dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 119
  1. #81

    Domyślnie

    W sumie czytając ten wątek widać, czym są dla różnych osób "rzeczy z wyższej półki".
    Dla osoby wykształconej w kierunku architektury będą to rzeczy, typowe dla jego cech charakteru i nadające pomieszczeniom dusze ...
    Dla nowobogackiego będące synonimem fajerwerków - oby zdecydowanie wyglądało na drogie i takie było...
    Dla osoby średniozamożnej będzie to rzecz, która ma być praktyczna, a zarazem "normalna" cenowo.

    Zauważcie, że ktoś kto ma hobby (świra) na jakiś temat jest w stanie zapłacić każdą cenę za konkretny przedmiot, a na który nikt inny nawet by nie zwrócił uwagi lub wyrzuciłby przy sprzątaniu strychu/piwnicy....

    Niemniej jednak, jeśli dla Ciebie dana rzecz jest z wyższej półki to na pewno da wyższy poziom zadowolenia!

    PS. Kupiłem kilka dni temu, gniazdko do kotłowni za 4 zł. po zamontowaniu nie mogłem znieść tandety, musiałem je wymienić na takie za 9zł... czy było z wyższej półki - nie wiem, ale zadowolenie jakie mi dało w porównaniu z tym tańszym- bezcenne. W tym przypadku cena szła w parze z jakością

  2. #82

    Domyślnie

    dzięki.
    Dlatego wszelkie przepychanki są podobne do rozważań typu o wyższości świąt Wielkanocnych od Bożego Narodzenia


  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Dobra zapisałem - e550 i czeskie eskortówki. Tyle człek w głowę zachodził a to przeca takie proste wszystko. Te posrańce co mają inne zainteresowania, to tylko z biedy chyba pogłupieli. Albo z zazdrości... i dokuczają czasami.

    No Panowie, nic tu po mnie.
    Nie mój klimat, ani język
    Poczekam na syntezę wniosków w wydaniu książkowym. Nie będzie to bardzo obszerna pozycja, ale przynajmniej z poprawioną ortografią.

    Redakcjo - czy można przenieść topic z "pasji budowania" do jakiegoś luźnego działu? "Filozofia daleko od szosy"?
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 09-09-2013 o 23:13
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    plusultra

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Jestem zaskoczona ;p Po pierwsze, nie pytałam o to czy warto być zamożnym człowiekiem sukcesu do tego wykształconym i z klasą ;] Nie pytałam o to czy lepiej kupić coś dobrej jakości niż ścierwo. Bardziej chodziło mi o zebranie Waszych doświadczeń... czy zdarzyło się tak, że napaliliście się na coś z wyższejj półki (wyższej subiektywnie - niekoniecznie luksus i enc penc ) a potem żałowaliście bo szału nie ma i wystarczyłoby coś zupełnie na Wasz budżet przeciętnego? Ja wiem że gres szkliwiony to dobry materiał - wezmę najtańszy jaki tylko mi się spodoba. Porywając się na drogie w mojej sytuacji modne kolekcje żałowałabym że wydałam kasę akurat na to bo mogłabym zrobić z nią cokolwiek innego. Mam kolegę, którego ojciec zarabia dwie okrągłe bańki rocznie - zwykły zdolny fajny dzieciak z niego był - a jak mu klękła stara toyota to poszedł do salonu i wyjechał nową i mieszkał w swoim mieszkaniu od początku studiów - zero szpanu z jego strony. Stać go na wszystko a jak z czegoś rezygnował to mówił: ja nie wiem za co tu ci ludzie płacą... A mam też kolegę zadłużonego po uszy bo ten musi mieć mercedesa wśród... kosiarek np ;] i wszystko co najlepsze. Jedno przywiązują do tego wagę, choć ich to wiele kosztuje, inni mają to na wyciągnięcie ręki, ale im to zwisa... Są ludzie którzy są genialnymi samoukami znają swoją wartość i działają bez presji i tępaki którzy zabijają się o tytuły i awanse - a są też tacy co robią tyle ile im odpowiada i reszta im dynda.

    Nie chcę poznać recepty na życie - ale chętnie poczytam Wasze "przygody". Być moze kilka osób ma podobne odczucia w jakiejś materii dyskusja będzie ciekawa. Są tu dwaj Panowie, którzy pewnie mają dostęp do dóbr dla mnie niedostępnych i widzę, że mają rozbieżne podejście.
    Ostatnio edytowane przez plusultra ; 09-09-2013 o 23:15

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał d(*L*)b Zobacz post
    ...ps. i szybko na ostatni post autora watku. omijaj szerokim lukiem chinskie kopie orginalow.
    A co zrobisz jak to co uważasz za świetne okaże się chińską podróbką? Wywalisz tylko dlatego że to podróbka?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    plusultra, ostatnio forum ma jakiegoś pecha, że przyciąga dziwnych ludzi ze swoimi projekcjami rzeczywistości. Są oni na tyle aktywni że potrafią sp...lić każdy wątek. Ale skoro admini nie chcą robić porządków w wątkach, to widocznie taka jest linia prowadzenia forum przez Redakcję Muratora.
    Skundlenie wszystkiego jest więc cechą charakterystyczną dla dzisiejszych czasów.
    A koledze d--b życzę kolejnego nowego samochodu, masy dziwek ze wszystkich krajów świata, wypasionej komórki robionej na specjalne zamówienie, i tak trzymaj! Tylko nie sięgaj do książek bo jeszcze w głowie ci się coś poprzestawia i nieszczęście będziesz miał murowane.

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Plusultra, odnośnie własnych doświadczeń w budowlance już pisałam stronę temu, ale jeszcze dodam tak ogólnie: od czasu do czasu mam jakiś przypływ środków i czasami decyduję się na coś z jakiejś tam tzw. wyższej półki. np. suszarka do włosów nie za 80 tylko za kilkaset zł, jakiś ciuch, buty, kosmetyk. jako że pieniądze nie spadają mi z nieba, to po takim "wykosztowaniu się" spodziewam się bóg wie czego za swoje ciężko zarobione pieniądze - tymczasem w 80% przypadków jest to po prostu rozczarowanie. mija chwila ekscytacji sklepem, opakowaniem, formą - zostaje sama funkcja i ta jest jaka jest, po prostu coś działa albo nie. 90% ceny to otoczka marketingowa i po zakupie czar pryska. rzecz jak rzecz, po prostu. nie warto dla niej robić nadgodzin czy harować po południu, podczas gdy dzieci dorastają bez nas a młodość ucieka. ja dałabym wszystkie pieniądze za odzyskanie straconej wiosny wiele lat temu, bo wzięłam nadgodziny, że kupić jakiś głupi samochód, który już dawno jest zezłomowany.

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał d(*L*)b Zobacz post
    przyklad na samochodach pokazuje roznice w wykononiu , jakosci, komfortu i zadowolenia. nie ma tutaj pojecia "kupie sobi chinska kopie lub podrobke".

    .........

    ale nadal kocham juz 3 letniego leksusa LS460 awd , za jakosc , wykonanie i niesamowita wygode.

    łałłłł, d(*l*)b, super fajny ten samochód. ty to jednak musisz być fajny gość - widać to po samochodzie. jak ktoś ma taki samochód, to znaczy że ma gust, pieniądze i na pewno jest przystojny, nie to, co ta cała hołota od klasy ekonomicznej. nie chciałbyś dać mi nr telefonu na priv? a co robisz w wolnych chwilach, jak nie jeździsz samochodem? a jeździsz nim do pracy czy dla przyjemności? do MC Drive też? a jest w nim internet? a lubisz jeździć sam czy z kimś?
    widać, że twój poziom zadowolenia jest najwyższy z wszystkich - czy ten stan zadowolenia utrzymuje się również po wyjściu z samochodu, np. jak śpisz?

    sorry, nie mogłam się powstrzymać

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    ...
    A koledze d--b życzę kolejnego nowego samochodu, masy dziwek ze wszystkich krajów świata, wypasionej komórki robionej na specjalne zamówienie, i tak trzymaj! Tylko nie sięgaj do książek bo jeszcze w głowie ci się coś poprzestawia i nieszczęście będziesz miał murowane.
    Chyba bierzesz to zbyt poważnie. To poza i próba wyjścia poza poprawność polityczną. Czemu wszyscy mają być grzeczni?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Dobra dobra... Napisz lepiej czy nr dostalas
    Szansa pewnie by urosla gdybys czeszka byla....
    nie dostałam.........
    kurcze, a myślałam, że uszczknę coś z tego zadowolenia na wysokim poziomie......wprawdzie Czeszka nie jestem, ale w Chinach też mnie nie zrobili.

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    ...wprawdzie Czeszka nie jestem, ale w Chinach też mnie nie zrobili.
    No nie wiem. Takie czasy że niczego nie można być pewnym. Zobacz jakich mamy polityków. To wszystko podróbki.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    No nie wiem. Takie czasy że niczego nie można być pewnym. Zobacz jakich mamy polityków. To wszystko podróbki.
    niby podróbki, ale ile nas kosztują - kolejny dowód, że drogie może być do niczego

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    łałłłł, d(*l*)b, super fajny ten samochód. ty to jednak musisz być fajny gość - widać to po samochodzie. jak ktoś ma taki samochód, to znaczy że ma gust, pieniądze i na pewno jest przystojny, nie to, co ta cała hołota od klasy ekonomicznej. nie chciałbyś dać mi nr telefonu na priv? a co robisz w wolnych chwilach, jak nie jeździsz samochodem? a jeździsz nim do pracy czy dla przyjemności? do MC Drive też? a jest w nim internet? a lubisz jeździć sam czy z kimś?
    widać, że twój poziom zadowolenia jest najwyższy z wszystkich - czy ten stan zadowolenia utrzymuje się również po wyjściu z samochodu, np. jak śpisz?

    sorry, nie mogłam się powstrzymać
    Zielony ogródeczku, za ten wpis - I love you!

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Ale skoro admini nie chcą robić porządków w wątkach, to widocznie taka jest linia prowadzenia forum przez Redakcję Muratora.
    Skundlenie wszystkiego jest więc cechą charakterystyczną dla dzisiejszych czasów.
    Raczej wysyp trolli jest wynikiem tego, że uparcie je karmicie i podsycacie dyskusję zamiast ignorować.
    Facet nie złamał regulaminu - nikogo nie obraził, nie ma podstaw do interwencji.

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    mówię, że to bot , reaguje tylko na hasła, żeby jątrzyć. A wie, gdzie ma nos?

    Ja już omijam jego posty, co i wam radzę...


    A z udanych zakupów droższych rzeczy mam KA. Na poczatku wybrzydzałam, bo okazało się, że... nie umiem go używać. Jak trochę popróbowałam, to pokazał ponadstandardowe zalety. No i łaaadny jest

    Z nieudanych droższych, jak pisałam, była sukienka od M&S. Budowlanych nieudanych w zasadzie nie mam, bo albo kupowałam rzeczy tanie z myślą, że jak się zepsują lub opatrzą to wymienię, albo droższe ale wybrane ze względu na wygląd lub jakieś funkcje mnie osobiście potrzebne, za które byłam gotowa dopłacić. Np piekarnik z podziałem na dwa niezależnie od wyglądu lub płytę gazową, która jest niewygodna ale ładna....
    Lub mi ktoś z forum polecił np piec Wieśka. Nie był najtańszy i w zasadzie wzięłam go dla marki. Może inny byłby równie dobry, może nie - nie wiem, wisi i grzeje, problemów nie stwarza...
    największym rozczarowaniem był kran kupiony w markecie za 20 zł po przecenie i na tymczasem, który od 5 lat się nie chce zepsuć, a aż tak nie szpeci, żeby go wymienić dla wyglądu

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    może to przykre, ale często dopiero jakiś troll podsyci dyskusje i wytrąci FM z ogólnego marazmu
    nie ma nic gorszego niż nuda
    no wiadomo, jakiś merytoryczny wątek musi być......w końcu to forum budowlane

  17. #97

  18. #98

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał d(*L*)b Zobacz post
    wracjac do zadowolenie i do zadowolenia na wyzszym poziomie, to moze bedzie to smieszne bo pominelem to w ostatnie dlugiej odpowiedzi...ale tak jak pisalem kilka lat temu nabylem piekne stare 25 hektarow gospodarstwo rolne. renowacja jego przyniosla mi naprade duze zadowolnie. jest piekniej jak u j. palikota na wiejskiej posiadlosci.ba, hoduje nawet zwierzet, 10 kurek + kogut rasy zielononozka kuropa., karmie je organicznie na wybiegu zorbudowanym do 2 hektarow, jakie zadowolenie!mam 3 psy, ktore wnosza rowniez duzo radosci, koza i owieczka rowniez a ile zadowolenia z zadowolenia dziecka!
    To już nie tylko Czeszki ale i owieczki?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał d(*L*)b Zobacz post
    zalezy od modelu.

    a wracajac do kuchni







    , niemiecka podrobka zamiast chinskiego badziewia, oczywiscie moze byc wyprodukowane w chinach, ale z niemieckiego materialu i na niemieckich maszynach(odolnie stosowany proceder przes zachodnie marki), to cos innego. tylko tak jak to z nozem bylo chinczyk potrafi oszukac mimo przekazanego material. dlatego chinskie produkowane przez chinola jest be.szanujmy wlasne zdrowie! omijajmy szczegolnie plastic! wyprodukowany w chinach przez chinczykow.
    A to z tyłu to argentyńska wołówka czy polska krowina?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony