dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 172 z 249
Pokaż wyniki od 3.421 do 3.440 z 4962
  1. #3421
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dwd89

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    64

    Domyślnie

    Jakiś czas temu kupiłem klimatyzatory invertery Toshiby, jedna jednostka zewnętrzna i 2 sufitowe wewnętrzne. Są ogromne.
    Przyjechały z jakiegoś hotelu z hiszpanii. Używki po 5 tys zł brutto z fakturą i gwarancją, w dokumentach toshiba opisuje swój produkt tak:
    Gwarantowana wydajność do -15 C. Urządzenia testowane w temperaturze -25 C. Moc jednostki zewn. 31,5 kW grzanie i 28 kW chłodzenie.
    Było 7 zestawów, na samochód weszły tylko 2, żałuję że nie brałem kolejnych.

    Jedn zewn ma 2 sprężarki inverterowe. Max pobór prądu dla całego urządzenia to 8 kWh.

    Jak widać, czasem warto się rozejrzeć i za takimi tworami, a i z temperaturami ujemnymi sobie bardzo dobrze radzą.
    Ostatnio edytowane przez Dwd89 ; 22-10-2017 o 07:18

  2. #3422

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dwd89 Zobacz post
    Jakiś czas temu kupiłem klimatyzatory invertery Toshiby, jedna jednostka zewnętrzna i 2 sufitowe wewnętrzne. Są ogromne.
    Przyjechały z jakiegoś hotelu z hiszpanii. Używki po 5 tys zł brutto z fakturą i gwarancją, w dokumentach toshiba opisuje swój produkt tak:
    Gwarantowana wydajność do -15C. Urządzenia testowane w temperaturze -25C. Moc jednostki zewn. 31,5kwh grzanie i 28kwh chłodzenie.
    Było 7 zestawów, na samochód weszły tylko 2, żałuję że nie brałem kolejnych.

    Jedn zewn ma 2 sprężarki inverterowe. Max pobór prądu dla całego urządzenia to 8kw.

    Jak widać, czasem warto się rozejrzeć i za takimi tworami, a i z temperaturami ujemnymi sobie bardzo dobrze radzą.
    Tylko takie moce to nie do domu

  3. #3423
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dwd89 Zobacz post
    Jakiś czas temu kupiłem klimatyzatory invertery Toshiby, jedna jednostka zewnętrzna i 2 sufitowe wewnętrzne. Są ogromne.
    Przyjechały z jakiegoś hotelu z hiszpanii. Używki po 5 tys zł brutto z fakturą i gwarancją, w dokumentach toshiba opisuje swój produkt tak:
    Gwarantowana wydajność do -15C. Urządzenia testowane w temperaturze -25C. Moc jednostki zewn. 31,5kwh grzanie i 28kwh chłodzenie.
    Było 7 zestawów, na samochód weszły tylko 2, żałuję że nie brałem kolejnych.

    Jedn zewn ma 2 sprężarki inverterowe. Max pobór prądu dla całego urządzenia to 8kw.

    Jak widać, czasem warto się rozejrzeć i za takimi tworami, a i z temperaturami ujemnymi sobie bardzo dobrze radzą.
    kWh to nie moc
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  4. #3424
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dwd89

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    64

    Domyślnie

    Zmienione, przynajmniej wiem że czytasz.

    Co do prądu, obecne stawki na energię z dzisiaj: Taryfa G11: 0,2350 zł netto / kWh . Opłata handlowa: 0 zł. Umowa: 12 msc. Licytacja kończy się w czwartek.


    Grzes piszesz że takie moce nie do domu, z opisu klimatyzatora wynika że urządzenie mocą potrafi zejść naprawdę nisko.

    "Przy zastosowaniu 2 sprężarek regulacja wydajności może wynosić 15-100% mocy nominalnej pojedynczego urządzenia (regulacja przemiennikowa – inverter)."
    Ostatnio edytowane przez Dwd89 ; 22-10-2017 o 09:14

  5. #3425

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dwd89 Zobacz post
    Co do prądu, obecne stawki na energię z dzisiaj: Taryfa G11: 0,2350 zł netto / kWh . Op
    Podałeś jeden z trzech składników kosztu kWh dla odbiorcy i to bez VAT. Tak jakby bez sensu...
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  6. #3426
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    A powiedz, bo nie mam doświadczenia, czy te mocniejsze nie są dużo głośniejsze? Jak z hałasem przy takich mocach?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #3427
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dwd89

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    64

    Domyślnie

    Janku, podałem dokładnie to co napisałem.

    Co jeśli u mnie jest inna stawka dystrybucji niż u Ciebie ? Świadomie wprowadzimy wszystkich w błąd ?
    -Mam wrażenie że niektórzy spędzają tutaj chyba za dużo czasu i potem szukają dziury w całym.

    Przemku duży wentylator i wymiary samej jednostki (kanału) to małe ciśnienie powietrza i cisza. Z pewnością będzie ją słychać jak się puści obroty na max
    Takie "ogrzewanie" i klimę stosuje się w urzędach, widziałem w starostwie w Bielsku czekając w kolejce po paszport.
    Ostatnio edytowane przez Dwd89 ; 13-12-2017 o 13:01

  8. #3428

    Domyślnie

    Dla obliczenia rentowności ogrzewania czy kosztów energii podajemy pełen koszt kWh ze wszystkimi składowymi i VAT.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #3429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dwd89 Zobacz post
    Janku, podałem dokładnie to co napisałem.

    Co jeśli u mnie jest inna stawka dystrybucji niż u Ciebie ? Świadomie wprowadzimy wszystkich w błąd ?
    -Mam wrażenie że niektórzy spędzają tutaj chyba za dużo czasu i potem szukają dziury w całym.

    Przemku duży wentylator i wymiary samej jednostki (kanału) to małe ciśnienie powietrza i cisza. Z pewnością będzie ją słychać jak się puści obroty na max
    Takie "ogrzewanie" i klimę stosuje się w urzędach, widziałem w Zusie w Bielsku czekając w kolejce po paszport.
    Takie ogrzewanie stosuje się już w wielu domach . http://forum.muratordom.pl/showthrea...k%C4%99/page61 Nie ma sensu tylko przewymiarowywać jednostek. Jakie modele toshiby kupiłeś?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #3430
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dwd89

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Posty
    64

    Domyślnie

    mmy-map1002ft8 + 2 x jednostki sufitowe wewnetrzne po 14kW mocy chlodzacej kazda i pilot scienny rzecz jasna.


    tu jeszcze aukcja w archiwum alle:
    https://archiwum.allegro.pl/oferta/k...981018144.html
    Ostatnio edytowane przez Dwd89 ; 24-10-2017 o 14:46

  11. #3431

    Domyślnie

    a co powiecie na pellet?? Nie widziałem takiej opcji w ankiecie.

  12. #3432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    a co powiecie na pellet?? Nie widziałem takiej opcji w ankiecie.
    Około 20gr za kWh. Do tego drogie kotły. Pellet moim zdaniem nie ma sensu.

  13. #3433
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Około 20gr za kWh. Do tego drogie kotły. Pellet moim zdaniem nie ma sensu.
    Kotły w podobnych cenach co węglowe (podobnej klasy). Za to nie musisz się paprać z węglem. Chociaż raz na miesiąc (tak jak w kotle ekogroszkowym) trzeba go wyczyścić. Koszty pelletu są obecnie podobne do węgla. Obsługiwałem kotłownię z kotłem na ekogroszek i swojego granpala na węglowy bym nie zamienił.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #3434

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nie ma sensu tylko przewymiarowywać jednostek. Jakie modele toshiby kupiłeś?
    A jeśli większy model tego samego producenta ma znacznie mniejszą moc minimalną w podobnej cenie, to nie lepiej większy?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  15. #3435

    Domyślnie

    Witajcie
    przy gruntowych pompach ciepła nie ma problemu z temperaturą na zewnątrz i możemy bezproblemowo grzać w taniej taryfie, jednak jak jest w przypadku powietrznych pomp ciepła? Chodzi mi o pompę powietrze woda która służyła by do ogrzewania 50m mieszkania w kamienicy Jak wiemy tania taryfa to 2h w południe gdy jest cieplej i reszta w godzinach nocnych jak jest największy chłód. Czy nie ma to większego wpływu na COP PC PW?

    Zastanawiam się nad piecem gazowym (raczej będzie to kondensacyjnym 1f lub 2f) vs PC PW. Cały system chodził by na grzejnikach przystosowanych do niskiej temperatury zasilania. Na korzyść gazu przemawia to że piec załączać może się kiedy chce (nie ogranicza mnie tania taryfa), nie potrzebuję rusztowania/drabiny do serwisowania (mieszkanie na 1p i brak balkonu więc jednostka była by na ścianie), przewaga pompy ciepła to brak możliwości rozszczelnienia się pieca i wydostania się czadu/gazu i możliwość rezygnacji z gazu (wymiana kuchenki gaz na indukcję).

    Czy 35*C na wyjściu z PC PW nada się do zasilenia grzejników czy tylko podłogówka?

  16. #3436

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrasta Zobacz post
    Witajcie
    przy gruntowych pompach ciepła nie ma problemu z temperaturą na zewnątrz i możemy bezproblemowo grzać w taniej taryfie, jednak jak jest w przypadku powietrznych pomp ciepła? Chodzi mi o pompę powietrze woda która służyła by do ogrzewania 50m mieszkania w kamienicy Jak wiemy tania taryfa to 2h w południe gdy jest cieplej i reszta w godzinach nocnych jak jest największy chłód. Czy nie ma to większego wpływu na COP PC PW?

    Zastanawiam się nad piecem gazowym (raczej będzie to kondensacyjnym 1f lub 2f) vs PC PW. Cały system chodził by na grzejnikach przystosowanych do niskiej temperatury zasilania. Na korzyść gazu przemawia to że piec załączać może się kiedy chce (nie ogranicza mnie tania taryfa), nie potrzebuję rusztowania/drabiny do serwisowania (mieszkanie na 1p i brak balkonu więc jednostka była by na ścianie), przewaga pompy ciepła to brak możliwości rozszczelnienia się pieca i wydostania się czadu/gazu i możliwość rezygnacji z gazu (wymiana kuchenki gaz na indukcję).

    Czy 35*C na wyjściu z PC PW nada się do zasilenia grzejników czy tylko podłogówka?
    50 m2 mieszkanie uszczelniasz, robisz wentylację nawet na małej centralce do tego pompa powietrze-powietrze czyli klima ze 2 grzejniki na ogromne mrozy i cały sezon jesteś wstanie zamknąć się na poziomie poniżej 800 zł (realnie nawet 600 możliwe) grzejąc bez przerwy przez 6 miesięcy w sezonie czyli 24/h utrzymując temperatury na poziomie około 20-23'C. Dane z autopsji. Koszt pompa p-p powiedzmy z montażem 2,5 tys zł. Grzejniki 500 zł. Wentylacja 2,5 tys zł. Oczywiście koszty pi razy drzwi
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  17. #3437

    Domyślnie

    Rekuperacja będzie + ocieplenie od środka (zabytek) wełną raczej 5-10cm lub ytong (ale raczej wełna będzie taniej i cieplej).

    @oszczednyGrześ czyli proponujesz pozostać w systemie 1 taryfowym?

  18. #3438

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrasta Zobacz post
    Rekuperacja będzie + ocieplenie od środka (zabytek) wełną raczej 5-10cm lub ytong (ale raczej wełna będzie taniej i cieplej).

    @oszczednyGrześ czyli proponujesz pozostać w systemie 1 taryfowym?
    Powiem tak, gdyby pompa powiedzmy lub inne urządzenie działało bez przerwy przez 24h na dobę w taniej taryfie z taką samą mocą to sumarczynie wyjdzie kosztowo taniej niż dla taryfy g11 . Ale trzeba brać pod uwagę jak w domu mieszkamy... jeśli nie przekierujemy pewnych rzeczy na tańszą taryfę to możemy wyjść nieco drożej. Ja obecnie mam u siebie G13 i jestem duuużo do przodu. Obecnie na zewnątrz - 2'C moja pompa p-p bierze 290 W trzyma temperaturę na poziomie 23'C w salonie, kuchni i 21,5'C w pokoju i korytarzy obok a tutaj mam około 50 m2 Powietrze idzie też do góry i tam jest od 20-20,7 w tym momencie. Teraz płacę w taniej 0,28 gr za kwh (tania taryfa g13). W pośredniej wychodzi mi 49 gr a drogiej 79 gr. Podaję ceny ze wszystkimi opłatami!
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #3439

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Obecnie na zewnątrz - 2'C moja pompa p-p bierze 290 W trzyma temperaturę na poziomie 23'C w salonie, kuchni i 21,5'C w pokoju i korytarzy obok a tutaj mam około 50 m2
    A mój kocioł obecnie bierze 3,3kw w trybie 7/24 i tak pracujac ogrzewa do 22,5.
    To ile zuzywa Tobie lub mi nie ma znaczenia dla osoby ogrzewajacej inny dom.
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 01-12-2017 o 09:32

  20. #3440
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Witam, na chwile obecną zamieszkuje parter grzany grzejnikami + podł łazienka.Zauwazylem ze powrót z podłogowego (na RTL) jest cieplejszy niz powroty z grzejników co daje mi powrót na bufor w okolicach 26 st C. Na pietrze planuje zrobic po całosci podłogówki tylko chcialbym wode powrotną jakos jeszcze WYKORZYSTAC, i tak mysle coby gdyby............do planowanego reku "tymi recami" dołożyc nagrzewnice kanałową lub zintegrowaną z reku i puscic na nią wlasnie powrót z podłogówek, powinno odzyskac jeszcze troche ciepła co zwiekszy mi pojemnosc cieplną bufora, a w przyszłosci PC bedzie miec tez lepsze sprawnosci. Dłuzszy juz czas czytam ale nigdzie nie znalazlem takiej konfiguracji, co o tym sądzicie?

Strona 172 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony