dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 29
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 565
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misiek824 Zobacz post
    Wyświetla się ilość startów i KWH ale wszędzie jest 0
    U mnie liczy khw oraz kwh c.w.u, lecz nie liczy ilości startów, i h palenia palnika. Mam takie drugie pytanie podłączył ktoś sterownik isense żeby można było sterować zdalnie, np przez jakąś aplikację bądź przeglądarkę

  2. #162

    Domyślnie

    Jaką macie wersję oprogramowania iSensów, że pokazuje wam zużycie? Ja jeszcze tego nie mam wer. 27.
    Przy okazji nie orientujecie się jak zrobić update firmware'u w iSense? Do DeDietrich Polska nawet nie piszę, bo współpraca z nimi żadna, a instrukcje to koszmar. Nie wiem czy im jakoś nie zależy na klientach, czy po prostu w DeDietrich Polska marnie płacą. Jestem właśnie po dołączeniu cMixa i to co się naklnąłem i czasu straciłem przy konfiguracji to moje. Do cMixa dołączona była inna instrukcja niż ta która jest na stronie, a ustawienia z obydwu się ze sobą nie pokrywają

  3. #163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Misiek824

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-447
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaceg Zobacz post
    Jaką macie wersję oprogramowania iSensów, że pokazuje wam zużycie? Ja jeszcze tego nie mam wer. 27.
    Przy okazji nie orientujecie się jak zrobić update firmware'u w iSense? Do DeDietrich Polska nawet nie piszę, bo współpraca z nimi żadna, a instrukcje to koszmar. Nie wiem czy im jakoś nie zależy na klientach, czy po prostu w DeDietrich Polska marnie płacą. Jestem właśnie po dołączeniu cMixa i to co się naklnąłem i czasu straciłem przy konfiguracji to moje. Do cMixa dołączona była inna instrukcja niż ta która jest na stronie, a ustawienia z obydwu się ze sobą nie pokrywają
    Jak mam wersję programu 24 i też jestem ciekaw czy da się wgrać inna. U mnie nic nie pokazuje ani startów ani zużytych KWH

  4. #164

    Domyślnie

    U mnie tak to wygląda


  5. #165

    Domyślnie

    Serwis DeDietrich jak i cała firma... powiedzieli, że nie ma czegoś takiego jak nowsze wersje softu Pasuje pisać pewnie bezpośrednio do Remehy.

  6. #166

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Poklikałem nieco po wątku i chciałbym prosić o pomoc z moim piecem. Grzeje dwie dobrze zaizolowane kondygnacje po ok 65m2. Na parterze mam 5 pętli podłogówki (wiatrołap, korytarz, kibelek, pralnia i kuchnia), 3m grzejnik kanałowy Regulusa pod dużym szkleniem w jadalni i jeden grzejnik tradycyjny w saloniku. Na górze dwie pętle (łazienka + druga malutka), korytarz i 3 sypialnie mają grzejniki tradycyjne. W chłodniejsze dni (koło zera) zamiast ustawionych 20 stopni było 19, 19,5. Jak się trafiły mrozy koło -10 kilka dni to spadło nawet do +17,5. Wtedy kombinowałem trochę na własną rękę, aż w końcu wyczytałem tutaj o priorytecie temp. pomieszczenia. Miałem 5, ustawiłem 11. Minęło 2-3 tygodnie i uważam, że jest OK... poza jednym. Nie wiem dlaczego cały czas trzyma zadana temperaturę (może w nocy czasem jest pół stopnia mniej). Sprawdzałem nawet jak było -10, na chwile przed planowaną zmianą z nocnej (17,5) na dzienną. Nie jest przecież możliwe, żeby przy takiej temperaturze zewnętrznej w nocy bez grzania w domu nie spadło nawet o 1 stopień. W styczniu spaliłem 280m3 (ponad 9 na dobę)... chyba sporo, prawda ? Moje obecne ustawienia:

    obwód 1:
    - podst. zewn 15
    - podst. temp. zasil. 30
    - klima zewn. -10
    - klima t. zasil 40
    - nachylenie ogrz. podłogowe
    - wpływ temp. pom. 11
    - gran. ogrz. dz. 21
    - gran. ogrz. noc 17
    - pręd. podgrz. wolniejszy
    - pręd. chłodzenia wolniejszy
    - start optym. 180
    - min. temp kotła 6
    - max temp kotła 35

    obwód 2:
    - podst. zewn. 10
    - podst t. zasil. 40
    - klima zewn -10
    - klima t. zasil. 65
    - nachylenie grzejniki
    - wpływ temp. pom. 11
    - gran. ogrz. dz. 21
    - gran. ogrz. noc 17
    - pręd. podgrz. zwykły
    - pręd. chłodzenia wolniejszy
    - start optym. 180
    - min. temp. kotła 6
    - max temp. kotła 65
    Ostatnio edytowane przez CMR3_Regulus ; 02-02-2016 o 20:13

  7. #167

    Domyślnie

    Trochę się wierzyć nie chce, że przy takiej krzywej masz takie temperatury. Przede wszystkim gdzie masz umieszczonego iSensa i czy w tym miejscu nie jest przypadkiem za ciepło, aby ustawiać tak wysoki wpływ temperatury wewnętrznej. Jaką masz strategię regulacji? Czy jest włączona korekta komfortu? Czy w menu użytkownika są zmienione dane dot. kalibracji czujnika pokojowego/zewnętrznego? Czy temperaturę w pomieszczeniu sprawdzasz iSense'm czy masz inne termometry które wskazują 17,5 przy -10 na zewnątrz. Wg krzywej przy -10 podłoga ma dostać 40 st. które ograniczone są max. temp. kotła więc bez sensu.
    Sądząc po opisie masz pewnie nowy dom, dobrze ocieplony i wydaje mi się mógłbyś zejść trochę niżej ze spalaniem. Wg mnie w przypadku podłogówki zszedłbym z wpływem temperatury wewn. najniżej jak się da i ustawił krzywą o mniejszym nachyleniu. i niższych temperaturach. Myślę, że zbyt duże skoki masz temperatury wewnątrz w programie, bo 20->17,5. Później sporo piec musi nadrobić, aby wodę podgrzać. Na kaloryferach spokojnie możesz zejść z czasem optymalizacji i ustawić choćby 40 min.

    Dla przykładu podam jak mam u siebie. Stary dom drewniany, ocieplony wełną wew. 10 cm, zewn. 5/10 cm, podłoga ok. 10 cm. styro. Temp. wewnątrz w okolicy 19-21 st. zależnie od pomieszczenia. na dole ok. 68 m2 podłogówka + drabinka w łazience, poddasze użytkowe ok 60 m2 grzejniki. Góra w tej chwili termostaty skręcone na 17 st. bo niewykończona. Krzywa podłogi: -20->37, 16-20, wpływ 1. Krzywa grzejników: -19-45, 19->21, wpływ 5 (mimo to, że isense'a mam tylko na dole, ale tak widzę że na kaloryfery idzie tyle ile mi wystarczy przynajmniej na tą chwilę).

  8. #168

    Domyślnie

    witaj,
    tak, dom jest nowy - to jest drugi sezon grzewczy. i sensa mam umieszczonego na polce (ok 1,5m) min 2-3 metry czy to od grzejnikow czy to od podlogowki. strategia regulacji chyba pogodowka (?) (musze sprawdzic), korekta komfortu wlaczona. nic nie dotykalem z kalibracja czujnika (porownywalem jednak wskazania z innymi termometrami i jest ok). jak chodzi i zaprogramowane temperatury to nie mam skoku (przynajmniej na chlodzeniu) z 20 na 17,5 tylko spada pol stopnia co pol godziny do 5:30 gdzie znow pojawia sie 20 stopni (sugerujesz zrobic to plynniej, tak ?). konflikt max temp podlogowki i kotla dla niej faktycznie bez sensu - ktory parametr zostawic, 35 ?. co do spalania - zdecydowanie chcialbym zejsc !! . jako laik wprowadzalem zmiany w miare symetrycznie dla podlogi i grzejnikow (mam na mysli np wyplyw temperatury - czy dobrze to nie wiem). nie bardzo rozumiem szczerze mowiac co to znaczy mniejsze nachylenie konkretnie .

    EDIT. rozumiem, ze nachylenie to wartosc przy niskiej i wysokiej temperaturze. szkoda, ze jak klikam nachylenie na isense, to mam grzejniki, podloge lub (panele solarne ?) do wyboru... mega intuicyjne.

    ktos skomentuje proponowane przez jacekg ustawienia ?
    Ostatnio edytowane przez CMR3_Regulus ; 12-02-2016 o 14:30

  9. #169

    Domyślnie

    Nachylenie krzywej to tak na prawdę jej spadek na wykresie liniowym, czyli kształtowanie się temperatury zasilania w zależności od temperatury na zewnątrz. Jeżeli nachylenie jest małe to temp. zasilania w zależności czy -10 czy + 10 na zewnątrz będzie się zmieniać w niewielkim zakresie. Jeśli stroma to na odwrót. Najlepiej narysuj sobie prostą przechodzącą przez dwa punkty. Oś X zakres temp na zewnątrz, oś Y temp. zasilania. W twoim przypadku w podłogówce dwa punkty to będą A(-10,40) i B(15,30). Jeśli temperatura na zewnątrz będzie spadać poniżej -10 to piec będzie żądał proporcjonalnie wyższej temperatury zasilania, ale ograniczonej parametrem max. temp. kotła. czyli w twoim przypadku 35 st. Efekt będzie taki, że w podłogę będzie szła temp. zasilania 35 przy +3 na zewnątrz i 35 przy -20 na zewnątrz.
    Co do spadku temp. 20->17,5 to musisz mieć jakiś dziwny program czasowy wprowadzony, tzn. albo grzejesz w "oknach" czasowych albo masz za duże różnice zadane temp. wewnątrz. Ustaw sobie na próbę na kilka dni program stała w dzień na 20,5 st. czy tam inną jaka Ci pasuje na dwóch obiegach i zobacz jak to będzie wyglądać.

  10. #170

    Domyślnie

    z nachyleniem krzywej, to bardziej chodzi mi o idiotyczne jej przedstawienie w sterowniku isense (wybor pomiedzy podloga, grzejnikami itd). na chwile obecna od czasu twojego posta mam wprowadzone proponowane przez ciebie ustawienia. na razie wszystko wyglada ok... tylko ze aura do testow tez w sumie marna .

    przedzialy grzania rozpisalem duze bardziej "miekko" - nie tylko na wychladzanie, ale i na poranne grzanie (zeby nie bylo duzego nadganiania, co zauwazyles).

  11. #171

    Domyślnie

    Wg moich ustaleń na podstawie zwykłego wykresu liniowego w arkuszu kalkulacyjnym przestawienie parametru nachylenia nie wiele zmienia w temp. zasilania. Nie wiele, ale jednak większe są skoki w temp. zasilania przy zmianie temp. na zewnątrz gdy ustawione jest nachylenie na "grzejniki". To w końcu logiczne bo "odpowiedź cieplna" jest dużo szybsza niż podłogówki. Generalnie tym bym sobie głowy nie zawracał. Niech będzie tak jak sobie producent wymyślił.

  12. #172

    Domyślnie

    Mam jeszcze takie pytanie. Pojawił mi się drobny problem w grzaniu CWU. Jak ustawiam zakres grzania np w godzinach 22-6 ma być temp 25 st. to nagrzewa mi wodę do 40 st . Przy ustawieniu ciągłym żeby była 25 stopni, robi to samo grzeje mi do 40 stopni. Na piecu to pokrętło mam ustawione na max. i to podobno isence ma sterować teperaturą CWU. Przy ustawieniu temp wyższej nie ma problemu.

  13. #173
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rooz1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-422
    Posty
    23

    Domyślnie

    Mam piec MCR III
    W całym domu podłogówka.
    Główny regulator isense ad 289
    7 termostatów pokojowych Qsense

    Czy termostaty pokojowe będą działały z :

    https://www.technika-grzewcza-sklep....h-965766-.html

    oraz

    https://www.technika-grzewcza-sklep....th-965776.html

    Proszę o pomoc , bo sam nie jestem w stanie tego stwierdzić ...

  14. #174
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomuch

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam,

    Mój MCR3 24T został uruchomiony w tym tygodniu. Proszę o pomoc w kilku sprawach:
    1. Jak mogę "dostać" się do wszystkich jego ustawień typu krzywa grzania, odczyt różnych kodów usterek lub zmiany parametrów? Czy muszę podpinać się z laptopem do niego czy to wszystko mogę zrobić za pomocą regulatora isense?
    2. Czy przycisk "kominiarz" na kotle powinien się świecić cały czas, czy powinien migać czy może w ogóle nie powinien się świecić przy właściwej pracy kotła?

    Na razie tyle. Będę wdzięczny za odpowiedź.

  15. #175
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    Ad1 Ja czekam na mój iSense wiec jestem dopiero przed ustawieniami nieszczęsnej krzywej, wcześniej mój MCR3 24T pracował na Celcia 20.

    Ad2 Przycisk kominiarz podczas pracy świeci lub mruga na zielono. Jeśli kolor "kominiarza" jest żółty lub czerwony świadczy to o jakiś błędach lub innym trybie pracy (może jakiś serwisowy)

    P.S. Jak podłącze iSense będę prosił Was o wsparcie co do ustawień, aby przy komforcie mieszkania, mieć komfort niskiego zużycia gazu

  16. #176
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomuch

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    12

    Domyślnie

    Z chęcią przyłączę się do dyskusji. Iroman daj znać jak będziesz go ustawiał.

  17. #177
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    iSense zawieszony i podłączony, mieliście wszyscy rację że instrukcja do niego jest porażką...

    Mam pierwsze pytania jak ustawić strategię grzania CWU, tak aby woda w dzień była na stałym poziomie temperatury, a np. od 23:00 do 6:00 kocioł nie grzał w ogóle wody CWU . Dodam że w Celcia20 maiłem takie ustawienie i działało
    i jaką proponujecie ustawić temp. CWU?
    Ostatnio edytowane przez iroman ; 11-10-2016 o 21:30 Powód: dopisek

  18. #178
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DRDZ
    Zarejestrowany
    May 2013
    Posty
    19
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał iroman Zobacz post
    iSense zawieszony i podłączony,
    Mam pierwsze pytania jak ustawić strategię grzania CWU, tak aby woda w dzień była na stałym poziomie temperatury, a np. od 23:00 do 6:00 kocioł nie grzał w ogóle wody CWU .
    i jaką proponujecie ustawić temp. CWU?
    W sezonie grzewczym nie masz zbyt dużej możliwości, aby zmniejszyć temp. wody na kotle w nocy. Zasilanie centralnego idzie przez kocioł i wyrównuje straty ze stygnięcia. U mnie w lecie (bez centralnego) - raz pogrzany kocioł do 40C trzymał temp sztywno nawet przez 2 dni.
    Co za tym idzie kocioł chyba i tak jej nie grzeje - jeśli nie musi.

  19. #179
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    Ok, dzięki za odpowiedź, CWU ogarnięte trzyma 40 stopni, wyłącza na noc grzanie i w niedziele podgrzewa do 65 stopni zabijając różne żyjątka wodne

    Ja od dwóch dni testuje C.O., był u mnie instalator i obecnie mam tak ustawiony kocioł

    - strategia Cz.pok. + gran.
    - podst. zewn 18
    - podst. temp. zasil. 35
    - klima zewn. -20
    - klima t. zasil 50
    - nachylenie ogrz. Grzejniki
    - wpływ temp. pom. 3
    - gran. ogrz. dz. 18
    - gran. ogrz. noc 10
    - pręd. podgrz. Zwykły
    - pręd. chłodzenia Wolniejszy
    - start optym. 180
    - min. temp kotła 35
    - max temp kotła 53
    - korekta komfortu Wył

    Stary dom z lat 70, parterowy, ściana 4 warstwowa od zewnątrz (styropian 8cm,cegła, pustka powietrzna, pustak żuzlobetonowy) podpiwniczony z nieużytkowym poddaszem, do ogrzania ok. 80m2

    Po 2-dniowych testach zużycie 7m3 gazu, temperatura zadana dzień 21 stopni, otrzymana 21 stopni, jedynie jeden pokój najzimniejszy osiąga 20,5 stopnia, temperatura zadana noc 17 stopni.

    Co o tym sądzicie, można wprowadzić ewentualnie jakieś korekty celem zmniejszenia zużycia ?, ponieważ obecne zużycie jest przy temperaturze zewnętrznej 6 stopni.
    Ostatnio edytowane przez iroman ; 31-10-2016 o 16:06 Powód: aktualizacja danych

  20. #180
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Misiek824

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-447
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał iroman Zobacz post
    Ok, dzięki za odpowiedź, CWU ogarnięte trzyma 40 stopni, wyłącza na noc grzanie i w niedziele podgrzewa do 65 stopni zabijając różne żyjątka wodne

    Ja od dwóch dni testuje C.O., był u mnie instalator i obecnie mam tak ustawiony kocioł

    - strategia Cz.pok. + gran.
    - podst. zewn 18
    - podst. temp. zasil. 35
    - klima zewn. -20
    - klima t. zasil 50
    - nachylenie ogrz. Grzejniki
    - wpływ temp. pom. 3
    - gran. ogrz. dz. 18
    - gran. ogrz. noc 10
    - pręd. podgrz. Zwykły
    - pręd. chłodzenia Wolniejszy
    - start optym. 180
    - min. temp kotła 35
    - max temp kotła 53
    - korekta komfortu Wył

    Stary dom z lat 70, parterowy, ściana 4 warstwowa od zewnątrz (styropian 8cm,cegła, pustka powietrzna, pustak żuzlobetonowy) podpiwniczony z nieużytkowym poddaszem, do ogrzania ok. 80m2

    Po 2-dniowych testach zużycie 7m3 gazu, temperatura zadana dzień 21 stopni, otrzymana 21 stopni, jedynie jeden pokój najzimniejszy osiąga 20,5 stopnia, temperatura zadana noc 17 stopni.

    Co o tym sądzicie, można wprowadzić ewentualnie jakieś korekty celem zmniejszenia zużycia ?, ponieważ obecne zużycie jest przy temperaturze zewnętrznej 6 stopni.
    Po co minimalna temp kotła 35 stopni?

Strona 9 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony