dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Sąsiad mnie zalewa - POMOCY!!

    Witam,

    Mieszkam w bloku, sąsiad mieszkający piętro wyżej regularnie mnie zalewa ( przeważnie łazienkę ) min. 1x w roku. Oczywiście ubezpieczenie wypłaca odszkodowanie ale mnie chodzi o skutecznie rozwiązanie problemu a nie bez przerwy skuwanie ścian, ileż można...


    Woda leje się na łączeniu płyt konstrukcyjnych, szczelina ta jest dokładnie pod umywalką, przy wannie i jeżeli coś wyleci za wannę lub umywalkę to od razu ścieka do mnie.
    Jak uszczelnić ( czym ) tą szparę w betonowych płytach? ( szkło wodne? ) tak aby woda zbierała się jemu w łazience a nie od razu spływała do mnie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    IMHO - Nie jesteś w stanie uszczelnić połączenia między płytami.

  3. #3

    Domyślnie

    to sąsiad powinien u siebie uszczelnić .....powinnaś go porządnie objechać..

  4. #4

    Domyślnie

    Myślałem właśnie żeby uszczelnienie zrobić u sąsiada. Objechanie go nic nie daje, przepraszał mnie już dziesiątki razy, obiecywał że będzie uważał a i tak za kilka miesięcy znowu żółta plama się pojawiała na suficie w łazience.

    Ponawiam więc pytanie: CZYM uszczelnić taką szparę w płytach betonowych, czy jakąś płynną folią jak na dachu się kładzie czy coś bardziej rzadkiego, jak szkło wodne. Może wpłynie w tą szparę i tam uszczelni.

  5. #5

    Domyślnie

    Od dołu nic nie zrobisz...zupełnie nic.. jedyne wyjście to remont podłogi u sąsiada , optymalnym wyjściem byłoby położenie u niego w łazience izolacji przeciwwodnej na podłodze..

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak nie wyleci jedną szpara to poleci inną.
    Zagróź mu powództwem cywilnym .

  7. #7

    Domyślnie

    Tak na prawdę nie masz dużo ruchu w tej kwestii, bo:
    -od dołu nic nie zrobisz jak piszą koledzy wyżej
    -nie uszczelnisz połączenia płyt
    -jeśli uda Ci się uszczelnienie, to zaręczam, że woda znajdzie inne miejsce i będziesz miał plamę ale w innym miejscu

    Spółdzielnia czy zarządca budynku nic nie może z tym zrobić?
    Ubezpieczenia, odszkodowania itd to tylko na otarcie łez, bo nie o to w tym chodzi aby (jak to z resztą sam napisałeś) rokrocznie remontować. Moim zdaniem trzeba sąsiada zmobilizować skutecznie wraz ze spółdzielnią lub innym zarządcą budynku.

    Powodzenia

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Natkaaa
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ano... tylko remont u sąsiada coś pomoże, bo Ty, będąc na dole, nic nie możesz zrobić.. A może inaczej załatw sprawę i zagroź mu, że jeśli jeszcze raz dojdzie do takiej sytuacji, pozwiesz go do sądu? Bo bezsensowne jest to, że non stop masz jakieś problemy przez nieodpowiedzialnego palanta. Groźba wniesienia sprawy do prokuratury może coś dać.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Żadna prokuratura nie zajmie się plamą na suficie halooo Od tego sie ma ubezpieczenie, żeby się tym prokuratura nie zajmowała
    Sąsiad powinien uszczelnić miejsca przy wannie i umywalce - to jedna tuba silikonu na litośćBuki. Mnie się zdarzało zalewać sąsiada, gdy ktoś zapomniał po kąpieli w wannie włożyć z powrotem wąż odprowadzający wodę z pralki. Przy okazji remontu wylałam całą łazienką wylewką samopoziomującą robiąc z niej basen I zalewałam już tylko siebie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeżeli już strasznie chcesz iśc do sądu to mozna chyba podpiąć takie zalanie pod imisję, albo nawet szkodę na mieniu. Z własnego doświadczenia powiem że najgorsze co można zrobić, bo sąd w Polsce działa jak lodowiec po dobrej dawce Valium. Musisz przekonać sąsiada do remontu i uszczelnienia podłogi, bez tego się nie obejdzie.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Gimel
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-120
    Posty
    10

    Domyślnie

    jak mieszkasz w spółdzielni, to idź z tym do spółdzielni. czasami pomaga

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony