dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 416
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 8306
  1. #2001
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    No teraz trochę się zagalopowałeś Przy ekogroszku natomiast wychodziło mi od 3500zł do 4000zł za sam węgiel (1000zł/t), ale ja ponoć byłem tragicznym palaczem i kociołek 25kW miałem
    Nie dość że byleś tragicznym palaczem to jeszcze za węgiel płaciłeś drogo. Są to tacy co kupują węgiel za 540 zł
    Pozdrawiam
    Nieudolny palacz, przepłacający także za węgiel. (960 zł, ekoret)

  2. #2002
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Nie dość że byleś tragicznym palaczem to jeszcze za węgiel płaciłeś drogo. Są to tacy co kupują węgiel za 540 zł
    Pozdrawiam
    Nieudolny palacz, przepłacający także za węgiel. (960 zł, ekoret)
    Na święta byłem u brata - ogrzewa dom 230m2 miałowcem 24kW z podajnikiem tłokowym. Spalił w tym sezonie 6t miału w cenie 400zł/t (pierwszy sezon) - tanio, nie powiem - 2400zł za duży dom, z tymże on ma 100% podłogówki i na ścianach 20cm styro. No i oczywiście na podwórku leży tona popiołu, a komin czarny jak smoła.
    Także w ceny grocha na poziomie 600zł/t to ja wierzę, ale nie wydaje mi się żeby on był tak samo dobry jak ten za tysiaka. Raz kupiłem ruska po 700zł/t z transportem to musiałem go na ruszcie awaryjnym palić, bo miał tyle kamieni, że ciągle zrywał zawleczkę, ale może kiepski kociołek miałem...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #2003
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    argumentami zabiliście dyskusję ;p trzeba czekać na bananowców

  4. #2004

    Domyślnie

    A jaki jest koszt eksploatacji wydany i zapłacony w PLN na m2 i na m3: PC vs ekogroszek?
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  5. #2005

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Na święta byłem u brata - ogrzewa dom 230m2 miałowcem 24kW z podajnikiem tłokowym. Spalił w tym sezonie 6t miału w cenie 400zł/t (pierwszy sezon) - tanio, nie powiem - 2400zł za duży dom, z tymże on ma 100% podłogówki i na ścianach 20cm styro. No i oczywiście na podwórku leży tona popiołu, a komin czarny jak smoła.
    Także w ceny grocha na poziomie 600zł/t to ja wierzę, ale nie wydaje mi się żeby on był tak samo dobry jak ten za tysiaka. Raz kupiłem ruska po 700zł/t z transportem to musiałem go na ruszcie awaryjnym palić, bo miał tyle kamieni, że ciągle zrywał zawleczkę, ale może kiepski kociołek miałem...
    Trzeba było bratu pomóc ...

    Kupił kocioł 2x za duży ...
    Instalatorów za takie "doradztwo" powinno się do więzienia wsadzać za wymuszenie i oszustwo i kradzież kasy przy zakupie kotła i potem przy zakupie paliwa ...

    Twój brat nie spala węgla on go marnuje. Marnuje bo ma za duży kocioł a i tłok nie potrafi pracować na małych mocach i paliwo wylatuje kominem lub popielnikiem ...

    Jako ciekawostkę podam że obecnie grzeję CWU + działa u mnie jeden grzejnik w łazience. Spalanie obecnie to około 2kg na dobę !!!

    U mnie od końca września do dziś poszło mi około 2,1 tony opału. 1 tona miału za 600zł i 1,1 tony ekogroszku za 800zł.

    Mieszkam niedaleko Torunia , więc daaaaaleko od Ślaska.
    Ceny za ruski opał mam za 700zł ekogroszek luzem.
    Miał pakowany 23Mj za 600zł , taki sam na Slasu luzem można mieć prawie 200zł taniej ...

    Co grzeję jest w podpisie , łącznie z wykresami i historią spalania...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #2006
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    A jaki jest koszt eksploatacji wydany i zapłacony w PLN na m2 i na m3: PC vs ekogroszek?
    Porównując wzorowego palacza dobrym węglem z poprawną instalacją PCi koszty eksploatacyjne będą bardzo zbliżone.
    Przy wariacjach typu PCi z kalafiorami, czeski, ruski, tani ekogroszek, kiepski palacz, PCi w G11, itp, itd mogą pojawić się różnice na korzyść lub niekorzyść któregoś z systemów. Także tak na prawdę różnica jest w cenie instalacji (nie zawsze) na korzyść ekogroszku oraz w komforcie eksploatacji (zawsze) na korzyść PCi.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  7. #2007

    Domyślnie

    Jeśli PC jest w G11, to będzie komfortowo, ale czy taniej?
    Jeśli PC jest w G12, czy jest komfortowo? Śmiem wątpić
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  8. #2008
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Trzeba było bratu pomóc ...

    Kupił kocioł 2x za duży ...
    Instalatorów za takie "doradztwo" powinno się do więzienia wsadzać za wymuszenie i oszustwo i kradzież kasy przy zakupie kotła i potem przy zakupie paliwa ...
    Próbowałem Oczywiście nie w sensie o jakim Ty myślisz Zmusiłem go wręcz do 100% podłogówki za co teraz mi dziękuje, dobra izolacja tez jakoś przeszła - pompa niestety nie Był to czas kiedy ja dopiero instalowałem swoją i on śmiał się, że jeszcze będę do niego przyjeżdżał się ogrzać. Był u mnie na weekend w styczniowe mrozy i widząc jak pracuje moja pompa i porównując ją do swojego miałowca był szczerze załamany i wiem, że teraz łyknął by pompkę jak pelikan. Ty jakbyś się z tym systemem zetknął to też był łyknął - nie ma ludzi, którzy chcą dla siebie gorzej
    Co do karania instalatorów to on sam sobie taki wybrał - w myśl starej wiejskiej zasady, że nadmiar mocy nie zaszkodzi, kupił przez internet z południa Polski (co również mu odradzałem) a instalowali lokalni fachmani (o mój Boże co to jest za instalacja). No ale jest tanio, więc główny cel jest osiągnięty - skoro pierwszy sezon opędził 2400zł to następne pewnie w dwójce zamknie, choć z drugiej strony ten sezon był niespotykanie łagodny.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Na święta byłem u brata - ogrzewa dom 230m2 miałowcem 24kW z podajnikiem tłokowym. Spalił w tym sezonie 6t miału w cenie 400zł/t (pierwszy sezon) - tanio, nie powiem - 2400zł za duży dom, z tymże on ma 100% podłogówki i na ścianach 20cm styro. No i oczywiście na podwórku leży tona popiołu, a komin czarny jak smoła.
    Także w ceny grocha na poziomie 600zł/t to ja wierzę, ale nie wydaje mi się żeby on był tak samo dobry jak ten za tysiaka. Raz kupiłem ruska po 700zł/t z transportem to musiałem go na ruszcie awaryjnym palić, bo miał tyle kamieni, że ciągle zrywał zawleczkę, ale może kiepski kociołek miałem...
    Dom 240m2 ,piec mam 16kw [przewymiarowany ] i od lipca do początku marca spaliłem 4t miału. 4x430zl=....Komin w normie ..Aha 1 sezon w domku
    I uważam ze za dużo spaliłem!!
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 22-04-2014 o 22:28
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  10. #2010
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    Jeśli PC jest w G11, to będzie komfortowo, ale czy taniej?
    Jeśli PC jest w G12, czy jest komfortowo? Śmiem wątpić
    Zapraszam Jak takiś wątpiący.
    Kilka postów temu opisywałem mechanizm grzania w G12. G12 to nie znaczy 100% w taniej taryfie, a maksymalnie tyle w taniej żeby było komfortowo. U mnie histereza 0,5st, więc gdy temp spadnie do 22,5 to pompa się załączy nie patrząc na taryfę. Z doświadczenia wiem, że do takiej sytuacji w moim domu dochodzi gdy temp na zewnątrz spadnie poniżej -5st - powyżej tej temperatury temperatura w domu nie spadnie o 0,5st. Aa i jeszcze jedno - przegrzewanie w nocy o 1,5st i takie tam to również mity. Grzeje się do temp komfortowej - u mnie jest to 23st i taka temp utrzymuje się do wieczora, mimo iż źródło ciepła nie pracuje - cała tajemnica akumulacji, ale nie przejmuj się jak nie miałem PCi to też w to nie wierzyłem
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #2011
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Dom 240m2 ,piec mam 16kw [przewymiarowany ] i od lipca do początku marca spaliłem 4t miału. 4x430zl=....Komin w normie ..Aha 1 sezon w domku
    I uważam ze za dużo spaliłem!!
    Z tego wynika, że i on jest słabym palaczem i kocioł ma do doopy Jak widać nie byłem odizolowanym przypadkiem, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że to system nie dla każdego Aa i jeszcze dodam, że autochtony na wiosce były w szoku, że tak mało spalił i tanio, ale to pewnie dlatego, że dla nich słowo izolacja to abstrakcja, a podłogówka nie ma prawa porządnie nagrzać domu
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  12. #2012

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po pierwsze, oszczednosć na kominie, tylko w w projektach, w ktorych kotlownia sąsiaduje z salonem.
    Wcale to nie jest normą, po tym co widze w projektach typowych. Salon obok kotlowni...? Slabe...

    Nie rozumiem, też...
    Na 100m2 gdzie byś nie umieścił kotłowni to i tak bedzie obok salonu.

    A mnie sie wydaje,ze rozumiesz tylko nie zgadzasz sie z moim wnioskiem...wolno Ci...a jesli faktycznie nie rozumiesz to poszukaj sobie postów gdzie jest o tym mowa,bo mnie sie po prostu,najzwyczajniej nie chce...

  13. #2013
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    map
    pisałem wcześniej ze wiele czynników ma wpływ na opłacalność inwestycji w dane źródło ciepła
    u Ciebie na pólnocy nie dostaniesz węgla w cenie w jakiej jest dostępny w centralnej Polsce a już o wartościach jakie są możliwe do osiągniecia na ślasku lub przy czeskiej granicy można pomarzyć
    z kolei o temperaturach zimą jakie panują w 1 strefie pomarzyć mogą chłopaki z małopolski i koło się zamyka
    o ile inwestycja w pompę gruntową daje gwarancję utrzymania sprawności na dobrym poziomie w całym zakresie temperatur przy nieco wyższym koszcie inwestycji i nie rozpatrujemy roboty "tymi ręcyma" to już przy powietrznej nie jest tak różowo. inwestor nieświadomy może łatwo umoczyć nabywając drogą kupna pompę która mimo deklaracji producenta o mocy np 9KW będzie w stanie wydziergać jedynie 6 i to właśnie wtedy gdy te 9 będzie najbardziej potrzebne.
    bez dyskusji jest natomiast moim zdaniem temat izolacji
    porządnie "ogacona" chałupa nie będzie generować kosztów niezależnie czym będzie grzana
    można tez jednak porządnie to ocieplenie spieprzyć a niewielu korzysta z dobrodziejstw termowizji np.
    podobnie bez dyskusji jest komfort obsługi a właściwie brak obsługi przy źródłach prądowych
    pozostaje jednak jeszcze świadoma decyzja inwestora który godzi się na zabawę w sypanie wygarnianie i czyszczenie
    to na opłacalność ekonomiczna nie ma absolutnie żadnego wpływu i nie powinno byc argumentem w dyskusji
    należałoby oddzielić temat komfortu od ołacalności moim zdaniem i dyskusja byłaby odrobinę łatwiejsza
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #2014

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Próbowałem Oczywiście nie w sensie o jakim Ty myślisz Zmusiłem go wręcz do 100% podłogówki za co teraz mi dziękuje, dobra izolacja tez jakoś przeszła - pompa niestety nie Był to czas kiedy ja dopiero instalowałem swoją i on śmiał się, że jeszcze będę do niego przyjeżdżał się ogrzać. Był u mnie na weekend w styczniowe mrozy i widząc jak pracuje moja pompa i porównując ją do swojego miałowca był szczerze załamany i wiem, że teraz łyknął by pompkę jak pelikan. Ty jakbyś się z tym systemem zetknął to też był łyknął - nie ma ludzi, którzy chcą dla siebie gorzej
    Co do karania instalatorów to on sam sobie taki wybrał - w myśl starej wiejskiej zasady, że nadmiar mocy nie zaszkodzi, kupił przez internet z południa Polski (co również mu odradzałem) a instalowali lokalni fachmani (o mój Boże co to jest za instalacja). No ale jest tanio, więc główny cel jest osiągnięty - skoro pierwszy sezon opędził 2400zł to następne pewnie w dwójce zamknie, choć z drugiej strony ten sezon był niespotykanie łagodny.
    No cóż co mam powiedzieć. Właśnie z powodu tego że kupuje się źle dopasowany kocioł , kilku krotnie za mocny to później są takie problemy jakie TY miałem i Twój brat.
    Dlatego pełno popiołu + czarny komin ...
    Twój brat jak i TY nie spalaliście dobrze węgla , wy go marnowaliście i taka jest prawda.
    Twój brat będzie jeszcze więcej marnował niż TY bo w takim tłoku ciężko mało spalić ...

    Ja uważam że niewiedza instalatorów w większości jest winna zbyt dużego spalania , smrodzenia i problemów z kominem ...
    Mnie przeraża niewiedza instalatorów. Przecież każdy dom ma certyfikat energetyczny i tam jest zapotrzebowanie na ciepło. Może w większości niezbyt uczciwie stworzone ale jakiś obraz daje i wątpie aby wyszło tam że dom potrzebuje kotła 24KW ...

    Ale i tak uważam że w 99% są winni instalatorzy i ich chęc zysku oraz poglądy z lat 80 ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #2015

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Z tego wynika, że i on jest słabym palaczem i kocioł ma do doopy Jak widać nie byłem odizolowanym przypadkiem, co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że to system nie dla każdego Aa i jeszcze dodam, że autochtony na wiosce były w szoku, że tak mało spalił i tanio, ale to pewnie dlatego, że dla nich słowo izolacja to abstrakcja, a podłogówka nie ma prawa porządnie nagrzać domu
    Pierwszy sezon w większości jest dużo bardziej wymagający ...
    Wtedy usuwa się całą wilgoć , często jeszcze dom nie jest dobrze "uszczelniony" i itd/
    Niemalże zawsze pierwszy sezon należy do najbardziej "ciepłożernych" , bo trzeba pozbyć się bardzo dużo wilgoci i nagrzać mury ...

    Nie wiem jaki miał spala , ale za 430zł to chyba 19MJ więc najtańszy wiec nie ma się co dziwić że też dużo go idzie ...
    TY za 1000zł zapewne miałeś ekogroszek z 28MJ ...

    Zapewne w następnym sezonie spalanie spadnie i tyle ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #2016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Na 100m2 gdzie byś nie umieścił kotłowni to i tak bedzie obok salonu.
    Kolejna bzdura....




    . Przejrzyj sobie też inne, typowe. I sprawdz w ilu masz rozwiazanie z jednym kominem dla kotla i kominka.

    Ale to jeszcze (w wybranych sytuacjach) rozumiem.

    Natomiast nie rozumiem, w jaki sposob posiadajac kominek, oprócz komina możemy oszczędzic na kosztach POMIESZCZENIA..
    Nie wykrecaj się, tylko jasno i klarownie wytłumacz, bo teoria to ciekawa.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 23-04-2014 o 06:44
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #2017
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Trzeba było bratu pomóc ...

    Kupił kocioł 2x za duży ...
    Twój brat nie spala węgla on go marnuje. Marnuje bo ma za duży kocioł a i tłok nie potrafi pracować na małych mocach i paliwo wylatuje kominem lub popielnikiem ...
    Mieszkam niedaleko Torunia , więc daaaaaleko od Ślaska.
    Ceny za ruski opał mam za 700zł ekogroszek luzem.
    Miał pakowany 23Mj za 600zł , taki sam na Slasu luzem można mieć prawie 200zł taniej ...
    .
    Właśnie, kocioł za duży bo każdy boi się żeby nie był za mały. Węgiel taki lub owaki. Ten dobry a ten zły. Osobne miejsce na ekogroszek, osobne na miał, potem wsypywać troszkę tego, troszkę innego. A musi być suchy, a kaloryczny, a żeby był bez spieków, a żeby nie za dużo palił, a żeby dobrze, znaczy na popiół się spalał a to to a to tamto a to sram-to. To znowu wyczyścić piec bo jak brudny to sprawność spada i węgiel się gorzej spala.
    A wystarczy tylko mały pstryk !

  18. #2018

    Domyślnie

    Domek 110 m2, konkretnie, jak na 2010 rok, ocieplony (30 cm ściany i podłoga, 51 cm wełny na stropie).
    Ogrzewanie kotłem elektrycznym + podłogówka. Rekuperator, okna 3 szyby.

    Obecny sezon grzewczy to 3500 kWh na ogrzewanie, wszystko w taniej taryfie po 0,30 zł/kWh. Koszt roczny na CO = 1050 zł. Temperatura >22,5 *C, jej wahania w ciągu doby dochodzą do 0,5 *K przy grzaniu tylko w taniej taryfie.

    Zero miejsca na opał, zero pracy, zero popiołu, zero dymu i brudu. Obsługa to włączenie sterownika i kotła i wyłączenie po sezonie.

  19. #2019

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ...Ale to jeszcze (w wybranych sytuacjach) rozumiem....
    Brawo, chwile Ci to zajęło ale jest efekt

    Teraz jeszcze podumaj nad tym pomieszczeniam chwile albo poprostu przeczytaj temat (dokladnie) wszystko jest tam napisane...

  20. #2020

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Właśnie, kocioł za duży bo każdy boi się żeby nie był za mały. Węgiel taki lub owaki. Ten dobry a ten zły. Osobne miejsce na ekogroszek, osobne na miał, potem wsypywać troszkę tego, troszkę innego. A musi być suchy, a kaloryczny, a żeby był bez spieków, a żeby nie za dużo palił, a żeby dobrze, znaczy na popiół się spalał a to to a to tamto a to sram-to. To znowu wyczyścić piec bo jak brudny to sprawność spada i węgiel się gorzej spala.
    A wystarczy tylko mały pstryk !
    Bo jak to jest że jak pompę kupują to na styk a czasami za małą a jak kocioł to często 3x za duży ???

    Nagle CI co się "bali" i kupili najpierw kocioł kilka razy za duży bo bali się zamarznąć nagle jak wymieniają na pompę to już się nie boją ???

    Według mnie większość problemów z kotłem wynika ze źle dobranej mocy i typu kotła oraz wybranie nieodpowiedniej elektroniki sterującej ...

    Sterowniki dwustanowe są dla osób które mają duże doświadczenie , dla tych co nie mają pojęcia są sterowniki PID i automatyczne ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 101 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony