dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 265 z 416
Pokaż wyniki od 5.281 do 5.300 z 8306
  1. #5281
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Wygrzebałem gdzieś na dysku moje zdjęcie z wnętrza systemowego komina po sezonie grzewczym. To zdjęcie odnośnie pierdolenia bzdur o szwagrze Arturo72 vel ArturoWi wiceprezesa, mistrza w doborze, sprzedaży i montażu pomp ciepła, rekuperatorów. Ma tak ciężko, że już dwa razy musiał komin czyścić bo był niedrożny do dziś dzień przeklina ekogroszek. Ma takiego pecha, że ciągle mu zrywa zawleczkę- powiedz mu, że gwoździami nie popali. Teraz dochodzimy do sedna.

    Pytanie czym pali ? Opony i pampersy ? Mokre drzewo na ruszcie awaryjnym ? Musisz wyedukować szwagra, że jest syfiarzem ew. zadzwoń po straż miejską.

    Załącznik 279075
    Dać ci numer do niego ?
    Ty masz o 100% przewymiarowany kocioł a on ma o 200% przewymiarowany bo ma kociol 16kW Heizecoś tam.
    Jego perypetie z kotłem opisywałem 2 lata temu w rankingu kotłów.
    Pali ekogroszkiem,w lato cwu prądem bo nie dało się ustawić kotła.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 10-09-2014 o 16:44

  2. #5282
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dać ci numer do niego ?
    Ty masz o 100% przewymiarowany kocioł a on ma o 200% przewymiarowany bo ma kociol 16kW Heizecoś tam.
    Jego perypetie z kotłem opisywałem 2 lata temu w rankingu kotłów.
    Pali ekogroszkiem,w lato cwu prądem bo nie dało się ustawić kotła.
    daj mnie - albo lepiej daj jemu mój. Podjadę, ustawię. Ciekawa rzecz - ja latem grzeję CWU kotłem o mocy 29 kW. To jakby blisko 2 razy więcej. I daje się ustawić. I pali niewiele. Koło 3 - 3,5 kilo ekogroszku, teraz najtańszym miałem grzeję od kilku dni ( po 380 PLN za tonę ) i pali koło 4,5 kilo. Nie gaśnie, nie smoli, nie kopci, woda ciepła jest 24/7.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  3. #5283
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    teraz najtańszym miałem grzeję od kilku dni ( po 380 PLN za tonę ) i pali koło 4,5 kilo. Nie gaśnie, nie smoli, nie kopci, woda ciepła jest 24/7.
    Cuda Panie, cuda.
    Na dodatek nie ma popiołu a komina czyścić nie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez Wivaldi ; 10-09-2014 o 19:00 Powód: Węglowi nie.

  4. #5284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dać ci numer do niego ?
    Ty masz o 100% przewymiarowany kocioł a on ma o 200% przewymiarowany bo ma kociol 16kW Heizecoś tam.
    Jego perypetie z kotłem opisywałem 2 lata temu w rankingu kotłów.
    Pali ekogroszkiem,w lato cwu prądem bo nie dało się ustawić kotła.
    W lato palę również w kotle, nie ma problemu z jego ustawieniem . Patrzysz przez pryzmat swojego szwagra. Ktoś mu sprzedał bubel i tyle. Mój kocioł nie jest przewymiarowany 100%.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  5. #5285
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Niedowiarków zapraszam. Popiół jest - około 10%. WM nie posiadam - to mnie zwalnia z myślenia o takim eksperymencie.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  6. #5286
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Patrzysz przez pryzmat swojego szwagra. Ktoś mu sprzedał bubel i tyle. Mój kocioł nie jest przewymiarowany 100%.
    Nie tylko szwagra ale też sąsiada jednego i drugiego,jeden 3t w mniejszym domu od mojego,nie wiem jaki ma kocioł,wiem,że ekogroch kupuje jak wszyscy na ulicy po 900zł/t a drugi sąsiad co mu do 280m2 sprzedawca doradził 40kW gdzie po mojej interwencji minertu zaproponował mu 17kW a gosć w końcu kupił 20kW,ekogroch kupuje ten sam po 900zł/t,pierwszy sezon przed nim.
    I z jednego i z drugiego komina dym leci codziennie.
    tamtamtaratata nie jest ich mocną stroną,żeby nie było,szwagra podobnie

    Zapewne w domu 125m2 12kW jest odpowiednia moca...
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 10-09-2014 o 20:49

  7. #5287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie tylko szwagra ale też sąsiada jednego i drugiego,jeden 3t w mniejszym domu od mojego,nie wiem jaki ma kocioł,wiem,że ekogroch kupuje jak wszyscy na ulicy po 900zł/t a drugi sąsiad co mu do 280m2 sprzedawca doradził 40kW gdzie po mojej interwencji minertu zaproponował mu 17kW a gosć w końcu kupił 20kW,ekogroch kupuje ten sam po 900zł/t,pierwszy sezon przed nim.
    I z jednego i z drugiego komina dym leci codziennie.
    Myślenie nie jest ich mocną stroną,żeby nie było,szwagra podobnie.

    Zapewne w domu 125m2 12kW jest odpowiednia moca...
    Oj, narażasz się, niech no tu sąsiedzi przez przypadek wpadną lub szwagier to w najlepszym przypadku flaszki już z tobą nie zrobią za tą ich "nie mocną stronę w myśleniu".

  8. #5288
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Oj, narażasz się, niech no tu sąsiedzi przez przypadek wpadną lub szwagier to w najlepszym przypadku flaszki już z tobą nie zrobią za tą ich "nie mocną stronę w myśleniu".
    Masz rację,przegiąłem
    Ale mówię to co myślę
    A szwagier wie dokładnie co sądziłem i co sądzę o jego systemie grzewczym jak i samej budowie

  9. #5289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie tylko szwagra ale też sąsiada jednego i drugiego,jeden 3t w mniejszym domu od mojego
    Dodaj, że nie wiesz jak ma ocieplony dom. Może ma 12 cm klejone na placki i kocioł Twojego szwagra itd. Stąd takie zużycie opału.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 10-09-2014 o 21:37
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  10. #5290

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    A to zależy. Gdybyś pozostał przy jednej taryfie - płaciłbyś jakieś 2,3 do 2,5 raza drożej niż obecnie. Gdybyś wszedł w dwutaryfowy prąd i tak się mieścił z zużyciem jak pisze map 78 ( średnia cena kWh 0,40 pln ) płaciłbyś jakieś 40 do 50% drożej. Gdybyś się ze zużyciem po całości zamknął w taniej taryfie - kosz byłby porównywalny. To liczę wg ceny po jakiej ten Jaret kupiłeś - miał miałeś chyba mocniejszy i coś tańszy?
    I właśnie...liczą ,doradzają a okazuje się ze mam o wiele taniej niż miałbym pc .Miał miałem słaby 19-21 ..Jaret kupiłem ponieważ praktycznie cenę za miał a Jaret miałem taką samą.Różnica była około 40zl na tonie.
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  11. #5291
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    I właśnie...liczą ,doradzają a okazuje się ze mam o wiele taniej niż miałbym pc .Miał miałem słaby 19-21 ..Jaret kupiłem ponieważ praktycznie cenę za miał a Jaret miałem taką samą.Różnica była około 40zl na tonie.
    Tarka do prania wyszlaby taniej niż pralka.
    Pierzesz pranie na tarce ?
    Zgodnie z zasadą powinieneś,jak masz pralkę to jesteś burzujem
    Ciekawe czy podobną zasadę stosujesz w oświetleniu,swieczkami ?

  12. #5292
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Tylko zaraz nie wyskoczcie z hasłem,że pestkami z jabłek z własnego sadu będzie taniej czy owsem z własnej uprawy bo się poplacze

  13. #5293
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    arturku
    jak tak cytujesz z uporem maniaka tych sąsiadów i szwagra to poświęć odrobinę czasu odklej się od swojej pompki udaj do nich i zbierz dane o ich domach. potem podaj to w połączeniu z ich zuzyciem opału. będzie to pierwszy w miarę wiarygodny post w twoim wykonaniu. na razie całą swoją teorię opierasz na przypuszczeniach a nie masz pojęcia jak twój własny dom został zbudowany i ile jeszcze kwiatków w nim odkryjesz jak prawdziwa zima przyjdzie.
    piszesz że masz ponad 40 lat a ja odnoszę wrażenie że zatrzymałeś się na etapie 4 lat i kręconych włosów i jak się komuś twoje babki z piasku nie podobają "to jest gupi i ma wszy".
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  14. #5294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    I właśnie...liczą ,doradzają a okazuje się ze mam o wiele taniej niż miałbym pc .Miał miałem słaby 19-21 ..Jaret kupiłem ponieważ praktycznie cenę za miał a Jaret miałem taką samą.Różnica była około 40zl na tonie.
    Skoro palisz takim g... możemy pójść dalej. Wyręcz śmieciarzy i pozbieraj wszystkie plastiki z okolicy i pal nimi, a ja podłącze się pod licznik sąsiada. Oboje będziemy ogrzewać za darmo, oboje będziemy łamać prawo. Różnica nadal będzie taka, że ja palcem nie tykam w przeciwieństwie do ciebie.

  15. #5295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Tarka do prania wyszlaby taniej niż pralka.
    Pierzesz pranie na tarce ?
    Zgodnie z zasadą powinieneś,jak masz pralkę to jesteś burzujem
    Ciekawe czy podobną zasadę stosujesz w oświetleniu,swieczkami ?
    Dobrze ale skoro miało być tak tanio? A okazuje się że mam o wiele taniej. Nie neguje zalet PC ale ta różnica w cenie warta jest mi tej "ciężkiej pracy" Pewnie dla tego że mam 2 etaty i po prostu mało czasu. Jeśli pracował bym tylko 8h to miałbym czas na przemyślenia jak ciężko jest kotłem na eko ogrzewać dom. I najważniejsze nie opieram wypowiedzi na mitycznym sąsiedzie,szwagrze. Pisze o swoim doświadczeniu .I jeszce jedno,mieszkasz na śląsku i ciągle podajesz że tona węgla kosztuje 1tyś zł. Ja płaciłem 505 zł a ojciec mój za wesołą płacił 720zł. Widzisz różnice?
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  16. #5296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Skoro palisz takim g... możemy pójść dalej. Wyręcz śmieciarzy i pozbieraj wszystkie plastiki z okolicy i pal nimi, a ja podłącze się pod licznik sąsiada. Oboje będziemy ogrzewać za darmo, oboje będziemy łamać prawo. Różnica nadal będzie taka, że ja palcem nie tykam w przeciwieństwie do ciebie.
    Niestety raz tylko spaliłem rachunki,faktury w kotle na eko. Był to pierwszy i ostatni.[piec na eko nie nadaje się do palenia niczego innego niż ekogroszek i miał jeśli jest do tego typu paliw przystosowany] Między nami różnica taka że ty masz misje [a może ta choroba ma już jaką nazwę?]nawracania. Staram się ignorować wasze wpisy,lecz jak piszecie że PC jest najtańsza to nóż w kieszeni się otwiera. Pal licho jak przeczyta to ktoś kogo stać na grubsze ogrzewanie,lecz wiele osób dalej ociepla standardowo 10cm dom.[oni nie są głupi lecz nie mają kasy!!] Dla tych to forum jest przydatne. Mogą kupić dopasowany kociołek i ogrzewać tanio węglem.Bez smrodzenia,ekonomicznie.
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  17. #5297
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Dobrze ale skoro miało być tak tanio? A okazuje się że mam o wiele taniej. Nie neguje zalet PC ale ta różnica w cenie warta jest mi tej "ciężkiej pracy" Pewnie dla tego że mam 2 etaty i po prostu mało czasu. Jeśli pracował bym tylko 8h to miałbym czas na przemyślenia jak ciężko jest kotłem na eko ogrzewać dom.I jeszce jedno,mieszkasz na śląsku i ciągle podajesz że tona węgla kosztuje 1tyś zł.
    Ten kto będzie palił śmieciami lub bedzie zbieral chrust po lesie będzie grzal chałupe taniej niż ty,rozumiesz bezsens takiego porównania ?
    100% użytkowników kotłów na ekogroch na mojej ulicy czyli jakieś 30 domów pali paliwem z jednego źródła i kupują go po 900zl/t.
    Szwagier kupuje po 740zl/t.
    Może kobry nie znają ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 11-09-2014 o 08:23

  18. #5298
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czytam tę dyskusję i zastanawiam się dlaczego wzajemnie próbujecie przekonać osoby nie mające zamiaru zmiany zdania, gdyż na pewno ich punkt widzenia jest jedynie słuszny.
    Jeżeli ktoś ma ochotę palić eko - niech pali, ktoś inny stwierdza, że zainstaluje PC- niech tak zrobi, a jeszcze inny będzie palił owsem, peletami czy drewnem.
    Aktualnie mam eko, wcześniej piec miałowy, i uważam, że w stosunku do poprzedniego ten piec jest bezobsługowy . W nowym domu będzie PC i mam nadzieję, że będę zadowolony z tego wyboru (chociaż może wybór Viessmanna nie był najlepszym wyborem).
    Zapewne nie zdecydowałbym się na instalację PC w aktualnie zamieszkiwanym domu (stare instalacje, słaba izolacja, duże straty) ale w przypadku nowego nie miałem żadnej wątpliwości.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  19. #5299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    ...oni nie są głupi lecz nie mają kasy!!
    Czemuś biedny? Boś głupi!- chciało by się powiedzieć

    Ogrzanie mojego domu (bez CWU) to około 1200zł rocznie (z CWU około 1500zł), mam 15cm styropianu (widać bez fajerwerków), 25cm wełny na dachu, wielkie okna i drzwi od północy. Jak widać moja chatka zalicza się pod względem ocieplenia do stanów średnich a rachunki są na bardzo zadowalajacym poziomie.

  20. #5300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Zapewne nie zdecydowałbym się na instalację PC w aktualnie zamieszkiwanym domu (stare instalacje, słaba izolacja, duże straty) ale w przypadku nowego nie miałem żadnej wątpliwości.
    I właśnie o to chodzi.

Strona 265 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony