dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 367
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał korys Zobacz post
    wiele osób właśnie tak sobie z tym problemem poradziło. ale pamiętaj - dobre ocieplenie zaczyna się od 30 cm wzwyż...
    W podłodze ?

  2. #22
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    W podłodze ?
    Płyta fundamentowa + 35 cm styro
    to chyba podłoga

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    to chyba podłoga
    No tak, nie doczytałem

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    korys

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    pomorze środkowe
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    W podłodze ?


    Proszę czytać ze zrozumieniem tytuł wątku, oraz treść wpisów. Przypomnę, że rozmawiamy o ociepleniu kanałów wentylacyjnych oraz centrali na stropie...
    Projekt domu i wykonanie własne. 71 m2 + 71m2 niezagospodarowane i nieogrzewane poddasze. Płyta fundamentowa + 35 cm styro 0.038 , ściana gazobeton + 30 cm styro 0.04. Strop wełna 60 cm 0.04. Okna fix U 0.8. Kable grzewcze w płycie. GWC rurowe + reku własnej konstrukcji. Zużycie prądu kablami na CO w sezonie 2011/2012 1610 kWh : 71 m2 = 22,68 kWh/m2/rok. W sezonie 2012/2013 ogrzewanie klimatyzatorem za 590 zł. 930 kWh : 71 m2 = 13,01 kWh/m2/rok

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Pan to napisze w wątku, który założyłem (Tanie i komfortowe domy 0-20kWh/m2 ) - to Pana "zjedzą"
    Widzę, że ty w życiu nie zrozumiesz co się do ciebie pisze ...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Pan to napisze w wątku, który założyłem (Tanie i komfortowe domy 0-20kWh/m2 ) - to Pana "zjedzą"
    Nie zjedzą. Różnica pomiędzy korysem, a Panem jest taka, że on pisze o swoim wybudowanym i użytkowanym domu, a Pan o setkach izolowanych domów (tyle ich chyba przez 24 lata mogło powstać), z których żadnym nie może się Pan pochwalić.

  7. #27
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Nie zjedzą. Różnica pomiędzy korysem, a Panem jest taka, że on pisze o swoim wybudowanym i użytkowanym domu, a Pan o setkach izolowanych domów (tyle ich chyba przez 24 lata mogło powstać), z których żadnym nie może się Pan pochwalić.
    Bo ja sprzedaję instalację. A izolacja to prosta fizyka, którą się wypacza na politechnikach. Inaczej nikt by nie kupił centralnego. Dlatego Panie Henryku sporo absolwentów politechnik domy zużywające nawet ponad 30kWh/m2 rocznie nazywa izolowanymi!!!

  8. #28

    Domyślnie

    Mam prawie identyczna instalację i właśnie zmierzylem swój nawiew - na kanale wychodzącym prosto z nieocieplonego strychu dmucha 15'C, przy t.zewn. 5'C .

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Bo ja sprzedaję instalację. A izolacja to prosta fizyka, którą się wypacza na politechnikach. Inaczej nikt by nie kupił centralnego. Dlatego Panie Henryku sporo absolwentów politechnik domy zużywające nawet ponad 30kWh/m2 rocznie nazywa izolowanymi!!!
    Może jednak warto rozpocząć studia panie TB ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  10. #30
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Może jednak warto rozpocząć studia panie TB ?
    Zrobiłem to w 1977.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Zrobiłem to w 1977.
    No to warto powtórzyć, bo ekonomi, matematyki i fizyki to chyba nawet nie liznąłeś ...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  12. #32
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Tańszy, komfortowy dom izolowany, z niecentralnym ogrzewaniem i WM zużywający do 20kWh/m2 - jest bardziej ekonomicznie uzasadniony niż droższy z zużywający nawet ponad 50kWh/m2 rocznie - to jest ekonomia.
    A co do studiów ( elektronika) - może mi Pan podać uczelnię, gdzie był temat izolowania domów i wentylacji z odzyskiem ciepła pod koniec lat 80-tych?
    A dziś... śmiało mogą się uczyć, piszę dość jasno! Pan Sobie wyobrazi, że nawet w XXI wieku są tak zacofane uczelnie, że mają wydziały "ogrzewania" i to centralnego!!! To jakby dziś na WAT - podstawowym przedmiotem było władanie maczugą i włócznią.
    http://www.youtube.com/watch?v=cmIvC8iguX4

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Może jednak warto rozpocząć studia panie TB ?
    Nie wystarczy rozpocząć, trzeba jeszcze skończyć.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Tańszy, komfortowy dom izolowany, z niecentralnym ogrzewaniem i WM zużywający do 20kWh/m2 - jest bardziej ekonomicznie uzasadniony niż droższy z zużywający nawet ponad 50kWh/m2 rocznie - to jest ekonomia.
    A co do studiów ( elektronika) - może mi Pan podać uczelnię, gdzie był temat izolowania domów i wentylacji z odzyskiem ciepła pod koniec lat 80-tych?
    A dziś... śmiało mogą się uczyć, piszę dość jasno! Pan Sobie wyobrazi, że nawet w XXI wieku są tak zacofane uczelnie, że mają wydziały "ogrzewania" i to centralnego!!! To jakby dziś na WAT - podstawowym przedmiotem było władanie maczugą i włócznią.
    http://www.youtube.com/watch?v=cmIvC8iguX4
    Wydziały ogrzewania? Przykłady proszę.

  15. #35
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Nie wystarczy rozpocząć, trzeba jeszcze skończyć.
    Fakt... popełniłem "Zomotywę" - ale zapewniam Pana, że elektronika z lat 77-82 nie ma nic wspólnego z dzisiejszą.

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    wrócmy do wątku ...

    czekam na przyjscie filtrów zew. i rozbieram reku aby go uszczelnić.


    mistalova - jaki masz reku ? masz podobny problem jak ja - tylko mi przy takich temp dmucha już ok 11 st
    Ale widzę ,że problemem będzie nieszczelność reku - z nawiewu do pomieszczen przy reku wychodzi mi rura fi150 ocyn owinieta 5cm wełny - jak macałem w sobote - wełna jest mokra przy reku - czyli prawdopodbnie ciepłe powietrze ucieka na zew koło gniazda w reku i się skrapla ?
    Reku podwieszony jest jakies 1,5m na nieocieplonym poddaszu.

    Moja myśl przebudowy :
    1) uszczelnić reku
    2) znieść go na strop - położyć na płycie bezpośrednio aby ew. ciepło z parteru dochodziło i obudować go butką z 15cm wełny z boków i góry
    3) syfon + wąż ze skroplinami pójdzie pod wełną 15 cm także bezpośrednio na stropie i wchodził do kanalizacji
    3) kanały odwiesić od krokwi ( obecnie wiszą na jakiś 2m ) i położę bezpośrednio na stropie ( także bedzie dochodziło ciepło ze stropu betonowego ) i włożę je pod wełnę 15 cm która leży obecnie na stropie ( do końca roku będzie tam 30 cm conajmniej )

    Problem mam jeszcze z przejsciami przez stropy - są wsadzone rury ocynkowane fi 100 i nie są ocieplone... ich dł to dosłownie tyle co strop - z 12 - 15 cm - będzie z nimi problem ?

    pozdrawiam !

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    witam ponownie,
    no i wszystko jasne. W rekuparatorze woda, w wymienniku w środku woda ( suszę go )
    W kanałach przy reku woda. Nie ściągłem jeszcze wszystkich termoflexów - ale te odpięte od reku - zamoczone - kapie z nich woda !
    Te odpięte przy stropie przy nawiewach / wywiewach z pomieszczeń o dziwo suche - nie wiem na jakiej długosci są suche.

    Zacznijmy od uszczelniania luny : http://www.aukcjoner.pl/gallery/014568819-1.html#I1

    obrazek nr. 1

    -na czerwono - to chce objechać pianką niskopreżną ( dobry pomysl zamiast kleju ? )
    - po co jest ta gąbka zaznaczona kółkiem żółtym ? ma tylko zablokować przepływ powietrza czy ma jeszcze inne zastosowanie ?
    - żółte linie - czy mogę uszczelnić i zaizolować połączenia tacki z odpływem kondensatu z obudową ?
    - spray róż - generalnie chce osadzić wymiennik na piance aby maksymalnie uszczelnić styk obudowy z wymiennikiem

    obazek nr 2

    - czy mogę zapiankować całą komore z baypasem ? nie wydaje mi się aby on był szczelny i solidny ....
    - a jeśli zapiankuje szczeline z baypasem to moge zrobić to samo w drugiej połówce obudowy ? ( tam gdzie jest ta dziwna gąbka zaznaczona żółtym kółkiem )

    termoflexy w środku są mokre - ich izolacja także będzie zawilgocona ?

  18. #38

    Domyślnie

    Mam lune i bardzo podobną instalację do Twojej - 3xnawie i 3x wywiew, ręku na nieogrzewanym strychu.
    Dziwi mnie woda w Twoich kanałach - w reku u mnie też jest dużo wody (wymiennik i taca) ale przewody mam suche.
    Być może niedokładnie dociepliles przewody? albo to wina dmuchania z luny przez dziury?
    Ja mam termoflexy Deca że standardową izolacja i jest ok. Fakt, że tej zimy dorzuce co nieco, bo nawiewy które idą nieocieplonym strychem sporo tracą (tak jak pisałem na anemostacie 15st. przy 5 st. na zewnątrz) a na jednym kanale który idzie w ogrzewanej części domu jest 19st. czyli izolacja to podstawa...
    Teraz wydaje mi się, że u Ciebie to jednak wina nieszczelności... pisałem kiedyś posta jak lune poprawić, możesz poszperac w moich postach może znajdziesz.
    Generalnie ją dawałem uszczelki okienne, silicon i dodatkowo spialem obudowę plaskownikami. A i poprawiałem tacke - krzywo była zanitowana, i mocowania jednego wentylatora, bo ocieral się o obudowę. Pianki bym się bal dawać, za mała masz kontrolę nad tym jak się rozprezy...
    Ps. kanały u mnie leżą na stropie - ocieplony, ale pewnie trochę ciepła przechodzi strojem z poddasza do strychu, choć to chyba bez znaczenia - strych ma.pełny przewiew powietrza z zewnątrz.

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    tak Kolego - nieszczelna luna to będzie wina + nieocieplone trójniki przy wywiewach i nawiewach ( odcninki 1 m ) przy reku.......


    Masz przewody położone pod ociepleniem na stropie ? Czym masz ocieplone strop ? Czy kanały masz rura ocynk + ocieplenie czy poprostu termoflexy wszędzie ? Jaki przekrój ?

    Mówisz ,że zwykłym silikonem + uszczelka szeroka jak do okien ? O tym nie pomyślałem.

    U mnie dramat - jak wyciagałem przewody z luny to mi sie woda wylewała.... myślałem ,że po reku - ale osuszyłem i smiga dobrze.

  20. #40

    Domyślnie

    Przewody u mnie to termoflexy, leżą sobie swobodnie na stropie pomiędzy poddaszem użytkowym a strychem - patrząc od dołu to regips, wełna, deski - czyli kanały leżą sobie swobodnie na deskach na nieocieplonym i nieogrzewanym strychu.
    Termoflexy 150 i 100.
    Skoro masz wode w welnie, tzn, że wykroplila się ona po stronie zewnętrznej kanału, czyli na zewnątrz kanału było cieplejsze. powietrze niż wewnątrz... hmmm... a w jakich kanałach miałeś wode? czerpnia - reku czy w innych?

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony