dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 176 z 416
Pokaż wyniki od 3.501 do 3.520 z 8306
  1. #3501
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na reanimację połowy bloków, tak, aby zakład nie przestał istnieć.
    I ten baaardzo duży kredyt trzeba będzie spłacić.... Jak myślisz, kto... .?
    I kolejny kredyt za 5 lst na bloki 5-8...

    Z sieciami jest tak samo...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #3502

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie chce mi się odpowiadać na post małolata pawko,który widocznie w ten sposób próbuje odreagować swoją sytuację i swój babol ale tobie odpowiem bo gadasz z sensem
    Oczywiście,że węgiel z zagranicy będzie zawsze tańszy bo tam nie ma tylu darmozjadów kopalnianych co w polskich kopalniach,którzy jedynie potrafią opony palić pod sejmem
    Jestem gorol ze Śląska ale tutaj jestem już ponad 40 lat i widzę co się dzieje i wiem jak wygląda praca górnika w kopalniach,zresztą już o tym pisałem
    Dla każdego rządu priorytetem są polskie kopalnie i prędzej zamkną granicę albo wprowadzą cła na obcy węgiel niż obniżą cenę polskiego węgla.
    Jak widać węgiel,ekogroszek jest najbardziej wzrastającym cenowo medium grzewczym w Polsce bo cena żadnego medium nie wzrosła o ok.250% w przeciągu 6-7 lat.
    Jak taka tendencja się utrzyma i nie ukróci się żądań związkowców węglowych(a się nie ukróci) to ekogroszek za 7 lat będzie kosztował ok.3tys.zł za tonę.
    Na kopalniach na składach leży już kilkanaście milionów ton węgla,to właśnie przez eksport zza granicy to teraz sobie wyobraź sytuację czy rząd dopuści do plajty kopalń nie mogących pozbyć się węgla ?
    Wg mnie nie a co oznacza ?
    Dlatego też warto zastanawiać się co będzie za 5,10,15 lat,żeby faktycznie nie było trzeba grzać pampersami
    Niestety rząd dużo nie może zrobić , no może jednie z węglem z Rosji i z krajów nie z UE ...

    Ale z krajów które są w UE to nie może wprowadzić żadnego cła i itd ...
    Więc nawet jakby zaczęli by coś kombinować z cłem na ruski opał ,, ale można zrobić "reimport" przez jakiś kraj UE i cła nie będzie

    Więc o ceny się nie martwię ....
    Cena węgla spada , nawet Niemcy zaczęli budowy elektrowni węglowych mimo że mają elektrownie atomowe ...

    Obecne ceny węgla na giełdzie (Rotterdam lub RPA) to około 75 USD czyli 234zł ....

    A rząd ma mały wpływ na to aby zmusić elektrownie do zakupu polskiego , bo ciężko kazać firmie płacić więcej niż może ...
    Jedynie firmy które są "państwowe" mogą sobie "pozwolić" na taką "politykę" ...

    Dla mnie PL kopalnie mogą nie istnieć. Opał z nich jest coraz gorszy (wydobywany z coraz to głębszych miejsc) , zbyt drogi w wydobyciu a same straty wynikające z wydobycia (szkody górnicze) zbyt duże ...
    Dodatkowo płacenie za przywileje ...

    A za iles tam lat ? Zapewne za 5-10 lat nie będę miał już kotła , bo nie wyobrażam sobie i zapewne większość ludzi palenia do końca życia ...
    Technika idzie do przodu , ludzie są coraz bardziej leniwi i wygodni i wybierają coraz bardziej komfortowe sposoby ogrzewania ...

    Ale co będzie za 5-10-15 lat na "topie" to nie wiem , być może będą jeszcze bardziej nowocześniejsze pompy COP=10 , albo zupełnie inne urządzenia do ogrzewania ...

    Czas pokaże ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3503
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    No i sami powiedzcie czy da się nie odpowiedzieć debilowi że jak debil od rzeczy pieprzy. Debilu węgiel z Rosji sprzedawany w Polsce jest tani bo pochodzi w większości z kopalni odkrywkowych ( np. z Kuzbasu, gdzie znaczną część wydobycia prowadzi się metodą odkrywkową ). Nie trzeba go targać z tysiąca metrów spod ziemi. Kamienny węgiel z odkrywek - czaisz? To samo zresztą dotyczy znacznej części węgla z Australii na przykład. Poza tym aż tak tani nie jest - cenowo jest porównywalny do polskiego węgla z Janiny czy z Sobieskiego. Sprawdź sobie cenę węgla brunatnego np. z Zagłębia Łużyckiego albo z Nadrenii. Albo kamiennego z Zagłębia Ruhry czy Saary. Najbardziej dokuczliwi debile to ci którzy pierdolą o rzeczach o których nie mają pojęcia profesorskim tonem z przekonaniem o własnej nieomylności. Tak do przemyślenia zachwycającym się czystą i wolną od węgla Europą: Niemcy są piątym największym importerem węgla z USA. Wyprzedza ich jeden kraj azjatycki - Korea Południowa. I 3 z Unii Europejskiej - Holandia, Włochy i Wielka Brytania. A nam Unia każe walczyć z energetyką na węglu opartą.
    Zatem co proponujesz zrobić z kilkunastomilionowymi tonami węgla leżącymi na składach polskich kopalń ?
    Jako debil mam jedno rozwiązanie zatem czekam na propozycję nie debila i wygląda na to sprzedawcy nie polskiego węgla.
    Nie jako wciskacz kitu węglowego tylko jako Tusk co byś z tym zrobił ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-08-2014 o 22:06

  4. #3504

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Równie dobrze mogę Ci napisać o fatalnym stanie sieci przesyłowych i olbrzymich inwestycjach wymaganych na ich modernizację/rozbudowę w ciagu kilku najbliższych lat.
    Już nie mowiąc o tym, że parę elektrowni dożywa właśnie swych dni...
    Coś o tym wiem

    Linie przesyłowe w większości są w tragicznej jakości i energetyka inwestuje olbrzymią kasę w modernizacje , ale jest to kropla w morzu potrzeb bo przez dziesiątki lat nic się nie robiono ...

    Większość linii ma kilkadziesiąt lat i w większości nie wytrzymują obciążeń i zapotrzebowania na moc ...

    Widziałem wyliczenia i niestety KTOŚ musi zapłacić za wymianę prawie całej infrastruktury , tyle że koszty są tak gigantyczne że zapewne rachunki za prąd wzrosły by z 2-3 razy ...

    Niestety tak to jest jak przez dziesiątki lat kasa była trwoniona i wydana ...

    Więc jak już to tylko czekają podwyżki ...

    Mam znajomych w energetyce i wiem że firma zwalnia gigantyczne ilosci ludzi , tnie koszty , zwalnia prawie wszystkich którzy spisywali / zczytywali liczniki i wprowadza z automatycznym zdalnym odczytem i wiele innych cięć , aby mieć kasa na inwestycje w infrastrukturę , ale to ciągle mało ...

    I zaczyna się problem , bo jak nie będzie modernizacji i KASY to zaczną się wyłączenia , coś jak za PRL ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #3505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Na co ten kredyt nie wiem,kto będzie to spłacał,cóż,różne teorie są w tym zagadnieniu.
    Pracowałem w portugalskiej firmie i także braliśmy kredyty kilkunastomilionowe i nikomu z firmy nie przyszło do głowy zmieniać jakiegokolwiek kontrakt z tego względu.
    Nie wiem jak Ty ale ja od 2 lat w domku i od 23 lat w mieszkaniu nie miałem przerwy w dostawie prądu większej niż 5h i to w godzinach przedpołudniowych.
    Bo mieszkamy w tej części kraju, gdzie siec jest jeszcze w jako takiej kondycji.
    A za kredyty i inwestycje trzeba płacić i robią to odbiorcy/konsumenci.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #3506
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Kobra 780 PLN za workowany retopal to dobra cena?

  7. #3507
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A za kredyty i inwestycje trzeba płacić i robią to odbiorcy/konsumenci.
    Nie jest tak do końca,to nie są kredyty hipoteczne na długie okresy typu 30 lat
    Z tego co wiem ,bank nie udzieli kredytu jeśli nie ma pewności spłaty w ciągu kilku miesięcy.
    Zatem firma musi mieć wykazaną pewność,że za kilka miesięcy a nie lat spłaci ten kredyt.
    Analogicznie do mojej zagranicznej firmy,musiała mieć potwierdzenie typu kontrakt,że np.za parę miesięcy będzie miała przychód mogący w pełni spłacić wzięty kredyt.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-08-2014 o 23:07

  8. #3508
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    czy koledzy od ekogroszku ogrzeją dom jak nie będzie prądu? podajnik nie działa, pompa nie działa, rurki cieniutkie, położone jak popadnie.
    grawitacja sobie poradzi?

  9. #3509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie jest tak do końca,to nie są kredyty hipoteczne na długie okresy typu 30 lat
    Z tego co wiem ,bank nie udzieli kredytu jeśli nie ma pewności spłaty w ciągu kilku miesięcy.
    Zatem firma musi mieć wykazaną pewność,że za kilka miesięcy a nie lat spłaci ten kredyt.
    Analogicznie do mojej zagranicznej firmy,musiała mieć potwierdzenie typu kontrakt,że np.za parę miesięcy będzie miała przychód mogący w pełni spłacić wzięty kredyt.
    Tak, kilkumiesieczny kredyt na remont/rozbudowę, która będzie trwała dwa lata i ktorej czas zwrotu wyliczony jest na 10-12lat...
    Pewnie Opolu też przyznali kredty na kilka miesięcy ?

    Ty mylisz kredyty operacyjne z inwestycyjnymi...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #3510

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    czy koledzy od ekogroszku ogrzeją dom jak nie będzie prądu? podajnik nie działa, pompa nie działa, rurki cieniutkie, położone jak popadnie.
    grawitacja sobie poradzi?
    Istnieje coś takiego, jak awaryjne podtrzymanie zasilania. Nawet można podłączyć przetwornicę do instalacji elektrycznej auta i uruchomić silnik lub zakupić generator spalinowy.

  11. #3511
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Istnieje coś takiego, jak awaryjne podtrzymanie zasilania. Nawet można podłączyć przetwornicę do instalacji elektrycznej auta i uruchomić silnik lub zakupić generator spalinowy.
    Piszesz to poważnie czy jaja sobie robisz ?
    Sorki,ale ja nie znam tematu podpięcia auta pod zasilanie ogrzewania
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-08-2014 o 23:49

  12. #3512
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Istnieje coś takiego, jak awaryjne podtrzymanie zasilania. Nawet można podłączyć przetwornicę do instalacji elektrycznej auta i uruchomić silnik lub zakupić generator spalinowy.
    więc przy wyborze ogrzewania nie ma co patrzeć na awarie sieci, bo bez generatora i tak jest się w ciemnej d...

  13. #3513
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    więc przy wyborze ogrzewania nie ma co patrzeć na awarie sieci, bo bez generatora i tak jest się w ciemnej d...
    Przecież to jest ewidentne naciąganie bez jakichkolwiek sensownych argumentów,których sensownych nie ma prawa być
    O bezsensownych argumentach zapodawanych przez sprzedawców kotłów na ekogroszek pisałem już wyżej.

    W nowym domu budowanym przemyślnie,dobowa strata temperatury bez prądu w domu i bez załączonego ogrzewania to 1-1,5st.C.
    Zatem ile dób w takim domu trzeba wytrzymać zanim włączy się silnik auta ?
    Czy QIM nie wie o tym ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-08-2014 o 00:01

  14. #3514

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przecież to jest ewidentne naciąganie bez jakichkolwiek sensownych argumentów,których sensownych nie ma prawa być
    O bezsensownych argumentach zapodawanych przez sprzedawców kotłów na ekogroszek pisałem już wyżej.
    Skąd ten tak daleko idący wniosek?
    Skoro edytujesz, to i ja edytuję:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W nowym domu budowanym przemyślnie,dobowa strata temperatury bez prądu w domu i bez załączonego ogrzewania to 1-1,5st.C.
    Zatem ile dób w takim domu trzeba wytrzymać zanim włączy się silnik auta ?
    Czy QIM nie wie o tym ?
    klucz do odpowiedzi znajduje się tutaj:
    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    czy koledzy od ekogroszku ogrzeją dom jak nie będzie prądu? podajnik nie działa, pompa nie działa, rurki cieniutkie, położone jak popadnie.
    grawitacja sobie poradzi?
    Nie ma pytania o "nowy dom budowany przemyślnie". Jest moim zdaniem natomiast pytanie o instalacje już istniejące, w domach o różnym, niekoniecznie współczesnym, standardzie energooszczędności, na podstawie których pan BrodowskiG usiłuje znaleźć odniesienie do obecnych norm budownictwa.
    A co do przetwornicy i auta: http://www.volton.pl/pl/p/Awaryjny-z...NUS-VOLTON/142
    Niewielkie rozmiary urządzenia , możliwość szybkiego demontażu oraz dodatkowe złącze do gniazda zapalniczki samochodowej umożliwiają dalszą pracę po wyczerpaniu podłączonego akumulatora po przeniesieniu do samochodu . Urządzenie podłączamy do gniazda zapalniczki , włączamy silnik i tak możemy czerpać energie
    Ostatnio edytowane przez QIM ; 02-08-2014 o 00:18

  15. #3515
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Skąd ten tak daleko idący wniosek?
    Z własnych obserwacji i po roku zamieszkania.
    Dom traci u mnie po 24h bez grzania 1-1,5st.C przy największych mrozach.
    Zatem po ilu dniach bez prądu będę musiał zdać się na akt desperacji i włączyć silnik w aucie w garażu ?
    Temperatura docelowa to 22,5st.C do jakiej i po ilu dniach musiałbym zejść,żeby tak czynić ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-08-2014 o 00:10

  16. #3516
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Czy jakikolwiek sprzedawca kotłów na ekogroszek proponował Wam zmniejszenie strat energii domu zamiast swojego kotła ?
    Czemu nie proponował ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-08-2014 o 00:21

  17. #3517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czy jakikolwiek sprzedawca kotłów na ekogroszek proponował Wam zmniejszenie strat energii domu zamiast swojego kotła ?
    Czy sprzedawca prądu oferuje żarówki energooszczędne?
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czemu nie proponował ?
    Bo nie sprzedaje izolacji?
    Ostatnio edytowane przez QIM ; 02-08-2014 o 00:27

  18. #3518
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Czy sprzedawca prądu oferuje żarówki energooszczędne?
    WTF ?
    Kiedyś Tauron czy dawniej Vattenfall oferował promocje na wyroby elektryczne m.in żarówki energooszczędne a jak teraz to nie wiem.

  19. #3519
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Bo nie sprzedaje izolacji?
    A no widzisz,bazujecie bezmyślnie na czymś co ktoś wam powie zamiast na tym co Wy powinniście sobie wyliczyć i wiedzieć i tym sposobem dajecie zrobić z siebie manekina i tradycyjną owcę do strzyżenia...
    OZC przed budową,wtedy myślimy.
    P.S
    Być może jestem starej daty ale nawet przy komórze za 500zł wolałem być zdany na siebie,pomyśleć,przeliczyć a nie na to konsultant m powie przy wyborze dla mnie najlepszego fona a co dopiero przy czymś wartym 80x wiecej...

    Czyżby brak jakiejkolwiek wiedzy i bazowanie na "konsultantach" był wynikiem syfu w domu ?
    Tym bardziej ekogroszki,nie rozumiem waszego przeciwstawiania się do poprawiania waszych błędów.
    Przyszli inwestorzy patrzą na was,będą czuć pogardę do was czy jednak wam podziękują czy może macie jednak kasę od sprzedawców kotółów ?
    (kaszpir,QIM,regut goście,mimo rozbieżnych zdań,reszta brak słów)


    Kilku byłych użytkowników ekogroszka już się wypowiedziało na ten temat,że nie powróciłoby do dawnych czasów a wy albo nie macie pojęcia o tym albo macie w tym swój interes albo jesteście tak zmamieni,że aż pachnie to sektą
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-08-2014 o 01:37

  20. #3520
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Nie ma pytania o "nowy dom budowany przemyślnie". Jest moim zdaniem natomiast pytanie o instalacje już istniejące, w domach o różnym, niekoniecznie współczesnym, standardzie energooszczędności
    Nie mam zamiaru wchodzić w już istniejące instalacje,nawet w nowych domach bo to musztarda po obiedzie a dla tych inwestorów utopione w błocie pieniądze.Ale cóż,na błędach człowiek się uczy a że się nie chciało uczyć to trzeba ponieść finansowe konsekwencje.
    Takie coś,mające już kocioł na ekogroszek w nowym domu dzięki doradcom a zarazem sprzedawcom syfu typu karoka,kobra,jarecki,minertu jest już z góry skazane na pampersy bo nie sadzę,że broniło się zbytnio przed utratą energii z domu i jest tam max.15cm z wysoką lambdą.
    Ich problem,ich pampersy

    Mam nadzieję,że może uda się obronić przed tym bardziej świadomych inwestorów budujących nowe domy
    Najpierw OZC a potem decydujmy,inaczej narażamy się na owce do strzyżenia dla pasterzy karoka,jarecki,kobra i n/n.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 02-08-2014 o 01:46

Strona 176 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony