dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 240 z 369
Pokaż wyniki od 4.781 do 4.800 z 7363
  1. #4781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    @doin_oakenhelm
    Dla mnie ważniejszy jest aspekt ekonomiczny anie wygląd. Do wyglądu się przyzwyczaisz do wydawania pieniędzy nie. To tylko moje zdanie. Zgodze się podajnikowiec to niewiele roboty sam mam takiego i to lajtowa robota. A skoro masz spalone juz 1500kg to całkiem sporo przy taich arktycznych warunkach
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #4782

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    @doin_oakenhelm
    Dla mnie ważniejszy jest aspekt ekonomiczny anie wygląd. Do wyglądu się przyzwyczaisz do wydawania pieniędzy nie. To tylko moje zdanie. Zgodze się podajnikowiec to niewiele roboty sam mam takiego i to lajtowa robota. A skoro masz spalone juz 1500kg to całkiem sporo przy taich arktycznych warunkach

    A ile ty spaliles tej zimy? W swoich afrykanskich klimatach?

  3. #4783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał doin_oakenhelm Zobacz post
    A ile ty spaliles tej zimy? W swoich afrykanskich klimatach?
    od 1 października ok 1400 kg w większosci słaby ruski węgiel i ok 0,5m3 drewna w kozie parametry domu masz pod spodem
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #4784
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Pocieszające - ze nie będzie wolno czy że nie będą tym palić?

    Adam M.
    Nie będzie wolno a Ty przypilnujesz, że nie będą palić.

    W każdym razie już się cieszę, że niektórzy sąsiedzi już w tym roku nie będą palić mułem, flotem a niektórzy kupią kotły V klasy a może przejdą na gaz czy jakieś pompki - to by była już jakaś jaskółka
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 06-02-2017 o 11:08

  5. #4785
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam!

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    od 1 października ok 1400 kg w większosci słaby ruski węgiel
    Ten słaby ruski węgiel chcąc nie chcą spełnia lepsze parametry dotyczące popiołu i siarki niż nie jeden z naszych kopalni. Próbowano kiedyś go wyprzeć z naszego rynku jednak okazałoby się częściowo uderzylibyśmy we własne górnictwo.

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Nie będzie wolno a Ty przypilnujesz, że nie będą palić.
    W każdym razie już się cieszę, że niektórzy sąsiedzi już w tym roku nie będą palić mułem, flotem a niektórzy kupią kotły V klasy a może przejdą na gaz czy jakieś pompki - to by była już jakaś jaskółka
    Niestety projekt który pojawił się kilka dni temu nie wykluczył stosowania mułu i odpadów poflotacyjnych, a tylko wskazał parametry którymi powinny się charakteryzować te "paliwa". Oby tylko Ci co kupili kołty V klasy dbali jeszcze o jakość spalanego w nich paliwa.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #4786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam siarka 0,3% popiół 7-8%. Przy zakupie srałem się patrzeć na siarkę (żywotność kociołka i komina).
    A co od tego całego zakazu to w końcu wejdzie ale będzie tak jak zawsze po polsku.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #4787
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Oczywiście po polsku, znaczy najlepiej i inaczej niż u wszystkich, nawet u których się to sprawdziło
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #4788
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    "W każdym razie już się cieszę, ..."

    Oni ucieszą się jak Tobie autko szlag trafi...
    TEŻ będziesz miał spory nieplanowany wydatek.
    Pewnie w odwecie modlą się o to co rano i co wieczór!

    Bo to takie nasze, polskie i katolickie!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #4789
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Tyle się prawi w radiu i TV o tym jak pokonać smog, o dotacjach do 'lepszych' kotłów, o filtrach itp.
    Jednocześnie mamy info, że 87% benzoapirenu produkują gospodarstwa domowe oraz 50% najbardziej trujących pyłów.
    Stare domy opalane paliwem stałym - to faktycznie problem.

    Ale jedziemy na nowe osiedle domków... I co widać? W większości z nich - dym z komina...

    A rozwiązanie jest proste dla nowych domów. Budujemy dom energooszczędny i ogrzewamy prądem, albo mniej energooszczędny i zakładamy pompę ciepła! Izolacja (w większości przypadków) się nie psuje! Inwestujemy w dom, a nie w opał.

    Efekt: małe rachunki, zero smrodu, komfort - zero pracy własnej, wysoka wycena takiego domu.
    Idealny świat.
    Witam zainteresowały mnie te twoje koszty a z racji zaczynajacej sie wiosną budowy też chciał bym coś takiego osiągnąć w projekcie mam kotlownie na paliwo stałe i przyznam szczerze nieche mi sie latac z tym węglem

  10. #4790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Witam zainteresowały mnie te twoje koszty a z racji zaczynajacej sie wiosną budowy też chciał bym coś takiego osiągnąć w projekcie mam kotlownie na paliwo stałe i przyznam szczerze nieche mi sie latac z tym węglem
    Najlepiej zacznij nowy temat. Oswoim domu i wtedy zlecą się wszystkie madre głowy i trole toego forum iCi doradzą. W skrócie najlepiej nawalić ocieplenia ile wlezie i ogrzewać PC ewentualnie prądem i klimą.
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 06-02-2017 o 17:24
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #4791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Witam zainteresowały mnie te twoje koszty a z racji zaczynajacej sie wiosną budowy też chciał bym coś takiego osiągnąć w projekcie mam kotlownie na paliwo stałe i przyznam szczerze nieche mi sie latac z tym węglem
    Grzej węglem, to takie zdrowe, łatwe i przyjemne! Potem przyjdą dotacje, dopiero zmienisz na coś nienormalnego. Tylko ze styropianem nie przesadzaj, koniecznie zrób wentylację grawitacyjną -- w końcu naturalna jest -- żeby z domu przypadkiem termosu nie zrobić. Dorzuć do tego GWC, trochę wydasz pieniędzy ale za to jaki zysk będzie! Do tego jako zabezpieczenie kozę albo kominek na wypadek wojny, przezorny zawsze zabezpieczony. Aha, i kaloryfery, koniecznie kaloryfery, żadnych podłogówek, bo nogi się robią jak balony.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #4792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Grzej węglem, to takie zdrowe, łatwe i przyjemne! Potem przyjdą dotacje, dopiero zmienisz na coś nienormalnego. Tylko ze styropianem nie przesadzaj, koniecznie zrób wentylację grawitacyjną -- w końcu naturalna jest -- żeby z domu przypadkiem termosu nie zrobić. Dorzuć do tego GWC, trochę wydasz pieniędzy ale za to jaki zysk będzie! Do tego jako zabezpieczenie kozę albo kominek na wypadek wojny, przezorny zawsze zabezpieczony. Aha, i kaloryfery, koniecznie kaloryfery, żadnych podłogówek, bo nogi się robią jak balony.
    Widzisz co sobą reprezentujesz?? facet się tylko spytał
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #4793
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Grzej ....
    Przesadziłeś Myjk - nowy kolega chciał dopytać -w dodatku nie Ciebie- a Ty go "rykoszetem" zdzieliłeś jak obuchem. w jakim celu? Nerwy Ci puściły? Usuń lepiej te śmieci.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #4794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Widzisz co sobą reprezentujesz?? facet się tylko spytał
    A jak TY mu odpowiedziałeś?

    Ja aluzję Myjka zrozumiałem, ty widać nie. Podpowiem, była do ciebie.

  15. #4795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Przesadziłeś Myjk - nowy kolega chciał dopytać -w dodatku nie Ciebie- a Ty go "rykoszetem" zdzieliłeś jak obuchem. w jakim celu? Nerwy Ci puściły? Usuń lepiej te śmieci.
    Jakie śmieci?! Przecież są tacy, i daleko szukać nie trzeba, co tak zrobili i uważają to za genialne rozwiązania. Nawet zachęcają do takiego działania, tj. do słabego ocieplenia i założenia węgla, by potem wydębić ew. dotacje (że i tak na tym stracą, to już inna inszość). Poza tym się tak o kolegę nie martw. Jak już napisał, że węglem się nie chce męczyć, to i ironię zrozumie.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 06-02-2017 o 18:41
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #4796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A jak TY mu odpowiedziałeś?

    Ja aluzję Myjka zrozumiałem, ty widać nie. Podpowiem, była do ciebie.
    Na myjka patrzeć nie mogę . Jeśli to aluzje domnie to słabo trafił pewnei połowa nie pasuje. A nowemu odpowiedziałem chyba prawidłowo żeby założył nowy temat i tama będzie musiał odsiać prawdę od fanatyzmu.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #4797
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Jakie śmieci?! Przecież są tacy, i daleko szukać nie trzeba, co tak zrobili i uważają to za genialne rozwiązania. Nawet zachęcają do takiego działania, tj. do słabego ocieplenia i założenia węgla, by potem wydębić ew. dotacje (że i tak na tym stracą, to już inna inszość). Poza tym się tak o kolegę nie martw. Jak już napisał, że węglem się nie chce męczyć, to i ironię zrozumie.
    Posłuchaj żadnych dotacji nie planuję tylko widzę co u nas się dzieje i w jakimś stopniu nie chce sie do tego przyczynić a że mam w projekcie taką a nie inną kotłownię to nie znaczy że już tak zostanie

  18. #4798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Posłuchaj żadnych dotacji nie planuję tylko widzę co u nas się dzieje i w jakimś stopniu nie chce sie do tego przyczynić a że mam w projekcie taką a nie inną kotłownię to nie znaczy że już tak zostanie
    Wyśmienicie, jestem z Tobą. Zatem już poważnie i bez ironii. Skoro masz dopiero plan, to zrób OZC (projektowe obliczenia zapotrzebowania na ciepło). Audytor podpowie Ci jakich materiałów użyć, co zmienić, co zrobić aby zmniejszyć mostki termiczne, jak zmniejszyć straty abyś ogrzewał dom a nie atmosferę. Dopasuj ilość ocieplenia, w projekcie skasuj kominy, zaplanuj WM, kotłownię zamień na pralnię, zrób podłogówkę w całym domu, do ilości potrzebnej energii dobierz źródło, zamontuj prąd/gaz/PC i ciesz się czystym i zdrowym ogrzewaniem. W dziale ogrzewanie znajdziesz sporo podobnych wątków osób które mają podobne dylematy. Jest także wątek Bocianki 2017 gdzie możesz się wymienić uwagami z nowymi inwestorami.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 06-02-2017 o 21:53
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #4799
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    " Napisał Gargi12 Zobacz post
    Posłuchaj żadnych dotacji nie planuję tylko widzę co u nas się dzieje "

    ******* widzisz!
    Widzisz to, co Ci pokazują...
    ROZUM uruchom i korzystaj z tego, co Ci podpowie.
    To co jest - ********.
    To nie problem - czy....
    To raczej problem - kiedy!
    Gospodarka NOGAMI jest robiona...
    Ktoś jakieś swoje wizje realizuje za naszą kasę.
    Na razie - ja się nie buduję, bo nie mam za co.
    Innych buduję, bo umiem.
    Sobie NIGDY bym nie zbudował czegoś - co jest NIE MOJE!
    A jak może być moje, jak ENERGIA potrzebna, aby działało jest zależna od kaprysu kogoś co ma w łapie wyłącznik czy kurek od niej?
    WSZYSTKO co mi jest potrzebne w danym sezonie - chcę mieć na SWOIM podwórku.
    W drewutni czy w magazynie opału.
    Spokojnie popatrzę na to co ONI zrobią i czy IM wyjdzie.
    A ty?
    Rób - jak uważasz, ale uważaj jak robisz!

    Adam M.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 07-02-2017 o 07:49 Powód: Wulgaryzmy
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  20. #4800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    @Gargi12
    W większości z tym Myjkimem się zgodze. Jednak OZC to pieniądzę w błoto chyba że planujesz dom coś w około pasywnym standardzie wtedy każdy Wat się liczy. W domu o gorszym standardzie niema to już takiego znaczenia czy dom potrzebuje przy -20*C 100-200W w jjedną czy drugą. Przybliżone zapotrzebowanie na ciepło wyliczysz tutaj http://cieplowlasciwie.pl/
    Oczywiście lepiej żeby tracił mnie niż więcej. Co do kominów twój wybór ale jakiś kominek czy kozę warto mieć. Wentylacja mechaniczna jest lepszym rozwiązaniem niż grawitacyjna i polecam zrobić ja samemu. Najlepiej poczytać i popytać tutaj niż płacić komuś na budowie za niekoniecznie dobre rady. Najważniejsze wiedza i patrzeć robotnikom na ręce oraz nie słuchać ich bo w większości gó... wiedzą
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 240 z 369

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony