dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 61
  1. #1

    Domyślnie projekt PARTEROWY 2 pracownia DOMY Z WIZJĄ

    Bardzo podoba mi się poniższy projekt:

    http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/parterowy-2


    Mam co prawda wątpliwości co do tak dużych okien w salonie oraz chyba zbyt małych w pozostałych pokojach, ale dom zapowiada się piękny.

    Mam do Was pytanie (jako bardziej doświadczonych). Z moich szacunków wychodzi , że budowa takiego domu to minimum 600 tys. Wystarczy tyle?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    okna pokoi dziecięcych mozna przerobić na zwykłe, ale szersze. Trochę popsuje to symetrię bocznej elewacji, ale pokój będzie ustawniejszy.

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem po zakupie tego projektu, aktualnie projekt jest u architekta w adaptacji.
    Budowę zaczynam wiosna-lato 2015, pod Warszawą
    W projekcie wprowadziłem delikatne zmiany.
    Jestem na etapie poszukiwania wykonawców i dostawców.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał KorBa81 Zobacz post
    Jestem po zakupie tego projektu, aktualnie projekt jest u architekta w adaptacji.
    Budowę zaczynam wiosna-lato 2015, pod Warszawą
    W projekcie wprowadziłem delikatne zmiany.
    Jestem na etapie poszukiwania wykonawców i dostawców.
    Ja też przymierzam się do tego projektu czy znasz już szacunkowe koszty budowy? W jaki sposób będziesz budować?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam andreys,
    Kupując projekt zamówiłem również kosztorys, który określa stan deweloperski na 300 tyś. netto.
    Żeby okna wyglądały jak na wizualizacjach trzeba dodać to tej kwoty około 50 tyś., pozostałe materiały są wyliczone tak że można się spokojnie zmieścić.
    Budował będę etapami, zlecając je różnym ekipom.
    Cegła silikat, styropian grafit 18-20 cm., okna aluminium,HS, wentylacja mechaniczna, pompa ciepła.

  6. #6

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje.

    Ja zastanawiam się też nad opcją wybudowania z prefabrykatów. Czekam na wycenę od jednej z firm zajmującej się tematem, bo trochę byłoby to wygodniejsze dla mnie ze względu na krótszy czas budowy.

    Pozdrawiam!

  7. #7

    Domyślnie

    Wow - ale świetny projekt.
    Ma wszystko czego szukałam. Ten program funkcjonalny i ten metraż jest dokładnie taki o jakim myślałam.
    Jedyny mały minus to zbyt mały blat roboczy w kuchni - a tak pozatym jest perfekcyjny!!!

  8. #8

    Domyślnie

    ja myślałem, żeby kuchnię przerobić na zamkniętą, a powstałą ścianę wykorzystać m.in. na większy blat

  9. #9

    Domyślnie

    Ja przy adaptacji projektu wydłużyłem budynek o 1 metr, ponieważ salon wydawał się zbyt wąski. Dzięki temu powiększone zostały też pokoje dzieci.
    Kuchnia jest dla mnie ok, więc nic nie zmieniałem.

  10. #10

    Domyślnie

    Korba81 a na jak dużej działce budujesz?

  11. #11

    Domyślnie

    1400 metrów, 28m x 50m

  12. #12

    Domyślnie

    działka odpowiednia do projektu kiedy planujesz rozpocząć?

  13. #13

    Domyślnie

    wiosna - lato 2015

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał andreys Zobacz post
    ja myślałem, żeby kuchnię przerobić na zamkniętą, a powstałą ścianę wykorzystać m.in. na większy blat
    My z mężem uwielbiamy kuchnie otwarte - idealnie nam sie to sprawdza.
    Ja wymyśliłam wysuwany i wsuwany blat przymykający kuchnie od salonu. Używalibyśmy go przy świątecznych i okazyjnych gotowaniach. (Widziałam ten patent w którymś z pokazywanych domów w Ładnym domie). Z tamtąd mam też pomysł na wiatrołap - zrobić szklany kubik przez który sie wchodzi już przez standardowe dzwi wejściowe w głąb domu.
    No i zamieniłabym kotłownie z pralnią (mamy mieć ogrzewanie gazowe) i wtedy w dużej pralni dałabym okno przez które można wyjść do ogrodu i powiesić pranie na wietrze.
    Wydaje mi sie też, że można fajnie dobudować garaż (zamiast wiaty), gdyby garaż odsunąć od budynku jakieś dwa metry i połączyć go z nim za pomocą szklanego przejścia (drzwi zrobić w nowej kotłowni, czyli pralni na planie). Wtedy budynek mógłby zyskać oddech i by nie miał ciężkiej sylwetki.
    A do łazienki małżeńskiej dodałabym wannę i przesunęła prysznic na drugą stronę (usunęłabym bidet i ewentualnie trochę zmniejszyła garderobę). W drugiej dałabym gigantyczny prysznic (ewentualni nasi goście wolą prysznice, a córa może się kąpać u nas.)

    Teraz tylko trzeba ostro się zastanowić z architektem adaptującym jak zrobić skośny dach pod MPZP by budynek pozostał taki piękny i nowoczesny oraz by zachować jego ducha. Potem już tylko kupowanie projektu i adaptacja.
    Ostatnio edytowane przez parte ; 20-08-2014 o 10:21

  15. #15

    Domyślnie

    parte ja w obecnym mieszkaniu też mam otwartą kuchnię i jest to świetne rozwiązanie, ale z drugiej strony jak się siedzi w salonie to odkładane naczynia z obiadu czy też zapachy przyrządzania (choćby te najładniej pachnące ) nie do końca pasują do atmosfery salonu...

    Co do wiatrołapu i garażu miałem podobne myśli - zrobić kubik szklany albo lekko przerobić wejście, a garaż postawić obok budynku lub wykorzystać ślepą ścianę na lewo od wejścia i przez nią właśnie połączyć garaż z budynkiem. Na razie jest etap szukania odpowiedniej działki, ale mam nadzieję, że uda się załatwić sprawy kupna gruntu i pozwoleń przez zimę, aby z pierwiosnkami ruszyć z budową. Nie chciałbym rozciągać budowy na dwa sezony stąd moje zainteresowanie prefabrykatami, ale z drugiej strony wiem, że budowa w tradycyjny sposób będzie tańsza.

    Wy też będziecie budować ten projekt?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał andreys Zobacz post
    parte ja w obecnym mieszkaniu też mam otwartą kuchnię i jest to świetne rozwiązanie, ale z drugiej strony jak się siedzi w salonie to odkładane naczynia z obiadu czy też zapachy przyrządzania (choćby te najładniej pachnące ) nie do końca pasują do atmosfery salonu...

    Co do wiatrołapu i garażu miałem podobne myśli - zrobić kubik szklany albo lekko przerobić wejście, a garaż postawić obok budynku lub wykorzystać ślepą ścianę na lewo od wejścia i przez nią właśnie połączyć garaż z budynkiem. Na razie jest etap szukania odpowiedniej działki, ale mam nadzieję, że uda się załatwić sprawy kupna gruntu i pozwoleń przez zimę, aby z pierwiosnkami ruszyć z budową. Nie chciałbym rozciągać budowy na dwa sezony stąd moje zainteresowanie prefabrykatami, ale z drugiej strony wiem, że budowa w tradycyjny sposób będzie tańsza.

    Wy też będziecie budować ten projekt?
    Na 95% będziemy budować ten projekt. Musimy tylko wymyśleć obejście naszego MPZP. Mam zapis dachu skośnego bez podania zakresu kąta, a jedynie wymóg dachówek lub materiałów dachowkopodobnych. Dachówkę mogę kłaść od 16 st. Wiec w kalenicy dla dwuspadu daje nam jakieś 88 cm wysokości - przykrywając tylko na szerokość pasa kuchnia i salonu. Przy blachodachowce mamy 10 st wiec daje nam wysokość kalenicy na 55 cm. Resztę bym pociągnęła tarasem zielonym. Wszystko zależy od wysokości attyki. Czekam na rysunki szczegółowe by wiedzieć ile to mniejwiecej jest.

    Ps. Mi tam gary niestraszne, a zapachy kuchenne i tak rozprzestrzeniają sie po całym domu. Jedynym wsparciem jest dobry ale cichy wyciąg.
    Ostatnio edytowane przez parte ; 20-08-2014 o 21:40

  17. #17

    Domyślnie

    Korba81, będziesz budował pompę ciepła gruntową czy powietrzną? Ja właśnie znalazłem działkę, przy której jest gaz więc zastanawiam się mocno nad kotłem, ale przede mną jeszcze duużo czytania

  18. #18

    Domyślnie

    Witam, andreys
    Jeśli chodzi o pompę ciepła to gruntowa. Myślę że jeśli miałbym gaz na działce, raczej bym się na niego zdecydował.
    A jaka ta działka ? Daleko od domu? Wieś, miasto? Powierzchnia?

  19. #19

    Domyślnie

    działka ma niecały 1000m2 w Sulejówku, niedaleko do stacji, sklepów, szkoły itp.

  20. #20

    Domyślnie

    Śliczny. Gratujuje!

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony