dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dziekuje Izolda69

    Kolejne kroki to podbitka i okna.

    Na okna dostałem juz wycenę i wszystkie okna z brama garażową to koszt 29.900zł

    Sama brama to koszt 6900zł. Okna od jadalni muszą być z szybą 6mm ponieważ jest zbyt duza powierzchnia tych okien a ze wzgędu na to dopłata do tej przyjemności to 2.000zł.

    Wszystkie okna z pakietem 3-szybowym oraz rolety elektryczne w 12 z 14 okien.
    Ostatnio edytowane przez PawelWo ; 21-11-2014 o 23:24

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Mam tu jedno zdjęcie, robione telefonem z ery kamienia łupanego więc jakość marna ale zawsze cos tam widać

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d669.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	30,7 KB
ID:	255854

    Nie mogę się doczekać aż dach bedzie skończony. Na widocznej połaci będzie jeszcze okno dachowe ponieważ nad garażem i wejściem jest umiejscowiony schowe o powieżchni około 30m2 więc troszke światła tez tam bedzie potrzebne.

    Mam nadzieję, że pogoda będzie dopisywać i chłopaki bedą dalej działać z dachem. Wszysko idzie powolutku bo nie maja sie gdzie nawet rozpędzić z układaniem dachówki bo jest masa cięcia w koszach. Podoba mi się, ze bardzo przykładaja się do docinania dachówek w koszach, wszystko jest ładnie i prościutko a na tym mi bardzo zależało.
    Ostatnio edytowane przez PawelWo ; 20-04-2014 o 22:50

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    A zapomniałem

    Ta sama ekipa będzie robić podbitkę ale cały czas zastanawiam sie jaką podbitke zrobić tzn. z jakiego materiału... drewno czy plstik.

    Podpowiedzcie mi proszę

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam Piękny domek i idziecie jak burza
    Plastik jest o wiele tańszy, ja zrobiłam z plastiku i jak bym drugi raz robiła to tez z plastiku. Drewno po jakimś czasie trzeba będzie malować impregnować, za to z drewna ładniejsza

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedz.

    Twój dziennik już dawno dawno temu "prześwietliłem" i jesli ktos idzie jak burza to jesteście to Wy

    Zastanawiam sie nad plastikowa podbita tylko z powodu koloru jaki chce zeby podbitka było a mianowicie w kolorze antracytu tak jak rynny i dach a zdecydowanie łatwiej jest dobrać kolor plastikowych paneli niz farbe którą miałaby być pomalowana.

    To chyba jedyny plus jaki przemawia na korzyść plastiku.

    Musze jeszcze poszukać dobrych farb do drewna w kolorze antracytu. Może ma ktos jakies propozycje jakimi farbami to malować??

  6. #26

    Domyślnie

    witam
    zdjecia troche mało szczególowe, ale po tych co sa to nawet w miare , tylko diabeł tkwi w szczegółach
    co do podbitki to poszukaj moze tikurilli z mieszalnika maja duzy wybor kolorow walti extra
    boazerie wes min 19mm , im grubsza tym mniej sie wykreca przy malowaniu , a jak juz wezmiesz ciensza to maluj ja tyle samo razy z dwóch stron
    przy podbitce pamietaj takze o prawidłowym wykonaniu okapu , czyli membrane wyprowadz poza podbitke zeby skropliny nie leciały ci w podbitke
    no ale zeby robic podbitke to musi byc izolacja termiczna sciany
    nie zapomnij tez o kratkach wentylacyjnych w podbitce
    tak poza tym to chyba zapomnieliscie o izolacjach na scianach fundamentowych
    jak morzesz to zrób zdjecie połaczenia czapy kominowej z wylotem kanału dymowego, we wiekszasci przypadkach spaprane a tu nie ma tego widac
    pozdr

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Niestety nie mogę porobic zdjęć poniewaz przebywam za granicą a zdjęcia robi mi majster lub rodzice i wysyłaja mailem.

    Czytałem właśnie, że tikkurila to jeden z najlepszych lakierów do drewna i raczej bede ich szukał, kolor jaki by mi odpowiadał to RAL 7043

    Membrana jest wyprowadzona za krokwie i gdy będzie robiona podbitka to wtedy bedzie przyklejona do blachy okapowej.

    Przed podbitą bedzie naklejony jeden lub 2 pasy styropianu od góry tak aby wszystko powyzej podbitki czyli do końca ściany. Dziękuje za info na temat wentylacji podbitki bo o tym nie wiedziałem. Co ile metrów zamontować kratkę wentylacyjną??

    Co do fundamentów to będą one odkopywane i malowane icopalem a następnie ocieplone styropianem ale to dopiero bedzie robione za jednym razem jak dom bedzie cały ocieplany. Nie wiem czy to własciwa kolejność ale zauważyłem, że wiele osób tak robi więc tez się zdecydowałem na ta kolejność.

    Jesli chodzi o kominy to są to kominy systemowe IcoPal obmurowane klinkierem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-03-12 15.28.48.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	256422

    Dziękuje za podpowiedzi.

  8. #28

    Domyślnie

    Hej

    Jeśli zdecydujesz się jednak na drewno to z całą odpowiedzialnością polecam Impregnat do drewna z woskiem VALTTI EXPERT TIKKURILA. Jest mega wydajne, ładnie kryje jeśli chodzi o trwałość to ciężko coś powiedzieć, bo mamy na nadbitce od jesieni 2013. No i jeśli chodzi o efektowność... drzewo to drzewo takie jest moje skromne zdanie
    pozdrawiam

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dzięki z podpowiedzi.

    Co do farby to właśnie wyczytałem, że Tikkurila jest jedna z najlepszych.

    Doszlismy z żoną do wniosku, ze na bank będzie podbitka drewniana bo to jednak o wiele ładniej wyglada.

    Zastanawiamy się tzn. ja się zastanawiam jaki kolor podbitki... zona chce w kolorze dachu i rynien czyli antracyt. Ja natomiast zastanawiam sie jeszcze nad kolorem ciemny brąz poniewaz okna bedą w tym kolorze.

    Nie wiem co teraz zrobić Czy potraktować podbitke jako część dachu i zrobic ja w kolorze dachu czy poprostu połaczyc to kolorystycznie z oknami.

    Co myslicie??

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar lucka6
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Witaj PawelWo, fajnie Wam idzie

    Co do podbitki, my mamy drewnianą - zrobioną przy okazji przy deskowaniu dachu (u Was na to już chyba za późno), okna są w kolorze brązowym, dach grafitowy i wygląda to bardzo ładnie

    Tutaj trochę widać:


    pozdrawiam serdecznie i powodzenia!!!
    *****************************************

    Dom z dużym oknem - dziennik

    Dom z dużym oknem - komentarze

  11. #31

    Domyślnie

    My również kierowaliśmy się jednak oknami (orzech) rynny i dachówka antracyt - elewacja będzie jaśniutka myślę, że ładnie to będzie wyglądać. Ale drewna na podbitce nie pożałujecie

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    lucka6 u nas jest troszke inna sprawa niz u Ciebie bo mamy więźbę wykonana z prefabrykatu a co za tym idzie to nie mamy krokwi tak jak u was więc będzie podbitka zasłaniajaca wszystkie elementy konstrykcyjne dachu.

    Ja chciaałbym podbitkę w kolorze okien czyli ciemny dąb ponieważ moim zdaniem lepiej bedzie wygladać pomalaowana deska jakby bejcą niz farbą w kolorze antracytu bo wtedy moim zdaniem zniknie cały efekt struktury drewna. Chyba dobrze to wytłumaczyłem Tak więc pozostaje mi przekonac żone co do koloru brązowego.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Lusia191 jak juz wyzej pisałem bedzie na bank drewno bo jednak wyglada to o wiele estetyczniej i myslę, że dam radę przekonać żonę aby kolor podbitki był w kolorze okien

    Kolor elewacji tez planujemy biały oraz w niektórych miejscach pasy z płytek klinkierowych w kolorze antracytu
    Ostatnio edytowane przez PawelWo ; 25-04-2014 o 21:35

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dotarło do mnie mailem jedno zdjecie z budowy. Front domu został dzisiaj skończony, został jeszcze tył czyli 5 połaci

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj_cie0102.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	256564

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawelWo Zobacz post
    Niestety nie mogę porobic zdjęć poniewaz przebywam za granicą a zdjęcia robi mi majster lub rodzice i wysyłaja mailem.

    Czytałem właśnie, że tikkurila to jeden z najlepszych lakierów do drewna i raczej bede ich szukał, kolor jaki by mi odpowiadał to RAL 7043

    Membrana jest wyprowadzona za krokwie i gdy będzie robiona podbitka to wtedy bedzie przyklejona do blachy okapowej.

    Przed podbitą bedzie naklejony jeden lub 2 pasy styropianu od góry tak aby wszystko powyzej podbitki czyli do końca ściany. Dziękuje za info na temat wentylacji podbitki bo o tym nie wiedziałem. Co ile metrów zamontować kratkę wentylacyjną??

    Co do fundamentów to będą one odkopywane i malowane icopalem a następnie ocieplone styropianem ale to dopiero bedzie robione za jednym razem jak dom bedzie cały ocieplany. Nie wiem czy to własciwa kolejność ale zauważyłem, że wiele osób tak robi więc tez się zdecydowałem na ta kolejność.

    Jesli chodzi o kominy to są to kominy systemowe IcoPal obmurowane klinkierem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-03-12 15.28.48.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	256422

    Dziękuje za podpowiedzi.
    Co do wentylacji to zalezy jakie duze bedziesz miał te kratki.
    U was z kolei jest bungalow z poddaszem nieuzytkowym , gdzie termoizolacja konczy sie na stropie drewnianym i jest membrana wysokoparoprzepuszczalna , takze tych kratek nie musi byc tak duzo
    Znajdz najlepiej okragłe takie zeby sie zmiesciły na jednej boazerii (1,5 - 2m u was to wystarczy , przy poddaszach uzytowych i dachach ocieplonych to tego trzeba wiecej , zalezy tez od długosci krokwi , no ale ciebie to nie dotyczy to po co sie rozpisywac ) , dołóz do tego kilka halogenow i głosniki nad tarasem podłaczone w domu do kina i bedzie ok
    Dobrze ze nie masz dachówek krawedziowych , przy piemoncie to trzeba pogimnastykowac zeby ułozyc te puzle, za to dachowka podstawowa jest przyzwoita za te kase
    pozdr

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawelWo Zobacz post
    lucka6 u nas jest troszke inna sprawa niz u Ciebie bo mamy więźbę wykonana z prefabrykatu a co za tym idzie to nie mamy krokwi tak jak u was więc będzie podbitka zasłaniajaca wszystkie elementy konstrykcyjne dachu.

    Ja chciaałbym podbitkę w kolorze okien czyli ciemny dąb ponieważ moim zdaniem lepiej bedzie wygladać pomalaowana deska jakby bejcą niz farbą w kolorze antracytu bo wtedy moim zdaniem zniknie cały efekt struktury drewna. Chyba dobrze to wytłumaczyłem Tak więc pozostaje mi przekonac żone co do koloru brązowego.

    na temat gustu sie nie dyskutuje
    wejdz na strone tikurilli i wybierz kolor ze wzornika
    a jak nie to podjedz do jakiegos sprzedawcy ze strony internetowej , maja wzorniki, cos wybierzesz

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    macek10 dzieki za podpowiedzi. Halogeny bedą praktycznie do okoła domu oprócz części z lewej strony domu nad dużymi oknami bo tam bedzie tylko trawa a z przodu nad wejściem, nad garażem, z boku, z tyłu i nad tarasem wszędzie bedzie oświetlenie.

    A co z kominami?? jest ok??

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawelWo Zobacz post
    macek10 dzieki za podpowiedzi. Halogeny bedą praktycznie do okoła domu oprócz części z lewej strony domu nad dużymi oknami bo tam bedzie tylko trawa a z przodu nad wejściem, nad garażem, z boku, z tyłu i nad tarasem wszędzie bedzie oświetlenie.

    A co z kominami?? jest ok??
    z tego zdjecia nic nie zobacze
    potrzebne mi dokładniejsze,
    pozdr

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PawelWo

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Leszno
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Innego zdjecia niestety nie posiadam.

    A możesz mi jakoś wytłumaczyć na czym polega ten problem złego połączenia czapy kominowej z wylotem dymowym??

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawelWo Zobacz post
    Innego zdjecia niestety nie posiadam.

    A możesz mi jakoś wytłumaczyć na czym polega ten problem złego połączenia czapy kominowej z wylotem dymowym??
    w połaczeniu tym chodzi aby ta rura kamionkowa czy tam szamotowa nie była na trwałe zwiazana z reszta komina ,
    wiekszosc murarzy zalewa ja betonem i potem jak napalisz w kominku i trach komin peka w najsłabszym miejscu
    czyli musi byc zalezy od systemu najlepiej blacha z kolnierzem o wiekszej srednicy niz ta rura kominowa
    kołnierz ten musi wystawac ok 3cm ponad beton czy tam klinkier, i to wszystko przykrywasz ta czapeczka stozkowa ktora u ciebie widac na zdjeciu oczywiscie trzeba dociac na odpowiednia wysokosc te rure
    dołacze zdjecie przykładowej kratki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	143.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	256858  

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony