dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 247
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 4931
  1. #2521

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Na początku będę ja i żona ale mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości dojdzie co najmniej dwójka maluchów WM robię z myślą o możliwości późniejszego założenia rekuperatora. Na początek chciałbym użyć dwóch wentylatorów kanałowych, no chyba że znajdę sposób na sterowanie wentylatorami z poziomu raspberry pi wtedy mogą być inne. Jeśli uda się zmieścić w budżecie od razy rekuperator nie wykluczam go (ale pewnie tylko homemade)
    No to pasuje to zrobić po bożemu od razu . Proszę rozpisać mi wszystkie pomieszczenia. Jaki kolega ma budżet?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  2. #2522

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    rury nie mogą iść po zimnym. opcje są 2: izolacja rur lub wpuszczenie ich w warstwie izolacji.
    Czyli jak położę płytę z wełny na płytę OSB, na niej kanały wentylacyjne odpowiednio ocieplone bo bokach i z góry i całość zabuduje znowu płytami to bedzie OK? Czy lepiej wciąć się w aktualną warstwę izolacji? Bardziej racjonalna wydaje się opcja nr 2?

  3. #2523

    Domyślnie

    Cytat Napisał grarmi Zobacz post
    Czyli jak położę płytę z wełny na płytę OSB, na niej kanały wentylacyjne odpowiednio ocieplone bo bokach i z góry i całość zabuduje znowu płytami to bedzie OK? Czy lepiej wciąć się w aktualną warstwę izolacji? Bardziej racjonalna wydaje się opcja nr 2?
    Oczywiste jest, że im głębiej w warstwie izolacji tym lepiej. Pytanie na ile tworzy to problem.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  4. #2524
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    No to pasuje to zrobić po bożemu od razu . Proszę rozpisać mi wszystkie pomieszczenia. Jaki kolega ma budżet?
    Parter:
    1. Wiatrołap - 7,77 m3
    2. "Hol" - 12,20 m3
    3. Spiżarka - 4,58 m3
    4. Łazienka - 7,18 m3
    5. Kuchnia - 27,9 m3
    6. Salon - 87,4 m3
    7. Klatka schodowa
    8. Pokoik - 22 m3
    9. Kotłownia - wentylacja grawitacyjna
    10. Garaż - wentylacja grawitacyjna

    Poddasze
    1. Pokój/sypialnia - 37,5 m3
    2. Pokój/sypialnia - 3605 m3
    3. Pralnia - 13,3 m3
    4. Klatka schodowa/hol - 30 m3
    5. Łazienka - 22,4 m3
    6. Pokój/sypialnia + garderoba - 42,8 m3 + 14,3 m3
    7. Strych/pokoik + komunikacja/schowek - .28 m3 + 14 m3

    Jak widać wyżej policzyłem objętość wszystkich pomieszczeń. Co do budżetu to nie liczyłem ile na samą wentylacje chce przeznaczyć. Na cała budowie mam trochę ponad 300 tysięcy, więc przyjmując standardy tego forum dość mało. Wszytko robię sam i w tej kwocie muszę się zamknąć. Z tego co wstępnie liczyłem materiały na samą WM powinny się zamknąć w 2500-3000 zł. (rury, puszki rozprężne, puszki na filtry, wentylatory, uszczelki itd). Co do rekuperacji to jest to opcja z której bardzo chętnie bym skorzystał ale to zobaczymy jak z kasą wyjdzie. Zdecydowałem się na WM właśnie dlatego że zawsze da mi opcję podłączenia później samego wymiennika.

  5. #2525

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Oczywiste jest, że im głębiej w warstwie izolacji tym lepiej. Pytanie na ile tworzy to problem.
    Wyżynarka i do dzieła później wydłubywanie styropianu. A chcąc położyć na obecnej płycie osb to myślisz ze izolacja od plyty 5 cm bedzie ok? Wiadomo wełna z wspolczynnikem w granicy 0.31-0.33.

  6. #2526

    Domyślnie

    Cytat Napisał grarmi Zobacz post
    Witam

    Czy użycie rur PE-FLEX na nieocieplonym strychu jest dobrym pomysłem? Obecnie strop strychu ocieplony jest styropianem grafitowym 10 cm i na nim położona płyta OSB. Czy rury lepiej będzie schować w obecnym ociepleniu -tzn. powycinać kanały w obecnej płycie czy położyć na istniejących płytach OSB, a następnie ocieplić warstwą wełny?
    Rury z nawiewem do pomieszczeń na pewno trzeba bardzo mocno zaizolować żeby nie było tak że powietrze nawiewane ogrzeje się na strychu do 25 czy wyżej stopni i taka wentylacja nie będzie miała sensu.. Jeśli by to miało być w wyciętym obecnym ociepleniu to i tak od góry trzeba to jeszcze porządnie przykryć. Według mnie wycinanie obecnego styropianu będzie dużym marnotrawstwem materiału i pracy.

  7. #2527
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    A co wstawic przy zalewania stropu aby później nie kuc wentylacja pewnie z peflex czy rura 125mm wystarczy bo później to chyba jest już tylko 160 np.kanalizacyjna.

  8. #2528

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    A co wstawic przy zalewania stropu aby później nie kuc wentylacja pewnie z peflex czy rura 125mm wystarczy bo później to chyba jest już tylko 160 np.kanalizacyjna.
    najlepiej fi 130 Ja ostatnio na budowie jednej wrzuciłem jednak 160
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  9. #2529
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Takie właśnie chciałem wstawić ale gdzie takie coś szukać kanalizacyjnych nie ma o tej średnicy wentylacyjne białe też chyba 125 a później 150.

  10. #2530
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sergiejt

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-504
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Takie właśnie chciałem wstawić ale gdzie takie coś szukać kanalizacyjnych nie ma o tej średnicy wentylacyjne białe też chyba 125 a później 150.
    Ja kupiłem białe fi125, owinąłem po dwa zwoje tasmą dylatacyjną (15cm szer.), ale żeby nie wychnęło to "zasypałem" zaprawą którą mieli murarze pod ręką.

  11. #2531

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Takie właśnie chciałem wstawić ale gdzie takie coś szukać kanalizacyjnych nie ma o tej średnicy wentylacyjne białe też chyba 125 a później 150.
    Cokolwiek możesz tam wrzucić .. nawet kawałek darmowego styro . Ja o tym nie pomyślałem i właśnie jestem po przewiertach. Dzwoniłem po firmach i chore pieniądze z przewierty wołali. Skończyło się na wynajmie wiertnicy, kompletu koronek i pracowitym weekendzie.

  12. #2532

    Domyślnie

    Cytat Napisał StefanBydgoszcz Zobacz post
    Cokolwiek możesz tam wrzucić .. nawet kawałek darmowego styro . Ja o tym nie pomyślałem i właśnie jestem po przewiertach. Dzwoniłem po firmach i chore pieniądze z przewierty wołali. Skończyło się na wynajmie wiertnicy, kompletu koronek i pracowitym weekendzie.
    Zawsze polecam dziury zostawiać. A wiertnica powinna cię wynieść góra 300 zł za dobę. Chyba że u was wyższe ceny.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #2533

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Zawsze polecam dziury zostawiać. A wiertnica powinna cię wynieść góra 300 zł za dobę. Chyba że u was wyższe ceny.
    Mnie kosztowała 170 zł za weekend (w tym zużycie koronek i hydronetka). Zajefajne narzędzie .. szło jak w masło ale przygotowanie stanowiska, zakotwienie, wypoziomowanie i wiercenie trochę trwa.
    Pozostawienie dziur zawsze tańsze i szybsze.

  14. #2534

    Domyślnie

    Witam
    Mam dom z podaszem uzytkowym i planuję zrobic wm na kanałach flex w wylewce na podaszu z tym, ze będzie tez podlogowka na calosci domu i teraz pytanie: gdzie mogę dostac kanaly flex plaskie, takie aby mogly sie zmiescic w warstwie styropianu 5cm i na to dac podlogowke

  15. #2535

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol02 Zobacz post
    Witam
    Mam dom z podaszem uzytkowym i planuję zrobic wm na kanałach flex w wylewce na podaszu z tym, ze będzie tez podlogowka na calosci domu i teraz pytanie: gdzie mogę dostac kanaly flex plaskie, takie aby mogly sie zmiescic w warstwie styropianu 5cm i na to dac podlogowke
    Mozesz użyć kanałów fi 50mm.

  16. #2536

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Mozesz użyć kanałów fi 50mm.
    Jesli takich uzyje to iloma kanalami powinienem podchodzic do anemostatu, jak to przeliczac?

  17. #2537

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol02 Zobacz post
    Jesli takich uzyje to iloma kanalami powinienem podchodzic do anemostatu, jak to przeliczac?
    2*50mm =1*75. Jak masz rozpisane przewody? Podeslij.

  18. #2538

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    2*50mm =1*75. Jak masz rozpisane przewody? Podeslij.
    Projekt wentylacji, który kupilem mam na spiro i muszę sam sobie rozpisac na flexach
    2 anemostaty do salonu
    1 do jadalni
    2 wyciagowe do kuchni
    1 do lazienki
    1 nadmuch do pralni
    Gora 3 pokoje, czwarte pomieszczenie nad garazem i lazienka, w pokojach po jednym anemostacie, w tym nad garazem 2 i lazienka 2 wyciagi lub jeden mocniejszy

  19. #2539

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol02 Zobacz post
    Projekt wentylacji, który kupilem mam na spiro i muszę sam sobie rozpisac na flexach
    2 anemostaty do salonu
    1 do jadalni
    2 wyciagowe do kuchni
    1 do lazienki
    1 nadmuch do pralni
    Gora 3 pokoje, czwarte pomieszczenie nad garazem i lazienka, w pokojach po jednym anemostacie, w tym nad garazem 2 i lazienka 2 wyciagi lub jeden mocniejszy
    Tutaj nie chodzi o anemostaty.. Jak planujesz to rozprowadzić jeżeli chodzi o ilość przewodów na pomieszczenie? Mówię o flexach.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #2540

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Tutaj nie chodzi o anemostaty.. Jak planujesz to rozprowadzić jeżeli chodzi o ilość przewodów na pomieszczenie? Mówię o flexach.
    Wiem, ze nie chodzi o anemostaty, napisalem, żeby było wiadomo ile jest planowanych anemostatow. A jesli chodzi o to iloma kanalami podejsc do nich to myslalem dac:
    Salon do 2 anemostatow po 4 przewody 50mm i odpowiednio dalej
    Jadalnia 1×3
    Pralnia 1×3
    Kuchnia 2×3
    Lazienka dol 1×3
    Gora pokoje oraz lazienka mysle, ze do każdego anemostatu po 2×75mm. Czy tak będzie to dobrze?

Strona 127 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony