dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie sposob na obrzynanie desek na cyrkularce

    witam
    czy ktos przerabiał ten temat i ma jakis prosty sposób by było równo ucięte?

    krzysiek

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Chodzi o równe obcięcie opołów? Długa listwa (przynajmniej długości desek) z klockiem na końcu. szerszy koniec deski na przód, węższy opierasz o klocek i jedziesz. Przy długich deskach najlepiej we dwóch. To wersja dla speca. Ty możesz to zrobić na płycie pilśniowej, deska Ci nie ucieknie. Przybijasz do płyty listwę i klocek na końcu. Przy różnej szerokosci desek przestawiasz prowadnicę w pile. Druga strona już wiadomo.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    co to jest " cyrkularka"?
    to coś takiego

  5. #5

    Domyślnie

    super. dzieki juz wiem jak sie nazywa krajzega
    tak mowi sie na to w mojch stronach ( wybrzeze srodkowe )

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    super. dzieki juz wiem jak sie nazywa krajzega
    tak mowi sie na to w mojch stronach ( wybrzeze srodkowe )
    nie tylko w Twoich stronach
    u mnie ...tzn w górach niskopiennych skąd pochodzę .....raz tak raz tak się mówi na to urządzenie

  7. #7
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    a nie dalo by sie do tego ustrojstwa jakis wiekszy stol dorobic bo ten to wyglada jak by byl do ciecia odpadow na opal i o dokladnosc w nijm nie chodzi sory ale tak to jakos mi wyglada
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    a nie dalo by sie do tego ustrojstwa jakis wiekszy stol dorobic bo ten to wyglada jak by byl do ciecia odpadow na opal i o dokladnosc w nijm nie chodzi sory ale tak to jakos mi wyglada
    To jest piła budowlana i ma taką dokładność jaka jest potrzebna na budowie
    Tak przy okazji to nie ma osłony piły i klina. Inspektcja BHP by się przyczepiła .
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Czkawka forumowa
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #11

    Domyślnie

    witam,
    udało mi się poobrzynać deski (10m3)
    do tego celu skonstruowana została prowadnica również z desek,
    prowadnica miała długość około 5 metrów i była smarowana smarem towota,
    bardzo proste tymczasowe rozwiązanie, a i prostoliniowość cięcia znakomita

    krzysiek

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    no jesli to na budowe to dokladnosc co do milimetra nie potrzebna a co do bhp w kazdej mojej pracy bylo tyle uchgybien ze ta pila to male piwo wiez mi
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    no jesli to na budowe to dokladnosc co do milimetra nie potrzebna a co do bhp w kazdej mojej pracy bylo tyle uchgybien ze ta pila to male piwo wiez mi
    Dlatego dałem LOLa. Na budowy inspekcje pracy nie powinny zaglądać by sie niepotrzebnie nie stresować
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    eeeeeee stres jest dobry
    muj kolega jak go odwiedzila kierowniczka budowy to doznal szoku
    bo baba lazla i lazla i jak on sie obrucil to ona zniknela
    po chwili uslyszal tylko smiech i prosbe WYCIAGNIJ MNIE tylko juz nie powiedziala kto poprawi dziure na fundamenty
    zapros ty swoich na ogladanie tej krajzegi a koledzy beda mieli spokuj bo wiecj sie nie pojawia u nikogo
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Chodzi o równe obcięcie opołów? Długa listwa (przynajmniej długości desek) z klockiem na końcu. szerszy koniec deski na przód, węższy opierasz o klocek i jedziesz. Przy długich deskach najlepiej we dwóch. To wersja dla speca. Ty możesz to zrobić na płycie pilśniowej, deska Ci nie ucieknie. Przybijasz do płyty listwę i klocek na końcu. Przy różnej szerokosci desek przestawiasz prowadnicę w pile. Druga strona już wiadomo.
    Może mi ktoś to opisać jaśniej bo nie zrozumiałem.

    Mam do poobżynani deski. Sporo tylko z jedenje strony, druga strona wyszła obeżnięta z tartaku. Wystarczy że do stołu krajzegi przymocuje np kątownik jako prowadnice i dam radę poobżynać deski długości 5m?

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    5 metrów to sporo. Weź 5 metrową deskę, przybij wzdłuż dłuższego boku szerszą listwę wystającą do góry (od strony prowadnicy w pile), tak samo wzdłuż jednego krótszego boku (tego który wjedzie na piłę na końcu) Ustaw prowadnicę równoległą w pile tak by nie cieło ci tej deski, połóż opół na tym, na końcu za pomocą klocka lub kawałka deski ustal opól (kładziesz go szerszym do siebie, zaczynasz ciąć od węższego) mocując klocek do tej wystającej listwy np ściskiem stolarskim. Decha bedzie leżała stabilnie przez całe cięcie. Jeżeli masz ju z z jednej strony obciete równo dechy to wystraczy prowadnica ale trzeba to robić z głową (jak wszystko ) tj nie śpieszyć się, założyć klin za piłą bo decha lubi sie zakleszczyć i najlepiej dac jakis stolik na przedłużenie albo ciąć we dwóch.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 16-03-2014 o 11:29
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Mój dziadek, cieśla robił to tak:
    Brał sznurek o długości większej niż deska, węgiel drzewny i dwóch pomagierów. Chłopcy trzymali sznurek napięty nad deską a dziadek szedł wzdłuż i dokładnie sznurek smarował od spodu węglem. Potem chłopcy przykładali naprężony sznurek do znaczników, każdy na swoim końcu deski a dziadek szedł wzdłuż deski i strzelał z tego sznurka w dechę żeby się węgiel odbił na powierzchni deski. Tylki trzeba naciągać prostopadle do deski. Jak długa deska to potrzeba było kilka strzałów w różnych miejscach, żeby znak był dobrze widoczny na całej długości. Potem już tylko pozostawało pilnowanie śladu podczas cięcia (pomocnicy przesuwali deskę a dziadek pilnował czy równo). Drugą stronę obcinał korzystając z prowadnicy przykręconej do blatu cyrkularki.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony