dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 167 z 416
Pokaż wyniki od 3.321 do 3.340 z 8306
  1. #3321
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    wydaje mi sie że większośc robi adaptacje gotowego projektu, zresztą co za problem wykreślić komin i powiekszyć jakieś pomieszczenie albo zrobić jakaś garderobę, mozna wtedy wybrać projekt o pare metrow mniejszy
    Widzisz kolego,i to jest największy błąd.Adaptacja projektu też jest kosztowna.Zwykle kończy się to wydatkiem 5-7k.
    Projektowanie "szyte na miarę" czyli indywidualne,jest o 2-4k droższe.I mamy to co i jak chcemy.Dla wielu w tym dla mnie,dom to spory wydatek.
    O tym trzeba trąbić na forum,a nie o pompkach i stronach pana Józefa.

    Sracie na FM po krzakach,bez ładu i składu.Sprzedajecie i bełkotacie.Kolo z innego tematu kupił przed chwilą pompy do CO ,które się tam nie nadają.jesteście jak polski rząd.
    Ostatnio edytowane przez TwojPan ; 29-07-2014 o 20:21

  2. #3322
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    osobiscie narysowałbym to co potrzebuje i dal do przerysowannia projektantowi

  3. #3323
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Widzisz kolego,i to jest największy błąd.Adaptacja projektu też jest kosztowna.Zwykle kończy się to wydatkiem 5-7k.
    W kwestii formalnej,mój koszt adaptacji to 2,8tys.zł w tym było przeprojektowanie tradycyjnych fundamentów na płytę fundamentową i zabezpieczenia na szkody górnicze.
    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Dla wielu w tym dla mnie,dom to spory wydatek.
    O tym trzeba trąbić na forum,a nie o pompkach i stronach pana Józefa.
    Cały czas trąbię między innymi o tym,w moim dzienniku jest sporo sposobów na tanie i dobre budowanie,zresztą między forumowiczami wymieniane są tam poglądy czemu i dlaczego tak a może inaczej i taniej.
    Mój priorytet to był tani w budowie dom i takim się stał.
    Od tego jest forum,żeby inwestorzy mogli korzystać z rad i czerpać wiedzę od innych ale jak piszę,że dla oszczędności zlikwidowałem na etapie adaptacji komin,że zamiast wybierać większy i droższy w budowie dom,wyrzuciłem paliwa stałe z kotłowni a w to miejsce wstawiłem pralnio-suszarnię zamiast prać i suszyć w łazience i to jeszcze przed budową to dla niektórych sprzedawców kotłów nie są to oszczędności.
    A to są realne i duże oszczędności przy budowie.
    Jak się chce to można tanio wybudować,nawet wysoceenergooszczędny dom,ogrzewany prądem z rachunkami niższymi niż przy ekogroszku,ale trzeba się otworzyć na świat a nie być zamkniętym wśród towarzystwa gdzie wungiel jest naj.

    A potem wypisywane są głupoty,że dom energooszczędny jest drogi,że płyta fundamentowa jest droga,że wentylacja mechaniczna jest droga ale kto to wypisuje ?
    Z reguły Ci,którzy nie mają o tym pojęcia czyli Ci dla których ekogroszek jest tani bo tak usłyszeli od sąsiadów i sprzedawców kotłów...
    A niejeden z użytkowników ekogroszka wybudował dom o wiele drożej niż ja...
    A poza tym drwiny z ich strony,że dom o takiej powierzchni to kliteczka,tak kliteczka z niskimi rachunkami i w dodatku bez syfu w domu
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-07-2014 o 21:09

  4. #3324
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A potem wypisywane są głupoty,że dom energooszczędny jest drogi,że płyta fundamentowa jest droga,że wentylacja mechaniczna jest droga ale kto to wypisuje ?
    Z reguły Ci,którzy nie mają o tym pojęcia czyli Ci dla których ekogroszek jest tani bo tak usłyszeli od sąsiadów i sprzedawców kotłów...
    A niejeden z użytkowników ekogroszka wybudował dom o wiele drożej niż ja...
    A poza tym drwiny z ich strony,że dom o takiej powierzchni to kliteczka,tak kliteczka z niskimi rachunkami i w dodatku bez syfu w domu
    Wybacz.
    Ty, imrahil, map76 i wasze dzienniki to zwykły syf jest.
    A ty,nie jesteś wiarygodny.Uprawiasz to,za co w mych stronach daje się w ryja.

  5. #3325
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Wybacz.
    A ty,nie jesteś wiarygodny.
    Wybacz,zdjęć nie przerabiałem w fotoszopie,tam w oddali stoi moja Alfa 156
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3070.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	272443

    Dlaczego nikt z posiadaczy kotłów na ekogroszek nie budował na płycie fundamentowej ?
    Sąsiedzi nie podpowiedzieli czy nie wiedziało się nic na temat budowy oprócz tego,że musi być wungiel bo "tani" ?
    Płyta fundamentowa wychodzi taniej niż tradycyjny fundament,w moim przypadku ok.300zł/m2 pow.zabudowy z zabezpieczeniami na szkody górnicze a bez zabezpieczeń ok.250zł/m2 i nie musiałem już izolować pod wylewką.
    Trąbie Twójpanie,trąbie...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 29-07-2014 o 22:16

  6. #3326
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Trąbie Twójpanie,trąbie...
    Ale masz sąsiadów.He he.

  7. #3327
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Ale masz sąsiadów.He he.
    I nie dziwota,że mam obsyfione sadzą parapety.
    Nowe domy obok,podobnie wungiel.

  8. #3328
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    I nie dziwota,że mam obsyfione sadzą parapety.
    Nowe domy obok,podobnie wungiel.
    Wybrałeś działkę na dom w takiej lokalizacji,pośród prl-owskich klocków?Ty świadomy inwestor?A myślałeś ,że czym oni się grzeją?Prądem?
    Pokazałbym ci ładną działkę,ale bardzo cenie sobie priv.

  9. #3329
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Wybrałeś działkę na dom w takiej lokalizacji,pośród prl-owskich klocków?Ty świadomy inwestor?A myślałeś ,że czym oni się grzeją?Prądem?
    Pokazałbym ci ładną działkę,ale bardzo cenie sobie priv.
    To była najlepsza lokalizacja po dwóch latach poszukiwań i po ogladnieciu kilkudziesięciu działek w promieniu 20km od centrum a dojeżdżać 100km do pracy nam się nie usmiechalo
    A grzeją "czystym" ekogroszkiem po dofinansowaniu przez gminę do tfu "eko"kotłów.
    Większość domów na tej ulicy została ocieplona przez ten okres i nabrała urody ale syf z kominów dalej leci,niezależnie czy zima czy lato.

    Ale co tu się dziwić jak bezmyslni sąsiedzi z nowych domów obok do nowych domów wpakowali również syf.
    Jeden sąsiad mniejszy dom od mojego koszt budowy o wiele wiekszy ode mnie a drugi 280m2 za 1mln.zł.
    Czysta głupota,zacofanie i nie wiedza bo nie chęć oszczędzania na budowie czy brak kasy.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-07-2014 o 08:39

  10. #3330
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Ale co tu się dziwić jak bezmyslni sąsiedzi z nowych domów obok do nowych domów wpakowali również syf.
    Jeden sąsiad mniejszy dom od mojego koszt budowy o wiele wiekszy ode mnie a drugi 280m2 za 1mln.zł.
    Czysta głupota,zacofanie i nie wiedza bo nie chęć oszczędzania na budowie czy brak kasy.
    Trzeba było kupić hektar ziemi i problem sąsiadów praktycznie znika.Nie można mieć wszystkiego.
    Masz jakiś problem raczej natury psychicznej.Albo w wyniku zalegających PC na półkach w twej firmie albo,i to wydaje się najbardziej prawdopodobne, wiesz że zrobiłeś błąd zakładając PC.Tak czy siak,robisz ten sam błąd jako handlarz, co karoka.Taki język jako sprzedawcy,jest niedopuszczalny.Karoka już się zorientował, Ty jeszcze widzę nie.Po takich tekstach nikt nie będzie chciał ubić z tobą interesu.Ba,nawet ubić muchy w kiblu.

  11. #3331
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Trzeba było kupić hektar ziemi i problem sąsiadów praktycznie znika.Nie można mieć wszystkiego.
    Masz jakiś problem raczej natury psychicznej.Albo w wyniku zalegających PC na półkach w twej firmie albo,i to wydaje się najbardziej prawdopodobne, wiesz że zrobiłeś błąd zakładając PC.Tak czy siak,robisz ten sam błąd jako handlarz, co karoka.Taki język jako sprzedawcy,jest niedopuszczalny.Karoka już się zorientował, Ty jeszcze widzę nie.Po takich tekstach nikt nie będzie chciał ubić z tobą interesu.Ba,nawet ubić muchy w kiblu.
    Mnie akurat to wali(dobry język jak na sprzedawcę ? )
    Mniejszy sąsiad spalil 3t ekogrochu i zalamka bo miało być tanio,wiekszego jak usłyszałem że dobrali mu kocioł 45kW żal mi się zrobiło i wysłałem go do minertu,on zaproponował mu 17kW,ja obliczylem że 12kW będzie ok ale i tak kupił 20kW.
    Powtarzam,bezmyslnosc i kompletny brak wiedzy na temat budowy.

    A moje 1900kWh za ogrzewanie czyli 1000zł i to w jednej taryfie całkowicie mnie zadowala
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-07-2014 o 09:02

  12. #3332

    Domyślnie

    No ale jak przyjdzie zima tysiąclecia i tak -30C przez 2 miechy to pójdziesz się grzać do niego bo w polskich sieciach energetycznych będzie 20 stopień zasilania

  13. #3333
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mnie akurat to wali(dobry język jak na sprzedawcę ? )
    To mnie akurat nie nie dziwi.Jaki PAN,taki kram...Piszesz stylem desperata,a nie doradcy -sprzedawcy.Powodzenia.I szanuj innych,a ten cytat w twej stopce jest taki..nie pasuje do tego co na nieznajomych ludzi wypisujesz.

  14. #3334
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Piszę o ogóle a nie konkretnie.
    Czasami brak słów jak ludzie potrafią motywować ekogroszek w domu.
    A prawda jest taka,że piszą tak bo nie mają pojęcia o budowie,nie mają pojęcia o innych źródłach ciepła,piszą bezmyslnie bazując na tym co usłyszą od sąsiadów,swoich pseudo fachmanow czy sprzedawców kotłów zamiast samodzielnie pomyśleć,przemyśleć i policzyć.
    Czemu dla mnie ogrzewanie prądem byłoby tańsze niż ekogroszkiem i dlatego zrezygnowałem z syfu na rzecz prądu jeszcze przed budową ?
    Przecież dla większości użytkowników ekogroszka prąd jest drogi.
    Napewno ?

  15. #3335
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    A że moje pisanie,tłumaczenie,wyjaśnianie jest nie na rękę grupie sprzedawców kotłów i samego węgla czy innym,którzy zostali wmanewrowani w ekogroszek to piszą że ze mnie palant,sprzedawca,trol i takie tam

    Biorę to na klatę żeby nowi inwestorzy podeszli poważnie do budowy i byli świadomi wszystkiego tego co z budową jest związane,i jak to pewien sprzedawca kotłów pisze,żeby inwestorzy nie blagali go na kolanach,żeby im sprzedał kocioł pomimo,że ten się wogóle nie nadaje do ich domu
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-07-2014 o 10:16

  16. #3336

    Domyślnie

    Powala to Twoja techniczna głupota.

    Nie potrafisz czytac ze zrozumieniem, manipulujesz i przeinaczasz fakty.
    Wklejasz wyrywki cytatów zmieniając sens wypowiedzi autora, aby pasowały pod Twoją śpiewkę.,

    Wypisujesz debilizmy w stylu kocioł na ekogroszek nie nadaje się do podłogówki.
    To kretynizm techniczny czystej postaci.

    Tak samo jak kocioł na ekogroszek, jak tez olejowy, gazowy czy pompa ciepła moga pracowac w 100% z podłogówką, trzeba byc wyjątkowym kretynem technicznym aby wpaśc na pomysł,że dane źródło produkcji ciepła nie nadaje się do podłogówki.

    Teraz uważaj, mam tez kocioł gazowy i 3/5 mojego lokum jest z podłogówką i uważaj, na podłogówke idzie woda chłopdniejsza a na 2grzejniki, które chciałem miec cieplejsza

    Uważaj dalej, nawet jak masz 100%podłogówki i obojętnie jakie źródło ciepła, to chyba nie chcesz nikomu wmówić, że to co na np. pompie idzie na podłogówkę o temp. 30st.C jest też wystarczające do CWU..... bo to zimna woda jest ośle techniczny. Czy to pompa, czy kocioł na eko, czy gaz, to do mycia choćby przepływowoego w kolte gazowym woda musi miec min. 43st.C, aby uznać ją za mocno ciepła.

    To co podajesz jako 5kW barania łąko dotyczy c.o. a do tego dochodzi jeszcze cwu... średnio dolicza się na okrągło 2kW....
    Dalej co miałeś matołku tłumaczone, to,że średnia dobowa wychodzi 2,7 czy 3,2kW nie oznacza,że w ciągu doby nie ma pików mocy pod 10kW na okreś ok. 20-30minut ze względu na większy rozbiór cwu, ale taki techniczny ułomek nie potrafi tego zakumać i plecie kretynizmy i to byłoby jeszcze ok, ale niech to robi w wątku o pompach a nie sra się bez wiedzy na każdy wątek w tym te o kotłach a w dodatku wkleja wyrywki tekstów stosując obrzydliwe manipulacje.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #3337
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Zadałem pytanie co się dzieje z wodą zagrzana w kotle do 55st.C jak w podlogowke wchodzi np.30st.C,czy pozostałe 25st.C jest gdzieś magazynowane a kocioł się wyłącza bo nie trzeba wiecej grzać ?

    Ja mam na urządzeniu w trybie c.o ustawione max.35st.C i ani stopnia więcej,nie mam problemu z naddatkiem ciepłej wody i to urzadzenie samo decyduje o doborze temp.wody nie przekraczając ustawionej max.temp.i jak stwierdzi,że nie trzeba grzac to poprostu się wyłącza.
    W trybie cwu podobnie,ust.max.55st.C. a na zasobniku 46st.C..Będzie 46st.C to się wyłączy.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-07-2014 o 11:45

  18. #3338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Biorę to na klatę żeby nowi inwestorzy podeszli poważnie do budowy i byli świadomi wszystkiego tego co z budową jest związane,i jak to pewien sprzedawca kotłów pisze,żeby inwestorzy nie blagali go na kolanach,żeby im sprzedał kocioł pomimo,że ten się wogóle nie nadaje do ich domu
    Ciebie to już całkiem pogięło.
    Skorzystaj z rady jaką Ci dałem, zacznij się leczyć i to szybko.
    Szkoda na Ciebie czasu.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  19. #3339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To była najlepsza lokalizacja po dwóch latach poszukiwań i po ogladnieciu kilkudziesięciu działek w promieniu 20km od centrum a dojeżdżać 100km do pracy nam się nie usmiechalo
    A grzeją "czystym" ekogroszkiem po dofinansowaniu przez gminę do tfu "eko"kotłów.
    Większość domów na tej ulicy została ocieplona przez ten okres i nabrała urody ale syf z kominów dalej leci,niezależnie czy zima czy lato.

    Ale co tu się dziwić jak bezmyslni sąsiedzi z nowych domów obok do nowych domów wpakowali również syf.
    Jeden sąsiad mniejszy dom od mojego koszt budowy o wiele wiekszy ode mnie a drugi 280m2 za 1mln.zł.
    Czysta głupota,zacofanie i nie wiedza bo nie chęć oszczędzania na budowie czy brak kasy.
    Arturo jeśli mnie pamięć nie myli to w swoim domu ocieplenie sam robiłeś , łącznie z klejeniem styropianu a zapewne sąsiedzi korzystali w firm a nie bawili się w samodzielne klejenie ...

    Co do lokalizacji ...

    Ja też wybierałem lokalizację. Mam kilka kilometrów do granicy miasta. Tam gdzie mieszkam dookoła są lasy , są 2 jeziora , jest mnóstwo zieleni i jest czysto mimo że doookoła jest kilkadziesiąt domów w ktorych są kotła na ekogroszek ...
    Tyle że domy nowe , w każdym identyczny kocioł ...
    Domy budowane przez 2 firmy ...

    I smrodu nie ma ...

    Parapety czyste mam , fasada moja i sąsiadów biała ...

    Okna pootwierane , pościel często na zewnątrz się suszy ...

    Natomiast w życiu nie chciał działki i mieszkać gdzie jest mnóstwo starych domów. Tam ci ludzie mają często "stare nawyki" i w kotle pali się czym popadnie w "imię oszczędności" ...

    Pamiętam jak byłem na dość dużym (i starym) osiedlu domków jednorodzinnych w Toruniu (Wrzosy). Tam w zimę trzeba chodzić w masce bo smród nie do zniesienia ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #3340

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mnie akurat to wali(dobry język jak na sprzedawcę ? )
    Mniejszy sąsiad spalil 3t ekogrochu i zalamka bo miało być tanio,wiekszego jak usłyszałem że dobrali mu kocioł 45kW żal mi się zrobiło i wysłałem go do minertu,on zaproponował mu 17kW,ja obliczylem że 12kW będzie ok ale i tak kupił 20kW.
    Powtarzam,bezmyslnosc i kompletny brak wiedzy na temat budowy.

    A moje 1900kWh za ogrzewanie czyli 1000zł i to w jednej taryfie całkowicie mnie zadowala

    Hmmm ...


    Dziwi mnie to że jakoś wszyscy co grzeją prądem lub pompą podają samo CO , a przecież poza CO jest też CWU i wszyscy poza nimi podają kwotę łączną CO+CWU ...

    Pamiętam że kiedyś podawałeś CO+CWU i razem ze spalonym dodatkowo 1m3 drewna wyszło Ci drożej niż ogrzanie mojego większego od Twojego domu a dodatkowo dużo słabiej ocieplonego ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 167 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony