dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ronuch

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Posty
    76

    Domyślnie Jak wykonac zbrojenie z 8 pretów

    Witam!
    Na wiosnę zaczynam z ławami pod dom i mam pewne pytanie - jak łączyć pręty zbrojenia. Problem polega na tym że w ławach zewnętrznych mam po 8 drutów 16, W ściągach krzyżowych też 8 a w ławach wewnętrznych 6 drutów. Zbrojenie w narożach mam wykonać jako ciągłe - czyli mam giąć pręta a nie łączyć go tam! Ale jak mam dołączyć pręty ze ściągów do ław zewnętrznych i jak dołączyć pręty z ław wewnętrznych do zewnętrznych - który pręt łączyć z którym. Poniżej taki rysunek i jak możecie to dorysujcie jak to połączyć - to jest oczywiście rysunek jednej warstwy a druga identycznie jak pierwsza.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbrojenie.jpg
Wyświetleń:	550
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	228965  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    A projekt nic nie mówi o tym ?

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    nie planujesz zatrudniać kierownika budowy, albo chociaż jakiegoś majstra?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ronuch

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Posty
    76

    Domyślnie

    w projekcie nie mam rysunku jak laczyc zbrojenia jest tylko ulozenie drutow i strzemiona. Kierownik oczywiscie bedzie ale budowe zaczynam na wiosne a chcialbym sie przygotowac. A druga rzecz skad bede wiedzial ze kierownik nie zrobi mnie w konia (bo np nie bedzie sie znal) i wtedy bede mial skopane lawy - wole zasiegnac wiedzy z innych źródeł.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    bo np nie bedzie sie znal) i wtedy bede mial skopane lawy - wole zasiegnac wiedzy z innych źródeł.
    Przecież kierownikiem budowy musi być osoba z uprawnieniami, teraz jest to mgr inż to nie wydaje mi się aby, tak prostej rzeczy nie wiedział jak zrobić.

    Problem polega na tym że w ławach zewnętrznych mam po 8 drutów 16
    Mnie zastanawia skąd takie wielkie średnice tych drutów
    może masz przekrój przez fundament?
    laczyc zbrojenia jest tylko ulozenie drutow i strzemiona
    no to rozpiszem Ci co masz zrobić

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ronuch

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Posty
    76

    Domyślnie

    jutro cos poskanuje to wkleje. Jesli chodzi o sam fundament to jest 30/60cm i zbrojenie jest przewidziane na szkody gornicze trzeciej kategorii a dom jest spory bo 16x16m parter bez poddasza.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    jak masz szkody górnicze, to są specjalne wytyczne dotyczące posadowiania, i budowania na nich- dawniej można było je nabyć w urzędzie gminy, a teraz to nawet nie wiem. W tych wytycznych jest bardzo dokładnie opisane co się zaleca, a dodatkowo:
    - w krajach gdzie występują strefy sejsmiczne, obligatoryjnie robi się małe rdzenie (20x20 zbrojone 2 lub 4 prety #10) na każdej krawędzi np. drzwi czy okien, czy krawędzi swobodnej ściany, oraz w narożnikach.
    - powinno być zbrojenie podokienników (czyli np. murfor w spoinie pod oknem) wpuszczone dostatecznie głęboko w ścianę
    - generalnie cały dom powinien mieć czytelny układ statyczny bez udziwnień.
    Łączenie prętów to banalna sprawa- zawsze z każdym prętem dojeżdzasz do krawędzi bardziej oddalonej i zaginasz, tak aby długość zakotwienia (tego zagiętego haka oraz cześci w ławie dochodzącej) była 50x średnica preta.
    Jak już będziesz miał kierownika, upewnij się że zapoznał się z regułami budowania na szkodach górniczych, a najpewniej weź kogoś kto już na takich budował, i lepiej weź kierownika a nie figuranta.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ronuch

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Posty
    76

    Domyślnie

    Czyli kazdym drutem dojezdzam max na zewnatrz i zaginam i kotwie 45x srednica preta - tak mam w projekcie. Co do posadowniea law to mam podsypka z piasku 30cm i 10 cm chudy beton, na to 2x papa nie piaskowana jako warstwa poslizgowa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony