dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 29
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 565
  1. #101

    Domyślnie

    Noooo dobra, dzięki za szybką odpowiedź, a coś konkretniej?;] pliss

  2. #102

    Domyślnie

    Przyłączam sie do tematu, gdyz mam podobny problem,dzis wprowadze dane i bede obserwował.
    Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia, mianowicie mam kominkek z płaszczem wodnym. Przepalam codziennie wieczorem tak po 5-6h na jeden wkład drewna, automatycznie jak temp płaszacz osiągnie zadana temp załączają sie pompy płaszcza wodnego i blokuje mi piec gazowy b y nie dublowac zródeł grzania,
    czy ktos wie moze jak zachowa sie w takim przypadku pogodówka?
    Na początek chce ustawic krzywa bez palenia w kominku, jak to opanuje to bede chciał uzywac tez kominka.
    Tutaj idealnie pasuje parametr wpływu temp wew, jakies sugestie?

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Kolego Mikołaj 1001 jeżeli chodzi o pogodówkę to nic się nie zmieni ponieważ jak piszesz w czasie grzania kominkiem kocioł jest blokowany. Po wystygnięciu kominka kocioł się załącza i dalej grzeje zgodnie z nastawami. Wpływ temperatury wew. pomieszczenia nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ powoduje to dostosowanie temp. zasilania do potrzeb ogrzewania. Jeżeli temp. pomieszczenia jest niższa od zadanej sterownik podnosi temperaturę na piecu do swoich potrzeb (chodzi o jak najszybsze nagrzanie pom. ) co nie jest ekonomiczne, jednak podnosi komfort. Dlatego proponuję z tym parametrem bardzo ostrożnie, jeżeli już to wartości bardzo niskie.

  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Kolego Szpila 82 jeżeli chcesz aby ci pomóc podaj swoje nastawy i temperatury jakie osiągasz wtedy na pewno będę ci wstanie pomóc

  5. #105

    Domyślnie

    Ustawilem wg kolegi mcr3 i przegrzewa o 1 C
    Dodam ze dom ok200m2
    na dole podlogowka ok 70 m2 regulacja na termpstacie na rozdzielaczu petli i tu tez sterownik isense
    do gory przewymiarowane grzejniki
    dom z pototonu 24 plus 15 styropianu szarego okna 3szyby podchodzace wspolczynnikiem pod dom pasywny
    Jak sugerujecie zmienic jeszcze ustawienia?
    dzieki pozdrawiam

  6. #106
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcr3 Zobacz post
    Kolego wprowadź takie dane:
    podst.zew. 17
    podst.t.zasil 20
    klim.zewn. - 20
    klim.t.zasil. 47
    wpływ tem pom. 9
    nachylenie podłogówka
    max temp kotła 60
    min temp kotła 15
    Prędkość podgrzewania - najwolniejszy
    Prędkość chłodzenia - najwolniejszy
    Zmień Kolego pod. zaś.na 18
    klima . t. zasilania na 44
    wpływ temp. zasilania na 1 lub 2
    jeżeli będzie jeszcze przegrzewać zmień 44 na 40

  7. #107

    Domyślnie

    A te inne parametry jak predkosc chlodzenia i nagrzewanie sa bardzo istotne?

  8. #108

    Domyślnie

    A te inne parametry jak predkosc chlodzenia i nagrzewanie sa bardzo istotne?
    zauwazylem, ze piec zalacza sie jak zadana temp jest powyzej 29C
    nie chce za bardzo splaszczac krzywej bo zaraz bedzie mi grzal na 32 C wode Co i okaze sie ze gaz plynie a temp za niska, czy dobrze mysle?
    jak podniesc temp zalaczania kotla?

  9. #109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolaj1001 Zobacz post
    A te inne parametry jak predkosc chlodzenia i nagrzewanie sa bardzo istotne?
    zauwazylem, ze piec zalacza sie jak zadana temp jest powyzej 29C
    nie chce za bardzo splaszczac krzywej bo zaraz bedzie mi grzal na 32 C wode Co i okaze sie ze gaz plynie a temp za niska, czy dobrze mysle?
    jak podniesc temp zalaczania kotla?
    Kolego zasada przy ogrzewaniu jest prosta kocioł ma grzać cały czas taką temperaturą na CO aby temperatura zadana i mierzona są sobie równe ( to jest ideał ).

  10. #110

    Domyślnie

    Realizujac to zadanie bedzie mozliwie najnizsze spalaNie gazu?

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Oczywiście

  12. #112

    Domyślnie

    Zybi, cały czas mam nastawy podane przez Ciebie, tj:
    podst.zew. 17
    podst.t.zasil 20
    klim.zewn. - 20
    klim.t.zasil. 45
    wpływ tem pom. 5 lub 0
    nachylenie podłogówka
    max temp kotła 90
    min temp kotła 6
    przegrzewa mi o 1-1.5 stopnia.

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpila82 Zobacz post
    Zybi, cały czas mam nastawy podane przez Ciebie, tj:
    podst.zew. 17
    podst.t.zasil 20
    klim.zewn. - 20
    klim.t.zasil. 45
    wpływ tem pom. 5 lub 0
    nachylenie podłogówka
    max temp kotła 90
    min temp kotła 6
    przegrzewa mi o 1-1.5 stopnia.
    Zmień klim.t.zasil. 45 na 40
    podst.t.zasil 20 na 19
    max temp kotła 90 na 45

  14. #114

    Domyślnie

    Zibi u mnie zadziałało, zyzycie gazu za ostatnia dobe to 6,87m3 w tym CWU
    zmieniłem jeszcze parametr ze szybciej sie nagrzewa a wolniej chłodzi
    Temp w układzie ok 32-35 C
    dodatkowo na wyswietlaczy ustawiłem zamiast zegara własnie temp wody CO, ładnie widac jak kocioł na bierząco reaguje na zmiene warunków, czy to zewnętrznych , czy to tez na nastawy temperatury

    Jak chodzi o parametr wpływu tem pomieszczenia to Przy nizszych wartosciach 1,2,3 temp wody ok 32 , jak dam wpływ okolice 18 to odrazu kocioł rząda 39, na zewnątrz -2
    takze wnioskuje ze im nizszy ten parametr to wpływ temp pomieszczenia wiekszy
    dziwne ale tak cghyba jest
    skręciłem tez podłogówke bodajrze na 25 na powrocie by migóre dogrzewało
    dzis dalszy ciąg obserwacji

  15. #115

    Domyślnie

    Aha, Zybi, dodam zanim coś zmienię, bo to ważne pewnie, ale żem laik to o tym nie napisałem. Nie mam żadnego sprzęgła, całość, czyli grzejniki i podłogówkę w kuchni na dole i łazienkach, mam na jednej pompie, z zaworem trójdrożnym, tej z pieca. Mam tylko zawroty termostatyczne na każdej pętli na listwie, i tam moge sobie regulować temp. podłogówki. Więc pytanie, czy nachylenie w tych ustawieniach ma być na podłogówkę czy grzejniki?

  16. #116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zybie

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    wica
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał szpila82 Zobacz post
    Aha, Zybi, dodam zanim coś zmienię, bo to ważne pewnie, ale żem laik to o tym nie napisałem. Nie mam żadnego sprzęgła, całość, czyli grzejniki i podłogówkę w kuchni na dole i łazienkach, mam na jednej pompie, z zaworem trójdrożnym, tej z pieca. Mam tylko zawroty termostatyczne na każdej pętli na listwie, i tam moge sobie regulować temp. podłogówki. Więc pytanie, czy nachylenie w tych ustawieniach ma być na podłogówkę czy grzejniki?


    Ustaw kolego na podłogówkę ponieważ tu nie chodzi o określenie co regulujemy tylko o sposób regulacji i informacja dla sterownika

  17. #117

    Domyślnie

    dobra, ustawie i dam znać jak poszło.

  18. #118

    Domyślnie

    Jaką macie temp. zasilania CO?
    Wiem,ze to wynika z krzywej, ale chodzi mi jaką potrzwebujecie by utrzymać tem w domu ok 21-22 C
    Jaka jest najlepsza do maxymalnej sprawnosci kotła?
    Dodam,że u mnie dół to podłogówka, góra grzejniki na jedej pompie

  19. #119

    Domyślnie

    U mnie aktualnie w domu 21,5 na dworze +5 temperatura zasilania 39 stopni.
    Zadana na sterowaniu 21,5 ale sterownik jest w takim miejscu, że już pokazuje 22. Zawsze minimalnie mi przegrzewa ale to dobrze, bo w innej części salonu jest troszkę chłodniej niż tam gdzie wisi sterownik. Sprawdzałem różnymi termometrami i mam nawet 1 stopień różnicy w zależności gdzie się mierzy. Pomieszczenie otwarte ok 60m2 i 4 okna.

  20. #120

    Domyślnie

    Zmienilem strategie grzania na ta ostatnia temp wew. Ograniczona krzywa, gdzies chyba tu czytalem o tej strategi, na pewno na tym forum
    u mnie chyba to bedzie najlepsza gdyrz codziennie przepalam w kominku, piec dogrzewa wieczorem a w dzien wlaczyl sie moze raz.
    temp CO ograniczona przez krzywa i nie przekroczyla 37 C Ciekawe jak zachowa sie przy nizszych temp....

Strona 6 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony