dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    polip

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    8

    Domyślnie Umowa o pompę ciepła

    No właśnie podzielcie się swoimi uwagami jak taką umowę konstruować - ja mam pewne wątpliwości co do wzoru, który dostałem. U mnie będzie jeden wykonawca PC, podłogówki i wod-kan.

    1. Czy mieliście zapis, że instalator gwarantuje, że dobór sprzętu i wykonanie zagwarantuje utrzymanie komfortowej temperatury w mroźne zimy - tzn. gwarancję na to, że dobór pompy i projekt ogrzewania był prawidłowy? Jak to zapisać?

    2. Ja mam wpisane wstępnie zaliczkę 50% przed każdym etapem - troszkę dużo. A jak było u was?

    3. U nas dolne źródło będzie wykonywać inna firma - myślę jak zapisać fakt, że wykonawca instalacji je akceptuje i nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie urządzenia.

    Podzielcie się swoimi doświadczeniami na temat podpisywania takich umów.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał polip Zobacz post
    No właśnie podzielcie się swoimi uwagami jak taką umowę konstruować - ja mam pewne wątpliwości co do wzoru, który dostałem. U mnie będzie jeden wykonawca PC, podłogówki i wod-kan.

    1. Czy mieliście zapis, że instalator gwarantuje, że dobór sprzętu i wykonanie zagwarantuje utrzymanie komfortowej temperatury w mroźne zimy - tzn. gwarancję na to, że dobór pompy i projekt ogrzewania był prawidłowy? Jak to zapisać?

    2. Ja mam wpisane wstępnie zaliczkę 50% przed każdym etapem - troszkę dużo. A jak było u was?

    3. U nas dolne źródło będzie wykonywać inna firma - myślę jak zapisać fakt, że wykonawca instalacji je akceptuje i nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie urządzenia.

    Podzielcie się swoimi doświadczeniami na temat podpisywania takich umów.
    W mojej umowie wykonawca oswiadcza, ze tak wykona instalacje, aby zagwarantowac osiagniecie parametrow uzytkowych zakladanych w ofercie. Natomiast, nie wiem, czy podpisze Ci cos takiego wykonawca, ktory rownoczesnie nie wykonuje DZ dla tej instalacji - nie rozumiem, dlaczego? Przeciez zgranie dolnego i gornego zrodla to podstawa.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    1.Napisz czego oczekujesz : czy chcesz mieć w domy +20 gdy na dworze jest - 20 .(zgodnie z normą)
    Czy może 23 gdy na dworze -30 C.
    Bo określenie "utrzymanie komfortu w mroźne zimy "nie jest parametrem technicznym.Odczucie komfortu jest statystyczne i zawsze można znaleźć kogoś niezadowolonego. Ponadto temperatura jest jednym z elementów komfortu cieplnego .Istotna jest też wilgotność powietrza i temperatura tła ,a nawet rozkład temperatur

    2.Zaliczka 50 % -Urządzenia są bardzo drogie .Jaką pewność ma instalator ,że mu zapłacisz albo sie nagle nie rozmyślisz?.
    Możesz napisać wesel.

    3.Dlaczego oczekujesz ,że instalator da gwarancję za źródło którego nie wykonywał i na nim nie zarobił.Czy chcesz obarczyć jego swoimi błędami.To nie jest uczciwe.

    Równie dobrze możesz zażądać gwarancji na dom u swojego sąsiada - bo był w pobliżu w czasie budowy.
    Tu była reklama....

  4. #4

    Domyślnie

    Czy mógłby ktoś wkleić, podesłać umowę na wykonanie pompy ciepła i podłogówki?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Umowa powinna być napisana pod kątem Ustawy Konsumenckiej - bo to najprostszy i najpewniejszy sposób reklamacji w razie czegoś.
    1. Określić wykonanie kotłowni opartej na pompie ciepła, dobranej na podstawie (najlepiej projektu, obliczeń wykonanego przez instalatora), oraz ogrzewania pomieszczeń (na podstawie projektu .....).
    Jeśli jest to dobrane na podstawie OZC to przywołać je w umowie, a kopię OZC potraktować jako załącznik.

    2. Co do zaliczki, to jest tak, że instalator chce jak najwyższą, a inwestor jak najniższą - trzeba kompromisu.

    3. Jeśli wykonawca nie wykonuje DZ (z różnych powodów), to w umowie należy zaznaczyć, że dobór i sposób wykonania DZ jest na podstawie projektu (zaleceń) wykonanego przez wykonawcę. Można zastrzec, że wykonawca dokona odbioru DZ.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A czy ktoś z kolegów/koleżanek ma i mógłby się podzielić na PW wzorem umowy między inwestorem a firmą wiertniczą? Firma ma wykonać dla mnie odwierty i wprowadzić sondy do budynku. Jakie szczegóły trzeba by zawrzeć w umowie?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Ale te szczegóły i wymagane "parametry" powinien określić wykonawca (instalator) PCi.
    Wiertacza należy potraktować jako podwykonawcę.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    No tak, tylko, że chciałbym zrobić odwierty i kotłownię z instalacją PC oddzielnie a nie kompleksową usługę instalatora. Będzie pompa C7 lub C9 (Ecopower) i chciałbym dwa odwierty, OZC= ok. 6kW (co+cwu).
    Może ktoś podpowie jakie "parametry" powinienem wymagać> Będę mógł też to sprawdzić u instalatora czy się pokrywają.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A dlaczego mylisz bladź z q...wem ?

    Instalator określa parametry jakie ma mieć DZ, odbiera robotę od wiertacza , a Ty płacisz wiertaczowi.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Chciałbym już teraz "zaklepać" sobie firmę wiertniczą na wiosnę. Będę miał cenę zimową za metr, a odwierty będą wykonane na wiosnę. Instalator PC wciąż nie wybrany, zbieram oferty. Nawet od forumowych instalatorów na PW.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Nie wiesz nic, a chcesz wiercić ?

    Zaoszczędzisz kilkaset złotych na cenie za 1mb odwiertu na inwestycji wartej kilkanaście tysięcy - warto tak ryzykować, zwłaszcza że to kluczowy element PCi ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Ps. I nie zapominaj, że zgodnie z przepisami, wymagany jest projekt prac geologicznych, jeśli długość odwiertu (odwiertów) przekracza 30m.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Nie wiesz nic, a chcesz wiercić ?

    Zaoszczędzisz kilkaset złotych na cenie za 1mb odwiertu na inwestycji wartej kilkanaście tysięcy - warto tak ryzykować, zwłaszcza że to kluczowy element PCi ?
    To jakie ponoszę ryzyko? Chcę zrobić odwierty z zapasem, 180 do 200 metrów. Jaki więc błąd mógłbym popełnić? 2x100m plus dedykowany rozdzielacz Ecopola. Próba ciśnieniowa sond przed i po (Muovitech PN16).

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Powiem tak - gdybym ja był instalatorem, to w takim przypadku, na bank, zastrzegłbym (w umowie) że nie "odpowiadam" za DZ.
    Być może Twój instalator lubi ekstremalną jazdę.

    Dobrze napisał:

    Cytat Napisał hydraulik_ Zobacz post

    3.Dlaczego oczekujesz ,że instalator da gwarancję za źródło którego nie wykonywał i na nim nie zarobił.Czy chcesz obarczyć jego swoimi błędami.To nie jest uczciwe.

    Równie dobrze możesz zażądać gwarancji na dom u swojego sąsiada - bo był w pobliżu w czasie budowy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    W takim razie najlepiej będzie zrobić tak jak pisałeś wcześniej: "Jeśli wykonawca nie wykonuje DZ (z różnych powodów), to w umowie należy zaznaczyć, że dobór i sposób wykonania DZ jest na podstawie projektu (zaleceń) wykonanego przez wykonawcę. Można zastrzec, że wykonawca dokona odbioru DZ."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony