dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 48
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 948
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~~slonko~~ Zobacz post
    przejrzalam raz jeszcze zdjecia - czy nie mozna ustawic szafy w narozniku po lewej stronie drzwi patrzac na ponizsze zdjecie ??
    wtedy wchodzac do domu na wprost schodow moglabys miec sliczna konsolke z lustrem i jakies siedzisko ? puffe lub krzeslo ?
    mam wrażenie, że te zdjęcia przekłamują przestrzeń
    tam naprawdę jest niewiele miejsca
    zmierzyłam odległość od ściany do drzwi.... 84 cm do framugi drzwi
    znalazłam rogową PAX birkeland... 73/73/201....weszłaby , tylko jak to będzie wyglądać.... takie niedorobione
    gdyby dołożyć jeszcze do tego szafę z lewej strony. albo komodę.... nie wiem... pewnie proporcje byłyby właściwe....
    wtedy garderoba z rzeczami do odwieszania na co dzień musiałaby byc na wprost wejścia...
    i co mamy na pierwszy rzut po wejściu do mieszkania? wiszące na haczykach ciuchy

    teraz przynajmniej jak wchodzi ktokolwiek to ma widok na zamkniętą szafę

    a w tym rogu, o którym pisałaś stoi wieszak na ubrania, parasole i torebki

    mówię wam.... chyba sugerujecie się zdjęciami pustego pomieszczenia, a tam naprawdę jest ciasno....
    ten kąt w rogu przy łazience jest idealny na jakieś wieszaki....

    gdybym potrafiła zrobić jakieś wizualki, to pokazałabym wam, co mi siedzi w głowie.... a tak nic z tego....

    mówię dziś do małża, że chyba zabuduję te dziury..... walczył ze mną o to cały czas...
    a on mi na to? zwariowałaś??? po co?? teraz jest funkcjonalnie i jest przestrzeń....
    chcesz tu mieć ciasno??

    i być tu człowieku mądrym

  2. #22

    Domyślnie

    a pokaż może to biuro "za nowego". skoro już jest, a przestrzenie są połączone... będzie to jakaś sugestia co do obranego przez ciebie kierunku

    jeśli natomiast chodzi o tapety - są tapety i tapety. obecnie jest wiele fajnych wzorów, z pewnością bardziej eleganckich niż kilka lat temu. wcale nie muszą trącić prowizorką.

    kolorystykę też proponowałabym ci jasną. myślę o taupe czyli takim delikatnym beżo-brązie albo gołębim-szarym (jestem zakochana w 1 konkretnym (moim oczywiście hehe), ale jak zajrzysz do wątku o szarościach - inspiracji i kolorów od groma). te kolory robią fantastyczną bazę zarówno dla ciemnych i jasnych mebli. sprawdzą się zarówno w bardziej nowoczesnych wnętrzach, jak i bardziej tradycyjnych, więc jeśli nie jesteś pewna, jakie dokladnie meble wybierzesz (czy styl), to również bezpieczne rozwiązanie.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    gdyby udało mi się dobrać taki kryształowy żyrandol czy plafon, który byłby wisienką na torcie.... byłoby super!!!
    oczywiscie, ze sie da, ale trzeba to wszystko zgrac - meble, lustro, szafa i dopiero zyrandol

    zrobilam tak na szybko to, co mi chodzi po glowie wg mnie miejsce na szafe przy lazience jest, przeciez ona nie musi byc bardzo gleboka
    spojrz i powiedz czy to Ci sie podoba tak widze widok wchodzac do domu po schodach
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Catti_1.jpg
Wyświetleń:	2430
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	206646   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Catti_2.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	206647  
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał ~~slonko~~ Zobacz post
    oczywiscie, ze sie da, ale trzeba to wszystko zgrac - meble, lustro, szafa i dopiero zyrandol

    zrobilam tak na szybko to, co mi chodzi po glowie wg mnie miejsce na szafe przy lazience jest, przeciez ona nie musi byc bardzo gleboka
    spojrz i powiedz czy to Ci sie podoba tak widze widok wchodzac do domu po schodach
    Słonko, nie wiem jak ci dziękować
    oczywiście, że mi się podoba

    i faktycznie możnaby obok szafy postawić czy jakiś wieszak czy powiesić haczyki na ścianie....
    a wtedy puf pod konsolką.....

    a może wielkie lustro na tej ścianie na której jest teraz, które powiększyłoby przestrzeń?

    wymyśliłam jeszcze wczoraj w nocy coś.... (bo oczywiście mój stan jest już taki, że prawie nie śpię, ale to nie tylko z powodu zbliżającego się remontu )

    może na wprost wejścia postawić taką ściankę, za którą byłby drążek na wieszaki? można by tam było odwieszać płaszcze i kurtki gości albo nasze bieżące.... coś w tym sensie

    i jeszcze jedno..... ja wiem, ze to teraz najmodniejsze kolory (ta szarość na wizualizacji)
    pięknie to wygląda z białymi listwami i białymi drzwiami....
    chcę wymienić drzwi do wc, ale nie na białe..... najbardziej pasowałyby mi w kolorze orzech złocisty (taki rudy brąz )
    no i balustrada..... ma być szklana (szkło w drewnianej ramie) ale nie jest jeszcze zamówiona....

    w kwestii kolorów skłaniam się do tego co proponowała Duśka
    Cytat Napisał duś
    kolorystykę też proponowałabym ci jasną. myślę o taupe czyli takim delikatnym beżo-brązie
    coś w ten deseń

    wtedy szafa w kolorze bitej śmietany....

    będzie to grało?

    Duśko, jak tylko wróci do domu aparat, to zrobię zdjęcia półpiętra....

  5. #25

    Domyślnie

    aaaaa..........
    i jeszcze jedno....
    nie wiem czy zwróciłyście uwagę, ale na suficie jest belka (nośna, nie do ruszenia)
    optycznie niestety dzieli to pomieszczenie....

    tu ją widać dokładnie



    więc lampa na środku odpada....
    chyba musiałyby być dwie... albo coś pokombinować ze światłem

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    Słonko, nie wiem jak ci dziękować
    oczywiście, że mi się podoba
    ciesze sie bardzo

    odnosnie koloru scian - na wizualce sa 2 - i ten przy drzwiach lazienki widzialabym w Twoich wnetrzach
    to kolor, o ktorym mowi Duska lub greige


    taki wieszak odradzam, zabierze miejsce, ktorego tam nie ma przeciez zbyt wiele, a wcale praktyczny nie bedzie
    sadze, ze ta szafa bedzie naprawde dobrym rozwiazaniem
    szkoda, ze nie chcesz bialych drzwi i listew, bo one dodaja elegancji, ale oczywiscie to Twoj wybor

    oswietlenie - nic nie stoi na przeszkodzie bys miala w 2 punktach np krysztalowe plafony
    moge wyszukac przykladowe wtedy belka na suficie w niczym nie przeszkodzi
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś
    a propos tego, co proponujesz - sama rozważałam taki wieszak i dla mnie odpada (podobają się w ogóle, ale...)
    Cytat Napisał slonko
    taki wieszak odradzam, zabierze miejsce, ktorego tam nie ma przeciez zbyt wiele, a wcale praktyczny nie bedzie
    no dobra, skoro jednogłośnie.....
    zresztą małż tylko spojrzał.... nic mówić nie musiał
    chyba jest z wami w zmowie

    ścianka odpada.....

    Cytat Napisał duś
    w moim przedpokoju jest duża szafa, w której jest w pip wieszaków do odwieszenia płaszczy, ale jak przychodzę po pracy, to nie chce mi się wędrować wyciągac wieszaczka, zawieszać płaszczyka i odwieszać wieszaczka, tym bardziej gdy wiem, że jeszcze mnie czeka wyjście. a nie daj boże mam wtedy siatkę w ręku... huzia przez mieszkanie, zakupy odkładam w kuchni, a jak już ręce mam wolne, to co mi robi rozpłaszczyć się przy szafie. brakuje mi czegoś takiego na szybko, na chwilę, żeby sobie powisiało nim schowam do szafy. za przeproszeniem - pieprzenie się w wieszaki to już zbyt dużo wysiłku. to samo dotyczy gości - jak przychodzą tłumnie to oczywiście "wieszam" ich w szafie, ale jak wpada 1-2 osoby na chwilę... ło boziuuuu... już słyszę spadające wieszaki walące o podłogę.
    no właśnie....
    mam tak samo
    wiec już wiesz, że takie wieszaki TEŻ mi są potrzebne
    tym bardziej, że teraz mamy stary wieszak po dziadku, który swoją rolę spełnia znakomicie
    a wiecie jaka jest siła przyzwyczajenia

    Cytat Napisał slonko
    szkoda, ze nie chcesz bialych drzwi i listew, bo one dodaja elegancji, ale oczywiscie to Twoj wybor
    skłaniam się jednak bardziej za orzechowymi (drzwiami), bo mieszkanie musi być spójne...
    drzwi wejściowe są w kolorze ciemnej czekolady, te z przedsionka też będą ciemne, na schodach płytki brązowo-bordowo-rude...
    więc same widzicie...
    listwy na razie są w kolorze podłogi.... nie wiem jak by wyglądały białe.... chyba nie za bardzo....

    a teraz pokażę wam co znalazłam....

    zamiast jednego dużego lustra, o którym cały czas myślałam (bo powiększy przestrzeń)
    zrobić takie coś

    (ale na tej ścianie, na której teraz jest lustro...)

    - nowoczesne, ale bez przesady
    -podwójne, a ja lubię symetrię
    -piękne
    - nie wymaga ramy....

    wklejam jeszcze drugą inspirację, może akurat komuś się przyda, a i ja chętnie popatrzę



    a na ścianie na przeciwko wejścia takie cudo w kolorze takim samym jak drzwi do łazienki i futryna (dawna rama)



    i albo konsolka pod jednym wtedy lustrem, albo niska minimalistyczna ławeczka pod tym wieszakiem...

    a co do lamp Słoneczko ... to jak najbardziej podpowiedz.... to znaczy wyszukaj

    a dało by się na wizualce pokazać te inspiracje??
    (lustra i czadowy wieszak)

    bo może to nie pasuje?
    wiecie jak jest....
    Cytat Napisał duś
    pohamowanie "fantazyjnych" pomysłów, na które będziesz wpadać. spoko, każdy takie miewa, to całkiem normalne.


    jeszcze raz ci dziękuję za wizualki
    nawet nie wiecie jak jestem wdzięczna, że poświęcacie mi swój czas....
    powiem więcej.... wręcz wzruszona...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś
    jeśli planujesz szafę z wieszakami, to zastanów się czy powielanie tego samego obok jest dobrym pomysłem. poprzednio napisałam ci, jak ja korzystam z przedpokoju - wyobraź sobie swoją rodzinę "wracającą ze szkoły i z zakupami" rozważając te same dylematy wytknęłam "moje mankamenty"
    twoje mankamenty są moimi mankamentami
    Duśko, powiem ci jak jest na dziś...
    stoi szafa..... a w kącie wieszak.... teraz latem na wieszaku wiszą tylko dwie torebki
    ale zimą czy jesienią jest tam tłok.... skóra małża, marynarka małża, kurtka córki, moje dwa żakiety....
    jest tak jak mówisz.... iście na łatwiznę
    przy sobotnim sprzątaniu porządkujemy wieszak i jest ok. ..... na co dzień ..... różnie

    jednym słowem.... powielanie tego samego ma chyba sens (w sensie praktyczności)
    ale zależy mi na czymś oryginalnym...
    tak sobie myślę, że ten wieszak, który trafił mi się na inspiracji jest sam w sobie tak ładny, że chyba chciałabym, żeby na co dzień zdobił niż miałby być zawalony ciuchami.... więc może to być motywacja do odwieszania zbędnych rzeczy do szafy

    Cytat Napisał duś
    białe listwy, to widoczny kurz, z którym ty będziesz walczyć.
    no właśnie.....
    te wszystkie beże i jasne maziaje mają jedną niewątpliwą zaletę.... nie widać kurzu!!
    można sprzątać raz na tydzień

    i powiem ci szczerze, że dla mnie jest to komfortowa sytuacja.....

    zresztą w całym domu są jednakowe, jasne listwy....

    Cytat Napisał duś
    lustrom - zawsze mówię tak
    ale, że niby co??
    podobają ci się??

    mogłyby takie być?

    czy ogólnie na tak?

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    Ostatnio edytowane przez ~~slonko~~ ; 14-08-2013 o 21:43
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  11. #31

    Domyślnie




    wklejam to z linków.... może się uda....

    chodzi o kolory, tak??

    aż tak ciemne drzwi nie będą.... raczej takie



    ale raczej bez szyb....

    chociaż tu na drugim zdjęciu widać, że i do tego orzecha pasuje kolor, o którym wcześniej była mowa ...
    Ostatnio edytowane przez Catti ; 14-08-2013 o 22:00

  12. #32

    Domyślnie

    te mi się podobają


  13. #33

    Domyślnie

    jestem po weekendowych wizytach w salonach tapet i marketach budowlanych....
    byłam tam tyle godzin, że
    wybór na szczęście duży i mam kilka typów

    wczoraj był stolarz....
    melduję, co następuje...

    drzwi do łazienki to stare, nietypowe drzwi... były bardzo typowe 20 lat temu
    najprawdopodobniej nie dokupię takiego nowego skrzydła...
    mam jednak nadzieję, że się myli i dorwę gdzieś takie wąskie (65 cm)
    jeszcze nie szukałam...

    zdecydowałam o zabudowie okienek i postawieniu tam szafy
    szafa będzie metrowa, a obok niska szafka z siedziskiem...
    najprawdopodobniej obniżymy też sufit, żeby ujednolicić to, co teraz przez tą belkę jest tak poskakane, no i w ten sposób łatwiej będzie zaplanować oświetlenie....

    na wprost wejścia planujemy wieszak....
    ten z wcześniejszej inspiracji byłby całkiem, całkiem....
    ale w międzyczasie zrodził się nowy pomysł...
    małż wymyślił, że może jakiś duży obraz? fototapeta? na którym/której zręcznie zamaskować haczyki do powieszenia kurtek gości?
    on myślał o jakimś drzewie, a ja o słynnym Manhattanie

    haczyki zamontować przy stopach na tej czarnej belce

    ale nie wiem czy to dobry pomysł...
    na pewno oryginalny... tylko jak to dobrać, żeby pasowało?

    co myślicie?

    Ostatnio edytowane przez Catti ; 19-08-2013 o 20:42

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    co myślicie?

    ciesze sie, ze decyzja o zamurowaniu okienek i ustawieniu tam szafy i siedziska zostala podjeta bedzie wygodnie i funkcjonalnie
    zastanowcie sie jeszcze nad obnizaniem sufitu, jesli beda ladne lampy to w niczym ten kawalek muru w niczym nie przeszkadza (ale to mowie ja, ktora nie lubi obnizanych sufitow, jesli nie ma wskazan technicznych

    obraz fajny ale wieszaki dalabym osobno, szkoda go niszczyc

    odnosnie drzwi - pogadaj ze stolarzem, czy jesli kupicie sosnowe (takie zwykle z marketu), to je dopasuje
    mozna dostac pelne sosnowe drzwi (do malowania lub lakierowania) w calkiem przyzwoitej cenie

    jakie tapety wybralas ?? podrzuc jakies fotki
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał slonko
    zastanowcie sie jeszcze nad obnizaniem sufitu, jesli beda ladne lampy to w niczym ten kawalek muru w niczym nie przeszkadza (ale to mowie ja, ktora nie lubi obnizanych sufitow, jesli nie ma wskazan technicznych
    w sumie to stolarz twierdzi, po dokładnym zmierzeniu tej powierzchni do zabudowy, że ta szafa bedzie mogła być razem z pawlaczem do sufitu i wtedy odpada mi ścieranie tam kurzu
    i proporcje będą się zgadzać...

    Cytat Napisał slonko
    akie tapety wybralas ?? podrzuc jakies fotki
    jeszcze nie zdecydowałam
    nawiozłam próbek i kombinuję....
    najpiękniejsza i najbardziej elegancka jest w pasy

    na pewno ją gdzieś wykorzystam, nie koniecznie w przedpokoju
    mam w końcu jeszcze pokój dzienny, sypialnię i całą klatkę schodową do zaaranżowania

    Cytat Napisał slonko
    obraz fajny ale wieszaki dalabym osobno, szkoda go niszczyc
    spotkałaś się z takim rozwiązaniem gdzieś, że wieszaki zamocowane są na grafice, naklejce, fototapecie?
    to chyba musiałoby być zafoliowane, albo jakoś zabezpieczone?

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    spotkałaś się z takim rozwiązaniem gdzieś, że wieszaki zamocowane są na grafice, naklejce, fototapecie?
    to chyba musiałoby być zafoliowane, albo jakoś zabezpieczone?
    nie, nie spotkalam
    mam pytanie - czy ta grafika jest konieczna ? nie chcesz by ozdoba bylo jedynie piekne lustro ??
    jesli ma byc cos czarno- bialego to srednio pasuje do tej tapety

    ja u Ciebie widze sciany w takim kolorze greige i wtedy mozna dac czarno-biale zdjecia dzieci, czy jakies rodzinne w bialych lub czarnych ramkach (zalezy od pozostalej kolorystyki mebli)

    a tapeta - mnie sie nie podoba przepraszam, ale nie widze takiej u Ciebie ........nie ma w niej takiego "cos"
    moze to wina odbioru monitora ...
    pokaz gdzie ja chcesz dac ......... czy ma byc wszedzie ??
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś
    ja też jestem na nie z obniżaniem sufitu. i tak musisz doświetlić obie części (bo szafa, bo klatka schodowa), a teraz tyle pięknych lamp, że szkoda montować halogenki czy inne oczka w zabudowie .... one są po prostu strasznie bezpłciowe.
    w sumie to nie myślałam o halogenach tylko bardziej o ładnym plafonie...
    ale może macie rację, jeszcze to przemyślę...

    Cytat Napisał duś
    i popieram decyzję o szafie - macie już na nią pomysł?
    jakiś się zrodził
    ale wciąż szukam...
    na pewno jasna...

    Cytat Napisał duś
    drzewka - dają większe pole do popisu, bo widziałam je w nowoczesnych, przytulnych wnętrzach, w tych bardzo surowych, a nawet w nieomal glamourowych.
    nie masz jakiś inspiracji czy zdjęć?
    chodzi o kolorystykę, do której trza by było się dopasować
    najbardziej z tych twoich opisów to podoba mi się "nowoczesne i przytulne wnętrze".... chyba takie chciałabym uzyskać

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał slonko
    mam pytanie - czy ta grafika jest konieczna ? nie chcesz by ozdoba bylo jedynie piekne lustro ??
    ja się nie upieram, że ma to być grafika... to jeden z naszych ostatnich pomysłów na oryginalny wieszak, który musiałby być na tej ścianie na wprost schodów... lustro też będzie w tym miejscu, w którym jest teraz... czyli na ścianie bocznej
    chodziło o to, by wchodzący mieli fajny widok na coś ładnego, a nie na zwykłą garderobę...

    i oczywiście, że jeśli grafika to nie z tą tapetą

    Cytat Napisał slonko
    a tapeta - mnie sie nie podoba przepraszam, ale nie widze takiej u Ciebie ........nie ma w niej takiego "cos"
    moze to wina odbioru monitora ...
    pokaz gdzie ja chcesz dac ......... czy ma byc wszedzie ??
    no co ty! nie wszędzie
    myślałam o sypialni (na ścianie za łóżkiem) albo o pokoju dziennym (na jednej ścianie)
    na moim monitorze też jest nijaka.... w rzeczywistości jest o wiele jaśniejsza i ładniejsza
    ale nie kupiłam jeszcze....

    cały czas kombinuję, wierz mi...

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post

    znajomi zrobili sobie taki wieszak i plakat "przykryli" plexą. tylko bardzo się rysuje od zamków, zatrzasków itp. detali przy kurtkach
    no ale jakie wrażenie?
    nie masz pewnie zdjęcia, co?
    czyli plexi odpada jak coś....

  20. #40

    Domyślnie

    nie mam. efekt fajny, ale raczej do studenckiego mieszkania niż "doroslego" domu. no i porysowana plexi... ;/

    tak na szybko podkradam inspirację od Ali
    http://img202.imageshack.us/img202/363/xlnx.jpg
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


Strona 2 z 48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony