dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 82
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 1629

Temat: Dom wariatów

  1. #561
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    więc w kuchni wystarczy wywiew przez okap
    jesteś pewien że to dobry pomysł? Sam pewnie wiesz jak wygląda okap po krótkim czasie użytkowania, a właściwie jego "wlot/zasys", ja nie chciał bym tego pchać do kanałów i potem do filtra w reku, duzo szybciej trzeba będzie go wymieniać. Chyba że będziesz miał okap bez wentylatora z jakimś samym filtrem węglowym - tylko co z jego wydajnością?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #562
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Tu chyba nie ma dobrego rozwiązania. Zrobię przepust nad kuchenką i potem zastanowię się co z nim zrobić. Ostatecznie mogę w kuchni zastosować okap z obiegiem zamkniętym i pochłaniaczem, a kratki wentylacyjnej używać standardowo.

  3. #563
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Tu chyba nie ma dobrego rozwiązania. Zrobię przepust nad kuchenką i potem zastanowię się co z nim zrobić. Ostatecznie mogę w kuchni zastosować okap z obiegiem zamkniętym i pochłaniaczem, a kratki wentylacyjnej używać standardowo.
    Ja tak bede robil. Okap to wydajnosc rzedu kilkaset m3/h - podpiecie tego pod wentylacje spowoduje zima zbyt duza wymiane.

  4. #564
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Mimo wszystko może lepiej zrobić filtr na tej kratce w kuchni. To na pewno zwiększy straty ciśnienia, więc i rura musiałaby być fi 150. Trudno. Podkuję jeszcze troszkę i dam przelotówkę fi 160. A okap z pochłaniaczem niezależnie.

  5. #565
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Jesli pochalaniacz wyposazony w filtr aluminiowy i weglowy bedzie uzywany jako pochłaniacz a nie oswietlenie kuchenki, dokladanie filtra w kratce wydaje mi sie zbedne.

  6. #566
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Praktyka pokazuje że wykorzystanie tego sprzętu inaczej jak tylko zbieracz tłuszczu wymagać będzie u mnie intensywnego szkolenia i długotrwałego monitorowania jego efektów, powiązanego z bezustannym dyscyplinowaniem użytkowników aż do całkowitego przyswojenia nowej zasady. Łatwiej chyba podpiąć to do kuchenki na czujniku prądu i włączać automatycznie.

  7. #567
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Wymagac to bedzie czegos wiecej niz dwa kabelki. Pochalaniacze maja rozne predkosci, kuchenki to dzisiaj tez cos wiecej niz 4 pokretla. Gwarancja ...

  8. #568
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Chyba zamontuje takie coś na powrocie (zerze) przewodu trójfazowego zasilającego kuchenkę:
    http://allegro.pl/acs712-30a-modul-p...062097764.html
    i podłączę do tego takie coś:
    http://allegro.pl/modul-1-kanalowy-p...256033046.html
    a do tego okap.

    Włączony na dany bieg okap będzie wyłączał się przy zaniku poboru prądu przez kuchenkę, a włączy się razem z nią. Można pokusić się o sterowanie proporcjonalne, ale to już więcej roboty i przede wszystkim konieczność ingerencji w bebechy okapu.

  9. #569
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Dla okapu ze sterowaniem elektronicznym to juz nie zadziala.

  10. #570
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Na termostacie zrób ten okap. Jest ciepło się załącza - nic nie grzeje się nie włącza,

  11. #571
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Sterowanie okapem to coś na później, ale przepust w kuchni będzie fi 150. Byłem dzisiaj kończyć puszki i na spróbę obsadziłem jedną obręcz w przepuście.



    Zrobiłem to z takiej rury:



    i wygląda na to, że rozwiązanie jest OK.

    Poza tym wrzucę jeszcze kilka fotek instalacji:







    Na ostatnim widać okablowanie pod rolety, ale brakuje jeszcze skrzynki na trafo i sterownik.

    Jutro ciąg dalszy walki z czasem i niesamowicie ciekawych rozwiązań samorobnych problemów. Długi weekend będzie pracowity.

    Aha. Poprawiem ostatnie zdjęcia. Gdybyś jeszcze Seba zmienił to w swoim cytacie, to już byłby luksus, bo mnie trochę wstyd za te ostatnie.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 29-04-2015 o 20:12

  12. #572
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    To ile Cię kasują za te tynki?
    Tylko żadnego - " A nie mówiłem" - się zastanawiam.

  13. #573
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Aha. Poprawiem ostatnie zdjęcia. Gdybyś jeszcze Seba zmienił to w swoim cytacie, to już byłby luksus, bo mnie trochę wstyd za te ostatnie.
    nie uwieżyłbyś ile razy to czytałem i kminiłem o co chodzi... już późna godzina, ide spać abym jutro miał siłę kable ciągać
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  14. #574
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Musiałeś zatem wykazać sporo dobrych chęci. Dzięki Seba.

    Z tynkami to sprawa jest o tyle niejasna, że jeszcze ich nie mam i nie wiem ile wyjdzie. Na razie wersja "aktualna i lokalna", czyli po podwyżce na materiale i pooglądaniu moich równości wychodzi 24zł/m2. W tej cenie jest wytynkowanie wszystkiego na równiutko i wyszlichtowanie wszystkich pomieszczeń gdzie nie będzie płytek na gładko. W łazienkach zostanie struktura matowa, żeby się klej lepiej trzymał. Sufity będą zrobione jakimś gorszym tynkiem - znaczy miększym, ale ponoć się lepiej nakłada i "tak się robi". Sprawdzałem po forach i "tak się robi".

    Na razie mam przygotowane do tynkowania pół domu. Zostało mi poobcinać piankę i przeszlifować ściany ze śpików w 6-ciu pomieszczeniach, obsadzić tablicę w spiżarce i posprzątać. Jutro, albo pojutrze przyjdą tynkarze i pobawię się w inwestora...

  15. #575
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Przemek - masz standardowy blad (tak mi sie wydaje) w kontekscie wieszania karniszow i poprowadzonych tam przewodow - pozostawiam temat do przemyslenia

  16. #576
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Dzisiaj jestem bezmyślny jak leming.

    Karnisze mają być zabudowane takim sufitem podwieszanym w formie ramki dookoła pokoju. W tej ramce będę punktowe LEDy, albo taśma LED - się okaże. Przy oknach będą wnęki, a w nich karnisze mocowane do sufitu, co kilkanaście postów temu pokazywałem. Wydaje mi się, że doprowadzenie zasilania do karniszy jest OK, bo kable grube na 12V, a puszki blisko. Co do wyłączników, to celowo będą pod zasłonami, a sterowanie będzie automatyczne lub za pomocą telefonu. W razie potrzeby ręcznie też się da i jest estetycznie. O czymś nie wiem?

  17. #577
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a no to OK
    bo jakbys mial tradycyjne karnisze do sciany to kable by przeszkadzaly - ja u siebie tak mialem .... niby elekrytk z doswiadczeniem a taki blad .... moze dlatego ze pierwotnie mialo wcale nie byc karniszy

    2 ze moda i upodobania sie zmieniaja
    za X lat bedziesz chcial tradycyjne .... i ?
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 04-05-2015 o 14:29

  18. #578
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Trzeba będzie nowy dom stawiać

    Tynkarze przyjdą w środę. Muszę jeszcze kupić jakiś silikon i miejscami poprawić te taśmy okienne. Chłopaki zostawili mi pół "kiełbasy", ale moja żona myślała, że to niepotrzebne... nie powiem... jest czysto. Oprócz tego zostało mi zrobienie spiżarki, w której jest rozdzielnia. Chcę jeszcze zrobić przepust kablowy na poddasze na wypadek paneli PV, muszę tam zrobić światło i kilka dupereli. Ogólnie roboty na dwa popołudnia i się może nie pogryzę z tynkarzami.

    W czwartek, piątek, albo w sobotę będą goście od rozbudowy sieci wodociągowej. Się dzieje!

  19. #579
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Siema, jakie przewody dawałeś do głośników? Jak je zakańczasz? puszka i potem dedykowane gniazda - na obu końcach? Bo dzisiaj mi się przypomniało że mam całkiem dobry zestaw 5.1 i w sumie mógłbym go sobie podłączyć.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  20. #580
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Przewody dawałem z miedzi beztlenowej (OFC), najgrubsze jakie mieli w hurtowni. Nie bawiłem się w audiofilskie duperele za ciężkie pieniądze, ani dziadostwo typu CCA, czy CCS. Kosztowało to coś 3,50zł/mb i wydaje się OK. Do tego jedna puszka za szafką RTV i po jednej w każdym rogu salonu. Są specjalne gniazdka poczwórne, podwójne, pojedyncze więc coś się nada.

    Co do tynkarzy, to ciągle ich nie ma. Mieli być w miniony poniedziałek lub wtorek, potem miała być środa, potem już na pewno dzisiaj rano, ale przełożyli to na poniedziałek. Szlag mnie trafia, ale co zrobić. Na takiego fachowca trzeba poczekać... bo by inwestor nie docenił... jego mać!

    Za to jutro może przyjdą spece od wodociągu. Fachowcy, fachowcy...

Strona 29 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony