wrócmy do wątku ...

czekam na przyjscie filtrów zew. i rozbieram reku aby go uszczelnić.


mistalova - jaki masz reku ? masz podobny problem jak ja - tylko mi przy takich temp dmucha już ok 11 st
Ale widzę ,że problemem będzie nieszczelność reku - z nawiewu do pomieszczen przy reku wychodzi mi rura fi150 ocyn owinieta 5cm wełny - jak macałem w sobote - wełna jest mokra przy reku - czyli prawdopodbnie ciepłe powietrze ucieka na zew koło gniazda w reku i się skrapla ?
Reku podwieszony jest jakies 1,5m na nieocieplonym poddaszu.

Moja myśl przebudowy :
1) uszczelnić reku
2) znieść go na strop - położyć na płycie bezpośrednio aby ew. ciepło z parteru dochodziło i obudować go butką z 15cm wełny z boków i góry
3) syfon + wąż ze skroplinami pójdzie pod wełną 15 cm także bezpośrednio na stropie i wchodził do kanalizacji
3) kanały odwiesić od krokwi ( obecnie wiszą na jakiś 2m ) i położę bezpośrednio na stropie ( także bedzie dochodziło ciepło ze stropu betonowego ) i włożę je pod wełnę 15 cm która leży obecnie na stropie ( do końca roku będzie tam 30 cm conajmniej )

Problem mam jeszcze z przejsciami przez stropy - są wsadzone rury ocynkowane fi 100 i nie są ocieplone... ich dł to dosłownie tyle co strop - z 12 - 15 cm - będzie z nimi problem ?

pozdrawiam !