dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 92
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1829
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Skomplikowany system ale na pewno zdałby egzamin.Coś jak wykorzystanie dodatkowej warstwy styropianu ryflowanego zasilanego z GWC. Latem do chłodzenia.Zimą do podgrzewania . Normalna izolacja a na to dodatkowo ryflowany dla chłodzenia i grzania.Grawitacja sama wymusi przepływ.
    Ryfle musiałyby być zaraz pod tynkiem zewnętrznym, żeby móc przekazać energię z powietrza do czegoś co łatwo tą energię przyjmie - w tym przypadku właśnie tynk. To jest proste, bo nie wymaga żadnych dodatkowych zakupów. Tylko jak przykleić siatkę, żeby te ryfle nie zapchać ?
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Ryfle musiałyby być zaraz pod tynkiem zewnętrznym, żeby móc przekazać energię z powietrza do czegoś co łatwo tą energię przyjmie - w tym przypadku właśnie tynk. To jest proste, bo nie wymaga żadnych dodatkowych zakupów. Tylko jak przykleić siatkę, żeby te ryfle nie zapchać ?
    Ryflami do izolacji podstawowej. Powietrze przepływające przez ryfle ,ma odbierać ciepło gromadzone przez tynk i nikłe cm styropianu.Zimą w słoneczny dzień wartością będzie też osuszanie izolacji .Przejście przez GWC i wstępne podgrzane powietrzne będzie ssało z izolacji wilgoć jak gąbka.

  3. #83

    Domyślnie

    kszchu piszesz
    Idea znana, ciekawa i słuszna. .
    ma to jakąś komercyjną nazwę żeby można poczytać coś więcej

    a w ogóle to chodziło o duże GGWC na ścianie/ach domu a nie powietrze , ryfle itd
    Przynajmniej tak mi sie wydaje (to do postu Nydara)
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 15-02-2014 o 19:03

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Ryflami do izolacji podstawowej. Powietrze przepływające przez ryfle ,ma odbierać ciepło gromadzone przez tynk i nikłe cm styropianu.Zimą w słoneczny dzień wartością będzie też osuszanie izolacji .Przejście przez GWC i wstępne podgrzane powietrzne będzie ssało z izolacji wilgoć jak gąbka.
    To już jest podwójna robota .. Kosztuje.
    To ma być coś, co niejako robisz przy okazji.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    kszchu piszesz

    ma to jakąś komercyjną nazwę żeby można poczytać coś więcej

    a w ogóle to chodziło o duże GGWC na ścianie/ach domu a nie powietrze , ryfle itd
    Przynajmniej tak mi sie wydaje (to do postu Nydara)
    ISOMAX:
    http://www.isomax.com.pl/budownictwo...rgetyczna.html - tutaj zdjęcia (prawie) takiej ściany.

    EDIT: U nich podstawowym błędem jest grzanie ściany pomiędzy izolacjami. Należy ogrzewać tynk.
    Ostatnio edytowane przez Barth3z ; 15-02-2014 o 19:16
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    To już jest podwójna robota .. Kosztuje.
    To ma być coś, co niejako robisz przy okazji.
    Kosztem będzie cena m2 styropiany ryflowanego i GWC z bele czego .Nic więcej.
    Dlatego obniżanie zużycia poniżej 30kWh /m2 jest w sensie ekonomicznym wątpliwe,bo kosztowne.

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Kosztem będzie cena m2 styropiany ryflowanego i GWC z bele czego .Nic więcej.
    I dwukrotne klejenie styro.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Też tak myślałem,że to sensu nie ma.

  9. #89

    Domyślnie

    Będzie: mały, ekonomiczny i tanio
    sorry bo to nie ten wątek i w jego tytule nie ma pytania, ale wydaje mi sie że każdy dom o powierzchni do 100 mkw bedzie ekonomiczny i tani jesli bedzie miał prosta bryłę , nie bedzie miał ozdobników w postaci wykuszów , lukarn , wolich oczek, okien dachowych , balkonów i wszystkich podobnych dupersznytów.
    Na ten temat na forum padło już wiele. A inwestorzy z uporem maniaka (nie wszyscy) budują wprost zupełnie coś innego.
    Taki dom (nie bedąc z branży ) to w 4 miesiące do SSZ z instalacjami w środku robię.

    Edit : dorzucę jeszcze koncepcyjny projekt aranżacji wnętrz

    Strzelam ze spełnienie normy domu 4 litrowego nie bedzie żadnym wyzwaniem. Dla Was to archaik i gniot ale dla 90% osób budujacych to jakiś kosmos.
    Jesli komuś nie podoba się zużycie takiego domu na CO w ilości 4 Kkw za 1600 zł/rok strzela PCi z okresem zwrotu 10-14 lat .
    Tu chodzi o jeszcze wiecej w znaczeniu mniej i jeszcze taniej. Tylko czy jest sens się napinać. Choć ....ja Was rozumie

    acha
    ISOMAX ..... no tak .jesteśmy społeczeństwem plagiatu.
    Ostatnio edytowane przez noname2 ; 15-02-2014 o 20:42

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Nie do końca. Sens jest taki aby za określoną kasę zrobić jak najwięcej m2 użytkowej z najniższymi kosztami utrzymania.
    Ok. rozumie. Po prostu niedawno byłem na watku , chyba domy do 250 K. Jak widzę tam projekty z 3 balkonami i wszystkim tym czym moze sie pochwalić projektant (bo takie jest zapotrzebowanie rynku) , to nic dziwnego ze poźniej na twarzy malują sie bawole oczka podumowując budowe.
    Czy mam coś do tego. TAK. Podrażaja budowe

  11. #91
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Ok. rozumie. Po prostu niedawno byłem na watku , chyba domy do 250 K. Jak widzę tam projekty z 3 balkonami i wszystkim tym czym moze sie pochwalić projektant (bo takie jest zapotrzebowanie rynku) , to nic dziwnego ze poźniej na twarzy malują sie bawole oczka podumowując budowe. Czy mam coś do tego. TAK. Podrażaja budowe
    Dom z 3 balkonami to dom w cenie minimalnej 4000 zł/m2 i w polskim wykonaniu będzie potrzebować przynajmniej 60 kWh/m2 ciepła rocznie. Tani i ekonomiczny to rozumie, że cena nie przekroczy 2000 zł/m2 a zapotrzebowanie jego na energię cieplną będzie poniżej 30 kWh/m2 rocznie.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Mój cel to <1.500zł/m2 i standard <15kWh/m2*r. optymalnie z dotacją NF15.
    Wszystko będziesz robił sam?

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    E nie, ale też nie f-mą all-in-one a wykonawcami bezpośrednio.
    Ja liczę około 1800zł m2 max 2000zł tylko że wszystko sam.

  14. #94
    Banned
    sunrise121

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-431
    Posty
    617

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    Mój cel to <1.500zł/m2 i standard <15kWh/m2*r. optymalnie z dotacją NF15.
    Cena 1500zł/m2 jest realna, ale przy ociepleniu z zewnątrz i prostocie wykonania. Twoje pomysły są tanie tylko dla Ciebie, bo dla firmy z zewnątrz, każdy pomysł wybiegający ponad zwyczaj, to pretekst do wyższej ceny i na Twoją odpowiedzialność oraz bez gwarancji dobrego wykonania. Dotacja z NF15 jest tylko dla znajomych królika i obwarowana takimi zobowiązaniami, że w 2013r przydzielono tylko jedną. Do tego odlicz podatek 19% i dochodzi jeszcze kontrola na koszt inwestora w cenie? Wszyscy muszą wyżyć, a łatwo dzisiaj nie ma. Jednym słowem; wszędzie papiery poparte pieniędzmi własnymi.

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Sunrise- po co Niemcy (pewnie nie tylko oni) dawniej malowali jedną ścianę zewnętrzną domu na czarno?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #96

    Domyślnie

    Jest jedna niewątpliwa zaleta tego systemu.
    Nie ma problemu z wymyślną elewacją.

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    A malowali? Kurde, całe życie mieszkam i poruszam się po terenach poniemieckich i nie widziałem
    Ja też.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #98
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    kszhu
    Taka folia Al-pianka -Al kosztuje ok 11 zł m2 ,jak piszą zastępuje watę szklaną o gr 5-7 cm ,może być to prawda.?Jeżeli tak to jej cena jest akceptowalna .Mamy dobrą zaporę przeciw wodzie i jeszcze dobrą izolacje cieplną.
    A teraz sprawa okien ,już pisałeś ,że nie będzie okien, tylko same pakiety .Masz jakiś patent jak dobrze je osadzić w warstwie izolacji.
    Miłego wieczoru J.Korona

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post

    Wracając jeszcze do tych kolektorów ściennych z silki. Czy ktoś już coś takiego testował (jasiek?) ? Pomysł ciekawy, ale czy bezwładność silki pozwoli uzyskać w tych kanałach jakąś sensowną temperaturę ?
    można darować sobie zagrzanie takiej ściany w okresie grzewczym...
    cienka elewacja na styropianie to i owszem się zagrzeje ale taki "monolit" to już tylko w lecie i to od zachodu ...

    mam taki czarny "betonowy solar" o powierzchni 1m2 i gr. 3,5cm na podwórku, trzeba kilku godzin aby zrobił się lekko ciepły ...
    stoi oparty o betonowy szary płot który nawet nie bardzo "widzi" że jest słońce ...
    obok mam garaż z silki i lekko ciepławą ścianę to ja w nim widzę po upalnym letnim dniu ...

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    W silce otwory poziome do tych pionowych (nawiercone przed murowaniem ściany), przy nich izolacja wycięta aby tworzyć kanał o odp. przekroju (będzie poniżej poziomu posadzki), do domu kilka rurek. U góry to samo.
    ja proponuję taką ścianę to na samym środku chałupy postawić ale zamiast tych otworów to zrobić "podłogówkę" z płynem i ładować dużym kolektorem...
    będzie coś w rodzaju pieca kaflowego ...

Strona 5 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony