dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dianasj

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    27

    Domyślnie Prosba o wasze pomysly . Mieszkanie 94 m2 ,

    H
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	498
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	210236   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	543
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	210237  
    Ostatnio edytowane przez dianasj ; 28-06-2014 o 23:13

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    plan z wymiarami proszę. Z zaznaczeniem pionów, otworu w stropie.

    Na twoim planie wyspa jest za blisko szafek kuchennych.
    Na piętrze duże straty powierzchni na komunikację.
    4 halogeny w wc - pod mikroskopem będziecie badać zawartośc muszli, że tyle światła jest potrzebne?
    Schody na dole i na górze się nie zgadzają - chodzi o kształt biegów.
    Łóżko w sypialni ma mieć szerokosć 2 m? Bo na rysunku wygląda na co najmniej tyle.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-09-2013 o 00:42

  3. #3

    Domyślnie

    Zgadzam się ze wszystkim z Elfir .Wyspa zdecydowanie za blisko,ustawienie mi się podoba ale brakuje stołu.Nie podoba mi się natomiast widok z pokoju na wejście i wiszące kurtki,zrobiłabym szklane drzwi na całą szerokosć.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 05-09-2013 o 12:31

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dianasj

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, oczywiscie projekt jest prowizoryczny ma na calu rozmieszczenie wyposazenia . Co do oświetlenia w łazience plan jest by były to tzw. down lighty kwadratowe z szerokim kątem światła wpuszczane w sufit. Nie wiem czy jest sens robić sufiity podiweszane tylko po to by zrobić oświetlenie wpuszczane , z drugiej storny oświetlenie nastropowe mi się nie podoba. Jak zwuyważyliście "projekt" cały czas jest nie kompletny . Na dzien dzisiejszy umiesicilam tylko to co napewno bym w mieszkaniu widziala . Co do górnego poziomu kompletnie nie mam na pomysłu co do rozmieszczenia

    Schody w projekcie naniesione były błędnie, dlatego sama zmieniłam rysunek. Na dzień dzisiejszy wejście na schody jest od strony sofy .

    Szukam też ładnego odcienia farby białej do salonu i kuchni , nie wiem czy ma być to śniezna biel czy lepiej złamana biel(Tikkurila?)

    Łożko w sypilani , zapewne będzie węższe , rozrywałama je amatorsko.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dianasj

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    27

    Domyślnie

    A co do oświeltenia w łazience , to faktycznie poproszę kolegę by wiliczył mi ilość lx przy zastosowaniu dwóch/ trzech downligtów.

    W załączeniu rzuty z wymiarami , z tym że wejscie na schody jest od strony lewej od balkonu.
    Z tego co widzę jakość zdjecia jest mało czytelna, otwierając plik z komputera wszystko jest w porządk. Dwa zdjecia są mniej widoczne , kolejne dwa bardziej . Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut mieszkania - poziom pierwszy.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	210272
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut mieszkania - poziom drugi.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	9,3 KB
ID:	210262   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut mieszkania - poziom pierwszyI.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	210264   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut mieszkania - poziom drugiII.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	210268   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rzut mieszkania - poziom pierwszy.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	210270  
    Ostatnio edytowane przez dianasj ; 05-09-2013 o 09:23

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na tych miniaturkach nic nie widać.

  7. #7

    Domyślnie

    To może pomogę


  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dianasj

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dziękuje kinka za wstawienie zdjęć w odpowiednim formacie. Nie ukrywam ,że miałam z tym problem.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tutaj mniej więcej realistyczne wymiary mebli:



    1. strefa wejścia odseparowana od reszty mieszkania. Wejście do toalety osłonięte ścianką. Jest miejsce na duża szafę, siedzisko do zakładania butów, szafkę na buty oraz wieszak.

    2. Kuchnia - z boku lodówka, pod ścianą blat z urządzeniami kuchennym. Nietypowa pół-wyspa daje bardzo duża przestrzeń do pracy oraz miejsce na zjedzenie szybkiego śniadania. Wysokośc barku 75 cm (jak stół), czyli niższa od poziomu blatu półwyspy. Dzieki temu można uściąść na zwykłym krześle. Polecam zwykłe krzesła, bo wówczas można ich ilośc ograniczyć przy stole. W razie potrzeby odstawi się od barku i przysunie do stołu. Okrągły stół może być rozkładany, jesli planujecie wielkie imprezy. Na codzień może być lekko wsunięty pod schody.
    Można na pól-wyspie umieścić ewentualnie płytę grzejną, jeśli będzie elektryczna.
    Szarym kolorem oznaczyłam szafki, jakie się zmieszczą pod półwyspą: 80x60 cm i 30x40 cm

    3. Nietypowy kształt półwyspy umożliwia ustawienie przy niej szafki z TV - dokładnie na wprost przepastenj kanapy narożnej.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i piętro z rzeczywistymi rozmiarami mebli i urządzeń:



    Łózko małżeńskie 160x200 lub 180x200

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dianasj

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    27

    Domyślnie

    Wowwww bardzo dziękuję nie spodziewałam się, że uzyskam tak szybką i fachową pomoc . Dziś wieczorem przestudiuję na spokojnie to co Elfir oraz Kinka zaproponwali. Juz teraz widzę , że wiele z zaproponwaych rozwiązań wykorzystam.

    Jesli którys z forumowicz zechciałbym także udzielić swojej opinii - z chęcia zapoznam się z każdym pomysłem.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dianasj

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    27

    Domyślnie

    zaczynam powoli urzadzac mieszkanie to co mi sie podoba to

    Czyli biala kuchnia jak u kuoo lub tamizo i blat drewniany.
    Zastnawiam sie nad frontami czy we wszystkich projktach Tamizo wykorzystuwane sa lakierowane blyszczace fronty .
    Mi podoba sie mat ale obawami sie ze moze kiepsko wygladac.

    Jaki kolor podlogi polecacie do minimalistycznych wnetrz chlodny czy cieply , dab , jesion ????

    No i to co mnie trapi to farba biala w wielu miejscach znalazlam informacje o farbach caparol. Czy biel powinna byc sniezno biala czy raczej lekko zlamana.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ostatnio mat staje się modny. Polecam ci stronę nataly - firma robiąca kuchnię. Mają sporo inspirujących przykładów.

    Minimalistyczny styl możesz użyskac nawet krwistą czerwienią. Pytanie, w jakich kolorach wy się dobrze czujecie?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dianasj

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    27

    Domyślnie

    No własnie mat mi się bardzo podoba , jednak obawiam się że w kuchni może wyglądać kiepsko, tandetnie ://
    Uwilbiamy z mężem biele i szarości dodatki drewna. Z firmą polecną w sprawie kuchi już się skontaktowałam . Mam nadzieje ,że współpraca się uda .

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Tu jest mat - obłędnie piękny




  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Obłędne to są te czerwone schody

    Joliska - skąd inspiracja?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    To nie inspiracja - to mieszkanie projektantki, Womysi z FF: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,35,146855611.html

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dianasj

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    27

    Domyślnie

    Eh no wlasnie nadal sama nie wiem, generalnie podoba mi sie mat , ale nie widzialam na zywo kuchni bialej w macie. No i jesli kuchnia biala to szafka na kurtki ktora zaprojektowala w pomieszczeniu Elfir jaki kolor ? Tez bial i tez polysk??? Czuje ze za bardzo bedzie sie swiecic. Podobaja mi sie kuchnie zabudowane do samego sufitu i troche sie zastanawiam czy nie za waska ta kuchnia by robic ja do samej gory.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Szafa musiałay być jednym kubikiem z szafką na lodówkę.
    Ale wcale nie musi być biała, tak jak kuchnia.
    Może być naklejona fototapeta:


    Albo ciąg z jasnego drewna, jak tu zwykłe szafy przechodzące w zabudowę kuchenną:



    Nie bardzo rozumiem dlaczego kuchnie uważasz za wąską, skoro jest otwara na pokój czyli przestrzenna.

    To mieszkanie ni się skojarzyło z twoim:
    http://muratordom.pl/galeria/nowocze...on/5685/33165/

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dianasj

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witajcie , zabieram sie za lazienki . Totalnie nie mam pomyslu, jak pisalam wczesniej lubimy z mezem minimalistyczne wnetrza. Nie mam pomylu co do kolorow kafelek. Jedna sciana w gornej lazience musi byc przeznaczona na lustro rozciagajace sie na cala sciane i pod spodem szafki w bieli lub w drewnie. Co do kafli, scin nie mam pomyslu. Co polecacie ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony