dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie Dobre okna do domu - 3. szybowe itp.

    Witam dział OKNA!

    Chciałbym prosić Was o podpowiedź w kierunku których okien się zwrócić.

    Szukam dobrych okien z PCV do nowo budowanego domu. Wymyśliłem sobie, że skoro inwestuję dużo $$$ w mury, ocieplenie, ogrzewanie pompą ciepła, to okna nie mogą być najsłabszym elementem układanaki, gdzie i tak chyba największa straty ciepła występują.

    Dlatego też szukam dobrych (co najmniej przyzwoitych) okien. Założenie jest takie, że mają być 3 szyby. Reszta dodatków narpawdę nieistotna (kryte zamki itp).
    Jestem z Torunia i tak:
    - mam wycenę na okan VEKA Alphaline 3 szybowe, ale ZTCW to profil o szerokośći 70 mm, który to wg niektórych z Was jest za wąski na 3 szyby i już. + okucia KONSPO
    - na miejscu mam jednego producenta PCV (ALTOM), najlepsze profile u niego to: system „ALUPLAST”, profil IDEAL INTERTEC 8000 + ROTO
    - na miejscu mam też handlarzy - OKNOPLAST
    - przedstawiciel VETREXa - firma FALKON.

    Drutexy itp. pomijam - nie chcę tego w domu.

    Mógłbym pisać po Polsce po różnych producentach, ale np. Okonplus nie ma oddziału w kujawsko-pomorskim i nawet nie chce odpisać na "zaczepkę" przez www.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcin-k

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    3-szyby są ok ale zwróć uwagę tez na dodatki ,
    okucia -
    bez problemowe są okucia roto ,wystarczy dobrze wyregulować i raz w roku przesmarować ,
    Winkhaus -tez dobre ale przy oknach o dużych rozmiarach często mam z nimi problemy ,nawet jak okno jest idealnie zamontowane nie pracują tak płynnie jak Roto.
    Mako -Austriacka firma ,części okuć dość drogie i szybko się ścierają a co za tym idzie okna są mniej szczelne
    Ważne tez aby okucia były antywłamaniowe (w kształcie grzybka )
    Klamki tez antywłamaniowe bez tego zabezpieczenia łatwo otworzyć okno od zewnątrz
    Profil warto obejrzeć od środka ,zobacz te miejsca gdzie zamontowane są okucia i czy jest tam wstawka stalowa
    Profil 70 z zestawem 3-szybowym tez dobrze wygląda tylko listwy przy szybowe są wąskie ,ciężko je demontować jak trzeba wymienić szybę

    Marcin

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin-k Zobacz post
    .....Profil warto obejrzeć od środka ....
    Taaaa..... wypij odpowiedni napój albo walnij se w żyłe, może zobaczysz od środka
    Chłopie, jak na pierwszy post promujący siebie to zacząłeś....

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin-k Zobacz post
    Witam
    3-szyby są ok ale zwróć uwagę tez na dodatki ,
    okucia -
    bez problemowe są okucia roto ,wystarczy dobrze wyregulować i raz w roku przesmarować ,
    Winkhaus -tez dobre ale przy oknach o dużych rozmiarach często mam z nimi problemy ,nawet jak okno jest idealnie zamontowane nie pracują tak płynnie jak Roto.
    Mako -Austriacka firma ,części okuć dość drogie i szybko się ścierają a co za tym idzie okna są mniej szczelne
    Ważne tez aby okucia były antywłamaniowe (w kształcie grzybka )
    Klamki tez antywłamaniowe bez tego zabezpieczenia łatwo otworzyć okno od zewnątrz
    Profil warto obejrzeć od środka ,zobacz te miejsca gdzie zamontowane są okucia i czy jest tam wstawka stalowa
    Profil 70 z zestawem 3-szybowym tez dobrze wygląda tylko listwy przy szybowe są wąskie ,ciężko je demontować jak trzeba wymienić szybę

    Marcin
    patrz a mi winkhaus działa nawet przy dużych oknach,
    profil od środka czyli trzeba wszystkie okna przy montażu naciąć czy jak?
    70mm profil ok na 3 szyby ? no comment

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcin-k

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie

    O okuciach winkhaus nie pisałem ze są złe tylko ze mam więcej z nimi problemów niż z innymi okuciami .Zajmuje się montażem okien ,drzwi ,markiz i rolet
    oraz serwisem i wszelkimi naprawami .
    Nie nacinaj okien przed montażem ,zapytaj sprzedawce jak zbudowany jest profil ) będzie prościej

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    patrz a mi winkhaus działa nawet przy dużych oknach,
    Oj tam, oj tam, dawno temu myślałem że Romb to dobre okucie bo działał. Ale później poznałem inne i już tak nie myślę. Nie martw się, masz czas , młody jesteś, dorośniesz i kiedyś zmienisz zdanie

  7. #7

    Domyślnie

    ha ha ha a czym one wszystkie różnią się użytkowo dla klienta? Użytkowo zaznaczam. No może Siegenia dzięki obrotowym rolkom ma lekka przewagę nad innymi ale to tez dość subiektywna ocena.
    Różnice wychodzą w czasie eksploatacji gdy klient ani razu ich nie przesmaruje - ale i tak każde wytrzymają czas gwarancji

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.121

    Domyślnie

    Wytrzymają i dłużej niż gwarancja. Pod warunkiem, że będą chociaż raz na jakiś czas smarowane. A to niemal niespotykane.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    ha ha ha a czym one wszystkie różnią się użytkowo dla klienta? Użytkowo zaznaczam. No może Siegenia dzięki obrotowym rolkom ma lekka przewagę nad innymi ale to tez dość subiektywna ocena.
    Różnice wychodzą w czasie eksploatacji gdy klient ani razu ich nie przesmaruje - ale i tak każde wytrzymają czas gwarancji
    Multimatic też ma roleczki, nie tylko Si. Teoretycznie jest tak jak piszesz, w praktyce zwyczaj nie smarowania, konserwowania i regulowania okuć powoduje że nieraz już po roku użytkowo się różnią tym że balkonu RU babka nie zamknie (domknie) tylko woła faceta a jeśli ten akurat mecz ogląda to i na pożycie małżeńskie wpływ okucia mogą mieć.
    Pobaw się 10-letnim nigdy nie smarowanym Favoritem, A300, Pilotem i NT i wtedy się wypowiedz i przyznaj że król jest jeden reszta pretendenci do tronu.

  10. #10

    Domyślnie

    wiesz, króli może być więcej, mamy trzech króli i więcej też pewnie może być
    Mam 11 letniego Shuringa i wstyd się przyznać, nie smarowałem ani razu, i chodzi ciągle leciutko tylko zaczep od stopniowania uchyłu się u.... a dostac już tego nie sposób
    Ostatnio edytowane przez nikt ważny ; 12-03-2014 o 22:53

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Mętliku w głowie ciąg dalszy.

    Zebrałem oferty 3 różnych systemów i wyszło, że cena pomiędzy oferentami jest dosyć zbliżona.
    Różnica pomiędzy najtańszą ofertą a najdroższą to 7 tys. - jasne, że to kawał pieniądza i na ulicy się tego nie znajdzie, ale mi najbardziej zależy na dobrej jakości.

    Najniższa oferta: to profil Aluplast 4000, 3 szybowy, nie mam informacji o okuciach, miejscowy producent ALTOM + rolety zewnętrzne elektryczne - 23k
    Środkowa oferta: VEKA Alphaline 3 szybowe + rolety zew. elektryczne od handlarza - 28k
    Najdroższa oferta: VETREX V90+ + rolety zew. elektryczne - 29K

    Czekam jeszcze na ofertę w Oknoplastu, ale też nie sądzę, żeby wyskoczyli z przesadną ofertą.
    Mógłbym kierować się montażem, ale ja tych firm nie znam, nie wiem jak montują.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Mam 11 letniego Shuringa i wstyd się przyznać, nie smarowałem ani razu, i chodzi ciągle leciutko
    Pomijam go w rozważaniach bo już (chyba) niespotykany, gdyby było inaczej mógłby współrządzić

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Komplet ofert:

    - Aluplast 4000, 3 szybowy, miejscowy producent ALTOM + rolety zewnętrzne elektryczne - 23k
    - VEKA Alphaline 3 szybowe + rolety zew. elektryczne od handlarza - 28k
    - VETREX V90+ + rolety zew. elektryczne - 29K
    - OKONPLAST PLATINIUM EVOLUTION 2 + rolety elektryczne - 31K
    - OKNOPLAST WINERGETIC PREMIUM + rolety elektryczne - 34K

    Wybrać środkową ofertę?

    Podpowiedzcie proszę.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    myślę że przy takim porównaniu powinna być cena okien + producent
    ceny rolet + producent
    choć i to będzie trudne do porównania ale 2 firmy godne polecenia jako producenci

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Nie martw się, masz czas , młody jesteś, dorośniesz i kiedyś zmienisz zdanie
    liczba w nicku to nie rok a wiek hahaha

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lapeno Zobacz post
    Komplet ofert:

    - Aluplast 4000, 3 szybowy, miejscowy producent ALTOM + rolety zewnętrzne elektryczne - 23k
    - VEKA Alphaline 3 szybowe + rolety zew. elektryczne od handlarza - 28k
    - VETREX V90+ + rolety zew. elektryczne - 29K
    - OKONPLAST PLATINIUM EVOLUTION 2 + rolety elektryczne - 31K
    - OKNOPLAST WINERGETIC PREMIUM + rolety elektryczne - 34K

    Wybrać środkową ofertę?

    Podpowiedzcie proszę.
    A jakie silniki masz proponowane w roletach i kto jest producentem tych rolet?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    A jakie silniki masz proponowane w roletach i kto jest producentem tych rolet?
    - Aluplast 4000, 3 szybowy, miejscowy producent ALTOM + rolety zewnętrzne elektryczne - 23k
    rolety zewn. typ revo - tylko tyle
    - VEKA Alphaline 3 szybowe + rolety zew. elektryczne od handlarza - 28k
    brak infor. o producencie rolet zewn.
    - VETREX V90+ + rolety zew. elektryczne - 29K
    Roleta Intermo - tylko tyle
    - OKONPLAST PLATINIUM EVOLUTION 2 + rolety elektryczne - 31K
    podzespoły firmy Aluprof
    - OKNOPLAST WINERGETIC PREMIUM + rolety elektryczne - 34K
    podzespoły firmy Aluprof

    Nie mam więcej informacji o roletach. Generalnie chciałem rolety "dokręcane" do belki nad oknem. Ma to być cieplejsze rozwiązanie od montowania rolety pomiędzy oknem a nadprożem.
    Budowa domu - szczęśliwe chwile to motyle. Cała reszta to walka.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lapeno Zobacz post
    ....Generalnie chciałem rolety "dokręcane" do belki nad oknem. Ma to być cieplejsze rozwiązanie od montowania rolety pomiędzy oknem a nadprożem.
    Oj Panie Inwestorze, pogadaj z dostawcą bo cóż mi się wydaje że nie masz informacji jak to m a być mocowane
    Mocowaniem rolety jest prowadnica z nie skrzynka

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Panie i Panowie - zacznijcie dobierać rozwiązania okienno roletowe do swoich potrzeb/domów/oczekiwań itp itd

    jak można porównywać A4000 z np Alfą ? to zupełnie inna klasa i trzeba być jasnowidzem aby wiedzieć CO Tobie jest potrzebne.


    Pozdrawiam

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Bierz ALTOM - Kaczorowski robi dobre okna - znam firmę.

    Jak masz kasę to Alupalsta 8000 z szybą 0,4.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 22-03-2014 o 00:45
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony