dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 198
  1. #1
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie Dom pasywny murowany 105 m2 w cenie zwykłego

    Witam. Pragnę uzmysłowić inwestorom, że w cenie domu zwykłego o przeciętnym zużyciu energii na ogrzewanie 105 kWh/m2 rocznie dzisiaj, można wybudować dom pasywny o zużyciu 15 kWh/m2 na trudną i niewiadomą przyszłość energetyczną.
    Założenia są następujące:
    1.- Dom parterowy z silki 18 o wymiarach 7 x 15m i powierzchni użytecznej 105m2
    2.- Dach dwu lub czterospadowy (poddasze nie zamieszkane)
    3.- Ocieplenie ścian styropian grafitowy 30cm
    4.- ocieplenie fundamentów 25cm XPS
    5.- ocieplenie podłogi 20cm XPS
    6.- ocieplenie sufitu 35cm wełny mineralnej
    7.- 8 przeciętnych okien (w tym do obliczeń są dwoje drzwi)
    8.- wentylacja wyciągowo-nadmuchowa
    Dom jest tani w budowie i utrzymaniu oraz prosty w eksploatacji
    Przewidywany koszt 1m2 to 2000 zł do 2500 zł

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    4.- ocieplenie fundamentów 25cm XPS już ci się bilans nie zamknie, jeśli nie uwzględnisz mostka termicznego.
    nie masz kolego na ten temat wiedzy co widać po twoich wypowiedziach.

    Bardzo jednak chwali się promowanie tego typu budownictwa. Tylko albo spróbujesz merytorycznie opisać co do czego
    albo zostaw to osobą które, znają ten temat.

    Dom jest tani w budowie i utrzymaniu oraz prosty w eksploatacji
    Przewidywany koszt 1m2 to 2000 zł do 2500 zł
    bardzo bardzo dużo jak na dom o wymiarach 7x15 i bez poddasza.

    6.- ocieplenie sufitu 35cm wełny mineralnej
    mało .
    Czytałeś wątek J-J ? o jego budynku pasywnym ?

    7.- 8 przeciętnych okien (w tym do obliczeń są dwoje drzwi)
    o nie nie ! okna to pierwsza liga wysublimowania !

    Może napisz czym się zajmujesz lub w jakiej dziedzinie się obracasz... chcę wiedzieć czyś pasjonat czy masz asa w rękawie.
    Nie piszę złośliwie, tylko inaczej z sloganami bez pokrycia polegniesz.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Merkava, daj spokój, przecież to jeden z gorszych postów jakie widziałem na tym forum (mowa o sunrise).
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #4
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    4.- ocieplenie fundamentów 25cm XPS już ci się bilans nie zamknie, jeśli nie uwzględnisz mostka termicznego.
    Czytałeś wątek J-J ? o jego budynku pasywnym ?
    o nie nie ! okna to pierwsza liga wysublimowania !
    Może napisz czym się zajmujesz lub w jakiej dziedzinie się obracasz... chcę wiedzieć czyś pasjonat czy masz asa w rękawie.
    Nie piszę złośliwie, tylko inaczej z sloganami bez pokrycia polegniesz.
    Witam. O jakim mostku termicznym w fundamencie piszesz?
    Gdzie mogę poszukać wątek J-J?
    Osadzenie okien to moja wiedza i rozwiązania opatentowane, wszystko proste w montażu i oparte o elementy tworzywowe, a więc bezmostkowe.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...%BCytkuj%C4%99

    O jakim mostku termicznym w fundamencie piszesz?
    o takim że jak dom postawisz na ławach to taki będzie.
    Nie wiem czym się zajmujesz i w jakiej dziedzinie się obracasz , ale to powinieneś wiedzieć.
    Po tym co raz napisałeś... inż budownictwa nie jesteś ... zapewne jakimś producentem ? nie wiem
    Na razie widzę Cie jako osobę która zbliżyła się do tematu.
    Miło że promujesz taki budownictwo, ale trzeba mieć plecak wiedzy z sobą, ponieważ, trzeba przestawić konkrety
    Osadzenie okien to moja wiedza i rozwiązania opatentowane, wszystko proste w montażu i oparte o elementy tworzywowe, a więc bezmostkowe.
    Mojego patentu i tak nie pobijesz ... wprawiania szyb w XPS'a ... i z niego zrobionej ramy.
    Okna fix ... oczywiście ale w takim budynku to jest ok ...

  6. #6
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    o takim że jak dom postawisz na ławach to taki będzie.
    Miło że promujesz taki budownictwo, ale trzeba mieć plecak wiedzy z sobą, ponieważ, trzeba przestawić konkrety
    Mojego patentu i tak nie pobijesz ... wprawiania szyb w XPS'a ... i z niego zrobionej ramy.
    Okna fix ... oczywiście ale w takim budynku to jest ok ...
    Witam. Oczywiście dm na ławie, ale z tego tytułu mostka nie uwzględniam. Chcę promować dom prosty bez udziwnień, w zasięgu przeciętnego inwestora, ale spełniający warunki domu pasywnego w cenie zwykłego. Źle określiłem okna, mając na uwadze przeciętne myślałem o wymiarze okna do obliczeń czyli 2m2. Dla tej wielkości domu przewidziałem 8 takich okien. Jakościowo to oczywiście rama 80-90mm i trzyszybowe. Twojego patentu nie chcę przebijać, ale może wejdziesz w mój patent, który dotyczy 1000 000 okien normalnych, które są osadzane w Polsce rocznie. Znalazłem J-J ale on wykasował swoje wpisy i nie wiem jak osadził swoje okna. A to mnie najbardziej interesuje.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Pragnę uzmysłowić inwestorom, że w cenie domu zwykłego o przeciętnym zużyciu energii na ogrzewanie 105 kWh/m2 rocznie dzisiaj, można wybudować dom pasywny o zużyciu 15 kWh/m2 na trudną i niewiadomą przyszłość energetyczną.
    Założenia są następujące:
    1.- Dom parterowy z silki 18 o wymiarach 7 x 15m i powierzchni użytecznej 105m2
    2.- Dach dwu lub czterospadowy (poddasze nie zamieszkane)
    3.- Ocieplenie ścian styropian grafitowy 30cm
    4.- ocieplenie fundamentów 25cm XPS
    5.- ocieplenie podłogi 20cm XPS
    6.- ocieplenie sufitu 35cm wełny mineralnej
    7.- 8 przeciętnych okien (w tym do obliczeń są dwoje drzwi)
    8.- wentylacja wyciągowo-nadmuchowa
    Dom jest tani w budowie i utrzymaniu oraz prosty w eksploatacji
    Przewidywany koszt 1m2 to 2000 zł do 2500 zł
    Ha, ha, a co na to OZC ?
    Powiem krótko - przedstawiłeś dom max trzylitrowy.
    Buduje parterówke 106m2, mniej więcej 7x15
    U mnie jest/będzie płyta z 10cm XPS pod, 10cm nad płytą, 20cm grafitu na ścianach, 30cm celulozy + 12cm grafitowego styro na stropie, okna ze wzmocnieniami termicznymi w profillach, częściowo na cieplych parapetach, WM z odzyskiem i pewnie dobiję, albo nieco zejde poniżej 40 kWh/m2, a mam poza ścianami to samo, albo nawet lepiej, niż to, co proponujesz.

    Myślisz, że dodatkowe 10 cm styro na scianach sprowadzi mnie do 15 kWh/m2 rocznie ???
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    4.

    Może napisz czym się zajmujesz lub w jakiej dziedzinie się obracasz... chcę wiedzieć czyś pasjonat czy masz asa w rękawie.
    Nie piszę złośliwie, tylko inaczej z sloganami bez pokrycia polegniesz.
    Sunrise to taki TB, tylko branży okiennej
    Widzę, że poszerza horyzonty
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Sunrise to taki TB, tylko branży okiennej
    Widzę, że poszerza horyzonty
    nie inacy.
    Piszesz kolego za tym, że nie uwzględniasz mostka termicznego? minus ! uwzględnia się wsio ! musi to być zbilansowane.
    Inaczej nie będzie pasywny, lub będzie tylko z nazwy.
    Ja mogę napisać że zbuduję na ławach ponieważ, mam na to argumentację choć sza... dokończym projekt będziem referować.
    Puki co płyta fu jest tańsza niż, rozbicie dzielnicowe w postaci:
    1.wylewania ław
    2. smarowidło i powidło na ławy
    3. szalowanie fundamentów
    4. izolacja tych fundamentów
    5. murowanie (przerywnik)
    6. powrót i robienie posadzek w wewnątrz budynku .
    .
    Płytę robisz hurtowo,
    Ściągasz humus
    Przeorujesz grunt/ wzmacniasz cementem/ zagęszczasz
    dajesz geowłókninę
    warstwę piachu/ jeśli wody gruntowe są nisko .
    jeśli nie dren obwodowy .
    Rozkładasz XPS'a ... warstwa 30cm .
    Robisz opaskę przeciw wysadzinową około 1m poza obręb płyty .
    Folia na XPS'a i zbrojenie,
    Zalewasz betonem, wyprowadzasz wsio na równo, na tyle aby potem nie kombinować z wylewkami itp .

    I lecisz ze ścianami, później izolacja łączy się z tą pod płytą fu i jest git .
    A nie jakiś luki w izolacji .
    Ciągle bierzesz tą średnią! która i tak jest nie adekwatna do długości sezonu "grzewczego" w takim budynku .

    Nikt nie powiedział że osiągnięcie 15kWh/m^2 i 10 wat mocy przy temp obliczeniowej
    to kres tego co można osiągnąć .
    Później idzie się na drogę całkowitego wyrugowania jakiegokolwiek ogrzewania ala C.O .

    Możemy sobie o takich budynkach mówić, jeszcze trzeba je zaprojektować ... potrafisz ?

    Ja do swojego budynku pochodzę bardzo surowo ... nie chcę aby mnie coś zaskoczyło !
    Od tego są programy do liczenia przepływu ciepła np darmowy Therm 6,3 lub 7,0 ...
    do liczenia szkła też się nadaje, plus trzeba wzór na wyliczanie mostka termicznego. Psi i .
    Są programy do pakietów szybowych np pilkington spectrum ... choć ogranicza się do 4 szyb..
    bardzo dobrze obrazuje co siedzi w oknach .
    Wyniki z niego potwierdzają się empirycznie i odwrotnie, ponieważ został zbudowany
    właśnie o badania lab ... oparty na normie EN 470 ... i druga EN sześćset coś tam ..

    Temat mam przeorany, dość dobrze, na tyle dobrze że jedna osoba po podyplomówce z budownictwa pasywnego
    z podziwu nie mogła wyjść, że jej nikt tego nie zobrazował.

  10. #10
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ha, ha, a co na to OZC ?
    Powiem krótko - przedstawiłeś dom max trzylitrowy.
    Buduje parterówke 106m2, mniej więcej 7x15
    U mnie jest/będzie płyta z 10cm XPS pod, 10cm nad płytą, 20cm grafitu na ścianach, 30cm celulozy + 12cm grafitowego styro na stropie, okna ze wzmocnieniami termicznymi w profillach, częściowo na cieplych parapetach, WM z odzyskiem i pewnie dobiję, albo nieco zejde poniżej 40 kWh/m2, a mam poza ścianami to samo, albo nawet lepiej, niż to, co proponujesz.
    Myślisz, że dodatkowe 10 cm styro na scianach sprowadzi mnie do 15 kWh/m2 rocznie ???
    Witam. 1700 zł to koszt 10cm dodatkowego styro co odpowiada zyskowi ciepła ok. 10% na lata
    2.- okna na ciepłych parapetach częściowo? i gdzie one są osadzone, w murze nośnym czy w warstwie ocieplenia i na jakich kotwach?
    3.- z czego jest strop i jak jest powiązany z krokwiami dachu?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Oczywiście dm na ławie, ale z tego tytułu mostka nie uwzględniam.
    I Ty się wypowiadasz na temat domów pasywnych?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. 1700 zł to koszt 10cm dodatkowego styro co odpowiada zyskowi ciepła ok. 10% na lata
    Nie wiem czy to prawda, ale czy dzięki tym dodatkowym 10 cm będzie dom pasywny?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie wiem czy to prawda, ale czy dzięki tym dodatkowym 10 cm będzie dom pasywny?
    ne ...
    weź sobie przelicz, ponieważ trudne to nie jest o ile poprawi się współczynnik U przegród .
    Przyrosty przy coraz grubszej izolacji są jak by coraz mniejsze.

    OZC dla temperatury 22 40kWh/m2 (3.455 kW)
    z Twoje stopki
    imrahil samo 10cm izolacji nie wniesie wiele .
    Zaźrę do dziennika budowy, bo tak to sobie pogdybać można.

    Paswyność osiąga się na kompleksowym projekcie, a pisanie że się czegoś nie uwzględnia, stawia być albo nie być ... domu pasywnego .
    To co kolega napisał że nie uwzględnia mostka termicznego, to tak jak by około 10cm z izolacji zabrać .
    Kwestia wartości mostka ... niech by miał tylko 0,2 ... W/K i już lipa ... ściana ma 0,1 ... wysoka na 2,5 m ...
    Łatwo sobie uzmysłowić, co takie niedopatrzenie może zrobić ...
    Oczywiście, nie zorientowany inwestor machnie na to ręką i powie a choo z tą całą pasywnością ...
    bo miało być tak pięknie .

    Po patrzył ja, poczytał ja ..
    Wynik jest zawyżony, to co masz spokojnie starczyło by na dom pasywny.
    Czy w tym wyniku było wyliczone CWU przypadkiem?

    Mnie martwi wartość obciążenia cieplnego aż 3,45 kW ..).
    Jedno bym poprawi, lub i nie ...
    Ścianę szczytową, chyba że ma być strych z izolacją to nie .
    Inaczej to ze ścian zaraz nad stropem bym przeszedł na izolację stropu nad piętrem.
    A ścianę szczytową wyprowadził z płyty OSB ...żeby licowała z izolacją termiczną ...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 22-10-2013 o 19:25

  14. #14

    Domyślnie

    Ale ja to wszystko wiem, tylko dla sunrise 30 cm styro w ścianach i silikat to dom pasywny albo i lepszy bo obliczył, że do ogrzania potrzebuje 15 kWh/m2/rok, a z tego z kolei obliczył (podzielił przez długość okresu grzewczego w godzinach), że wystarczy mu ogrzewanie o mocy 3 W / m2.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #15
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    nie inacy.
    Piszesz kolego za tym, że nie uwzględniasz mostka termicznego? minus ! uwzględnia się wsio ! musi to być zbilansowane.
    Inaczej nie będzie pasywny, lub będzie tylko z nazwy.
    Witam. Nie mam zdania co jest lepsze, płyta czy fundament. Jestem za fundamentem, bo mogę podnieść dom na 70cm nad poziom. Dzisiaj deszcz nie pada tylko jest oberwanie chmury więc można popłynąć, to trzeba wziąć pod uwagę. Jestem za prostymi rozwiązaniami i ciepłymi. Mostek pod fundamentem owszem jest, ale 1m pod powierzchnią, tam po czasie będzie temp. ok. 5*C a na powierzchni podłogi fundament będzie mieć 19*C, więc różnica wynosi 14*C. Można pod ławę podłożyć 10 cm XPS, ale to wykonanie będzie droższe, bo XPS powinien leżeć na równej powierzchni. Jest to do przemyślenia, jedyny mostek, który toleruję. Jeżeli w takim wykonaniu wyjdzie 20 kWh/m2 będę zadowolony, ale powinno być 15 kWh/m2 z racji bez mostkowego rozwiązania stropu i osadzenia okien z drzwiami.

  16. #16
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    Ale ja to wszystko wiem, tylko dla sunrise 30 cm styro w ścianach i silikat to dom pasywny albo i lepszy bo obliczył, że do ogrzania potrzebuje 15 kWh/m2/rok, a z tego z kolei obliczył (podzielił przez długość okresu grzewczego w godzinach), że wystarczy mu ogrzewanie o mocy 3 W / m2.
    Witam. Wprowadzasz półprawdy. Dom pasywny faktycznie potrzebuje 3W/m2 ciepła średnio w całym okresie. W tym czasie są temperatury dodatnie i w ogóle nie potrzeba ogrzewania i temperatury ujemne, które potrzebują większej mocy. Przyjmuje się, że 10W/m2 to moc wystarczająca, odpowiada to mocy 1kW na dom o powierzchni 105m2. Jak się ma kilka pokoi to musi być kilka grzejników a termostatem. Najmniejsze na rynku mają moc 500W i są po 50 zł. Prościej i taniej się nie da. Końcowe zużycie prądu powinno wynosić zawsze 15kWh/m2 co odpowiada 1575 kWh rocznie dla domu 105m2.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    ne ...
    Po patrzył ja, poczytał ja ..
    Wynik jest zawyżony, to co masz spokojnie starczyło by na dom pasywny.
    Czy w tym wyniku było wyliczone CWU przypadkiem?

    Mnie martwi wartość obciążenia cieplnego aż 3,45 kW ..).
    Jedno bym poprawi, lub i nie ...
    Ścianę szczytową, chyba że ma być strych z izolacją to nie .
    Inaczej to ze ścian zaraz nad stropem bym przeszedł na izolację stropu nad piętrem.
    A ścianę szczytową wyprowadził z płyty OSB ...żeby licowała z izolacją termiczną ...
    To bez CWU. Ściany szczytowe już wymurowane, ale zamieniłem silikat na beton komórkowy o gęstości 500 kg/m3. Faktycznie bez ściany szczytowej ubyłoby kilka metrów powierzchni ucieczki ciepła. Jeszcze chcę dołożyć do rekuperatora rurowe GWC, które powinno nieco poprawić wynik. Okna mam założone w obliczeniach Uw=0.85, te dwa małe w łazienkach od wschodu na pewno będą miały w rzeczywistości około 1, za to pozostałe wszystkie powinny się zmieścić poniżej 0.8. Dodatkowo jeszcze będą rolety, które nie zostały uwzględnione w obliczeniach.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. 1700 zł to koszt 10cm dodatkowego styro co odpowiada zyskowi ciepła ok. 10% na lata
    2.- okna na ciepłych parapetach częściowo? i gdzie one są osadzone, w murze nośnym czy w warstwie ocieplenia i na jakich kotwach?
    3.- z czego jest strop i jak jest powiązany z krokwiami dachu?

    Strop podwieszany, na niego wdmuchana warstwa celulozy, nad nią 12cm styro.
    Okna nie sa w warstwie ocieplenia, ale chyba nie sądzisz, że one i dodatkowe 10styro na ścianach da dom pasywny
    Sam piszesz, że to tylko 10% oszczednosci, a poziom wyjsciowy to "moje" 4 litry
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sunrise121 Zobacz post
    Witam. Nie mam zdania co jest lepsze, płyta czy fundament. Jestem za fundamentem, bo mogę podnieść dom na 70cm nad poziom. .
    A płyty nie można ?
    A to dlaczego ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Strop podwieszany, na niego wdmuchana warstwa celulozy, nad nią 12cm styro.
    Okna nie sa w warstwie ocieplenia, ale chyba nie sądzisz, że one i dodatkowe 10styro na ścianach da dom pasywny
    Sam piszesz, że to tylko 10% oszczednosci, a poziom wyjsciowy to "moje" 4 litry
    Witam. Przez okna ucieka 25-30% ciepła. Tutaj najwięcej można zaoszczędzić. Okna powinny być trzyszybowe i osadzone w warstwie ocieplenia na elementach z tworzywa to masz zysk ciepła 10%-15%, a jeżeli zrobiłeś na stalowych mostkach termicznych, to są straty. Przeważnie wszyscy robią to na elementach stalowych JB-D, Fentech itp. Zdjęcia termowizyjne ramy okiennej to pokażą. Płytę fundamentową też można wykonać wysoką, ale dzisiaj deszcze nie padają tylko są oberwania chmur, więc wszystko zależy gdzie ten dom jest postawiony.

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony