dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 345 z 416
Pokaż wyniki od 6.881 do 6.900 z 8306
  1. #6881
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Sądzę,że jest to uproszczenie z tymi "modernizującymi" i głównie autor miał na myśli właśnie nowe domy.
    Byc moze tak bo temat starych domów to trudny temat

  2. #6882
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    I tak wolę spalać węgiel z sprawnością ok.80% i jeden kilowat mnie kosztuje 17groszy
    Nie kosztuje Cię 17 groszy. Po pierwsze sprawność 80% masz tylko sporadycznie, średnia wychodzi dużo mniej. Już tutaj koszty skaczą. Ponadto dochodzi upierdliwa i często szkodliwa dla zdrowia obsługa pieca. Dodatkowo z komina wylatują pyły i substancje silnie toksyczne i rakotwórcze -- więc trzeba doliczyć leczenie po 20 latach kotłowania. Oczywiście, można udawać, że tych dodatkowych "kosztów" nie ma, ale faktów nie oszukasz. Dlaczego o tym nie wspominasz?

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    i kilowat z gazu będzie mnie kosztował powyżej 30groszy
    Ale emituje 2x mniej NOx, 16x mniej SOx, pyłów i rakotwórczych benzopirenów w ogóle nie "produkuje". I sprawność ma ZAWSZE 100%.

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    prądem za który płace teraz 65groszy,
    Jest jeszcze 2T i taryfa weekendowa, gdzie prąd poza szczytem jest dwukrotnie tańszy -- wtedy można, a nawet właśnie wtedy trzeba, grzać. Wychodzi 30-35 groszy/kWh -- dlaczego o tym nie wspominasz?

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    a najgorszym pomysłem byłoby założyć pompę ciepła za 60tys.zł
    Pewnie że najgorszym, skoro można założyć 2-3 razy taniej, tj. za 20-25 tys. zł. Nie wiem dlaczego z uporem maniaka podajesz magiczną kwotę 60 tys. zł która to dotyczy zapewne drogiej, "firmowej" pompy gruntowej (pewnie także zbiornikiem CWU), wymiennika gruntowego, podłogówki i całej kotłowni zebranej i zmontowanej do kupy.

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    i mimo że kilowat wytworzony może kosztować najmniej ale inwestycja nigdy się zwróci i doliczając amortyzacje wyjdzie powyżej 1zł za Kw.
    Skoro już bierzesz się za porównania, to uwzględniaj wszystkie za i przeciw i nie dawaj cen z rękawa, bo ludzie, potencjalni inwestorzy, to czytają. W związku z tym zupełnie nie rozumiem jaki masz cel w manipulowaniu faktami.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #6883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie kosztuje Cię 17 groszy. Po pierwsze sprawność 80% masz tylko sporadycznie, średnia wychodzi dużo mniej. Już tutaj koszty skaczą. Ponadto dochodzi upierdliwa i często szkodliwa dla zdrowia obsługa pieca. Dodatkowo z komina wylatują pyły i substancje silnie toksyczne i rakotwórcze -- więc trzeba doliczyć leczenie po 20 latach kotłowania. Oczywiście, można udawać, że tych dodatkowych "kosztów" nie ma, ale faktów nie oszukasz. Dlaczego o tym nie wspominasz?


    Ale emituje 2x mniej NOx, 16x mniej SOx, pyłów i rakotwórczych benzopirenów w ogóle nie "produkuje". I sprawność ma ZAWSZE 100%.


    Jest jeszcze 2T i taryfa weekendowa, gdzie prąd poza szczytem jest dwukrotnie tańszy -- wtedy można, a nawet właśnie wtedy trzeba, grzać. Wychodzi 30-35 groszy/kWh -- dlaczego o tym nie wspominasz?


    Pewnie że najgorszym, skoro można założyć 2-3 razy taniej, tj. za 20-25 tys. zł. Nie wiem dlaczego z uporem maniaka podajesz magiczną kwotę 60 tys. zł która to dotyczy zapewne drogiej, "firmowej" pompy gruntowej (pewnie także zbiornikiem CWU), wymiennika gruntowego, podłogówki i całej kotłowni zebranej i zmontowanej do kupy.


    Skoro już bierzesz się za porównania, to uwzględniaj wszystkie za i przeciw i nie dawaj cen z rękawa, bo ludzie, potencjalni inwestorzy, to czytają. W związku z tym zupełnie nie rozumiem jaki masz cel w manipulowaniu faktami.
    Ja jak planowałem źródło ogrzewania to nie znalazłem niższej oferty na pompę ciepła niż 60tys.zł (i to za pompę z wymiennikiem gruntowym) i nic się nie zmieniło bo kolega jest na etapie projektu domu i wyboru ogrzewania i nic taniej nie znalazł (nie chcę nic firm typu krzak tylko bardziej markowe pompy), a po drugie w mojej strefie klimatycznej nawet sprzedawcy mu odradzali pompę bo jak nie ma studni to w zimie może to wszystko nie wyrobić przy dużych mrozach.

    Odnośnie prądu to jak Arturo to tak zachwalał to też pogrzebałem w ofertach i tak to różowo nie wygląda, w większości podawana cena była za cenę prądu w II taryfie bez kosztów przesyłu i to w pierwszym roku przy podpisaniu umowy na kilka lat (w następnych latach ceny już nie gwarantowali).

    Odnośnie moich 17groszy za 1Kw z węgla to liczyłem to nie raz i zawsze mam podobne wyniki, mogę też prosto obliczyć poprzez aplikacje do statystyk pieca gdzie jest podawana średnia moc w ciągu 24h i wystarczy podzielić przez koszt węgla jaki piec w tym czasie spalił.
    Odnośnie obsługi pieca to też nie zajmuje mi więcej niż 15 minut tygodniowo wliczając w to czas potrzebny do załadowania kotłowni na cały rok (2 godziny).

  4. #6884
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja jak planowałem źródło ogrzewania to nie znalazłem niższej oferty na pompę ciepła niż 60tys.zł (i to za pompę z wymiennikiem gruntowym) i nic się nie zmieniło bo kolega jest na etapie projektu domu i wyboru ogrzewania i nic taniej nie znalazł (nie chcę nic firm typu krzak tylko bardziej markowe pompy), a po drugie w mojej strefie klimatycznej nawet sprzedawcy mu odradzali pompę bo jak nie ma studni to w zimie może to wszystko nie wyrobić przy dużych mrozach.
    Sorki,że zapytam,w jakim Świecie Wy z kolegą żyjecie i w jakim Kraju ?
    Bo na pewno nie w Polsce...
    Po pierwsze:
    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    ja miałem za 1400zł więcej wycenę na TCap 9kW 1 faza
    w tej samej cenia zwykły ale 3 fazy
    za ok 19tys miałem zwykły Panasonic 9kW 1 faza
    wszystko bez kiwania palcem w bucie z zasobnikiem Galmet Maxi 300L
    I to są normalne ceny i już są dziesiątki na forum inwestorów z takimi cenami,nie to,że sobie wymyślam i mniej więcej takie ceny utrzymują się od 5-6 lat.
    Po drugie:
    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Jak jesteś poważnie zainteresowany zakupem pompy to zacznij od OZC, potem dopasuj konkretną pompę do swojego przypadku i wyślij zapytania ofertowe do kilku firm, bo jak pójdziesz i w drzwiach powiesz "poproszę pompę" to dostaniesz właśnie oferty z sufitu wzięte od 30 do 80tys - w zależności co autor miał na myśli... I potem tworzą się takie mity, że pompa to musi być droga, a przecież i na FM pełno jest wpisów od doświadczonych użytkowników zarówno jak tanio i dobrze kupić pompę PW, jak i przy odrobinie własnej inicjatywy GW.
    Nie krzyczeliście w drzwiach od progu z kolegą "poproszę pompę" ?


    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Odnośnie prądu to jak Arturo to tak zachwalał to też pogrzebałem w ofertach i tak to różowo nie wygląda, w większości podawana cena była za cenę prądu w II taryfie bez kosztów przesyłu i to w pierwszym roku przy podpisaniu umowy na kilka lat (w następnych latach ceny już nie gwarantowali).
    Mylisz się,podawałem cenę ze wszystkim,Tauron Gliwice,oczywiście G12W tańsza 0,29zł/kWh.
    Węgiel zwany eko kupujesz z gwarancją ceny na 3 lata i dłużej ?
    Bo ja prąd tak kupiłem
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-11-2015 o 20:06

  5. #6885

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja jak planowałem źródło ogrzewania to nie znalazłem niższej oferty na pompę ciepła niż 60tys.zł (i to za pompę z wymiennikiem gruntowym) i nic się nie zmieniło bo kolega jest na etapie projektu domu i wyboru ogrzewania i nic taniej nie znalazł (nie chcę nic firm typu krzak tylko bardziej markowe pompy), a po drugie w mojej strefie klimatycznej nawet sprzedawcy mu odradzali pompę bo jak nie ma studni to w zimie może to wszystko nie wyrobić przy dużych mrozach.
    jak ja planowałem budowę, to też miałem wyceny takie a nie inne (gruntówka) Ale posłuchałem ludzi z forum, którzy już mieli u siebie PC polskiego producenta(czyli wg ciebie firmy krzak) i dostałem bardzo dobry produkt za bardzo dobrą cenę. Ośmielam się nawet napisać, że lepszy niż ten markowy, bo bebechy ma te te same (oglądałem), nie ma wodotrysków - ale dla mnie to zaleta, bo jak się coś popsuje , to wymiana będzie kosztować dużo taniej niż markowy sprzęt - dodatkowo wiem że sprzęt nie był planowo postarzany We własnym zakresie zrobiłem DZ i jest git.
    Było sporo wątków na ten temat - i one dalej są - kto chciał, to robił tak samo lub podobnie.

    Dzisiaj są one znacznie mniej popularne, bo pojawiły się PC p-w w bardzo atrakcyjnych cenach, domy są coraz cieplejsze i inwestycja w gruntówkę jest mniej atrakcyjna niż była kiedyś
    A co do sprzedawców i strefy klimatycznej, to dla mnie tak trochę brzmi jak bajanie....trochę tego typu opowieści się już nasłuchałem

    ty mi teraz przypominasz kogoś, kto szuka mercedesa i dziwi się że nie jest w cenie syrenki
    po czym kupuje moskwicza
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #6886
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mylisz się,podawałem cenę ze wszystkim,Tauron Gliwice,oczywiście G12W tańsza 0,29zł/kWh.
    Węgiel zwany eko kupujesz z gwarancją ceny na 3 lata i dłużej ?
    Bo ja prąd tak kupiłem
    Arturo tutaj muszę się delikatnie wtrącić. Gwarancji na całe 0,29 zł nie masz. Masz tylko na jeden składnik z tej ceny
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #6887
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja jak planowałem źródło ogrzewania to nie znalazłem niższej oferty na pompę ciepła niż 60tys.zł (i to za pompę z wymiennikiem gruntowym)
    Ale tak konkretnie, co jest w tej podanej cenie 60 tys. zł? Tylko pompa z wymiennikiem? Jakiej marki pompa, jaki wymiennik?

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    a po drugie w mojej strefie klimatycznej nawet sprzedawcy mu odradzali pompę bo jak nie ma studni to w zimie może to wszystko nie wyrobić przy dużych mrozach.
    Dobrze, że w zimnej Szwecji o tym nie wiedzą i cały czas instalują pompy.

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Odnośnie prądu to jak Arturo to tak zachwalał to też pogrzebałem w ofertach i tak to różowo nie wygląda, w większości podawana cena była za cenę prądu w II taryfie bez kosztów przesyłu i to w pierwszym roku przy podpisaniu umowy na kilka lat
    Piszesz tak, jakby tutaj wszyscy byli idiotami. Przecież każdy może sobie sprawdzić jaki jest koszt kWh i jakiś drastycznie dużych różnic na terenie PL nie ma. Patrzę właśnie na moją fakturę a tam jak byk stoi:

    1T
    0,2846 zł -- Energia czynna
    0,0108 zł -- Skł. jakościowy
    0,2450 zł -- Opłata sieciowa
    0,5404 zł -- Suma netto
    0,6646 zł -- Suma brutto

    2T
    0,1906 zł -- Energia czynna
    0,0108 zł -- Skł. jakościowy
    0,0853 zł -- Opłata sieciowa
    0,2867 zł -- Suma netto
    0,3526 zł -- Suma brutto



    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    (w następnych latach ceny już nie gwarantowali).
    Ceny węgla też nikt nie gwarantuje, ale jakoś ten argument poruszasz tylko w przypadku prądu. Dlaczego? To w ramach wyjaśnienia, w 2T kiedy to energia jest poza szczytem i jest wykorzystywana do grzania, energia nie ma większych szans na skok.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #6888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Piszesz tak, jakby tutaj wszyscy byli idiotami. Przecież każdy może sobie sprawdzić jaki jest koszt kWh i jakiś drastycznie dużych różnic na terenie PL nie ma. Patrzę właśnie na moją fakturę a tam jak byk stoi:

    1T
    0,2846 zł -- Energia czynna
    0,0108 zł -- Skł. jakościowy
    0,2450 zł -- Opłata sieciowa
    0,5404 zł -- Suma netto
    0,6646 zł -- Suma brutto

    2T
    0,1906 zł -- Energia czynna
    0,0108 zł -- Skł. jakościowy
    0,0853 zł -- Opłata sieciowa
    0,2867 zł -- Suma netto
    0,3526 zł -- Suma brutto

    Sa róznice moze nie drastyczne, ale są, w Tauronie II taryfa to 0,265 zł/kWh (g12w) , czyli masz o 33% drozszą II taryfę

  9. #6889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post

    Ceny węgla też nikt nie gwarantuje, ale jakoś ten argument poruszasz tylko w przypadku prądu. Dlaczego? To w ramach wyjaśnienia, w 2T kiedy to energia jest poza szczytem i jest wykorzystywana do grzania, energia nie ma większych szans na skok.
    Już kiedyś tłumaczyłem, że jak cena węgla skoczy o 100%, to cena prądu może skoczyć tylko około 50%. I kto na tym więcej straci?

  10. #6890
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Sa róznice moze nie drastyczne, ale są, w Tauronie II taryfa to 0,265 zł/kWh (g12w) , czyli masz o 33% drozszą II taryfę
    Nie twierdziłem, że mam najtaniej, ale też nie ma mowy o 1 zł za kWh jak pisał gdzieś Maher...

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Już kiedyś tłumaczyłem, że jak cena węgla skoczy o 100%, to cena prądu może skoczyć tylko około 50%. I kto na tym więcej straci?
    Bym się nawet pokusił o stwierdzenie, że w 2T kiedy to są w sieci przeciągi aż wiatr gwiżdże mogłaby wcale nie podrożeć pomimo wyraźnego skoku ceny węgla.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #6891
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawzim

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mój sąsiad w tym roku wymienił ekogroszek ( po 2 latach użytkowania) na gaz. Na wiosnę będę znał wyniki kosztów ogrzewania bo sam tez się zastanawiam nad zmiana kotła na gazowy. Groszek drogi jak pies, piec oczywiście za duży i duża cześć ciepła kominem wylatuje.
    Nie spodziewam się jakiś cudów moim zdaniem koszty będą zbliżone może na ekogroszku wyjdzie minimalnie taniej ale za to piec na ekogroszek pobiera więcej prądu.

  12. #6892
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wyjdzie około 1/3 drożej.

  13. #6893
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wyjdzie około 1/3 drożej.
    No właśnie nie koniecznie.
    To jest to o czym pisałem,standartowo za duży kocioł do obciążenia i przez to sprawność marniutka i dlatego gaz może wyjść porównywanie do węgla zwanego eko.
    Były takie przypadki już na forum ze po przejściu na gaz rachunki za ogrzewanie były niższe.
    Ba,niektórzy z węglem zwanym Eko przyznają,że w lecie grzejac cwu wychodzi tak jakby grzali prądem w II taryfie tak niska jest sprawność,sam Maher bodajże to pisał.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-11-2015 o 09:20

  14. #6894
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ba,niektórzy z węglem zwanym Eko przyznają,że w lecie grzejac cwu wychodzi tak jakby grzali prądem w II taryfie tak niska jest sprawność,sam Maher bodajże to pisał.
    Z tego co pamiętam w lato na podtrzymanie pracy kotła i grzanie CWU idzie ludziom 3-4kg węgla na dobę. To jest 16-24 kWh energii. Tymczasem do zagrzania CWU (200L) potrzeba 6-8 kWh (uwzględniając, że w lato potrzeba mniej gorącej wody niż w zimie). Dlatego niektórzy silą się na zakup PC do CWU na lato, albo jakieś solary. Ale to jest bez sensu, bo powiela się jałowo instalacje i robi niepotrzebne koszty. Dlatego ja od podstaw inwestuję w jedno urządzenie, które będzie grzać CO i CWU w zimie, oraz grzać CWU i basen ogrodowy w lato jednocześnie chłodząc dom.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #6895
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Dlatego niektórzy silą się na zakup PC do CWU na lato, albo jakieś solary. Ale to jest bez sensu, bo powiela się jałowo instalacje i robi niepotrzebne koszty. Dlatego ja od podstaw inwestuję w jedno urządzenie, które będzie grzać CO i CWU w zimie, oraz grzać CWU i basen ogrodowy w lato jednocześnie chłodząc dom.
    Dokładnie,najtaniej i najbardziej efektywnie będzie jeśli zrobimy to na początku budowy,raz a dobrze.
    Dlatego system grzewczy planuje się po całości jeszcze przed budową a nie dopiero po tym jak stoją kominy czy jak kotłownia jest już przygotowana pod kocioł na węgiel zwany eko jak robi większość posiadaczy kotłów obecnych lub przyszłych.

  16. #6896
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawzim

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie,najtaniej i najbardziej efektywnie będzie jeśli zrobimy to na początku budowy,raz a dobrze.
    Dlatego system grzewczy planuje się po całości jeszcze przed budową a nie dopiero po tym jak stoją kominy czy jak kotłownia jest już przygotowana pod kocioł na węgiel zwany eko jak robi większość posiadaczy kotłów obecnych lub przyszłych.
    Ja zrobiłem tak dlatego że powszechne jest przekonanie że gaz jest drogi a eko jest taniej i w miarę wygodnie. Potem hydraulik polecił mi za duży kocioł, ja z kolei ociepliłem grubszym styropianem niż planowałem bo była okazja taniej kupić i teraz mam kocioł 20kW na do 150m ocieplony styropianem 18cm. życie pokazało ze eko jest tani ale się palić nie chce a taki co się dobrze pali to już tani nie jest. Węgiel musi być suchy popiół trzeba wywalać czasem co 3-4 dni raz na tydzień czyścić piec i człowiek staje się etatowym palaczem w domu. a miało być tak pięknie .Ale człowiek uczy się na błędach .

  17. #6897
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawzim Zobacz post
    Ja zrobiłem tak dlatego że powszechne jest przekonanie że gaz jest drogi a eko jest taniej i w miarę wygodnie. Potem hydraulik polecił mi za duży kocioł, ja z kolei ociepliłem grubszym styropianem niż planowałem bo była okazja taniej kupić i teraz mam kocioł 20kW na do 150m ocieplony styropianem 18cm. życie pokazało ze eko jest tani ale się palić nie chce a taki co się dobrze pali to już tani nie jest. Węgiel musi być suchy popiół trzeba wywalać czasem co 3-4 dni raz na tydzień czyścić piec i człowiek staje się etatowym palaczem w domu. a miało być tak pięknie .Ale człowiek uczy się na błędach .
    Nie rozumiem dlaczego zdecydowana wiekszosc inwestorów zleca dobór mocy kotła instalatorowi, on nie jest od doboru a tylko do zainstalowania kotła. Od doboru jest audytor lub projektant.

  18. #6898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawzim Zobacz post
    Ja zrobiłem tak dlatego że powszechne jest przekonanie że gaz jest drogi a eko jest taniej i w miarę wygodnie. Potem hydraulik polecił mi za duży kocioł, ja z kolei ociepliłem grubszym styropianem niż planowałem bo była okazja taniej kupić i teraz mam kocioł 20kW na do 150m ocieplony styropianem 18cm. życie pokazało ze eko jest tani ale się palić nie chce a taki co się dobrze pali to już tani nie jest. Węgiel musi być suchy popiół trzeba wywalać czasem co 3-4 dni raz na tydzień czyścić piec i człowiek staje się etatowym palaczem w domu. a miało być tak pięknie .Ale człowiek uczy się na błędach .
    A powiedziałeś chociaż po czasie temu instalatorowi że się gówno zna, czy dalej tak dobiera kotły?

  19. #6899
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.527
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A powiedziałeś chociaż po czasie temu instalatorowi że się gówno zna, czy dalej tak dobiera kotły?
    A co to da?, instalator wie swoje, poza tym wiekszy kocioł to drozszy kocioł.

  20. #6900
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A co to da?, instalator wie swoje, poza tym wiekszy kocioł to drozszy kocioł.
    To niech dalej Redakcja i Mody usuwają posty wyjaśniające na czym rzecz polega w dziale w którym podstawą jest pisać takie sprawy to inwestorzy na pewno będą mądrzejsi...

Strona 345 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony