dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 198 z 223
Pokaż wyniki od 3.941 do 3.960 z 4448
  1. #3941
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Przemek widze, ze z modulem sprezystosci bardziej jestes obeznany.
    Takie uroki konstrukcji ktora moze sie swodobdnie przemieszszac, deformowac. Plyty gk ci popekaja, plytki w lazience jak sie zle zlozy i tyle, Stac bedzie, szczelna bedzie, szyby w oknach ci nie popekaja, jak popeka to zaszpachlujesz i tyle. I odwrotny przyklad- u moich rodzicow szereg 3 domy stoi na litej skale ale gorotwor zaczal sie ruszac i co? I ch... strop zeranski zachal nagle w czesci domu klawiszowac i co moglo to peklo. Cos za cos. Akurat drewno i stal do wdzieczny material do budowania, wiele wybaczy, wiele przyjmie
    Znam Younga z wytrzymki. Ponoć jakiś moduł zbudował, tylko nie wiem jaki, bo drugi wykład olałem. Chyba ze sprężynówki.

  2. #3942
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    drogi permie,
    po krotce odnoszac sie do twoich wywodow

    piszesz o 10cm2- wiec wyprowadz mnie z bledu, przepros i przyznaj sie do bledu albo wyrazaj sie precyzyjniej nt. jednostek miary. kwiatki i ogrodnictwo mnie nie interesuje

    Ja nie widze tam granulatu, moze jestem slepy wiec prosze cie wyprowadz mnie z bledu. tez nie slysze zeby cos mowili o granulacie piankowym. moze jestm gluchy wiec wyprowadz mnie prosze z bledu. o przygotowaniu podbudowy nie dyskutuje bo jest to oczywista oczywistosc. ja widze raczej ze cos tam ukladaja betonowego- dla laikow wylewaja
    Napisałem, że powinno być 10x10cm, Masz problem ze zrozumieniem? Spieszyłem się stąd ten błąd. To "szare" na ziemi to granulat. Gdybyś to kiedykolwiek widział, nie miałbyś wątpliwości. Nie mówią o nim ale nie o wszystkim mówią. To "betonowe" to rodzaj panelu z "half inch plywood" połączone z czymś z poliestru czego nie zrozumiałem albo nie znam. Dla laika to może być układane coś betonowe, faktycznie.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 20-01-2017 o 20:04
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3943

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Znam Younga z wytrzymki. Ponoć jakiś moduł zbudował, tylko nie wiem jaki, bo drugi wykład olałem. Chyba ze sprężynówki.
    Wygrales inetrnety, ja sie z nimi i paroma innymi mecze do dzisisiaj na codzien.

  4. #3944

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Napisałem, że powinno być 10x10cm, Masz problem ze zrozumieniem? Spieszyłem się stąd ten błąd. To "szare" na ziemi to granulat. Gdybyś to kiedykolwiek widział, nie miałbyś wątpliwości. Nie mówią o nim ale nie o wszystkim mówią. To "betonowe" to rodzaj panelu z "half inch plywod" połączone z czymś z poliestru czego nie zrozumiałem albo nie znam. Dla laika to może być układane coś betonowe, faktycznie.
    Mozesz mi poleci jakiegos okuliste bo chyba nie dowidze, serio. Bo ja widze od 3.06 gruche co cos wylewa na cos bialego co rozlozyli wczsniej? Perm tylko szybko. Okulista od betonu potrzebny na juz

  5. #3945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Mozesz mi poleci jakiegos okuliste bo chyba nie dowidze, serio. Bo ja widze od 3.06 gruche co cos wylewa na cos bialego co rozlozyli wczsniej? Perm tylko szybko. Okulista od betonu potrzebny na juz
    Okulisty ci nie mogę polecić ale szkołę angielskiego jak najbardziej. Posłuchaj co facet mówi. Na tym jest wylewka, widać zresztą, że była zacierana.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 20-01-2017 o 20:24
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #3946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    Wygrales inetrnety, ja sie z nimi i paroma innymi mecze do dzisisiaj na codzien.
    Miałem ćwiczenia i chyba nawet wykład z profesorem Skorupą, co to miętki nie był. Mieliśmy nawet pomysł, żeby na główkę do pustego basenu na Wiśle skakać na wuefie i ten, który przeżyje zalicza wytrzymkę u Skorupy, ale ostatecznie przemówiły pieniądze i wystarczyło kupić trzy warunki (ćwiczenia, laborki, wykład) i semestr do przodu.

  7. #3947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    ...10cm^2 to 3,33x3,33cm - ja tam nie widze niczego w takim przekroju za to slysze ze i widze precast concrete collar ktory umieszczaja w wykopie...
    Co do precast i concrete to się zgodzę ale tam jest dalej column. Jest też half inch plywood ale tego pewnie już nie usłyszałeś.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 20-01-2017 o 20:23
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #3948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Najważniejsze to ełropijan łindołs.

  9. #3949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Najważniejsze to ełropijan łindołs.
    Bełkoczą strasznie. Szczególnie ten z uczelni.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #3950
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Bełkoczą strasznie. Szczególnie ten z uczelni.
    Petru go bierze na Maderze, bo nawet miny zrobić nie potafi. I dwieście tysi za barak? Gdyby kozę wstawili, to można by westerny w środku kręcić, tylko ich na konie nie stać, bizmesmenów w tę i spowrotem.

  11. #3951
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Napisałem, że powinno być 10x10cm, Masz problem ze zrozumieniem? Spieszyłem się stąd ten błąd. To "szare" na ziemi to granulat. Gdybyś to kiedykolwiek widział, nie miałbyś wątpliwości. Nie mówią o nim ale nie o wszystkim mówią. To "betonowe" to rodzaj panelu z "half inch plywood" połączone z czymś z poliestru czego nie zrozumiałem albo nie znam. Dla laika to może być układane coś betonowe, faktycznie.
    Kolega wymaga aktu skruchy. A nie tłumaczeń.

  12. #3952
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    takie cos Barth3z?

    Trochę przypomina mi to stodołę bo też w niej są główne słupki i do nich przybite deski. Ale jak na oznaczenie passive to lekka przesada. Angielskiego nie znam więc z tego co mówią nic nie rozumiem ale nie wygląda ten domek na jakiś cud techniki.

  13. #3953
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Trochę przypomina mi to stodołę bo też w niej są główne słupki i do nich przybite deski. Ale jak na oznaczenie passive to lekka przesada. Angielskiego nie znam więc z tego co mówią nic nie rozumiem ale nie wygląda ten domek na jakiś cud techniki.
    Bo to jest wzorowane na stodołach, co zresztą autorzy podkreślają. Jedyna różnica to taka, ze w stodołach nie ma podłogi. Dorobili do tego eko, bo ten z uczelni (starszy) podkreśla, że zużyje się mniej drewna co jest dobre dla środowiska.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 21-01-2017 o 08:37
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #3954
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał APZ Zobacz post
    Kolega wymaga aktu skruchy. A nie tłumaczeń.
    Najwyraźniej.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #3955
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Ciągle nie daje mi spokoju drewniana konstrukcja domku. Skoro z SIP nie jest tak hop siup jak myślałem to może trzeba z powrotem przypatrzeć się szkieletowi drewnianemu. W tym poradniku słupki ścienne dają w rozstawie co 41,8cm i płytę OSB o gr.12mm. Też bym mógł zastosować taki rozstaw słupków ale wtedy dałbym słupki 5x15cm. Zachowując ten rozstaw zmienią mi się trochę wymiary domku na nieco mniejszy ale na tyle że nie będzie z tym najmniejszego problemu. Z 15cm styro na elewacji szerokość domku będzie miała ok.7m więc dość fajnie i akceptowalnie. Po długości też się trochę skróci. Powierzchnia domku będzie ok.117m2. Zawsze to te parę metrów mniej a tu wychodzi mi o ponad 5m2 mniej.
    Belki stropowe wziąłbym te z kronopola (nie kombinowałbym z samoróbką) ale wtedy dałbym je po szerokości domku a nie jak wcześniej po długości, ale wtedy nie robiłbym ścian wew. nośnych. Belki byłyby te najwyższe czyli na 40cm i w rozstawie tak jak słupki ścienne czyli co 41,8cm. Rzućcie okiem na pierwsze zdjęcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konstrukcja 41,8.1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	379370 jakby nie było otworów okiennych to tak by to wyglądało dla tego rozstawu słupków. Z tego co mówią w tym poradniku to tak się robi, do tego poszycie zewnętrzne i wewnętrzne z osb o gr.12mm i będzie dobrze. Jak już są otwory okienne to wtedy da się dodatkowe słupki, nadproża i tyle Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konstrukcja 41,8.2.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	379371 teoretycznie brzmi to dość łatwo. W środku też to fajnie wygląda jak duży magazyn Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konstrukcja 41,8.5.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	379372 waszym zdaniem, czy jak konstrukcja parteru zyska strop, a potem poszycie zewnetrzne to będzie wymagała dalej podpór/zastrzałów by się nie złożyła czy już nie?

  16. #3956
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jaką masz rozpiętość między ścianami ? nie czasem 7m?

  17. #3957
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Jaką masz rozpiętość między ścianami ? nie czasem 7m?
    7m jest z 15cm styro i to mierzone po zewnątrz. Osiowo do konstrukcji jest to ok.655cm. Temu właśnie tak wysokie bym zastosował belki bo z tego co piszą to taka musi być.

  18. #3958
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    I pewnie co 40cm.. ile ta belka ma wysokości ?

  19. #3959

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Jeżeli Kamil nigdy nie murowałeś to się za to nie bierz. Tym bardziej na cienką spoinę. Do tego trzeba trochę doświadczenia. Bloczki trzeba dobijać i wyrównywać. jeżeli nigdy tego nie robiłeś to nie wiesz na ile dokładnie trzeba je ustawiać. Albo będziesz to robił milion lat albo, okaże się przy kolejnej warstwie, że coś nie pasuje i klops.
    To prawda bo mój znajomy też był taki mądry naoglądał sie youtuba i myślał że też uda mu się samemu murować. Ojj jak się srogo pomylił. Tutaj trzeba wiele doświadczenia

  20. #3960
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oj tam oj, cegłą się najlepiej muruje może nie szybko, ale jeśli miał bym murować to tylko z niej, wtedy bym mógł sobie oszczędzić gdzie niegdzie tynków
    Łatę trzeba mieć do trzymania pionu tj kątownik.. a w poziomie żyłka.. stara bora żyłka.. i tyle.. i aż tyle..No i trochę zasad triangulacji.

Strona 198 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony