dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 173 z 416
Pokaż wyniki od 3.441 do 3.460 z 8306
  1. #3441

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Ile płacisz za 1kwh..mowa o całkowitym koszcie [przesył itd]
    Będzie duon po 13,gr za kWh + opłata za przesył z jakościową, w sumie około 19gr + pozostałe opłaty za liczniki itd.
    Większość opłat i tak trzeba ponieść mimo tego czy grzeję prądem czy kotłem. Jak wyjdzie w realu?
    Przyłącze na jesień.
    Na dziś w g11 od taurona prąd wychodzi u mnie w zależności od licznika i zużycia od 54gr do 67gr.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #3442
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3443
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    map 78 wybacz, ale cyrkulacja non stop to bezsens jest. Taki sam jak brak cyrkulacji w ciut większym domu. Poza wychładzaniem bojlera - rozumiem że to olewasz - pompa cyrkulacyjna zużywa też energię. Po co Ci cyrkulacja w godzinach w których nie używasz CWU?
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  4. #3444

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    A u mnie 4 - 4,5kWh czyli 1,32-1,48zł dziennie - rodzina 4 osoby, duża wanna, prysznic z deszczownicą i cyrkulacja non-stop - bez syfu, czarnej, czy szarej mazi (nie wiem co za różnica) i wszystkich "przyjemności" powiązanych ze spalaniem węgla



    to szczerze współczuje Ja w sobotę wybieram się na plażę

    Ale ja w lato nie grzeję kotłem tylko ... prądem ...

    Przez chwilę robiłem "testy" z ciekawości ile by mi palił i tyle wyszło ...

    Przy moim zużyciu sądzę że koszty były by podobne (tylko II taryfa) więc dałem sobie spokój ...

    PS. Ja już po urlopie niestety
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #3445

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Będzie duon po 13,gr za kWh + opłata za przesył z jakościową, w sumie około 19gr + pozostałe opłaty za liczniki itd.
    Większość opłat i tak trzeba ponieść mimo tego czy grzeję prądem czy kotłem. Jak wyjdzie w realu?
    Przyłącze na jesień.
    Na dziś w g11 od taurona prąd wychodzi u mnie w zależności od licznika i zużycia od 54gr do 67gr.
    Poczytaj dokładnie umowy to zobaczysz te "haczyki"

    Duon to nie dostawca prądu to tylko pośrednik sprzedający prąd. Nie ma swojej infrastruktury więc musisz mieć jeszcze płacić innej firmie za przesył , a uwierz taki Tauron stosuje inne stawki jak u niego bierzesz prąd a inne jak tylko płacisz za przesył

    Policzysz dokładnie i wyjdzie że tak różowo nie ma ,tym bardziej że te "bezpłatne" KW są tylko do końca roku a potem płacisz z roku na rok więcej i masz "lojalkę" ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #3446

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Będzie duon po 13,gr za kWh + opłata za przesył z jakościową, w sumie około 19gr + pozostałe opłaty za liczniki itd.
    Większość opłat i tak trzeba ponieść mimo tego czy grzeję prądem czy kotłem. Jak wyjdzie w realu?
    Przyłącze na jesień.
    Na dziś w g11 od taurona prąd wychodzi u mnie w zależności od licznika i zużycia od 54gr do 67gr.
    Czyli będziesz miał?? Widzisz a ja już mam..mała ale istotna różnica. Ja place za prąd 0,65 gr... Nie interesują mnie nocne taryfy itd..niektórzy w nocy po prostu wola spać niż robić pranie itd..
    Podpisałem z tauronem tez umowę na tańszy prąd. I co ważne 1kwh tańszy lecz opłaty za przesył,resztę "dodatków" jest dalej tak samo płatna.Niby mam mieć [chyba] 10% taniej a w realu wychodzi chyba 3-5 gr taniej.Skusiła mnie gwarancja stałej stawki,bez podwyżki ceny .
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 31-07-2014 o 13:33
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  7. #3447

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    zanim wpadniesz w hurra-optymizm - sprawdź czy twoja umowa umożliwia naliczanie dodatkowych opłat za "ponadnormatywny" pobór energii biernej ... szczególnie czy jest określony "ponadnormatywny" czy jest uznaniowy
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  8. #3448

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    zanim wpadniesz w hurra-optymizm - sprawdź czy twoja umowa umożliwia naliczanie dodatkowych opłat za "ponadnormatywny" pobór energii biernej ... szczególnie czy jest określony "ponadnormatywny" czy jest uznaniowy
    Kupie se śmieciucha i będę kopcił

    Opisz dokładniej problem
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #3449

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Kupie se śmieciucha i będę kopcił

    Opisz dokładniej problem

    Ja tam nie wiem , nie znam się , okopcony jestem
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  10. #3450
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    map 78 wybacz, ale cyrkulacja non stop to bezsens jest. Taki sam jak brak cyrkulacji w ciut większym domu. Poza wychładzaniem bojlera - rozumiem że to olewasz - pompa cyrkulacyjna zużywa też energię. Po co Ci cyrkulacja w godzinach w których nie używasz CWU?
    Non stop to taka przenośnia mająca oddać fakt, że niezależnie od pory dnia ciepła woda jest natychmiast po odkręceniu kranu. Technicznie wygląda to tak, że pompka cyrkulacyjna włącza się na 5min co pół godziny. Empirycznie sprawdziłem, że w moim domu jest to optymalne rozwiązanie, co nie zmienia faktu, że cyrkulacja powoduje olbrzymie wręcz straty, ale z drugiej strony jakoś nie wyobrażam sobie czekać 2 min na wodę, gdzie u mnie najbliższy punkt jest jakieś 15m od zasobnika
    Co do godzin używania to być może w przyszłości będzie można tak to zestroić, ale na razie mam w domu małe dziecko i nie znam dnia, ani godziny kiedy się przysłowiowo zesra, więc na wszelki wypadek cyrkuluje cały czas.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #3451
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    ale jak mamy coś porównać to zróbmy to jakoś dla standardowych warunków a nie, że duza rodzina, masa wody, przyjecie jakiejś mega ceny za prąd, wiadomo, że jak ktos grzeje prądem to ma zazwyczaj podwójną taryfę, prać w nocy nie trzeba, pralka nie bierze nie wiadomo ile prądu a poza tym można włączyć opóźnienie startu albo dać wodę podgrzaną z zasobnika żeby się grzałka nie włączała.
    a co do samych kotłów to mam wrażenie że niektórzy wiecej więdzą niż konstruktorzy w dużych znanych firmach
    Ostatnio edytowane przez BrodowskiG ; 31-07-2014 o 16:43

  12. #3452

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie,pokazujesz,że nie wiesz co znaczy słowo JEŚLI.
    Ja obecnie zuzywam na cwu ok.2,4kWh na dobę czyli wg ciebie niewiele więcej niż zagotowanie 1l wody...

    Ale macki ekosyfu są wszędzie i łapią się wszystkiego żeby tylko skolowac ludzi.
    Znowu ta spiskowa teoria węgla
    To Ty twierdziłeś, że "jeśli" do zagotowania 1l wody trzeba 2kWh, to trzeba tę energię dostarczyć. Przykład żywcem pewnie z Twego smutnego życia. Na pewno tyczył się wody na herbatę.
    Pytam więc, gdzie Ty mieszkasz, że u Ciebie taka zimna woda? Z tego,
    co się orientuję, takie temperatury panują na Marsie. Jesteś więc zapewne Kosmitą. Jak widzisz, Ziemia nie jest przyjazną planetą. Wracaj do swoich. "Iti goł hołm"

  13. #3453
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Znowu ta spiskowa teoria węgla
    To Ty twierdziłeś, że "jeśli" do zagotowania 1l wody trzeba 2kWh, to trzeba tę energię dostarczyć. Przykład żywcem pewnie z Twego smutnego życia. Na pewno tyczył się wody na herbatę.
    Pytam więc, gdzie Ty mieszkasz, że u Ciebie taka zimna woda? Z tego,
    co się orientuję, takie temperatury panują na Marsie. Jesteś więc zapewne Kosmitą. Jak widzisz, Ziemia nie jest przyjazną planetą. Wracaj do swoich. "Iti goł hołm"
    Jak zwykle trzeba tłumaczyć jak dziecku,czy wy tak zawsze ? Po kotle sądzę że to normalne u was.
    A JEŚLI nie trzeba do gotowania 1l dostarczyć 2kWh to nie zuzyje się 2kWh.
    A JEŚLI trzeba dostarczyć 2kWh do gotowania 1l wody to zuzyje się 2kWh na tą czynność.
    Pytanie czy trzeba dostarczyć tyle energii ?
    Ty twierdzi że trzeba i jeszcze się przy tym upierasz.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-07-2014 o 16:54

  14. #3454
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    JA MYŚLAŁEM O EKOGROSZKU
    TAKI MIAŁEM W STARYM DOMU
    ekogroszek nie jest zły
    proponuje tutaj obecnym sprzedawcom
    z branży węglowej skupić się na rozwinięciu sprzedaży na ekogroszek w okolicach 2 -6 5 kw
    takie piece w ich branży to przyszłość
    a to że ludzie budują domy na 10-15 kw a kupuje na ZAŚ CZY CUŚ 20 KW TO WYCHODZI KIBEL
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  15. #3455

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Poczytaj dokładnie umowy to zobaczysz te "haczyki"

    Duon to nie dostawca prądu to tylko pośrednik sprzedający prąd. Nie ma swojej infrastruktury więc musisz mieć jeszcze płacić innej firmie za przesył , a uwierz taki Tauron stosuje inne stawki jak u niego bierzesz prąd a inne jak tylko płacisz za przesył
    a Ty czytałeś te umowy? 19 gr brutto w drugiej taryfie to jest razem z opłatą przesyłową dla dystrybutora (którą musisz sobie wyszukać na fakturze lub stronie dystrybutora), czyli w tym wypadku dla Tauron Dystrybucja. waflos już z tego korzysta i nie narzeka, chociaż u niego w regionie pewnie inny dystrybutor i cena może się nieznacznie różnić. reszta to opłaty stałe, które i tak płacimy dystrybutorowi według jednego cennika, oraz opłata handlowa, chyba o 2 zł miesięcznie wyższa w Duonie.

  16. #3456

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    ,,,, proponuje tutaj obecnym sprzedawcom
    z branży węglowej skupić się na rozwinięciu sprzedaży na ekogroszek w okolicach 2 -6 5 kw
    takie piece w ich branży to przyszłość

    a to że ludzie budują domy na 10-15 kw a kupuje na ZAŚ CZY CUŚ 20 KW TO WYCHODZI KIBEL
    Takie kotły nigdy nie powstaną.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  17. #3457

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    a Ty czytałeś te umowy? 19 gr brutto w drugiej taryfie to jest razem z opłatą przesyłową dla dystrybutora (którą musisz sobie wyszukać na fakturze lub stronie dystrybutora), czyli w tym wypadku dla Tauron Dystrybucja. waflos już z tego korzysta i nie narzeka, chociaż u niego w regionie pewnie inny dystrybutor i cena może się nieznacznie różnić. reszta to opłaty stałe, które i tak płacimy dystrybutorowi według jednego cennika, oraz opłata handlowa, chyba o 2 zł miesięcznie wyższa w Duonie.
    Będziesz otrzymywał co 2 miesiące 2 faktury. Jedna od Duona a druga od xxxx. Na obu będzie abonament i itd .. Jedynie odejdzie ci cena za sam "czysty prąd". Reszta pozostaje ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #3458

    Domyślnie

    Jeszcze kszhu posiada umowę z duonem.
    Chyba jest ze Śląska z dystrybucji Tauron. Trzeba go dopytać.
    Choćby wyszło 25 gr, to taniej niż gazem.
    A do gazu należy doliczyć minimum ze 12k za projekty, przyłącza kocioł, minus max 4k za sprzęt pod prąd typu kospel i jakiś bojler.
    Sprzedawcy, ile wynosi rzeczywista sprawność kotłów na ekogroszek? Typowych kotłów kupowanych w zwykłych sklepach ze zwykłym montażem?
    Wiem, dobrze wyregulowany kocioł, to większa sprawność. Ale nie oszukujmy się.
    Gdyby wszystko wyglądałoby tak różowo, to na domek mojej wielkości bez piwnicy, zrobiony standardowo, 4,5 tony ekogrochu to trochę dużo.
    Można wszystko zrobić dobrze, ale czy wszyscy są świadomi tego że spalają prawidłowo w przewymiarowanych kotłach 2-3 a nawet 4 krotnie?
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 31-07-2014 o 19:25
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #3459

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    Dajcie też chłopaki od ekogroszku na luz z Waszymi danymi w KG. Te spalania 1.4kg na dobę to powodują ostry śmiech ludzi co widzieli taki piec i go obsługiwali. U Nas na ulicy standard to 4kg na dzień z CWU, jak sąsiedzi jadą na wakacje to bliżej 3kg. Upały, mało CWU idzie. Takie 100-120kg to miesiąc w upały a jak wakacje to 80-100kg. Także 50-70% w komin.
    A Wy tu dane jak z laboratorium dajecie: 1,4kg/24h.
    Wejdź sobie na mój sterownik, sprawdź spalanie za dzisiejszy dzień 1,2 kg bez rozbioru CWU. W sumie to dzięki arturo grzebnąłem troszkę i spalanko spadło Niestety teraz mi prąd wyłączyli i modem zasięgu nie może złapać, ale na statystyki można wejść https://esterownik.pl/statystyki/3197
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  20. #3460

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Wejdź sobie na mój sterownik, sprawdź spalanie za dzisiejszy dzień 1,2 kg bez rozbioru CWU. W sumie to dzięki arturo grzebnąłem troszkę i spalanko spadło Niestety teraz mi prąd wyłączyli i modem zasięgu nie może złapać, ale na statystyki można wejść https://esterownik.pl/statystyki/3197

    eee no co ty - ściemniasz na 100% zrobiłeś to w "paint`cie" ...

    Spisek ciepłowników już był, teraz pora na spisek "groszków"

    Jak śmiecie spalać 1,2kg -3kg na dobę - przecież tak nie można - Wielka Teoria Sprawności lega w gruzach , tyle ludków w nią wierzyło - brutale !


    Tak na serio to czym palisz ?
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

Strona 173 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony