dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1495 z 1554
Pokaż wyniki od 29.881 do 29.900 z 31073
  1. #29881
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    A może elektromagnes:
    http://allegro.pl/elektromagnes-typ-...823943296.html
    plus termik:
    http://allegro.pl/wylacznik-termiczn...836723003.html

    Skok 3mm to niezbyt dużo, ale coś by się z tym dało zrobić. Gdyby na przykład dwie żaluzje były koncentryczne, to kręcenie jedną o 3mm na krótkim ramieniu mogłoby otworzyć lub zamknąć przepływ. Może są o większym skoku.

  2. #29882
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    tb-jak tam twoje kłamstewka ?
    wyjaśniłeś już to ?
    twierdziłeś że mam duże zużycie na co i takie jak ja mam przy pompie to ludzie mają na kablach
    jakieś magiczne słowo czy idziemy w wywijasy?
    Napisałem, że dom z cegły z lat 50tych zużywa do 30kWh/m2 rocznie przy prawidłowo wykonanej instalacji. Przy pompie ciepła będzie poniżej 20kWh.
    W domach izolowanych z pompą ciepła schodzi się poniżej 10kWh/m2 . A j-j... pisze na forum muratora.
    By iść na wywyjasy, musiałby Pan więcej umieć. Np. dlaczego nie ma sensu ogrzewanie hydrauliczne, dlaczego OZC to oszustwo. A tak... zaśmiecanie czyjegoś wątku.

  3. #29883
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    NAPISAŁEŚ ŻE JEGO DOM ZUŻYWA TYLE SAMO CO mój dom-takie są fakty kłamczuszku
    i nie wciskaj teraz kitów o domach z lat 50-tych
    skoro jesteś zmuszony kłamać o nowych domkach
    faktycznie nie mam zadnej wiedzy-mam licznik i podlicznik w domu

    jakieś magiczne słowo ?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #29884

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Na to jest tylko jedno udowodnienie:
    http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=galeria
    I wiadomo z kim się ma do czynienia.
    Akurat Pan instalacje tego typu robi już lata....Ale jeszcze w tym tygodniu wrzucę na stronę realizacje gdzie mam zdjęcia.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #29885
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    NAPISAŁEŚ ŻE JEGO DOM ZUŻYWA TYLE SAMO CO mój dom-takie są fakty kłamczuszku
    i nie wciskaj teraz kitów o domach z lat 50-tych
    skoro jesteś zmuszony kłamać o nowych domkach
    faktycznie nie mam zadnej wiedzy-mam licznik i podlicznik w domu

    jakieś magiczne słowo ?
    Nie wciskam kitu. Przy prawidłowo wykonanej instalacji, dom z lat 50-tych nie przekroczy 30kWh/m2 na ogrzewanie. Nie jest to wcale mało, bo rachunek wyjdzie 5 x 540 zł. A nazywanie kogoś kłamcą, dlatego, że Pan nie posiada wiedzy, jest mało eleganckie.

  6. #29886
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    kto kłamał o zużyciu u jj i u mnie ?
    możesz kłamać?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #29887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Za drogie.



    Rozumiem, że chodzi o jakieś wentylatory typu komputerowego ? Jak nimi sterować (najlepiej byłoby temperaturowo) ?



    Podłógówka ma dużą bezwładność. Zanim zareaguje to impreza się skończy i wróci ogrzewanie kanałowe. Wtedy w pokojach byłoby za ciepło...
    Powiem tak, ludzie nie kombinują i problemów z tym nie ma a robi się tego typu rzeczy na całym świecie. Rzadko kto wrzuca siłowniki czy inne bajery chociaż takowe są. Najprostsze rozwiązanie to przymknięcie zaworu i to jest najtańsza opcja. Jak dobrze zrobisz instalację to praktycznie w każdym pokoju w miarę masz jednakową temperaturę. Wiem że są zyski w innych pomieszczeniach czasem większe ale wtedy można to odpowiednio ratować tak jak pisałeś/sugerowałeś ręcznie lub automatycznie.

    A tu oto podejście do tego problemu w taki sposób: http://www.blog.karbon.com.pl/pc-pow...ie-nadmuchowe/

    Generalnie jednak uważam, że nie ma co się w takie bajery bawić. Ale jak ktoś chce... U mnie jest normalnie bez kombinacji i jestem bardziej zadowolony niż grzaniem gazem. W innych krajach też nie robią sobie niepotrzebnych kosztów tak jak piszę z nimi czy obserwowałem.

    Te wentylatory to takie moje eksperymenty zobaczę co wyniknie z tego.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #29888
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Napisałem, że dom z cegły z lat 50tych zużywa do 30kWh/m2 rocznie przy prawidłowo wykonanej instalacji. Przy pompie ciepła będzie poniżej 20kWh.
    W domach izolowanych z pompą ciepła schodzi się poniżej 10kWh/m2 . A j-j... pisze na forum muratora.
    By iść na wywyjasy, musiałby Pan więcej umieć. Np. dlaczego nie ma sensu ogrzewanie hydrauliczne, dlaczego OZC to oszustwo. A tak... zaśmiecanie czyjegoś wątku.
    Pisze Pan że dom z cegły przy ''PRAWIDŁOWO WYKONANEJ INSTALACJI" zużyje do 30kWh/m2. Co mam rozumieć prze to pojęcie? Czyli nie trzeba domu ocieplać czy docieplać a jedynie grzejniki elektryczne powiesić na działówkach? Według Pana w takim domu ten zabieg wystarczy aby było niskie zużycie?

  9. #29889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Pisze Pan że dom z cegły przy ''PRAWIDŁOWO WYKONANEJ INSTALACJI" zużyje do 30kWh/m2. Co mam rozumieć prze to pojęcie? Czyli nie trzeba domu ocieplać czy docieplać a jedynie grzejniki elektryczne powiesić na działówkach? Według Pana w takim domu ten zabieg wystarczy aby było niskie zużycie?
    Kamil litości... Kogo ty pytasz? Tego mitomana? Przypomnij sobie generator grawitacyjny. Jaką sieczkę trzeba mieć w głowie, by próbować takie coś zrobić?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #29890
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Jaką sieczkę trzeba mieć w głowie, by próbować takie coś zrobić?
    Spytał bym raczej jaką sraczkę trzeba mieć we łbie.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  11. #29891
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Według Pana w takim domu ten zabieg wystarczy aby było niskie zużycie?
    W kazdym domu trzeba zrobić taki zabieg:
    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Dlaczego przy odnawianiu starego domu, po przeniesieniu grzejników spod okien na ściany działowe i puszczeniu podłogówki w łazienkach (zamiast drabinek), zużycie gazu spadło ponad 2x?
    I to całkiem wystarczy.
    Złote myśli Brzęcza!!!

    Wredny ciepłownik.
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 09-12-2015 o 17:31
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  12. #29892
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    perm, kolektor, nie pytam was ciepłowników tylko kogoś bardziej doświadczonego w obniżaniu rachunków tańszą wersją. Chcę wiedzieć co pomoże mi w domu teściowej obniżyć rachunki a chyba jedynie TB jest na tyle kompetentny i ma długie doświadczenie w tej dziedzinie (25lat) i on wie lepiej.
    Panie Tomaszu, czy w domu muszę zakładać WM z reku aby zejść z zużyciem do 30kWh/m2 czy same grzejniki na działówkach mi wystarczą? Jakie do tego konkretnie grzejniki użyć?

  13. #29893
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    perm, kolektor, nie pytam was ciepłowników tylko kogoś bardziej doświadczonego w obniżaniu rachunków tańszą wersją. Chcę wiedzieć co pomoże mi w domu teściowej obniżyć rachunki a chyba jedynie TB jest na tyle kompetentny i ma długie doświadczenie w tej dziedzinie (25lat) i on wie lepiej.
    Panie Tomaszu, czy w domu muszę zakładać WM z reku aby zejść z zużyciem do 30kWh/m2 czy same grzejniki na działówkach mi wystarczą? Jakie do tego konkretnie grzejniki użyć?
    Rozumiem, że chcesz się pośmiać. To takie niehumanitarne...
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #29894
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Rozumiem, że chcesz się pośmiać. To takie niehumanitarne...
    Tu nie ma się nad czym śmiać, ja chcę mieć tanią i komfortową instalację.

  15. #29895
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Załóżmy Kamil, że masz czołg. Pali 100L na 100km, ale jak uświadomisz sobie, że jest 50x cięższy od osobówki, to dochodzisz do wniosku, że nie jest wcale tragicznie.
    I zjawia się TB, i mówi, że on zejdzie do 20L wymieniając silnik. Litości.

  16. #29896
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Załóżmy Kamil, że masz czołg. Pali 100L na 100km, ale jak uświadomisz sobie, że jest 50x cięższy od osobówki, to dochodzisz do wniosku, że nie jest wcale tragicznie.
    I zjawia się TB, i mówi, że on zejdzie do 20L wymieniając silnik. Litości.
    Ten przykład akurat może być możliwy. Technologia idzie do przodu i to co dziś wydaje się na duże za rok czy dwa będzie mniejsze. Choćby wystarczy popatrzeć na żarówki ledowe. Masz żarówkę 100W a jak zmienisz na leda to będzie pobierać przykładowo 10W a efekt będzie taki sam.

  17. #29897
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar schizo85
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-213
    Posty
    424

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ten przykład akurat może być możliwy. Technologia idzie do przodu i to co dziś wydaje się na duże za rok czy dwa będzie mniejsze. Choćby wystarczy popatrzeć na żarówki ledowe. Masz żarówkę 100W a jak zmienisz na leda to będzie pobierać przykładowo 10W a efekt będzie taki sam.
    Ale efekt dalej jest do dupy. Zwykłe żarówki mają sprawność jak dobrze pamiętam 3%, LEDy 20%. Dojdziemy prędzej czy później do wyższych sprawności. Ale żeby wyjść poza 100% to trzeba będzie TB i zasilać źródło światła jego odwracalnym inwerterem pędzonym grawitacyjnym generatorem zasilanym jego głupotami.
    Z241 104,77 m2 parterowy, OZC: 3.8kW, 53kWh/m2/rok dla -20/22. WM Onyx Dream, PC PW Panasonic 7kW, 100% podłogówka.
    Dziennik budowy z komentarzami

    2015/16 - 2058kWh CO+CWU+Chłodzenie - 631zł; CO - 1386kWh/424zł
    2016/17 - 2726kWh CO+CWU+Chłodzenie - 800zł; CO - 1927kWh/573zł

  18. #29898
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Powiem tak, ludzie nie kombinują i problemów z tym nie ma a robi się tego typu rzeczy na całym świecie. Rzadko kto wrzuca siłowniki czy inne bajery chociaż takowe są. Najprostsze rozwiązanie to przymknięcie zaworu i to jest najtańsza opcja. Jak dobrze zrobisz instalację to praktycznie w każdym pokoju w miarę masz jednakową temperaturę. Wiem że są zyski w innych pomieszczeniach czasem większe ale wtedy można to odpowiednio ratować tak jak pisałeś/sugerowałeś ręcznie lub automatycznie.

    A tu oto podejście do tego problemu w taki sposób: http://www.blog.karbon.com.pl/pc-pow...ie-nadmuchowe/

    Generalnie jednak uważam, że nie ma co się w takie bajery bawić. Ale jak ktoś chce... U mnie jest normalnie bez kombinacji i jestem bardziej zadowolony niż grzaniem gazem. W innych krajach też nie robią sobie niepotrzebnych kosztów tak jak piszę z nimi czy obserwowałem.

    Te wentylatory to takie moje eksperymenty zobaczę co wyniknie z tego.
    Zauważ w jakim wątku piszesz. Przyjmij, że masz do zrealizowania domek jak w temacie. W domu pasywnym rozwiązania z domu w jakim mieszkasz nie zawsze zdadzą egzamin. Dynamika zmian temperatur w poszczególnych pomieszczeniach powinna być znacznie większa.

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Kamil litości... Kogo ty pytasz? Tego mitomana? Przypomnij sobie generator grawitacyjny. Jaką sieczkę trzeba mieć w głowie, by próbować takie coś zrobić?
    Ciągnie swój do swego
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  19. #29899

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Zauważ w jakim wątku piszesz. Przyjmij, że masz do zrealizowania domek jak w temacie. W domu pasywnym rozwiązania z domu w jakim mieszkasz nie zawsze zdadzą egzamin. Dynamika zmian temperatur w poszczególnych pomieszczeniach powinna być znacznie większa.



    Ciągnie swój do swego
    Tak, każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Ale będąc po rozmowach z użytkownikami/instalatorami w USA w domach b.dobrze izolowanych nie ma problemów z komfortem. Tak czy inaczej nie zapominaj że ja nigdy kanałówki samej nie zostawiam, każdy pokój ma grzejnik elektryczny lub podłogówkę. Każdy ma też swoje koncepcje Ja tymczasem jestem bardzo zadowolony z tych urządzeń, np. od wczoraj od 20:00 u mnie zjadła do teraz 6kW. Trzyma temp 23 góra 20,5 C dół. Teraz będę próby robił z wentylatorami oraz większym przewymiarowaniem kanałów i zobaczę co to da.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #29900
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Tak, każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Ale będąc po rozmowach z użytkownikami/instalatorami w USA w domach b.dobrze izolowanych nie ma problemów z komfortem. Tak czy inaczej nie zapominaj że ja nigdy kanałówki samej nie zostawiam, każdy pokój ma grzejnik elektryczny lub podłogówkę. Każdy ma też swoje koncepcje Ja tymczasem jestem bardzo zadowolony z tych urządzeń, np. od wczoraj od 20:00 u mnie zjadła do teraz 6kW. Trzyma temp 23 góra 20,5 C dół. Teraz będę próby robił z wentylatorami oraz większym przewymiarowaniem kanałów i zobaczę co to da.
    A miałeś do czynienia z instalacją w domu pasywnym ? Nie chodzi o to, że coś ci zarzucam, tylko pytam z ciekawości. Wydaje mi się, że to dom w którym podejście do ogrzewania jest zdecydowanie inne niż w domu typu NF40.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 1495 z 1554

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony