dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Dom poniemiecki, ściana dwuwarstwowa - dziwne wywietrzniki

    Witam,

    niedawno kupiłem domek poniemiecki, od początku inttrygował mnie dwa wywietrzniki zrobione w ociepleniu no i czas jakis temu zajrzałem do środka i co zobaczyłem - przestrzeń pomiędzy dwoma warstwami muru.
    Nie wiem co autor miał na mysli, ale na mój rozum to powinienem to zamurować żeby mi tam wiatr nie hulał i ciepło nie uciekało.
    Proszę o radę , czy dobrze kombinuje,

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20130802-00030.jpg
Wyświetleń:	1042
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	204091

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, podbijam

    bardzo proszę o poradę zwłaszcza ludzi którzy mają o tym pojęcie, pozdrawiam!

  3. #3

    Domyślnie

    Opisz dokładniej jakie warstwy ściany i gdzie i jaka ta "przestrzeń" jest.
    Wstępnie, z tego co piszesz wygląda to na szczelinę wentylacyjną, która ma na celu odparowanie pocącego się muru i w założeniu złe nie jest. Ogólnie niemcy budowali porządnie i z głową, ale od wszystkiego zdarzają się wyjątki.
    >>projektowanie architektoniczno-budowlane info na pw<<

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wasut Zobacz post
    Opisz dokładniej jakie warstwy ściany i gdzie i jaka ta "przestrzeń" jest.
    za dużo nie widać bo otwory są mniej więcej 5x5 cm umiejscowienie przy rogu budynku. Wygląda na to, że przestrzeń jest na całej powierzchni ściany i jest to około 4 może 5 cm, czyli jest warstwa cegieł - zewnętrzna, pusta przestrzeń o podanej szerokości i znów warstwa cegieł - już wewnętrzna.
    Powiem szczerze, że izolacja jaką zapewnia ten mur jest bardzo dobra, mam sypialnie od południa, cały dzień nasłoneczniona jest ta strona domu a nawet w największy upał było chłodno i przyjemnie, w zimie natomiast nie jest trudno tą chałupke ogrzać.

    pozdrawiam!

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał kraken82 Zobacz post
    za dużo nie widać bo otwory są mniej więcej 5x5 cm umiejscowienie przy rogu budynku. Wygląda na to, że przestrzeń jest na całej powierzchni ściany i jest to około 4 może 5 cm, czyli jest warstwa cegieł - zewnętrzna, pusta przestrzeń o podanej szerokości i znów warstwa cegieł - już wewnętrzna.
    Powiem szczerze, że izolacja jaką zapewnia ten mur jest bardzo dobra, mam sypialnie od południa, cały dzień nasłoneczniona jest ta strona domu a nawet w największy upał było chłodno i przyjemnie, w zimie natomiast nie jest trudno tą chałupke ogrzać.

    pozdrawiam!
    ....no to nie kombinuj...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    ....no to nie kombinuj...
    no tak tylko nie wiem czy czechu co tam mieszkał przede mną uskutecznił te wywietrzniki czy to stara porządna niemiecka robota, bo gdybym był pewien że tak to bym się nawet nie zastanawiał

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kraken82 Zobacz post
    no tak tylko nie wiem czy czechu co tam mieszkał przede mną uskutecznił te wywietrzniki czy to stara porządna niemiecka robota, bo gdybym był pewien że tak to bym się nawet nie zastanawiał
    Mieszkałem w podobnym domu i uważam że to był najlepszy dom jeżeli chodzi o mikroklimat. W zimie ciepło, w lecie chłodno. Prosty patent bez żadnych dodatkowych materiałów izolacyjnych. Wentylacja musi być, bo będziesz miał problem z wilgocią na ścianach. To przemyślany system. Jak działa to nie ruszaj.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Wentylacja musi być, bo będziesz miał problem z wilgocią na ścianach. To przemyślany system. Jak działa to nie ruszaj.
    hej perm, czyli u Ciebie też były takie wywietrzniki? Jeśli to niemiecka technologia to nie ruszam jasna sprawa!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kraken82 Zobacz post
    hej perm, czyli u Ciebie też były takie wywietrzniki? Jeśli to niemiecka technologia to nie ruszam jasna sprawa!
    Takie nie. Były dziury. Czy były wcześniej czymś przykryte nie wiem.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #10

    Domyślnie

    Okej to wszstko co chciałem wiedzieć czyli jest ok i tego nie ruszam dziękuje ci najmocniej! Wolałem się upewnić bo ten Czechu to artysta był

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    A może to wentylacja podłogi? Masz podłogi lub parkiety na ślepej podłodze?
    Tu była reklama....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony