dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 156
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Nie używacie poddasza a przed mrozami było pewnie delikatne grzanie- pompa nie wygrzeje budynku w duże mrozy może jedynie utrzymać temperaturę. Pewnie teraz z każdym dniem jak będzie cieplej na zewnątrz pompa będzie dawała radę.
    Jak w tamtym roku wszystko chodziło na maksa było ok dom się wygrzał i pompa dała rade. Teraz wychłodziłaś poddasze i taki jest tego efekt.
    Jak mogłam wychłodzić poddasze skoro było tak samo grzane jak w tamtym roku ?

    zostało przykręcone Dzisiaj w nocy aby sprawdzić czy wzrośnie temperatura na zasilaniu .

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał martisia00 Zobacz post
    Jak mogłam wychłodzić poddasze skoro było tak samo grzane jak w tamtym roku ?

    zostało przykręcone Dzisiaj w nocy aby sprawdzić czy wzrośnie temperatura na zasilaniu .
    Napisałaś, że zakręciłaś "całkowice" a w tamtym roku chodziła na maksa czyli była odkręcona troszkę jak mniemam. Teraz temperatura wzrośnie na zasilaniu i powrocie i coraz bardziej wierzę, że z pompą jest wszystko ok poza ubytkiem glikolu.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Napisałaś, że zakręciłaś "całkowice" a w tamtym roku chodziła na maksa czyli była odkręcona troszkę jak mniemam. Teraz temperatura wzrośnie na zasilaniu i powrocie i coraz bardziej wierzę, że z pompą jest wszystko ok poza ubytkiem glikolu.
    napisałam : Mało mocy ? dziwne tym bardziej że dzisiaj w nocy całkowicie zakręciłam podłogówkę na górze


    Co nie znaczy że była troszkę odkręcona ... po raz kolejny piszę że podłogówka chodziła wszędzie na maxa do dzisiejszej nocy .
    Przeglądam temperatury z tamtego roku i było duzo więcej chłodniejszych dni niż do tej pory ...
    Ostatnio edytowane przez martisia00 ; 06-02-2014 o 18:07

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał martisia00 Zobacz post
    jak to załączała się całą noc...u mnie jak się załączy to chodzi calą noc az dogrzeje do zadanej temp. Nie załącza się kilka razy[/I]

    Tutaj masz rację błąd w wypowiedzi moojej mając na myśli załączanie się chciałam powiedzieć że chodziłą całą no aż zagrzała do zadanej temperatury





    Trochę cierpliwości bedzie cie to kosztować ale zrób na pompie nastawy temperatur (dla bezpieczenstwa normalnej i zredukowanej) na najwyzszy poziom . Krzywą ustaw też wysoką. Nie bój się jej zmieniać, zawsze możesz wrócić do wczesniejszych ustawien. Obserwuj prace pompy, wylacza się czy pracuje non stop. Masz teraz wychlodzona podloge wiec znacznych wzrostow temp zasilania i powrotu sie nie spodziewaj. Zaobserwuj prace w ciagu kilku godzin i opisz.


    Myślałam z wsześniejszych odpowiedzi że mam właśnie za wysoko ustawioną krzywą ?
    Po za tym teraz ją mniejszyłam do poziomu k0 i nachylenie 0,5 bo :

    Było K0, poziom 0,6


    dzisiaj o 7.30 wyłączyłam grzałkę temperatura na zasilaniu była 42C. na powrocie 30C. W domu jest 20,1 a ustawione jest na 19C. W ciągu
    zaledwie 10 minut temperatura zasilania spadła do 38 , a na temperaturze wymaganej wg. krzywej wpowinno wygrzać do 37 .



    zdjęcie zrobione po 1 godzinie od wyłączenia grzałki : temperatura zasilania spadła do 36, wymagana 37
    Więc jak to ma zrobić skoro temperatura zasilania ma 36 ?


    Więc po zmniejszeniu nachylenia krzywej do 0,5 , temperatura wymagana na powrocie powinna być 34.
    Załącznik 239370

    po zmianie krzywej :
    Załącznik 239369 [I]photos:


    Zdjęcie zrobione przed chwilą ( pompa cały czas pracowała od rana i teraz też pracuje , zasilanie 36C. na powrocie 29 C.
    Załącznik 239371


    Co może zmienić podwyższenie krzywej ? skoro pompa nie daje rady i tak wygrzać nawet do tych 34 C. zadanych od rana ? przez 4h
    Po pierwsze bardzo dobrze ze wylaczylas grzalkę. Nie włączaj jej już.
    Po drugie masz bardzo wychlodzony dom, nie oczekuj że przez kilka godzin pracy pompy temperatury znacznie sie podniosą.
    A po trzecie...te temperatury sa ok. Na razie zostaw krzywą tak jak jest. Czekaj i obserwuj.
    Ja mam niższe temp na powrocie podlogowki i w domu mam okolo 21-22 stopnie. U ciebie tez tak bedzie ale trzeba zaczekać aż podłogówka nagrzeje dom.
    Napisz jeszcze jakie masz teraz cisnienie dolnego zrodla podczas pracy
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Po pierwsze bardzo dobrze ze wylaczylas grzalkę. Nie włączaj jej już.
    Po drugie masz bardzo wychlodzony dom, nie oczekuj że przez kilka godzin pracy pompy temperatury znacznie sie podniosą.
    A po trzecie...te temperatury sa ok. Na razie zostaw krzywą tak jak jest. Czekaj i obserwuj.
    Ja mam niższe temp na powrocie podlogowki i w domu mam okolo 21-22 stopnie. U ciebie tez tak bedzie ale trzeba zaczekać aż podłogówka nagrzeje dom.
    Napisz jeszcze jakie masz teraz cisnienie dolnego zrodla podczas pracy
    Ok czyli nie zwiększać krzywej ?
    Ciśnienie w tym momencie jest podczas pracy pompy ( bo cały czas chodzi) 1,75

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Nic nie rób przez 2-3 dni niech dom nabierze temperatury. Pompa pracuje dobrze.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał martisia00 Zobacz post
    Ok czyli nie zwiększać krzywej ?
    Ciśnienie w tym momencie jest podczas pracy pompy ( bo cały czas chodzi) 1,75
    NIe nic nie rob niech pompa pracuje. Obserwuj i pisz jakie masz temperatury. Ona prawdopodobnie dzisiaj w ogole Ci się nie wyłączy. NIe da rady nagrzać do zadanej temp bo dom mocno odbiera ciepło.
    Ta krzywa jest i tak za wysoka, bo przy zadanej temp okolo 22 stopni powinny być jeszcze mniejsze temperatury wymagane, ale to zostawmy na pozniejsze ustawienia. Teraz zobaczymy czy pompa bedzie grzała bez grzałki.
    Moim zdaniem Z dolnym żródłem jest już wszystko w porzadku.
    Pamiętaj nie załączaj grzałki bo to nam wszystko zakrzywi
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    NIe nic nie rob niech pompa pracuje. Obserwuj i pisz jakie masz temperatury. Ona prawdopodobnie dzisiaj w ogole Ci się nie wyłączy. NIe da rady nagrzać do zadanej temp bo dom mocno odbiera ciepło.
    Ta krzywa jest i tak za wysoka, bo przy zadanej temp okolo 22 stopni powinny być jeszcze mniejsze temperatury wymagane, ale to zostawmy na pozniejsze ustawienia. Teraz zobaczymy czy pompa bedzie grzała bez grzałki.
    Moim zdaniem Z dolnym żródłem jest już wszystko w porzadku.
    Pamiętaj nie załączaj grzałki bo to nam wszystko zakrzywi

    Ok dzięki za wsparcie.

    Teraz będę czekać co wymyśli serwis dlaczego pompa dopuściła do wychłodzenia domu ...

    .................................................. .................................................. .................................................. ......................................
    Wczoraj w nocy ok 22 na zasilaniu było 34 C. na powrocie 26 C.

    Stan na dzień 02-02-2014:
    W domu 19,6 stopnia ( ustawione niezmiennie na 19 )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0135[1].jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	240092 ( zasilanie 32, powrót 26 (zadane 33, DZ -2 )

    zdjęcię z godziny 12.25

    w domu 19,7

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0136[1].jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	240138 ( zasilanie 33, powrót 26 ( zadane 33, DZ -3 )
    Ostatnio edytowane przez martisia00 ; 02-02-2014 o 11:30

  9. #29

    Domyślnie W domku znowu chłodno ...

    wczoraj wieczorem ustawiłam temperaturę w domu 20 C.
    pompa chodziła bardzo długo ( dokładnie ile nie jestem w stanie stwierdzić )

    dzisiaj w domu 18,5

    w tym momencie pompa ma włączoną pompę wtórną nic poza tym na obiegu 21C.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0137[1].jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	240311

    Zastanawia mnie jedna rzecz

    Czy to normalne aby przez pierwsze kilka minut dolne źrodło z 3 spadło do 0 , później spada nieco wolniej ale i tak zazwyczaj pracuje na DZ -2

    Wczasie pisania postu pompa się włączyła
    Z chwilą włączenia DZ spadło od razu do 2 , na zasilaniu 23C.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0139[1].jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	240314

    Po 7 minutach DZ spadło do 0 ( zasilanie 30 C . )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0141[1].jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	240315

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    martisia00 Witam, ja eksploatuje VIESSMANN-a POMPA CIEPŁA SPLIT POWIETRZE WODA - Vitocal 200-S 5,6 kW. Ale wiem, że w przypadku ustawienia krzywej grzewczej musi być tak aby temperatura zasilania nie przekraczała 35*C. (dla powietrznej pompy ciepła zakłada się, że "uniwersalna" krzywa grzewcza to 0,5 lub 0,6)
    Dalej różnica temperatury na zasilaniu, a temperatury na powrocie w poprawnym układzie funkcjonowania PC nie możne być większa niż 3*C np. zasilanie podłogówki 35*C, powrót 33*C, jeśli jest inaczej możne pojawić się problem z uzyskaniem zadanej temp. pomieszczeń.

    Czym sterowana jest praca twojej PC???
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    martisia00 Witam, ja eksploatuje VIESSMANN-a POMPA CIEPŁA SPLIT POWIETRZE WODA - Vitocal 200-S 5,6 kW. Ale wiem, że w przypadku ustawienia krzywej grzewczej musi być tak aby temperatura zasilania nie przekraczała 35*C. (dla powietrznej pompy ciepła zakłada się, że "uniwersalna" krzywa grzewcza to 0,5 lub 0,6)
    Dalej różnica temperatury na zasilaniu, a temperatury na powrocie w poprawnym układzie funkcjonowania PC nie możne być większa niż 3*C np. zasilanie podłogówki 35*C, powrót 33*C, jeśli jest inaczej możne pojawić się problem z uzyskaniem zadanej temp. pomieszczeń.

    Czym sterowana jest praca twojej PC???
    No właśnie u mnie różnica na zasilaniu a na powrocie jest dużo większa :/ stąd faktycznie jakby pompa szybciej reagowała to może by dała radę

    Nie wiem o co Ci dokładnie chodzi czym jest sterowana pompa ? nie mam żadnego regulatora w pomieszczeniach jedynie te czujniki co są na w pompie .

    Teraz w doku dalej jest chłodniej 18 C. jest ustawione 20.

    W tym momencie pompa nie pracuje ale ma włączoną pompę wtórną na zasilaniu 23C. i na wyjściu chwile wcześniej pokazywało 24 więc teoretycznie ją wychładza , czy się mylę ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0143[1].jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	240458

  12. #32

    Domyślnie

    w domu jest teraz 17,6 C. Pompa się włączyła już nawet nie chce mi się do niej zaglądać i sprawdzać parametrów ... wysłałam oficjalną reklamację do firmy Know Lublin i do centrali Viessmann w Polsce. .....

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Mówią, że najcenniejsze w firmie jest Know How.........
    Zbieżność nazwy trochę ironiczna....
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aleksus

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Pomorskie
    Posty
    208

    Domyślnie

    Trzeba by poszukać przyczyny bardzo niskich temp DZ -2*C, któraś z nitek nie działa? spadek temp DZ=spadek mocy PC
    Dom może jednak ma więcej strat niż na to wygląda.
    Delta GZ mieści się w normie
    Dom Hektor 136m2,ściany BK24 + 15cm styropian,25 dach,okna 3 szyby,
    kominek z rozprowadzeniem ciepła.
    Ogrzewanie PC stiebel eltron 5,9kw + podłogówka, Dz mieszany spiralno- liniowy 3x150m

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał aleksus Zobacz post
    Trzeba by poszukać przyczyny bardzo niskich temp DZ -2*C, któraś z nitek nie działa? spadek temp DZ=spadek mocy PC
    Dom może jednak ma więcej strat niż na to wygląda.
    Delta GZ mieści się w normie

    Dom ma tyle samo strat co w tamtym roku, powiedziałabym że nawet mniej bo to już drugi jego sezon grzewczy więc powinien być "wygrzany"

    Jeśli chodzi o nitki to to jest moim zdaniem o co chodzi od początku, podejrzewają że któreś nitki są zapowietrzone i przez to mogą nie działać. Więc zobaczymy ...

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Mówią, że najcenniejsze w firmie jest Know How.........
    Zbieżność nazwy trochę ironiczna....
    Tylko w tym przypadku jest chyba tak że chcieliby mieć Know ale nie wiedzą How

  17. #37

    Domyślnie

    Pytanko kto wykonywał DZ jak firma Know z Lublina to zakładam że spartaczyli robotę
    gościu który wiercił pod moją Pc opowiadał mi o źle wykonanych przez nich Dz.
    Robią bardzo oszczędne(niedoszacowane odwierty), a z tego co wiem teraz chyba nawet teraz to już zarzucili wiercenia Dz.
    Czy otwory pod Dz po zapuszczeniu sond były wypełniane bentonitem lub co najmniej żwirem.
    Jeśli nie to masz odpowiedź, bosy nie obsypany lub wypełniony otwór zaciska się rury sond prawie na całej długości stykają się i spada wydajność Dz.
    Dom 140m^2 ściana beton komórkowy,,400''+15cm weła okna U=1.1 parter podłogówka podłoga 13cm styr., poddasze kaloryfery, skosy 22cm wełna Toprock strop 50 cm wełna. CWU poza sezonem grzewczym solary(9,6m^2 płaskie). Od sezonu 2012/2013 przesiadka na PC 7,7 kW Vitocal 300-G Dz 2x80m pion. WM+GWC. Ogrzewanie + CWU zużycie sezon: 2012/13 2500 kWh, 2013/14 2067kWh, 2014/15 1900kWh.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał amerikan1 Zobacz post
    Pytanko kto wykonywał DZ jak firma Know z Lublina to zakładam że spartaczyli robotę
    gościu który wiercił pod moją Pc opowiadał mi o źle wykonanych przez nich Dz.
    Robią bardzo oszczędne(niedoszacowane odwierty), a z tego co wiem teraz chyba nawet teraz to już zarzucili wiercenia Dz.
    Czy otwory pod Dz po zapuszczeniu sond były wypełniane bentonitem lub co najmniej żwirem.
    Jeśli nie to masz odpowiedź, bosy nie obsypany lub wypełniony otwór zaciska się rury sond prawie na całej długości stykają się i spada wydajność Dz.
    Tutaj na pewno były wypełnione betonitem ( sama widziałam jak to robili, widziałam też opakowania tego )

    Też słyszałam że coś spartaczyli ale to już było po fakcie, niestety....
    jeśli chodzi o odwietry to mamy 200 m w sumie z tym że to są odwierty ukośne , ziemia bardzo twarda zeszło im dwa razy dłużej niż zakładali, same kamienie. Więc wiele ( nawet z zewnątrz ) mówiło że wydajność powinna być bardzo dobra, i tak faktycznie było ... tylko rok temu .

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KNOW

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-447
    Posty
    2

    Domyślnie

    Szanowni Państwo sprawa dzięki forum staje się odrobinę jaśniejsza,
    Pani Inwestor na forum napisała że spadek temperatury został zauważony 7-8 stycznia a zgłoszono - poproszono o konsultacje serwisanta 23 stycznia kiedy to w domu temperatura spadła do 16 C. Przez 16 dni budynek się wyziębiał - pompa nie pracowała prawidłowo. Nam Pani Inwestor powiedziała że problem pojawił się 22 stycznia kiedy to jak pisze w reklamacji temperatura spadła do 18 C.
    Po restarcie pompy wszystkie parametry pracy pompy były właściwe. Nie potrafimy powiedzieć co stało się 7-8 stycznia?
    Fakt jest taki że na dziś budynek musi wygrzać ściany które przemarzały przez tych 16 dni, kiedy pompa nie pracowała a temperatury dla okolic Lublina wszyscy widzieli w wiadomościach.
    W normalnej eksploatacji stale uzupełniamy straty ciepła budynku, co nie wymaga dużych mocy grzewczych.
    Kiedy doszło do zamrożenia ścian, moc urządzeń grzewczych musi pokryć zapotrzebowanie na ciepło z tytułu strat budynku oraz z pojemności cieplnej zamarzniętych ścian ( takiego zapotrzebowania nikt nie przyjmuje w kalkulacji mocy urządzeń) i stąd problem.
    Zaleciliśmy uruchomienie grzałek, by przyspieszyć czas wygrzania domu oraz zwiększyć moc grzewczą źródła przez co ograniczyć czas pracy a w konsekwencji poprawić komfort w budynku i w naszej ocenie ograniczyć koszty eksploatacji. Sama pompa będzie znacznie dłużej pracować przez co wychłodzi DZ czyli zmniejszy COP.
    Nie zrozumiałe jest takie działanie że tu coś ustalamy a robimy zupełnie inaczej na forum jedna prawda a na reklamacji inna.
    Przed zgłoszenie reklamacji uzgodniliśmy z Panią że jak tylko puści mróz serwis dla spokoju posprawdza kablowania w pompie i jeszcze skonsultuje to z producentem urządzenia i z tych ustaleń się nie wycofujemy.
    Pozdrawiam KNOW

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał KNOW Zobacz post
    Szanowni Państwo sprawa dzięki forum staje się odrobinę jaśniejsza,
    Pani Inwestor na forum napisała że spadek temperatury został zauważony 7-8 stycznia a zgłoszono - poproszono o konsultacje serwisanta 23 stycznia kiedy to w domu temperatura spadła do 16 C. Przez 16 dni budynek się wyziębiał - pompa nie pracowała prawidłowo.
    Tutaj sytuacja już została przeze mnie wyjaśniona w mailu do firmy Know o czym oczywiście Pan nie raczył wspomnieć .

    cytat :
    " To, że na Pani zgłoszenie reagujemy natychmiast to fakt, potwierdzony w Pani zgłoszeniu.

    Jest również faktem, że w opisywanych przez Panią dniach temperatura w dzień i w nocy bardzo mocno spadła poniżej zera (wykresy po niżej), w rozmowie z Panią podczas mojej wizyty usłyszałem, że temperatura w domu 18oC utrzymywała się przed 22 stycznia 2014r tutaj wystąpiła pomyłka 9.01 zadzwoniłam do Pana Macieja ale po to by złożyć mu życzenia noworoczne . W domu zaczęło się wychładzać kiedy mąż wyjechał do pracy tj 21-22, w rozmowie z Panem byłam po prostu zdenerwowana całą sytuacją stąd mój błąd w dacie. Pisząc wczorajszego maila sprawdziłam dokładnie biling telefoniczny, dzięki czemu mogłam dokładnie określić jak to faktycznie wyglądało[/I] . a kiedy to spadła poniżej zadzwoniła Pani do serwisanta z zapytaniem jak zmienić ustawienia. "

    Kolejny mail z dzisiaj oczywiście mimo moich wyjaśnień co do pomyłki dat Pan dalej stoi przy swoim :
    "

    "Pani Marto,

    Po pierwsze to, jak Pani pisze:

    ,,Problem sie zaczął ok 7-8 stycznia wtedy zgłosiłam zmniejszoną temperaturę do serwisu na dworze było wtedy 0 do 2 C. Mrozy powyżej -5 zaczęły się dopiero 19.01 czyli przez niemal dwa tygodnie miała w domu nie więcej jak 16 C. mimo że na dworze temperatura była na granicy 2 do -2 C. Skoro to są duże mrozy z którymi pompa nie może sobie poradzić to ja dziękuję za takie wspaniałe urządzenie ...’’ [I]tak jak napisałam w poprzedniej wiadomości dokładność dat sprawdziłam pisząc do Państwa wiadomość gdzie napisałam że pomyliłam się w ich określaniu . Chyba, że będzie Pan chciał poprosić światków o potwierdzenie którzy byli u nas w domu w okresie 15-18 stycznia, gdzie również mam zdjęcia z tych dni dokładnie z 15 stycznia i nikt nie chodził w swetrach, a w domu było spokojnie 20 C.
    "

    Nigdzie nie napisałam, że nie ma reakcji z Państwa firmy, co nie oznacza że "powód " dla którego dom się wychłodził został przez Państwa rozwiązany, bo nie został skoro nawet Państwa serwisanci nie są w stanie określić co , o czym sam Pan wspomniał :
    Opis przedstawiony przez Panią potwierdza moje ww. przypuszczenia, co do stanu na dziś, jeśli zaś chodzi o przyczynę, dlaczego pompa nie zareagowała na spadek temperatury możemy snuć tylko przypuszczenia. "

    Tym bardziej, że dopiero gdy Pan przyjechał grzałka została załączona, bo w poprzednich wizytach serwisantów nie byli w stanie jej załączyć, może wtedy szybciej udałoby się ustabilizować temperaturę w domu .....
    Najprościej jest zgonić winę na klienta " oby tylko Nasze było na wierzchu" co nie zmienia faktu, że "coś" w pompie doprowadziło do wychłodzenia budynku i koniec. A ja z dwójką dzieci musiałam radzić sobie w domu w którym było 14,7-16,4 C.

    Tak jak napisałam w wiadomości czekam na kolejne mrozy ,oby pompa pracowała sprawnie jak to Pan zapewnia.
    Ostatnio edytowane przez martisia00 ; 05-02-2014 o 13:28

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony