dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 73
  1. #1

    Domyślnie Cena wykonania kominka

    Kochani forumowicze!

    Proszę napiszcie czy wykonanie kominka w cenie 1 400 zł do dużo.

    Dodam ,że w tej cenie zrobiono:
    -podłaczenie wkładu kominka z rurą spalinową do komina
    -obudowanie kominka płytą kominkową (taka specjalna płyta wapienno krzemianowa chyba Vermesen) wraz zprofilami alum.
    -zrobienie otworów na kratki w obudowie
    -zrobienie komory dekompresyjnej i trzy otwory na podłaczenie rur do Dystrbucji Gorącego Powietrza i trzech otworów na dwie kratki i jedną kratkę wyciągową do komina wentylacyjnego
    -podłaczenie kratki wyciągowej między obudową kominka a wlotem do kanału wentylacyjnegi
    -podłaczenie rury doprowdzającej powietrze od spodu wkładu kominkowego wraz z przepustnicą

    Proszę o wasze opinię czy ta cena nie jest zbyt wysoka, dodam jeszcze ,że nie zrobiono np. wykończenia obudowy np. piaskowcem bądź marmurem, to będzie robione odrębnie.

  2. #2

    Domyślnie

    Stanowczo za dużo. Powinien wziąć nie więcej niż 100 zł. Jak bedzie sie dobrze uwijał to dniówka roboty, x 30 dniówek w miesiącu i fachura zarobi 3 tys. na czysto. Na zupę i kromkę chleba wystarczy.

  3. #3
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Stanowczo za dużo. Powinien wziąć nie więcej niż 100 zł. Jak bedzie sie dobrze uwijał to dniówka roboty, x 30 dniówek w miesiącu i fachura zarobi 3 tys. na czysto. Na zupę i kromkę chleba wystarczy.
    Nie ciągnij tego tak drwiąco. Święta za pasem .Tak ładnie napisał......Kochani Forumowicze.Dla branży to śmiech na sali ale dla forumowiczów to istotna cena wykonania w takiej materii -otoczki kominkowej..

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał margod Zobacz post
    Stanowczo za dużo. Powinien wziąć nie więcej niż 100 zł. Jak bedzie sie dobrze uwijał to dniówka roboty, x 30 dniówek w miesiącu i fachura zarobi 3 tys. na czysto. Na zupę i kromkę chleba wystarczy.
    Można się oczywiście nabijać w ten sposób jak ty to robisz. Ciekaw jestem ile wg. ciebie powinien miesięcznie zarabiać "fachura"?
    Nie wiem czy autor pytania pisząc o kwocie 1400 zł miał na myśli robociznę, czy robociznę z materiałem, ale jeśli rzeczywiście to była tylko robocizna i to jedno-dwu dniowa, to wydaje mi się, że jest racjonalne zadanie pytania, czy 1400 to nie za dużo. Szczególnie, że najprawdopodobniej za tą robotę nie wystawiono faktury.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Dziwne pytanie, czy cena nie jest wysoka....
    No chyba, że ktoś kupuje usługę, nie pytając na początku zakupu ile kosztuje... czyli poniekąd kupuje bez względu ile kosztuje.
    Wtedy pretensje do siebie tylko.
    Z zakupem usług, jest podobnie jak z zakupem jakiegoś towaru w sklepie, można wcześniej zorientować się, co ile i jakie, kosztuje w innych miejscach.
    Co do faktur - nie każda firma i wykonawca jest vatowcem... ale jakiś tam papier może wystawić.
    Co do cen, to wystarczy posłuchać w telewizji, jakie są koszty stałe, a ile to czysty dochód po wszelakich podatkach, Zusach, itp.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Można się oczywiście nabijać w ten sposób jak ty to robisz. Ciekaw jestem ile wg. ciebie powinien miesięcznie zarabiać "fachura"?
    Ja Ci chętnie odpowiem ...
    Jak nie zarobię w miesiącu 25 -30 tysięcy to nie jestem w stanie utrzymać salonu gdzie przyjdziesz pooglądać wkłady i kominki i porozmawiać o tym w miłej atmosferze na przyzwoitym, fachowym (myślę ...) poziomie,trzech - czterech pracowników zatrudnionych legalnie i samochodów, które przywiozą Ci wkład lub cały kominek ... no ogólnie całej firmy z otoczką kosztów jej utrzymania... inaczej muszę dopłacać z tego co moja żona zarobi jako nauczyciel w pobliskiej szkole ...
    Cała reszta powyżej tej kwoty jest dla mnie i dla mojej rodziny ...
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 19-12-2013 o 00:36
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Forest nieświadomie (?)dotknął sedna sprawy. "Zarobek" ?

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Ja Ci chętnie odpowiem ...
    Jak nie zarobię w miesiącu 25 -30 tysięcy to nie jestem w stanie utrzymać salonu gdzie przyjdziesz pooglądać wkłady i kominki i porozmawiać o tym w miłej atmosferze na przyzwoitym, fachowym (myślę ...) poziomie,trzech - czterech pracowników zatrudnionych legalnie i samochodów, które przywiozą Ci wkład lub cały kominek ... no ogólnie całej firmy z otoczką kosztów jej utrzymania... inaczej muszę dopłacać z tego co moja żona zarobi jako nauczyciel w pobliskiej szkole ...
    Cała reszta powyżej tej kwoty jest dla mnie i dla mojej rodziny ...
    Pozdrawiam.
    Forest, mówisz o przychodach a nie o zarobkach (które ja rozumiem jako to co zostaje po odliczeniu kosztów, przed odliczeniem podatków, chociaż nie jest to precyzyjnie fachowe określenie).
    W pytaniu autora nie było mowy o utrzymywaniu salonu, o pracy 4 ludzi, o przywożeniu kominka, tylko o pracach przy podłączeniu i obudowaniu.

    Zdaję sobie dokładnie sprawę jak wygląda utrzymanie firmy, i jakie są koszty. I wcale nie uważam że "fachura" powinien zarobić 3000zł miesięcznie.

    Natomiast nie uważam też, że za dzień robocizny "fachura" powinien brać 1400zł, szczególnie, jeśli jest to kwota bez VAT.


    Bohusz - Jeżeli ktoś ma dzienny obrót 1400zł, to raczej nie zmieści się w limicie, aby nie być VATowcem. Chyba że robi 2 roboty miesięcznie co było by dziwne. Nie chcę obrażać uczciwych, ale doskonale wiemy, że w branży budowlanej co najmniej połowa "fachurów" robi bez odprowadzania podatków (lub odprowadza od minimalnej ilości swoich prac).

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Ja Ci chętnie odpowiem ...
    Dość mocno rozszerzyłeś zakres pytania o działalność handlową .. pytanie było raczej o same usługi. No i tych czterech pracowników to chyba nie utrzymujesz charytatywnie tylko też na siebie zarabiają.

    Oczywiście mamy wolny rynek i zapewne warte jest to tyle ile weźmie konkurencja (z uwzględnieniem jakości usługi), tyle że tu jest ten minus że z reguły do wyceny potrzebna jest wizja lokalna, więc nie tak łatwo porównać.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Oczywiście że mówię o przychodach ... w tej kwocie jak napisałem nie mieszczą się jeszcze żadne moje zarobki (dochody) ...
    Teraz policz sobie ile kominków za 1400 zł trzeba zrobić miesięcznie żeby mieć dopiero te 25-30 tys. przychodów ... no wychodzi mi koło 20 sztuk ...
    No ... a gdzie dochody ... ?
    Zacznę jeszcze z drugiej strony ... ile byli byście w stanie wydać pieniędzy w stawianym domu za ca. 500 tys. zł żeby zatrudnić fachowca z prawdziwego zdarzenia, który będzie faktycznie wiedział co zrobić z ustawionym na środku tego domu, źródłem otwartego ognia o temperaturze do 600 - 900 stopni, tak żeby nie puścić tego domu z dymem lub nie doprowadzić do jego zasmrodzenia i zabrudzenia przypalonym kurzem powodującym konieczność malowania domu co dwa lata ?
    1400 zł za i wykonanie tego co opisał Qecaj świadczy o dwóch rzeczach. Pierwsza to przypadkowość wyboru wykonawcy kominka przez inwestora (tzw. loteria). Druga to ta że sam wykonawca faktycznie też wysokich lotów nie był ... profile pod płyty KM ... ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    Forest, mówisz o przychodach a nie o zarobkach (które ja rozumiem jako to co zostaje po odliczeniu kosztów, przed odliczeniem podatków, chociaż nie jest to precyzyjnie fachowe określenie).
    W pytaniu autora nie było mowy o utrzymywaniu salonu, o pracy 4 ludzi, o przywożeniu kominka, tylko o pracach przy podłączeniu i obudowaniu.

    Zdaję sobie dokładnie sprawę jak wygląda utrzymanie firmy, i jakie są koszty. I wcale nie uważam że "fachura" powinien zarobić 3000zł miesięcznie.

    Natomiast nie uważam też, że za dzień robocizny "fachura" powinien brać 1400zł, szczególnie, jeśli jest to kwota bez VAT.


    Bohusz - Jeżeli ktoś ma dzienny obrót 1400zł, to raczej nie zmieści się w limicie, aby nie być VATowcem. Chyba że robi 2 roboty miesięcznie co było by dziwne. Nie chcę obrażać uczciwych, ale doskonale wiemy, że w branży budowlanej co najmniej połowa "fachurów" robi bez odprowadzania podatków (lub odprowadza od minimalnej ilości swoich prac).
    1.Nie wiadomo ile dni trwała praca?
    2.Nie wiadomo ilu było wykonawców?
    3.Nie wiadomo czy przyszli pieszo, czy też przyjechali samochodem, który trzeba kupić i coś wlać do baku?
    4.Jeśli pracowali narzędziami, a nie gołymi rękoma, to chyba jednak przyjechali samochodem?
    5. Czy te narzędzia ukradli, czy tez kupili?
    6.Nawet jak tą robotę zrobili na czarno, nie wiadomo czy czasem ZUS-u jednak nie płacą?

    Te wątpliwości wystarczą by temat uznać za abstrakcję, bez odpowiedzi na postawione pytania.

  12. #12

    Domyślnie

    W takim razie jaka jest uczciwa cena za montaż kominka - robocizna + materiał? Myślę nad kominkiem narożnym Unico. Rozprowadzenie DGP jest i doprowadzenie powietrza z garażu też: zakres zadania montaż kominka + podłączenie go do już istniejącego dgp. Trzeba uwzględnić turbinę i jej założenie (np.poujuliat).
    Czy może są jakieś dodatkowe elementy np. gwarancje - na które warto zwrócić uwagę?
    Zdarza się że warto nieraz dołożyć 100/500 zł otrzymując w zamian jakiś element dodatkowy np. lepszy materiał. Trudno jednak laikowi ocenić fachowość a także rodzaj stosowanych materiałów.
    Znajomym montuje człowiek za 2000 zł - materiał sami kupują, ale trochę bym się bała akurat taką instalację dać komuś przypadkowemu.
    Ostatnio edytowane przez Scdom ; 18-01-2015 o 14:07

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Scdom Zobacz post
    W takim razie jaka jest uczciwa cena za montaż kominka - robocizna + materiał? Myślę nad kominkiem narożnym Unico.
    Temat rzeka i zapewne nie uzyskasz tutaj odpowiedzi...
    Ważne czy firma, czy tak zwany "pan kominkowy" pracujący w szarej strefie...
    Jeżeli firma kompleksowo, to materiały wszelakie wraz z wkładem kominkowym na 8 % vacie
    Wtedy nie ma opcji, aby klient zakupował i jeździł za materiałami.
    Ważne są materiały jakich się używa do budowy kominka... i jak kominek jest technicznie zbudowany.
    Domyślam się, że nie skusisz się na kominek wełniano kartonowo gipsowy... wyłącznie dmuchający ciepłym (gorącym) powietrzem, brudzącym ściany i rozpylającym kurz po całym mieszkaniu.

  14. #14

    Domyślnie

    Zdaje się że dawanie wełny nie jest - co najmniej - wskazane.
    A o co pytać i ile to powinno mniej więcej kosztować?

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    abbell

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Temat rzeka i zapewne nie uzyskasz tutaj odpowiedzi...
    Ważne czy firma, czy tak zwany "pan kominkowy" pracujący w szarej strefie...
    Jeżeli firma kompleksowo, to materiały wszelakie wraz z wkładem kominkowym na 8 % vacie
    Wtedy nie ma opcji, aby klient zakupował i jeździł za materiałami.
    Ważne są materiały jakich się używa do budowy kominka... i jak kominek jest technicznie zbudowany.
    Domyślam się, że nie skusisz się na kominek wełniano kartonowo gipsowy... wyłącznie dmuchający ciepłym (gorącym) powietrzem, brudzącym ściany i rozpylającym kurz po całym mieszkaniu.
    I co dalej w tym temacie? Bardzo mnie temat interesuje a jakoś się urwał. To ile może mnie kosztować montaż kominka?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Zacznę jeszcze z drugiej strony ... ile byli byście w stanie wydać pieniędzy w stawianym domu za ca. 500 tys. zł żeby zatrudnić fachowca z prawdziwego zdarzenia, który będzie faktycznie wiedział co zrobić z ustawionym na środku tego domu, źródłem otwartego ognia o temperaturze do 600 - 900 stopni, tak żeby nie puścić tego domu z dymem lub nie doprowadzić do jego zasmrodzenia i zabrudzenia przypalonym kurzem powodującym konieczność malowania domu co dwa lata ?
    .
    Dałbym za wszystko z 10 razy tyle co założyciel tematu zaproponował pod warunkiem że Pan od kominka był by dla mnie po prostu miły i nie traktował mnie jak idiotę co się nie zna więc najlepiej się nie odzywa i płac i to jeszcze przed robotą, a najlepiej bez umowy i fv. Niestety forumowa grupa kominkowa tak obrosła w piórka że zamiast doradzać tylko się szarogęsi i narzeka jacy to ich potencjalni pracodawcy źli, głupi i blee.... Założyciel zadał może i zbyt ogólne pytanie ale może jako spece chociaż raz zdobądźcie się na odwagę i napiszcie ile mniej więcej bierzecie za zabudowę prostego kominka narożnego (bo modne ostatnio) płytami Varmsenn lub z podobnej półki. W tym komora dyspersyjna (u was rzekomo standard), dwa narożne kanały (góra dół), podłaczenie doprowadzenia powietrza od dołu i podłaczenie do gotowej instalacji DGP. Powiedzmy że z wkładem z tzw średniej półki. Grupa kominkowa jest tu chyba najbardziej zgorzkniałą ekipą, wszyscy najmądrzejsi, dobrze sypią hejt, zero pomocy.



    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    1.Nie wiadomo ile dni trwała praca?
    2.Nie wiadomo ilu było wykonawców?
    3.Nie wiadomo czy przyszli pieszo, czy też przyjechali samochodem, który trzeba kupić i coś wlać do baku?
    4.Jeśli pracowali narzędziami, a nie gołymi rękoma, to chyba jednak przyjechali samochodem?
    5. Czy te narzędzia ukradli, czy tez kupili?
    6.Nawet jak tą robotę zrobili na czarno, nie wiadomo czy czasem ZUS-u jednak nie płacą?

    Te wątpliwości wystarczą by temat uznać za abstrakcję, bez odpowiedzi na postawione pytania.
    Piotr
    1. Średnio z tych kominków na 30k miesięcznie to ile dni montujesz jeden? 2-4 dni z dłubaniem w nosie?
    2 Nie wiesz ilu zatrudniasz ludzi? Sam montujesz?
    3. Wkłady to pewnie na plecach przynosisz nawet jak klienta masz przez ulice?
    4. G. mnie obchodzi czym fachowiec pracuje, dla mnie może wiercić dziury palcem aby tylko zrobił to dobrze.
    5. Jako inwestor powinienem żądać fv zakupu wszystkich narzędzi???
    6. Jak masz wątpliwości to podaj cenę/przedział cenowy "netto" Umiemy dodać podatek.

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Ja Ci chętnie odpowiem ...
    Jak nie zarobię w miesiącu 25 -30 tysięcy to nie jestem w stanie utrzymać salonu gdzie przyjdziesz pooglądać wkłady i kominki i porozmawiać o tym w miłej atmosferze na przyzwoitym,.
    Czy FM też to dotyczy? Bo chyba kwiecień sie nie domknie w 25k bo miły to Ty nie jesteś..


    Podsumowując wątek. Jak zwykle nie padła nawet mocno uogólniona odpowiedz na postawione w wątku pytanie, natomiast poszły żale na inwestorów i podśmie...ki z pytającego. Przeprowadzono bardzo "fachową" analizę udowadniającą że klient ma abstrakcyjne pytania na które nie umiecie odpowiedzieć bo nie wiecie ile średnio kosztuje zabudowa kominka. A teraz proszę o dalszą fale hejtu ..... (takie młodzieżowe słowo- sprawdźcie w googlach).

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Forest nieświadomie (?)dotknął sedna sprawy. "Zarobek" ?
    Nikogo normalnego nie interesuje wasz zarobek. Interesuje nas ile my za to zapłacimy i czy zaproponowana jakość usługi będzie warta tych $. Na FM człowiek rzuca ogólne pytanie by dostać ogólną odpowiedź a nie z liścia.

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    ŚREDNIO zabudowa (kompleksowo) w technologii "ciepły kominek" to koszt: 4500 - 6000 zł (brutto) + wkład
    Zabudowy z elementami z kafli + kafle.

    Faktura kompleksowa = wykonawstwo kominka - kwota

    Kwota jest fiskalnym przychodem firmy. Dochód firmy zależy od wszelakich kosztów, ZUS, US, WYPŁATY, Samochody, MATERIAŁY, NARZĘDZIA, szkolenia, PRĄD, itp.

    Co więcej?
    Ostatnio edytowane przez bohusz ; 24-04-2015 o 08:47

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Odpowiedziec moge. Tyle, ze bedzie to reklama i zaraz ktos to wytnie.
    Natomiast kompletnie nie rozumiem pretensji. Jak idziesz do lekarza to jeden bierze 50 pln a inny 150, a ponoc sa tacy co biora 300.
    Ja mam sie na to oburzac ?
    Ide tam gdzie uwazam ze zostane "wyleczony" i jednoczesnie jest to w zakresie moich mozliwosci.
    Czasem korzystam z takiego za 50 pln (rewelacyjny lekarz) czasem za 150.
    na takich za 300 mnie nie stac, na NFZ mimo ze place co m-c prawie 1100 pln rowniez mnie nie stac.
    P.s.
    nie jestem szczegolnie chorowity, i nie biegam 6 razy w m-cu po gabinetach prywatnych. z tymi lekarzami to po prostu przyklad.


    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Dałbym za wszystko z 10 razy tyle co założyciel tematu zaproponował pod warunkiem że Pan od kominka był by dla mnie po prostu miły i nie traktował mnie jak idiotę co się nie zna więc najlepiej się nie odzywa i płac i to jeszcze przed robotą, a najlepiej bez umowy i fv. Niestety forumowa grupa kominkowa tak obrosła w piórka że zamiast doradzać tylko się szarogęsi i narzeka jacy to ich potencjalni pracodawcy źli, głupi i blee.... Założyciel zadał może i zbyt ogólne pytanie ale może jako spece chociaż raz zdobądźcie się na odwagę i napiszcie ile mniej więcej bierzecie za zabudowę prostego kominka narożnego (bo modne ostatnio) płytami Varmsenn lub z podobnej półki. W tym komora dyspersyjna (u was rzekomo standard), dwa narożne kanały (góra dół), podłaczenie doprowadzenia powietrza od dołu i podłaczenie do gotowej instalacji DGP. Powiedzmy że z wkładem z tzw średniej półki. Grupa kominkowa jest tu chyba najbardziej zgorzkniałą ekipą, wszyscy najmądrzejsi, dobrze sypią hejt, zero pomocy.




    Piotr
    1. Średnio z tych kominków na 30k miesięcznie to ile dni montujesz jeden? 2-4 dni z dłubaniem w nosie?
    2 Nie wiesz ilu zatrudniasz ludzi? Sam montujesz?
    3. Wkłady to pewnie na plecach przynosisz nawet jak klienta masz przez ulice?
    4. G. mnie obchodzi czym fachowiec pracuje, dla mnie może wiercić dziury palcem aby tylko zrobił to dobrze.
    5. Jako inwestor powinienem żądać fv zakupu wszystkich narzędzi???
    6. Jak masz wątpliwości to podaj cenę/przedział cenowy "netto" Umiemy dodać podatek.



    Czy FM też to dotyczy? Bo chyba kwiecień sie nie domknie w 25k bo miły to Ty nie jesteś..


    Podsumowując wątek. Jak zwykle nie padła nawet mocno uogólniona odpowiedz na postawione w wątku pytanie, natomiast poszły żale na inwestorów i podśmie...ki z pytającego. Przeprowadzono bardzo "fachową" analizę udowadniającą że klient ma abstrakcyjne pytania na które nie umiecie odpowiedzieć bo nie wiecie ile średnio kosztuje zabudowa kominka. A teraz proszę o dalszą fale hejtu ..... (takie młodzieżowe słowo- sprawdźcie w googlach).



    Nikogo normalnego nie interesuje wasz zarobek. Interesuje nas ile my za to zapłacimy i czy zaproponowana jakość usługi będzie warta tych $. Na FM człowiek rzuca ogólne pytanie by dostać ogólną odpowiedź a nie z liścia.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał CzarnyIwan Zobacz post
    Dałbym za wszystko z 10 razy tyle co założyciel tematu zaproponował pod warunkiem że Pan od kominka był by dla mnie po prostu miły i nie traktował mnie jak idiotę co się nie zna więc najlepiej się nie odzywa i płac i to jeszcze przed robotą, a najlepiej bez umowy i fv. Niestety forumowa grupa kominkowa tak obrosła w piórka że zamiast doradzać tylko się szarogęsi i narzeka jacy to ich potencjalni pracodawcy źli, głupi i blee.... Założyciel zadał może i zbyt ogólne pytanie ale może jako spece chociaż raz zdobądźcie się na odwagę i napiszcie ile mniej więcej bierzecie za zabudowę prostego kominka narożnego (bo modne ostatnio) płytami Varmsenn lub z podobnej półki. W tym komora dyspersyjna (u was rzekomo standard), dwa narożne kanały (góra dół), podłaczenie doprowadzenia powietrza od dołu i podłaczenie do gotowej instalacji DGP. Powiedzmy że z wkładem z tzw średniej półki. Grupa kominkowa jest tu chyba najbardziej zgorzkniałą ekipą, wszyscy najmądrzejsi, dobrze sypią hejt, zero pomocy.




    Piotr
    1. Średnio z tych kominków na 30k miesięcznie to ile dni montujesz jeden? 2-4 dni z dłubaniem w nosie?
    2 Nie wiesz ilu zatrudniasz ludzi? Sam montujesz?
    3. Wkłady to pewnie na plecach przynosisz nawet jak klienta masz przez ulice?
    4. G. mnie obchodzi czym fachowiec pracuje, dla mnie może wiercić dziury palcem aby tylko zrobił to dobrze.
    5. Jako inwestor powinienem żądać fv zakupu wszystkich narzędzi???
    6. Jak masz wątpliwości to podaj cenę/przedział cenowy "netto" Umiemy dodać podatek.



    Czy FM też to dotyczy? Bo chyba kwiecień sie nie domknie w 25k bo miły to Ty nie jesteś..


    Podsumowując wątek. Jak zwykle nie padła nawet mocno uogólniona odpowiedz na postawione w wątku pytanie, natomiast poszły żale na inwestorów i podśmie...ki z pytającego. Przeprowadzono bardzo "fachową" analizę udowadniającą że klient ma abstrakcyjne pytania na które nie umiecie odpowiedzieć bo nie wiecie ile średnio kosztuje zabudowa kominka. A teraz proszę o dalszą fale hejtu ..... (takie młodzieżowe słowo- sprawdźcie w googlach).



    Nikogo normalnego nie interesuje wasz zarobek. Interesuje nas ile my za to zapłacimy i czy zaproponowana jakość usługi będzie warta tych $. Na FM człowiek rzuca ogólne pytanie by dostać ogólną odpowiedź a nie z liścia.
    Ja odpowiem .Może banu nie dostane jak to się stało z topikim który założyłem i od 2007 "kominki dla każdej rodzinki"działał i nikomu nie przeszkadzał. Aż znalazł się życzliwy i ...
    Do obudowy która opisałeś dodam delikatną ramkę granitowa wkoło wkładu i wzmocnienie płyt krzemianowych płytą GKF i koszty są takie : materiał na obudowę 4600 + np Volcano 2p 5408 + montaz 3000 .

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Zaraz bedziesz sie tlumaczyl co kosztuje az 4600 w tym materiale.
    Lepiej bylo napisac ze ok.7500 plus koszt wkladu .

    Jesli ta krzemowka jest jest z najwyzszej polki, konstrukcyjna -wielkoformatowa( nie ..four tylko ...tect l - dla obeznanych), to z grubsza moge sie rowniez podpisac pod powyzsza proba wyceny, jesli cokolwiek to pomoze czytajacym inwestorom.

    Cytat Napisał bagi69 Zobacz post
    Ja odpowiem .Może banu nie dostane jak to się stało z topikim który założyłem i od 2007 "kominki dla każdej rodzinki"działał i nikomu nie przeszkadzał. Aż znalazł się życzliwy i ...
    Do obudowy która opisałeś dodam delikatną ramkę granitowa wkoło wkładu i wzmocnienie płyt krzemianowych płytą GKF i koszty są takie : materiał na obudowę 4600 + np Volcano 2p 5408 + montaz 3000 .

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony