dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 36
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 714
  1. #201

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanko jeśli można
    Projekt zamawialiście przez internet ze strony muratora ? Jeśli tak, to czy długo czekaliście na niego ? Widzę że macie odbicie lustrzane tak jak My byśmy chcieli.

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Można pytać zawsze odpowiem mam nadzieje że Izolda się nie pogniewa
    Tak, mamy odbicie lustrzane
    Projekt nam robił projektant tzn był to projekt inwidualny. Nie chcieliśmy zamawiać z muratora ponieważ jeszcze adaptacje musielibyśmy robić a to się wiązało z kosztami dodatkowymi. Koszt samego projektu wyniósł nas 2000 zł mniej więcej bo dokładnie nie pamiętam. Do tego doszedł jeszcze projekt instalacji i wodno-kanalizacyjny jeśli dobrze pamiętam.

  3. #203

    Domyślnie

    A ja zamawiałam projekt gotowy z Muratora i zapłaciłam 1995 zł. Czekałam na niego ok 2- 3 dni
    Adaptacja kosztowała nas 2500 zł( w tym wszystkie instalacje ).
    Jeśli chodzi o poddasze użytkowe to też mamy zrobione w razie czego (choć na razie nie potrzebujemy)My mamy w stropie /w salonie wylany cieńszy beton , który wystarczy tylko w razie potrzeby wybić i powstanie otwór na schody ażurowe , drewaniane . Kąt dachu nie większy niż 35 stopni ,bo będzie zaburzona proporcja domu.
    U nas zmianę kąta dachu wymusiły WZ , więc musieliśmy się dostosować no i mamy podniesioną ściankę kolankową też .
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 26-05-2014 o 14:24

  4. #204

    Domyślnie

    Dziękuję Kobietki za odpowiedz
    Możesz mi jeszcze mari napisać ile wyniósł Was dodatkowo ten projekt instalacji i wodno-kanalizacyjnej ? .Chciała bym się zorientować mniej więcej czy taniej wyjdzie kupić gotowy projekt z muratora i zapłacić za zmiany tak jak aniqa czy może warto popytać u projektantów Też bym chyba wolała zrobić tak jak Ty aniqa z tymi schodami, bo tak naprawdę nie wiem czy kiedykolwiek będziemy to poddasze wykańczali, ale w razie gdyby....A garderoby mi troszkę szkoda likwidować na rzecz schodów I jeszcze pytanko do Ciebie aniqa w którym miejscu w salonie możecie zrobić te schody ? Ale sie rozpisałam....

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Wiesz co ...projekt wodno-kanalizacyjny około 800zł a projekt elektryczny 400zł

    Kiedy ruszacie z budową?
    Ps. koniecznie załóż dziennik budowy będziemy podglądać

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Izolda69
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    nad jeziorem
    Dzielnica
    lubelskie
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    o proszę, dwa dni nie zaglądałam, a tu tyle się dzieje
    witam nową koleżankę, cieszę się bardzo, że kolejne osoby upodobały sobie nasz projekt

    my z mężem jesteśmy jeszcze na etapie fascynacji, uważamy że jest to domek naszych marzeń; wprowadziliśmy trochę zmian, które dodają mu funkcjonalności ( jest to opisane wcześniej )
    budujemy się w okolicach Lubartowa, Kocka...jakieś 70 km od GOŃCZYC, jak zechcecie obejrzeć w realu to zapraszam, namiary dam na pryw.
    u mnie cały czas się tynkuje, może skończą w środę to dodam jakieś focie

  7. #207
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Izolda69
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    nad jeziorem
    Dzielnica
    lubelskie
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    w biurze projektowym za sam projekt zapłaciliśmy 1795 zł; do tego za adaptację projektu, naniesienie wszystkich zmian i przyłącza 2000 zł

  8. #208

    Domyślnie

    Ok czyli tak czy siak trzeba szykować na projekt z kanalizacją i wodą oraz światłem około 4 000 zł. Na razie złożyliśmy do gminy wniosek o warunkach zabudowy wraz z mapkami. Jeśli wszystko będzie ok to geodeta wymierzy i przepisze na nas działkę którą dostaliśmy od mojego męża rodziców. (przynajmniej na tym zaoszczędzimy ). Więc nie wiem ile jeszcze czasu minie do jakichkolwiek prac, bo nie mamy jeszcze pozwoleń. Strasznie żałuję że tak późno się za tą papirologię wzięliśmy Dziennik założę jak coś się zacznie dziać na razie nie mam za bardzo co tam pisać Ale baaaardzo się cieszę że są takie osoby jak Wy, że można podpytać, poradzić się

    Izolda, jak tylko będziemy mieli te wszystkie pozwolenia w ręku to bardzo bym chciała do Ciebie podjechać i obejrzeć ten domek na "żywo". Mam nadzieję że nie będzie trwało to wieczność i w przeciągu 2 miesięcy będziemy mogli zacząć

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    My na warunki zabudowy czekaliśmy około miesiąca a na pozwolenie 3 tygodnie Więc za 2 miesiące myślę że zaczniecie budowę
    Życzę powodzenia
    Pozdrawiam

  10. #210

    Domyślnie

    Mam Pani w gminie powiedziała że na warunki zabudowy czeka sie około 2 miesięcy Mam jednak cichą nadzieję że będzie szybciej... Powiedz mi mari, czy w tym czasie warto już coś łatwić ? czy lepiej zaczekać na te warunki ?

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    A powiedz mi co chcesz załatwiać?
    Projekt chcesz szykować? Jeśli ci pani w gminie powiedziała że nie ma żadnych zastrzeżeń co do odrzucenia warunków z tym konkretnym projektem to możesz kupwać projekt. U mnie było inaczej bo w mojej miejscowości nie ma podobnych domów (chodzi tu o dach wielospadowy i dom parterowy) przeważnie są domy jednospadowe ,podpiwniczone i przede wszystkim piętrowe. Więc w gminie mnie trochę nastraszyli że może być problem ale obyło się bez problemów.
    Jak nie masz zamiaru kupować z muratora projektu to możesz oczywiście szukać projektanta który ci zrobi projekt ze zmianami, pytać o ceny itp. My wszystko robiliśmy w expresowym tempie i dlatego przepłaciłam projekt. Jak potem pytałam się innych ludzi ile kosztowałby projekt to około 1500zł mówili..ehh..

  12. #212

    Domyślnie

    Sama osobiście nie składałam tego wniosku, tylko geodeta który będzie odmierzał nam działkę. Ale trochę się boję że nie pozwolą nam się pobudować na tej działce z tego względu że płynie przy samej działce taka mała rzeczka. I geodeta nam powiedział że mogą ze względu na nią nie wydać tego pozwolenia.... Więc musieli byśmy szukać nowej działki Mamy jeszcze do wyboru drugą kilka metrów dalej, ale tamta jest węższa, mniejsza i wolimy jednak tą do której złożyliśmy wniosek. No ale wszystko okaże się za dwa miesiące. Projektu w sumie też chyba na razie nie będziemy zamawiali bo jeśli wyjdzie tak że na tej drugiej działce musieli byśmy się pobudować to nie brała bym odbicia lustrzanego. Wkurza mnie to że ta papirologia tyle trwa

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Uzbrój się w cierpliwość. My dokumentacje załatwialiśmy zimą dlatego żeby na wiosnę móc coś z budową robić już.
    Na razie poczekaj z kupnem projektu skoro mówisz że nie wiadomo na której działce możesz postawić dom.
    My mamy dom postawiony jakieś 500m od rzeki i stawów.

  14. #214

    Domyślnie

    U nas można powiedzieć że na Naszej działce jest ta rzeka, to nawet nie jest rzeka jakiś strumyk... miał być tu jakiś zbiornik przeciw pożarowy, kilka lat temu to rozkopali tak sobie to jest i nic z tym nie robią... Też strasznie żałuję że tak późno sie za to wzięliśmy mogliśmy tak jak Wy w zimę i wszystko było by już jasne.

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Izolda69
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    nad jeziorem
    Dzielnica
    lubelskie
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    dziewczyny wy tu gadu gadu, a tynkarze w pocie czoła robią zaje......ste tynki
    jak sądzicie, postarali się ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0200.jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	44,5 KB
ID:	262381 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0199.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	262382 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0190.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	262383 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN0184.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	262384

    Ostatnio edytowane przez Izolda69 ; 27-05-2014 o 17:48

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    No super
    Wy macie tynki gipsowe czy wapienno-cementowe?

    PS. śliczny masz wzorek na paznokciu

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Izolda69
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    nad jeziorem
    Dzielnica
    lubelskie
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Marzena, na pewno przebrniesz przez papierologię i będziesz zadowolona z wyboru projektu
    my rok temu byliśmy na podobnym etapie jak wy, mieliśmy działkę i kupiony projekt, a organizowaliśmy pozwolenia ,... trochę tego było, głównie mąż przedzierał się przez urzędy,
    teraz już zapomniałam jak to się działo, kiedy oglądam zdjęcia , to nie chce mi się wierzyć, że daliśmy radę
    a jednak
    trzymam za was kciuki, na pewno będzie szło wszystko do przodu i będziecie się cieszyć każdym dniem na budowie i każdym nowym etapem
    pozdrawiam

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Izolda69
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    nad jeziorem
    Dzielnica
    lubelskie
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    tynki wapienno - cementowe ,
    pazurki... dzięki, po weselu się ostały, ale już lekko sfatygowane

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    a gładź będziesz robić?

    Weselicho...to dopiero się wytańcowałaś

  20. #220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Izolda69
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    nad jeziorem
    Dzielnica
    lubelskie
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    nie....gładzi na razie nie robimy, chcemy, żeby ściany dobrze wyschły, a po gładzi ściana nie oddycha...podobno ?
    te tynki są z dodatkiem specjalnie płukanego piasku, są bardzo gładkie i równe, w tej chwili dobrze wyglądają , a jeszcze są mokre,
    więc jak wyschną i się pomaluje to myślę, że będą wyglądać jeszcze lepiej

    wesele było super, to już dwa tyd. temu;
    bardziej nogi mnie bolą po grilu w sobotę, tam dopiero były tańce, cala trawa wokół altanki u znajomych wydeptana

Strona 11 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony