Myślę, że w przypadku kiedy jest mało skosów, nie są one do samej podłogi i praktycznie cały dom jest użytkowy najlepszym i porównywalnym wskaźnikiem będzie powierzchnia podłóg. Np. w projekcie to co się składa do pozwolenia to chyba nie wlicza się do użytkowej garażu i innych komunikacyjnych czy technicznych itp.

    Tak więc przyjmując powierzchnię podłóg (bez ścian) wychodzi tak:
    przed zmianami: 229m2 po zmianach 288m2

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom w kaliach 2 oryginał.JPG
Wyświetleń:	510
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	199588
    parter oryginał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kalie 2 parter adaptacja G2.jpg
Wyświetleń:	631
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	201329
    parter po zmianach
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom w kaliach 2 poddasze oryginał.JPG
Wyświetleń:	401
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	199590
    poddasze oryginał
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom w kaliach 2 adaptacja 2G poddasze.JPG
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	199755
    poddasze po zmianach

    U nas będzie odbicie lustrzane ale widać o co chodzi i co się zmienia.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 18-07-2013 o 11:16
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę.

    Żona jako matka karmiąca i „dysponująca” czasem latała po urzędach. Opieszałość w urzędach chyba jak wszędzie ale narzekać nie może bo zawsze była mile obsługiwana chyba z racji tego że z małym dzieciaczkiem na rękach. Po prawie wydeptanej ścieżce do naszych kochanych urzędów nadszedł ten dzień i w kwietniu 2011 jest wreszcie pozwolenie na budowę. W końcu można było zaczynać.
    W miedzy czasie kompletowane były materiały, pod koniec maja prawie wszystko było już zakupione. Pustaki, cement, styropian , stal no i wszystko co potrzeba do zalania płyty fundamentowej i dalej do ruszenia w górę. Natomiast drzewo na dach dostaliśmy teścia wiec odeszło troszkę kosztów a dach nie powiem ale jest naprawdę duży. Przekonam się o tym później kiedy będę go robił.

    A tak przedstawia się nasza wizja elewacji po zmianach.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stylizacja frontowa bez słupów.JPG
Wyświetleń:	307
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	199592
    elewacja frontowa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tył.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	199593
    elewacja tylna

    Jak widać skasowałem jeszcze dwie kolumny przy wejściu. Chyba nie będzie źle to wyglądać.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 09-07-2013 o 09:52
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Roboty ziemne i drewno na więźbę

    W marcu dzięki uprzejmości teścia zleciliśmy ścięcie drzew na konstrukcję dachu. Potem będzie zamówiony mobilny tartak, który potnie na krokwy, deski i kontrłaty na placu budowy. Odpada transport do tartaku i z powrotem. Tak przygotowane klocki będą schły do jesieni ułożone w przewiewnej pryźmie. Potem zostaną zaimpregnowane własnoręcznie - gdyż to co się dostaje na gotowo to tylko barwnik – nie mamy wpływu na zawartość środka w cieczy i jego rodzaj.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	las drewno.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	105,6 KB
ID:	199596
    W czerwcu ruszyły pierwsze prace na naszej działce, wytyczenie budynku zerwanie humusu przez Pana koparkowego i nie tylko bo niezła kaskę z nas też chciał zedrzeć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	humus.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	104,7 KB
ID:	199597
    To był pierwszy zonk. Panie dogadamy się. W sumie za 8h pracy (2xpo 4h) zażyczył sobie 1600zł - nieźle nie. Nastawiony byłem na 600-800zł. Nie zapłaciłem tyle i rozstaliśmy się raczej bez dogadania. Zapłaciłem co swoje i powiedziałem nigdy więcej. Jako, że czekają mnie w przyszłości ok. 50-60mb przyłącza: gazowe, elektryczne, wodne, kanalizacyjne oraz zagospodarowanie działki, kostka na podjazd oraz dreny - kupiłem sobie koparkę - ot taka troszkę większa zabawka na budowę dla boba budowniczego. Niezła frajda jest.
    Same roboty ziemne przyłączy to około woda -3000zł, gaz-2000zł, prąd 2000zł, kanaliza-2000zł razem 9000zł w kieszeni. Do tego dojazd i podjazd przed domem – korytowanie i wypełnienie oraz rozgarnięcie humusu wybranego z pod domu oraz drogi, jakieś drenaże, może fundament ogrodzenia itp. To lekką ręką licząc będzie do wydania min.15000zł - tyle, że rozłożone w czasie. Koparka po wykonaniu swoich zadań będzie sprzedana.

    Zgromadzone zostały materiały do izolacji płyty oraz na ściany domu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	materiały.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	199598
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 09-07-2013 o 10:07
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Płyta fundamentowa.
    O płycie jest cały wątek na forum. Przeczytałem go od początku do końca. Co zdecydowało na wybór takiego a nie innego rozwiązania. Łatwość i szybkość wykonania oraz koszty. W konkretnym przypadku tego domu jak liczyłem materiały cenowo wyszły podobnie czyli ławy do płyty. Robocizny nie liczę – własna.
    Jedynym dylematem była grubość izolacji płyty. Stanęło na 14cm pod domem oraz 18cm po bokach EPS200 o wsp. lambda=0,34. Dlaczego tylko 14cm pod domem ano dlatego, ze 20 czy 30 to przesada niczym nie umotywowana. Jako zagęszczenie mam wsypany piasek od 0,6m do 1,2m z uwagi na spadek terenu działki. Piasek sam w sobie jest dobrym izolatorem. Na ściany mam dać 20 lub 25cm styro raczej lambda 0,31 lub 0,32 ( więcej jak liczyłem zyski były mizerne). Pod płytą będzie zawsze plus 8 stopni lub więcej. Nie ma uzasadnienia ekonomicznego grubsza izolacja ta da mi U=0,11-0,12 czyli tyle co ściany. Przy czym przez płytę ucieka ok. 10-20% ciepła tylko.
    Moim zdaniem jak ktoś daje pod płytę 20-30cm dla +8st. C to na ściany powinien minimum 50cm dla –20 do –35st. C. Bo inaczej to się kupy nie trzyma – super izolacja płyty, zajebiste i drogie okna o U<=0,5, to samo w dachu a na ścianach tylko 20-25cm – bezsens. Trzeba sobie zrobić bilans i zobaczyć procentowo ile gdzie ucieka najlepiej w OZC symulacje różnych wariantów. To potem łatwo przeliczyć na złotóweczki i świadomie wybrać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	humus.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	104,7 KB
ID:	199611
    zdjęcie humusu - potem się przyda
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zagęszczanie.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	101,3 KB
ID:	199612
    zagęszczenie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	199613
    izolacje
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 11-07-2013 o 14:53
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Płyta fundamentowa – zbrojenie i instalacje zalewanie


    Płyta zbrojona góra i dołem z pręta żebrowanego Ø8 co 15cm zbrojonego krzyżowo. Dodatkowo cztery pręty Ø12 jako dodatkowe żebra dookoła oraz pod ścianami nośnymi. Rozprowadzona kanalizacja, zimna i ciepła woda parteru oraz cyrkulacja. Pod górnym zbrojeniem podwieszone pętle ogrzewania podłogowego. Wykonany i zaizolowany aby nie wychładzał gruntu dolot powietrza do kominka. Grubość płyty 20cm powierzchnia 176m2.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielacze.jpg
Wyświetleń:	359
Rozmiar:	111,4 KB
ID:	199617
    rozdzielacze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacje i ogrzewanie.jpg
Wyświetleń:	325
Rozmiar:	109,8 KB
ID:	199618
    instalacje i ogrzewanie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zalana płyta.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	199619
    zalana płyta oczekująca zimy

    Dodam tylko, że było od-15- do -25 przez ponad miesiąc tej zimy. W dolocie do kominka stała woda. Zapomniałem wybrać i zatkać otwory styro. Postawiłem po fakcie jak już otwór od strony przyszłej ściany zewnętrznej zamarzł wierzchu snopki słomy. Od strony kominka wyciąłem krążek ze styropianu 5cm i zatkałem. Tam jeszcze nie zamarła woda. Potem regularnie przez cała zimę monitorowałem tą wodę pod płytą zatkaną z jednej strony korkiem ze styro z drugiej strony korkiem z lodu. Woda przez całą zimę nie zamarzła.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyta zimą.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	200619
    Dobrze to świadczy o izolacji płyty i akumulacyjności gruntu pod nią. Przez całą zimę musiała być tam temp dodatnia. Jak płytę przykryje ogrzewany domek będzie tylko lepiej.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 14-07-2013 o 13:10
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jedziemy – ściany czyli najszybszy etap każdej budowy.

    Z powodu różnych perturbacji bankowo finansowych nie wyrobiliśmy się z kredytem na 2011 i trzeba było odłożyć budowę do następnego roku. Powód to zarobki na poziomie poniżej średniej. Zrobiliśmy wkład własny w postaci płyty z oszczędności i musimy podbudować zdolność oraz wyprostować/usunąć wszystko co obciąża budżet.
    Trzeba by przekształcić się na budowlańca już na tym etapie nie wydając zarobiłem minimum ok. 30tyś co daje 2500tys na miesiąc brutto. Gdybym to co zrobione zlecił firmie.

    Rok w plecy ale także i czas na zdobycie wiedzy i przygotowania merytoryczne. W zimę zrobione wyceny na pokrycie dachowe i jego rodzaj. Przy porównaniu systemów blacha kontra dachówka wyszło, że uda się kupić dachówkę w cenie dobrej blachy. Wybór był oczywisty – dachówka a że chcieliśmy czarną wybór padł na Allegra 9 czarna angoba szlachetna. Dostałem też wyceny na strop w systemie teriva oraz konbet i inne. Niby teriva najtańsza ale jak się policzy beton na żebra oraz nadlany + pustaki i belki to wyszło mi to samo co monolit. Wniosek robię tylko monolit a nie żaden zamiennik. Stemple uwaga -liściaste już przygotowane później pójdą do kominka.

    Nastał w końcu kwiecień 2012 i wytęskniony start z poziomu zero+. Towar przezimował elegancko zabezpieczony. Swoją droga materiał na ściany to jeden z tańszych kosztowo zakupów w skali budowy. Niby przyjeżdżają 2 tiry - i to cały dom - a procentowo będzie to 3-5% całej inwestycji. Ta refleksja przyjdzie dopiero później. Wydaje się, że dom to taniocha bo ściany i fundament tylko tyle kosztują – jednak dalszy kosztorys mówi co innego i nie ma co mieć złudzeń.

    18.04.12 poszły w ruch pierwsze pustaki. To najfajniejszy etap w budowie u każdego. Wyobrażenia przeradzają się w materię. Kreujemy rzeczywistość, tworzymy coś z niczego. Pierwsza obca ekipa na budowie. Dałbym radę ale z monolitem musiałbym wziąć 6 miesięcy urlopu – wiec odpuściłem i wpuściłem obcych. Ceny miałem jeszcze z 2010 ustalone i długo się nie zastanawiałem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mury dzień pierwszy.JPG
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	199628
    mury po pierwszym dniu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mury za dwa dni pracy.JPG
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	199629
    mury na trzeci dzień - przygotowanie pod strop garażu jako pierwszy i niższy poziomem
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 10-07-2013 o 07:48
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Strop nad garażem.
    Co tu pisać. Stemplowanie, deskowanie, zbrojenie, grucha i zalewanie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lasek w garażu.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	199630
    tradycyjny lasek w garażu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbrojenie stropu garażu.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	107,8 KB
ID:	199631
    zbrojenie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przepusty strop garażu.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	199632
    przepusty
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zalany strop garażu.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	199633
    zalany strop garażu

    Dodam może o kominach. Jeden jest od kominka i ten musi być. Kondensat będzie przez ścianę. Drugi jest dodatkowo - nie wiadomo co będzie za 10-20 lat - może się przyda. Koszt to paleta cegieł po poniżej 1 zł/szt. więc u mnie max 1000zł łacznie z klinkierem. Myślę, ze warto. Wszystkie kominy wsunięte są w ściany i nie wystają. Nie używany będzie zaślepiony styro aby nie wychładzał.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 10-07-2013 o 07:39
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Strop nad domem.

    Tu znowu zdjęcia pokażą więcej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbrojenie strop domu.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	102,2 KB
ID:	199634
    zbrojenie stropu domu, widać przepusty z pomarańczowej pcv 160mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gotowy strop domu.jpg
Wyświetleń:	168
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	199639
    zalany strop domu

    Opisze może problem schodów. Jak wiadomo oryginalny projekt ma poziom garażu o – 70cm poniżej poziomu domu. Ja parter wypłaszczyłem. Dlatego trzeba było zmodyfikować do tych zmian schody. Spocznik chciałem mieć prostokątny ale niestety nie udało się i została go tylko połowa. Trzeba było dołożyć 3 trójkątne schodki aby wyjść do pokoju garażu ze spocznika. Na dole też zostało dołożone kilka stopni aby wyżej wyjść – garaż podniósł się o te 70cm. Natomiast ostatni bieg na dom został siłą rzeczy skrócony.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody widok na garaż.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	199635
    schody widok na garaż i pokój nad nim

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody widok na dom.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	199636
    chody widok na dom
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 11-07-2013 o 12:36
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ściany poddasza i wieńce.

    Po tradycyjnej przerwie technologicznej na związanie stropów mury idą dalej. Jest czerwiec 2012. Super czas – wszystko przybywa w błyskawicznym tempie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściany poddasza od wykusza.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	199640
    ściany poddasza od strony wykusza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściany poddasza front.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	199641
    elewacja frontowa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściany poddasza garaż.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	199642
    od strony garażu, widać duże okno w ścianie.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 09-07-2013 o 13:03
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Konstrukcja dachu.

    Patrząc na rozmiar tarcicy jej długości i przekroje podjąłem decyzję, że wpuszczam 2 obcą ekipę tylko do postawienia krokwi. Sam z ojcem to byśmy się natyrali a robiła to ekipa 5-6 chłopa. Potem deskowanie + papa własnoręcznie.
    Wysezonowana od marca zeszłego roku na powietrzu pod przykryciem i zaimpregnowana własnoręcznie przez zanurzanie kantowizna w koncu znalazła swoje docelowe miejsce.
    Na tym etapie nie obyło się bez incydentu. Cieśle chcieli mieć działówki a murarz mówi, że działówki stawia po cieślach bo mu powywracają i weź tu bądź mądry. Mnie w sumie wszystko jedno ale pod skórą byłem za tym co mówi murarz. Pojeździłem na okoliczne budowy i tam nie zobaczyłem działówek na tym etapie. Skonfrontowałem obu szefów i stanęło na tym co chciał murarz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	więźba początek.jpg
Wyświetleń:	294
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	199643
    wieźba początek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	więźba środek.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	199644
    więźba od środka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wieżba gotowe.jpg
Wyświetleń:	327
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	199645
    i stanęło bydle w całej okazałości
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 11-07-2013 o 12:45
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Działówki, kominy.

    Początek sierpnia 2012 - lecimy dalej. Stawiają się działówki oraz zakończenia kominów z klinkieru.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działówki 2.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	199649
    działówki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działowki 1.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	199650
    działówki, w ścianie widać słup odporowy dachu oraz kanały w ścianie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin do kominka.jpg
Wyświetleń:	223
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	199651
    komin kominka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin kotłowni w wentylacja garażu.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	199652
    komin kotłowni oraz wentylacja garażu
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 09-07-2013 o 13:52
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Krycie wstępne dachu.

    Długo zastanawiałem się czy dać folię na dach pod dachówkę. Plusy folii szybka robota do ogarnięcia samemu zszywkami z ojcem w jeden dzień + niższa cena.
    Minus folia nie jest sprawdzona, nie znam domu np. 30lat z folią. Trzeba ja od razu zasłaniać zarówno od zewnątrz jak i od środka także na strychu i pod okapami. Na taki cykl krycia nie mogę sobie pozwolić gdyż będę krycie robił tylko we dwóch. Eksperymentów też na sobie nie zamierzam uskuteczniać. Po za tym jak pisze Andrzej W. od dachów - system dachowy tyle jest warty ile jego najsłabszy element. Racja pchać się w dachówkę a pod nią dawać coś co jest nie sprawdzone. Papę widziałem i rozbierałem kiedyś budynek pokryty tylko nią z lat 60-70 czyli wytrzymała te 40-50lat niczym nieosłonięta. Pod dachówką powinno być tylko lepiej.
    Dodatkowo szala się przechyliła w stronę deskowania i papy jak wlazłem na niestężony dach, który potem miałyby tylko spiąć łaty. Chwiał się na boki jak nie powiem co. Dechy jednak zajebiście wzmocnią dach. W razie czego taki dach mniej będzie pracował oraz lepiej wytrzyma ekstremalny napór wiatru czy śniegu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deskowanie początek.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	199654
    deskowanie początek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	papa front.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	199655
    papa od frontu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	papa od zachodu.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	199656
    papa od zachodu

    Szło mozolnie dwie osoby to za mało. Trzeba robić mnóstwo kursów góra - dół. Trzeci pomocnik znacznie by przyspieszył robotę, gdyż podawałby z dołu co trzeba i wybrane pod wymiar a na na górze było by tylko przybijanie + ewentualne docinki. Ekipa płacona robi też szybciej bo nie pierdoli się z materiałem inwestora, tylko po kolei rznie jak popadnie na dachu. Oni za to nie płacą przecież. Nam nie zostało ani kawałek deski która była by dłuższa niż rozstaw krokiew.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 10-07-2013 o 07:56
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wzmocnienie konstrukcji dachu nad garażem.

    W trakcie krycia intrygowała mnie jedna rzecz. Jak wiecie nad garażem mam jeden pokój bez żadnych podpór więźby na blisko 8m. Cieśle nie włożyli tam belek jak w projekcie twierdząc, że jest wystarczająco mocno. Kierownik budowy też twierdził, że nie potrzeba, cieśle też mówili, że jest ok. Dobrze, że sam robię dach gdyż w trakcie krycia więźba tak dziwnie drżała jak się biło deski młotkiem. Pomyślałem może i się nie zawali ale po co ma pracować więcej niż by mogła w zimie i podczas wiatrów. Przełoży się to potem na podwieszane kartongipsy. Podjąłem decyzję o wzmocnieniu. Zaszkodzić nie zaszkodzę a na pewno wzmocnię. Problemem było, ze to powinno być zrobione przed stawianiem krokiew. Najlepszy byłby dźwig do beli o przekroju 16x25 nazywa się to chyba płatew. Pamiętacie, że mam przecież pomocnika mechanicznego. Więc dostała koparka zadanie – niech zarabia na siebie.
    Trzeba tylko „wsunąć” to w otwór pod więźbę na wys. 6m od gruntu.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koparka w akcji.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	199659
    mały hardcore, koparka w akcji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płatew na miejscu.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	199660
    płatew na miejscu

    Efekt będzie o niebo lepszy niż bez tej akcji.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 09-07-2013 o 14:55
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Łacenie i obróbki dachu pod dachówkę.

    Dechowanie i papa zakończone robione po robocie bez urlopu
    W październiku rozpoczęło się łacenie i obróbki dachu pod dachówkę. Na 1 listopada gotowa połowa dachu. Idzie mozolnie coraz krótszy dzień noc nas za szybko wygania urlop zachowywany na dalsze prace.
    Jest tych metrów od .......
    I tak dzień za dniem powoli codziennie coś przybywa grunt to się nie załamać.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ołatowana strona wschodnia.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	199662
    ołatowana strona wschodnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ołatowana str wsch od str garażu.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	199663
    widok od strony garażu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaty z bliska.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	100,4 KB
ID:	199664
    łaty z bliska
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 09-07-2013 o 15:06
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dachówka i okna

    W miedzy czasie zjechała dachówka. Poczeka grzecznie na swoją kolej. Jestem trochę przyłamany ilością i wagą palet jaką będę musiał wnieść bez windy na dach ręcznie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dachówka palety.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	199774
    Montują się też okna w kolorze dąb bagienny. mazowieckiej fabryki okien na profilu veka z termoramką średni współczynnik w zależności od wielkości okna U od 0,88 do 0,94. Sześciokomorowy system o szerokości przekroju 90mm z trzema szybami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna montaż.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	199775
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ceny i koszty SSZ.

    Napiszę może coś o cenach na ściany nośne o grubości 25cm. Zastosowałem pustaki ceramiczne TERMOton P+W 25 Wymiary: 325 x 250 x 235. Ilość sztuk na m2 grubość ściany 250mm: 12,5 sztuk
    Ceramikę znam praktycznie z porównania innego domu, świetnie akumuluje ciepło i jest fajny mikroklimat. Potwierdza się to zresztą przy moim stanie SSZ mimo braku ocieplenia ścian oraz izolacji i bez zatkanych szpar pod dachem przy upałach 30-35st w cieniu w środku panuje przyjemne 24 stopnie. Lipcowym wieczorem jak kończę robotę na budowie o godzinie 23-24 kiedy na zewnątrz jest +15 w środku nadal stoi 23-24.

    Ilość sztuk na m2 grubość ściany 250mm: 12,5 sztuk
    Ilość sztuk na palecie: 72

    cena 3,32zł/szt brutto bez transportu 41,5zł za m2 ściany

    po odliczeniu VAT bedzie wiadomo jeszcze mniej

    Silikatów nie znam 18cm nie porównuję
    a gr 24cm kosztuje 2,6x18szt/m2= 46zł/ za m2 ściany czyli drożej.

    Dachówka kompletny system 21200zł brutto w tym ciepłe okno dachowe fakro U=0,95 z kołnierzem termo i właz dachowy za blisko 3000zł do tego rynny oraz blacha na obróbki
    Okna mazowieckiej fabryki okien na profilu veka z termoramką średni współczynnik w zależności od wielkości okna U od 0,88 do 0,94. Sześciokomorowy system o szerokości przekroju 90mm z trzema szybami.
    23700zł z montażem 18 sztuk ponad 45m2 bodajże. Montaż z max wysunięciem poza mur ok. 3-4cm.
    Później podsumuję cały stan surowy zamknięty. Napiszę tylko, że z grubsza wynosi on ok. 220000 z przyłączami i innymi rzeczami. Trzeba będzie go troszkę uszczegółowić za co ile, bo sam dom kosztuje mniej i ludzie różnie podają. Jedni z ogrodzeniem, kostką, przyłączami inni bez a tylko za sam dom i potem to jest to nieporównywalne. Nie wiem też czy jest sens podawania takiego kosztorysu i kogoś to interesuje gdyż i tak nie da się tego porównać.
    Cel jest zmieścić się w 300tyś. Bez agd i mebli.
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 10-07-2013 o 10:24
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Przyłącza.

    Woda została podłączona w kwietniu-tuz przed wejściem murarzy.
    Natomiast na przełomie listopada i grudnia 2012 zabrałem się za pozostałe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elektryka przyłącze.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	199780
    Zrobiłem elektryczne.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	internet.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	199781
    Internet

    A w grudniu gazowe, które ledwo zdążyłem przed zimą która jak wiecie potrwała do kwietnia 2013. Potem ziemia już zamarzła i trzeba by czekać do wiosny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gaz 2.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	199778
    gazowe - wejście do domu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gaz.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	199779
    gazowe - widać zasypaną już pomarańczową rurkę
    Ostatnio edytowane przez m@rio ; 10-07-2013 o 10:38
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony