dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 248
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 4947
  1. #1941
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    Jak książki to nie drewno. Na tej Twojej wizce jak dla mnie to za dużo się dzieje Pamiętam taką wersję, że na lewo od kominka nic, a na prawo zabudowa biblioteczna. Co się zmieniło w tych ustaleniach?

  2. #1942
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Chloe_ Zobacz post


    Umiesz rozładować napięcie
    Ja to Ja, ale jakie cuda potrafi zdziałać wyżej wymieniony specyfik !

  3. #1943

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiazett Zobacz post
    Jak książki to nie drewno. Na tej Twojej wizce jak dla mnie to za dużo się dzieje Pamiętam taką wersję, że na lewo od kominka nic, a na prawo zabudowa biblioteczna. Co się zmieniło w tych ustaleniach?
    Cenna uwaga Asiu - zrobię wizkę z drewnem i pewnie sprawa od razu się rozwikła. Co do przemieszczenie biblioteki, rzecz rozbija się o trudność zagospodarowania jej pod schodami. Dodatkowo jeśli półki są otwarte (a ze schodów będzie się sypać), to lepiej dać je jak najdalej od nich - jeden blacik szybciej przetrę.

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Ja to Ja, ale jakie cuda potrafi zdziałać wyżej wymieniony specyfik !
    Próbowałaś?

  4. #1944

    Domyślnie

    Czyli mamy tak:

    1.
    z biblioteczką, bez drewna



    2.
    z biblioteczką i drewnem



    oraz świeżynka (na podstawie tego, co napisały Asia i Ania)

    3.
    zabudowany i bez biblioteczki ale za to z drewnem



    Proszę o głosy - mam swój typ i zobaczymy, czy któraś z Was podziela moje zdanie. No i jeszcze małż. się wypowie.

  5. #1945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    dla mnie 1

    drewienko jakos nie przemawia do mnie trzymane we wnece... sa fajne kosze itp do niego...
    bo i tak bedziesz taki miec, zeby drzewko brac i spalac

    3 tez mi sie podoba... szafka zabudowana tylko bez drewka ciekawe jakby wygladalo...
    bo wizke bez masz tylko jedna

  6. #1946

    Domyślnie

    wg mnie tylko i wyłącznie taka opcja drewna.... dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuga pionowa wnęka

    oczywiście ja wybieram pod siebie - taka opcja mi się najbardziej podobuje bez tych półeczek z boku i jest cacuś glancuś
    Cytat Napisał _Chloe_ Zobacz post
    ...
    2.


    ...
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  7. #1947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Karolina...odstalas od wizek Chloe

    wybieramy z tych 3 co zrobila

  8. #1948

    Domyślnie

    dla mnie z tych trzech żadna
    no ewentualnie 3cia...

    mi te półki się nie widzą tam - tak wciśnięte w kąt są...
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  9. #1949
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar annNS2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    małopolska
    Posty
    2.374

    Domyślnie

    ja tez moge? ja tez? oczywiscie ze trójeczka
    ale w tej zabudowie beda poleczki? szkoda by bylo zmarnowac tyle miejsca

  10. #1950

    Domyślnie

    Cytat Napisał annNS2 Zobacz post
    ja tez moge? ja tez? oczywiscie ze trójeczka
    ale w tej zabudowie beda poleczki? szkoda by bylo zmarnowac tyle miejsca
    O, cześć annNS2, miło Cię widzieć Jeśli wygra wersja trzecia, to oczywiście z ukrytą szafką - żal marnować tyle miejsca, jestem tego samego zdania

    Cały czas myślę o tym, gdzie my upchniemy książki

    Jest jednak jakiś przełom, bo M. zaczyna brać pod uwagę, że mogą być w innym pokoju

    Tylko z kolei mnie jest trochę żal, bo książki dają klimat - teraz mam w salonie taki regał ze wnęce i bardzo sobie chwalę.

    Karolina, Ty to jesteś Jaki wciśnięty? Tam dwa metry ściany jest Ale wiem, o co kaman i dzięki serdeczne za to

    Czy ktoś jeszcze ma jakieś przemyślenie? Meliskę i Anię już mam, Mari też coś wspominała? Można rugać każdą opcję

  11. #1951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar asiazett
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.061
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    103

    Domyślnie

    No co ja mogę innego powiedzieć? 3.

  12. #1952

    Domyślnie

    Wod-kany wejdą dopiero w środę lub czwartek - zastanawiam się, jak zagospodarować tę lukę

  13. #1953
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    yyyyy idz poglaskac sciany

    codziennie po troszku....

  14. #1954
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Chloe_ Zobacz post
    Mari, u mnie dopiero tynki skończone. Wylewki będą pod koniec kwietnia, także mam jeszcze wielką rozpierduchę

    Niestety jeśli chodzi o łazienki, to trzeba już się decydować, bo na niektóre rzeczy czeka się po kilka tygodni (jeśli nie ma na stanie). I to jest mój ból na chwilę obecną.

    Do tego mam dylemat kominkowy - zero pomocy od męża, bo on nie umie sobie tego wyobrazić A ja to kuźwa muszę Nie mam kiedy machnąć pięciu wizualek salonu, a lada moment trzeba pokazać, gdzie ten fajer będzie stał.


    Dostałam wstrętną wizualkę od firmy kominkowej (bardzo wstępną - jak się na nich zdecyduję, zrobimy pomiary na budowie i może dostanę coś ładniejszego) i teraz dumam - przeciągać ścianę z kominkiem do końca? Robić wnękę na drewno, a jeśli tak to poziomą, czy pionową? Ostatni zamysł był taki, żeby między kominkiem a oknem zrobić regał na książki, teraz już nic nie wiem..

    Proszzzz, piękna, nie?



    Od obudowy do okna jest ok 160-180cm.

    Opcje(oczywiście wyobrażamy sobie, że to są wszystko kominki narożne):

    1.


    2.



    3.



    4.

    (wersja saute - bez wnęki i bez przeciągania ściany)



    Czy jeśli za tą 4 wersją dam regał, tonie będzie za bardzo napaćkane?
    Każda wersja ma swoje wady, a najwięcej ma wersja 4. Najwięcej ma ich wersja 4
    Opisać?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #1955

    Domyślnie

    Taaaak Pesteczko, proszę Wersja mniej zabudowana wydaje mi się bardziej ponadczasowa - zmieni się moda i wystarczy zmienić meble, nie trzeba rozwalać całej ściany..

    Taka pracztyczna jestem

    Meli, pocałuję też może?
    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 29-03-2014 o 08:13

  16. #1956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zastanawiam się, dlaczego nie powiążesz schodów z kominkiem. Tak jak jest na tej nieszczęsnej wizualce, robią Ci się 2 dominujące elementy w salonie. Każdy wymusza jakieś ustawienie mebli. Każdy egzystuje sam w sobie.

    Pomysł z wkomponowaniem kominka w bibliotekę, to bardzo ładny pomysł, ale narzuca ograniczenia nie tylko dla obudowy kominka. Cienkie półeczki obok wielkiego słupa kominkowego będą bardzo źle wyglądały. Poza tym trzeba zgrać głębokość półek z głębokością kominka. Wkłady, te narożne szczególnie, mają powyżej 50 cm głębokości. Dodaj do tego izolację od strony ściany min. 3 cm + odległość od ilozacji do ściany wkładu. Ta przestrzeń powinna mieć min. 5 cm, a nawet zalecane jest 8 cm. I jeszcze grubość obudowy.
    Policzmy: 3 + 5 + 50 + 5 + 3 = 66 cm.
    Półki, żeby fajnie wyglądały nie mogą przekroczyć 25-30 cm.

    Jeśli postawisz taki kloc jak na 4, to efekt będzie koszmarny - słup łup. łup.
    Dlatego np. projektanci z MCZ (fot 2 powyżej w Twoim poście) zrobili tę wąską wnękę na drewno, a obok podświetlane półko-wnęki. Może się to nam nie podobać, ale chodzi o wizualne zmniejszenie ciężaru konstrukcji. Temu służy też powtórzenie desek z podłogi na suficie.

    Nazwa:  modern-apartment-living-room-ideas-with-monochrome-interior-furniture-color-scheme-and-fireplace.jpg
Wyświetleń: 369
Rozmiar:  87,7 KB

    Nazwa:  ModernFireplace3.jpg
Wyświetleń: 672
Rozmiar:  61,0 KB


    Nazwa:  Bellfires Vertical Bell medium_3_ff.jpg
Wyświetleń: 369
Rozmiar:  88,9 KB

    Nazwa:  Screen shot 2012-05-24 at 9.28.44 PM.jpg
Wyświetleń: 369
Rozmiar:  19,6 KB

    Nazwa:  MCZ-Klee-1.jpg
Wyświetleń: 367
Rozmiar:  98,2 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #1957
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wrzuciłam, co mi mniej więcej podobnego i nadajacego się do przemyśleń wpadło w ręce.

    Zmykam do ogrodu, bo pogoda boska, a ja wczoraj byłam na targu
    Wrócę wieczorem, to popiszę i może uda mi się przedstawić moją wizję twojego salonu.
    Czy Ty masz może jakieś stare meble, które chciałabyś zachować – biblioteczkę, albo jakąś babciną szafę?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #1958

    Domyślnie

    Pesteczko, a jak miałabym powiązać schody z kominkiem? Nie bardzo sobie to wyobrażam Gdybym nie miała jeszcze schodów, mogłabym spłycić całą długą ścianę i kominek nie wystawałby tak bardzo ale teraz już po ptokoch.
    Czyli co - przeciągnąć jakąś stałą zabudowę w stronę schodów?


    Ok, jasne, zmykaj

    Ps.mam starą biblioteczkę ale nie chcę jej w salonie, bo tam będzie już stary stół, a chciałam tylko jeden stary akcent (ewentualnie stół może wylecieć, a wtedy wskoczy biblioteczka)

    Biblioteka:


    [ups, bałagan -klamot stoi w pokoju, gdzie bawi się dziecko]


    stół (rozkłada się do 2m)

    Ostatnio edytowane przez _Chloe_ ; 29-03-2014 o 09:15

  19. #1959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Mmelisa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    13.580

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Chloe_ Zobacz post

    Meli, pocałuję też może?
    mnie????

    za co?

  20. #1960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mmelisa Zobacz post
    mnie????

    za co?
    Ścianę wariacie

Strona 98 z 248

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony