dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zibi7

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    14

    Domyślnie Jaki piec na ekogroszek

    Jaki piec na ekogroszek i paliwo zastępcze węgiel i drewno także na owies, miał, kupić na dom w zabudowie szeregowej. Wielkość domu parter: 90mkw piętro poddasze: 70 mkw, poddasze nieużytkowe około 25 mkw (wszystko mierzone po podłogach) Dwie ściany zewnętrzne długości 8 m z pustaka białego 25 cm i styropian 15cm, dwie ściany wewnętrzne z pustaka białego 25 cm 11,5 m i 14,5 m, od sąsiada takie same ściany 11,5 i 14,5 m. Sufit nad poddaszem ocieplony wełną 20cm. Również ciepła woda ma być z tego kotła. Oczywiście cena w granicach rozsądku
    Ostatnio edytowane przez zibi7 ; 09-02-2014 o 14:39

  2. #2

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia Ziel.

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Ożarów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    5

    Domyślnie

    My z mezem uzywamy HEF'a 25 Kw. Piec jest calkiem ok, tylko maz narzeka na czyszczenie sadzy... niestety ale piec posiada kanaly pionowe, ktore trzeba czyscic od gory. Ja jako kobieta zwracam uwage na jego male rozmiary i dosc kulturalna prace Pozdrawiam !!!

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zibi7

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi7 Zobacz post
    Jaki piec na ekogroszek i paliwo zastępcze węgiel i drewno także na owies, miał, kupić na dom w zabudowie szeregowej. Wielkość domu parter: 90mkw piętro poddasze: 70 mkw, poddasze nieużytkowe około 25 mkw (wszystko mierzone po podłogach) Dwie ściany zewnętrzne długości 8 m z pustaka białego 25 cm i styropian 15cm, dwie ściany wewnętrzne z pustaka białego 25 cm 11,5 m i 14,5 m, od sąsiada takie same ściany 11,5 i 14,5 m. Sufit nad poddaszem ocieplony wełną 20cm. Również ciepła woda ma być z tego kotła. Oczywiście cena w granicach rozsądku
    Wracam do tematu, chciałbym prosić o pomoc przy wyborze kotła, chciałbym kupić któryś z tych kotłów, który byłby najbardziej pasujący, a może ktoś poleci kocioł innego producenta , zbliżony parametrami i rodzajem spalanego paliwa, dobrze by było gdyby był zdecydowanie albo chociaż trochę tańszy, moc kotła 15 albo 16 kW

    www.defro.pl/nowosci/akm-duo
    www.defro.pl/kotly/seria-agro/agro-uni
    www.defro.pl/kotly/seria-defro-akm/defro-akm-uni

  5. #5

    Domyślnie

    Zibi7 szukasz jeszcze kotła? Jestem na tym samym etapie co Ty i szczerze mówiac nie wiem kogo mam słuchać. Może Ty już coś wybrałeś? Każdy ma inne zdanie w temacie dlatego postanowiłem zajrzeć tutaj. Instalator z mojej gminy mega gorąco poleca mi kotły firmy Protech. Byłem na ich stronie i wygląda to dobrze, ale nie wiem czemu poleca tylko Protech, a nie daje żadnej kontroferty. Jeśli bym brał to raczej ten http://www.protech-wkg.pl/kotly-grze...lad/4-pik.html bo jest na pellet.
    Takie trochę głupie pytanie: pellet też jest eko, tak?

  6. #6

    Domyślnie

    I brak odpowiedzi

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    instalator poleca to z czego ma prowizję a nie to co jest dla inwestora dobre
    protech ma tłoki głównie i kotły na pelet. z tymi pierwszymi zabawa a z tymi drugimi loteria jeśli trafisz w kiepski opał.
    pelet jest drogi w porównaniu do swojej kaloryczności. jego "moc" oscyluje w okolicach węgli brunatnych z czech a one kosztują 500zł/tone
    niestety pelet kosztuje sporo więcej. szukałbym kotła na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym lub kotła na pelet ale odpowiedniej do potrzeb mocy.

    kotły tego producenta zaczynają się od 18,5KW. to wystarczy do ogrzania domu o powierzchni ponad 350m2 wybudowanego według obowiązujących w tym roku przepisów.

    czy masz aż tak duży dom by brać tak ogromny kocioł?

    i tak na koniec jako ciekawostka dla Ciebie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6652676
    w tym temacie piszesz że masz kociołek tej firmy

    tutaj że szukasz kotła

    kłamiesz tam czy tu ?
    może jesteś papuga i klepiesz posty reklamowe dla protecha???
    Ostatnio edytowane przez timon120777 ; 29-10-2014 o 13:19
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony