dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 200
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    życzę ci żebyś w dwa dni poprawnie wykonał instalację, robiąc to po raz pierwszy w życiu.
    Jak sam zrobi źle, to sam da radę poprawić, a jeśli ktoś coś robi samodzielnie, to czas sobie inaczej liczy. Lepiej stracić parę godzin więcej na zakładanie instalacji niż na oglądanie reklam w tv.
    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Nie będę już powtarzał po raz N-ty że firma ma swoje koszty - podatki, zus pracownika i właściciela, amortyzacja sprzętu, dojazdy, księgowość itp.
    A jaki ma to związek z tematem i kogo to w tym momencie interesuje ? Czy idąc do sklepu po np. telewizor wybierasz ten sklep, który ma droższego księgowego, czy bierzesz pod uwagę inne względy ?
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    Jak sam zrobi źle, to sam da radę poprawić, a jeśli ktoś coś robi samodzielnie, to czas sobie inaczej liczy. Lepiej stracić parę godzin więcej na zakładanie instalacji niż na oglądanie reklam w tv.

    A jaki ma to związek z tematem i kogo to w tym momencie interesuje ? Czy idąc do sklepu po np. telewizor wybierasz ten sklep, który ma droższego księgowego, czy bierzesz pod uwagę inne względy ?
    Nie zawsze da radę poprawić, bo często może nawet nie wiedzieć dlaczego coś nie działa prawidłowo. Co prawda montaz solarów to nie jest kosmiczna technologia, ale zdarzało już nam się poprawiać instalacje założone nawet przez niby profesjonalne firmy, które mimo kilku wizyt u klientów nie potrafiły zdiagnozowac problemu. Więc tym bardziej może mieć z tym problem domorosły hydraulik.
    Każdy ceni inaczej swój czas. Jak ktoś zarabia 2000 zł to co przeraża 200 zł dniówki. Ale jak ktos jest lekarzem i w ciagu godziny może na prywatnej praktyce zarobić 200 zł, to sory ale nie będzie tracił kilku dni na montaz solarów (no chyba że to lubi - a takich znam).

    Jak wybieram telewizor to szukam tam gdzie taniej. Ale czasami wolę dopłacić trochę i mieć coś na miejscu, a nie zamawiać przez interenet, bo potem w razie reklamacji mam problem z jej realizacją. Już się wyleczyłem z tego, że cena czyni cuda.
    poza tym zakup a montaz to dwie zupełnie inne rzeczy. Pewnie że można zrobić wszystko samemu. Koła w samochodzie przełożyć możesz sam. Wyważysz sobie na wadze kuchennej Zamiast iść do lekarza poszukasz sobie porady na forum internetowym. To samo z poradą prawną. Tylko że czasem chytry dwa razy traci. Znajomy ostatnio kupił okazyjnie piecyk gazowy na allegro. Zaoszczędził 400 zł, stracił cały dzień na podłączenie. Na końcu okazało się, że coś źle działa. Sam nie poradził sobie z naprawą, wezwał serwis, zapłacił 350 zł i tyle było jego oszczędności...
    Tyle ode mnie.

  3. #163

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Nie zawsze da radę poprawić, bo często może nawet nie wiedzieć dlaczego coś nie działa prawidłowo.......Sam nie poradził sobie z naprawą, wezwał serwis, zapłacił 350 zł i tyle było jego oszczędności.
    Zgadza się, jest to tzw. ryzyko zawodowe
    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Pewnie że można zrobić wszystko samemu. Koła w samochodzie przełożyć możesz sam. Wyważysz sobie na wadze kuchennej Zamiast iść do lekarza poszukasz sobie porady na forum internetowym. To samo z poradą prawną. Tylko że czasem chytry dwa razy traci.
    Wiesz, każdy sobie wybiera sam w jaki sposób chce coś zrobić, czy kupić to lub tamto i to niekoniecznie przez chytrość. I niech ten wybór pozostanie wolny, więc opowieści, że księgowy jest drogi są w tym wątku nie na miejscu. Ja też wiele usług czy towarów kupuję i nie robię wszystkiego samemu. Wybór należy do mnie, ale podczas podejmowania decyzji tak jak i Ty ja również nie biorę pod uwagę kosztów księgowości mojego kontrahenta, ale wiele innych czynników i nie zawsze kluczowym jest cena. Ty też, jak napisałeś i w co nie wątpiłem, kierujesz się własnym dobrem (cena, wygoda, serwis itd.itp) a nie dobrem sprzedającego/wykonującego usługę i to jest jak najbardziej normalne i prawidłowe, więc pozwól też na taki sam wolny wybór innym.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  4. #164

    Domyślnie

    A w którym miejscu ja zabraniam komuś samodzielnego montazu? Albo usilnie namawiam kogoś na wybór firy instalatorskiej? Jeśli ktoś czuje się na siłac, uważa że ma wiedzę i umiejętności oraz jest gotów poświęcić swój czas, to niech zakłada samodzielnie. Ja tylko mówię skąd biorą się koszty firm (akurat w wiekszości koszt ksiegowosci to jest najmniejszy ze wszystkich kosztów) i pokazuję ewentualne inne opcje. Ale każdy ma swój rozum i samodzielnie podejmie decyzję!

  5. #165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Jak ktoś zarabia 2000 zł to co przeraża 200 zł dniówki.
    Jak by instalator brał 200 zł dniówki to bym się nie zastanawiał ale nie ! musi wziąć prawie 5000 tyś za montaż a nie licząc tego że jak on sam by te panele kupował to za znacznie niższą cenę niż ja wiec za dzień czy nawet dwa ma ktoś na mnie zarobić ponad 5000tyś zł ? to ja się nie zgadzam !

    Powiem tak 5000 tys w kieszeni a satysfakcja BEZCENNA

    I żyj sobie dalej w przekonaniu że jeśli komuś zapłacisz to masz lepiej zrobione

    Jeszcze nie trafiłeś na odpowiedniego " Fachowca" a jak trafisz to zmienisz zdanie no chyba ze jesteś z tych którzy lubią robić ale czyimiś rękami

    Pewnie że nie da się wszystkiego samemu w życiu robić ale te które wiem ze mogę to robię bo cholernie mnie to cieszy

    Ja przytoczę jeszcze jeden przykład z telewizorem jak już zaczęliście

    Rok temu telewizor lcd 32" u dzieciaków w pokoju przestał się włączać tzn. niby włączony a obrazu brak !

    Co robię ? jadę do serwisu do najlepszego serwisu pewno (z drogą księgową) tam pan załącza tv i o dziwo działa jak trzeba
    Jadę więc do domu podłączam i co nie działa

    Jadę wiec powrotem a pan pstryk i działa wracam do domu podłączam i co? nie działa

    Myślę nie no jakieś jaja, zmieniam kabel podpinałem pod inne kontakty i na 50 razy załączył się 1 raz

    Wracam z powrotem i mówię jak jest ze to jakieś cuda a pan na to że mam chyba zadki prąd

    Mówię co mi z takiego telewizorka co działa u pana a w domu nie a on na to ze puki u niego się nie przestanie działać to nic nie jest w stanie zrobić i rozkłada ręce

    Tak że mam tv a tak naprawdę go nie mam Ani go sprzedać bo nie wiadomo co mu jest

    w innym serwisie dokładnie ta sama sytuacja Normalnie aż miałem się uszczypnąć czy czasem się nie obudzę

    Myślę co mam do stracenia rozkręciłem dziada wyjąłem płytę zasilacza i zacząłem lut po lucie nagrzewać
    skręciłem do kupy Telewizor działa do dziś ani raz sytuacja się nie powtórzyła

    Więc i serwisant po szkołach z wiedzą i doświadczeniem też nie dał rady wykryć problemu
    Wykształcenie nie jest gwarancją że firma czegoś nie zpartoli

    Dobrze że jeszcze jest uczciwy albo leniwy bo przecież mógłby pozamawiać nowe elementy i w końcu by trafił ale mnie ta naprawa na zdrowie by nie wyszła

    Powiem krótko Oglądnij serial " USTERKA" przestaniesz tak bezgranicznie wierzyć w Innych !!!

    Jeszcze przypomniał mi się sąsiad z drugiej strony ulicy jakieś 2 lata temu wymieniał kominek zawołał dwóch fachowców
    Za 5500 zł wymienili mu kominek w cenie sam kominek ale pewno ten z castoramy za 800zł
    robili to we dwóch półtorej dnia no bo trochę łyso 5500 za dnioweczke skasować jak się temu przyglądałem bo akurat pracowałem u tego sąsiada to uwierzyć nie mogłem jak przedłużali
    ale nie

    wszystko pięknie przyszła zima i w największych mrozach było wtedy u nas nawet do -30 z domu się kominek zrobił !

    Bez żartów zjarał się dom doszczętnie w pól godziny jeszcze straż pożarna bez wody przyjechała a hydrant zamarzł

    Sami fachowcy w tym kraju nie
    Straż stwierdziła pożar był od kominka !

    Takie rzeczy tylko w Polsce
    Ostatnio edytowane przez tomaszzakopane ; 22-05-2014 o 16:19

  6. #166

    Domyślnie

    Tomku ale wracając do tych solarów piszesz, piszesz a czy robisz coś w kierunku ich instalacji czy wiesz już co chcesz zainstalować jakie solary jaki zespół pompowy czy masz czym zalać instalację ( pompa )? Czy masz choć narzędzia niezbędne do przykręcenia solarów do konstrukcji, może choć masz spawarkę i parę kontowników aby zrobić konstrukcję.
    A może masz tylko dobre chęci do zainstalowania kolektorów lato ucieka a zimą raczej niczego nie ugrzejesz a u nas w większości woda już dawno przekroczyła 70 stopni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	261551

  7. #167
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Tomku ale wracając do tych solarów piszesz, piszesz a czy robisz coś w kierunku ich instalacji czy wiesz już co chcesz zainstalować jakie solary jaki zespół pompowy czy masz czym zalać instalację ( pompa )? Czy masz choć narzędzia niezbędne do przykręcenia solarów do konstrukcji, może choć masz spawarkę i parę kontowników aby zrobić konstrukcję.
    A może masz tylko dobre chęci do zainstalowania kolektorów lato ucieka a zimą raczej niczego nie ugrzejesz a u nas w większości woda już dawno przekroczyła 70 stopni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	46,6 KB
ID:	261551
    Ty raczysz zartowac?
    A jakiez to niezbedne narzedzia sa potrzebne? I do czego ta spawarka?

    Dwa solary watta juz na dachu zamontowane dzisiaj dopiero dostalem uchwyt pojedynczy do trzeciego sprzedawca niestety nie mial pojedynczych tylko laczone a jeden z paneli bedzie nad tymi dwoma i musialem szukac na wlasna reke bo postanowilem ze jednak beda 3 panele a nie dwa jak zakladalem ,rury juz przeprowadzone zespol pompowy podpiety z zasobnikiem i z rurami na dach
    W sobote jade po trzeci panel i w przyszlym tygodniu montaz i zalewanie instalacji

    I jeszcze nie napisalem najwazniejszego
    Sam tymi recamii na dach panele wytargalem!!!
    Ostatnio edytowane przez tomaszzakopane ; 22-05-2014 o 19:55

  8. #168
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil908

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    23-564
    Posty
    54

    Domyślnie

    Mi po dotacjach na czysto wyszlo 8400zl.
    Gdybym chcial sam zakladac to tez by mi tyle za to wyszlo.
    Dlatego szkoda szkoda mi czasu bylo, dodatkowo ekspertem w tych sprawach nie jestem.
    Dodatkowo za darmo, dalem zarobic drugiemu Polakowi ladne pieniadze(o to chodzi).
    Tomka rozumiem, to typ pracusia, dla niego to pewnie hobby. Zazdroszcze odwagi i pewnie i jakiejs podstawowej wiedzy.
    Z checia bede czytal Twoje relacje z montazu.
    Powodzenia

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Ja tylko mówię skąd biorą się koszty firm
    Ale o tym chyba wszyscy wiedzą, a nie jest to jakikolwiek argument przy wyborze wykonawcy.
    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Ale każdy ma swój rozum i samodzielnie podejmie decyzję!
    Masz w 100% rację i chyba czas zakończyć nasz offtop. Z pozdrowieniami.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  10. #170
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil908 Zobacz post
    Mi po dotacjach na czysto wyszlo 8400zl.
    No ale czy wziąłeś pod uwagę odsetki prowizje i podatek od wzbogacenia który musisz uwzględnić na picie w przyszłym roku? jeśli tak to nawet spoko


    Ja też bym dał zarobić ale 5000 tyś to za dużo ale gdyby to było z dotacji to pól biedy te 1500 za montaż myślę że było by odpowiednią sumą

    Niestety żeby dostać dotacje w budynku na którym mają być montowane Solary nie może być prowadzona działalność gospodarcza ! a ja niestety mam działalność

    Po drugie nie bardzo chciałbym pchać się w raty a to niestety konieczne !
    jutro wrzucę jakieś fotki jak znajdę chwile
    Ostatnio edytowane przez tomaszzakopane ; 22-05-2014 o 22:03

  11. #171
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil908

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    23-564
    Posty
    54

    Domyślnie

    Tak 8400zl, po odliczeniu podatku od zbogacenia i prowizjach bankowych.
    Taka kwota mi wyszla tez dlatego, ze od razu splacilem caly kredyt, kiedy przyszly mi dotacje.
    Praktycznie splacilem tylko jedna rate, przyszly dotacje i od razu splacilem calosc.
    Tomasz to prawda ze instalator zarobi kolo 4-5 tys za montaz i sprzedany zestaw solarny.
    Dla mnie to tez za duzo, ale coz zrobic. Ceny sa tak ustalane, aby na pograniczu oplacalnosci bylo kombinowanie i montaz w swoim zakresie.
    Teraz tak jak Ty, robie pierwszy raz w zyciu kostke brukowa i jak narazie fajnie wychodzi.
    Czekam na relacje z montazu.
    Pozdrawiam

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    Ja też bym dał zarobić ale 5000 tyś to za dużo ale gdyby to było z dotacji to pól biedy te 1500 za montaż myślę że było by odpowiednią sumą
    W sklepie też się targujesz że 0,5 flaszka kosztuje 20 PLN a koszt jej produkcji w rafinerii to 1,8 PLN ( reszta to akcyza i inne opłaty )
    Na stacji benzynowej też upierasz się że powinieneś zapłacić góra 2 PLN za litr paliwa, o fajki już nie spytam.

    To ja zapytam inaczej dlaczego jadąc do Zakopanego muszę za małego oscypka zapłacić 5 PLN, a za pokój nie mniej niż 100 PLN? I wszędzie pałętają się "niedźwiedzie" zachęcającego do zdjęcia w cenie 10 PLN gdzie odbitka kosztuje 80 gr.
    Ano właśnie dlatego że każdy chce zarobić a mieszkańcy Zakopanego to już przechodzą samych siebie, drogi dojazdowej ( normalnej ) zrobić nie dadzą bo... bla bla bla. Właśnie dlatego ludzie wolą jechać do Czech

  13. #173
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    W sklepie też się targujesz że 0,5 flaszka kosztuje 20 PLN a koszt jej produkcji w rafinerii to 1,8 PLN ( reszta to akcyza i inne opłaty )
    Na stacji benzynowej też upierasz się że powinieneś zapłacić góra 2 PLN za litr paliwa, o fajki już nie spytam.

    To ja zapytam inaczej dlaczego jadąc do Zakopanego muszę za małego oscypka zapłacić 5 PLN, a za pokój nie mniej niż 100 PLN? I wszędzie pałętają się "niedźwiedzie" zachęcającego do zdjęcia w cenie 10 PLN gdzie odbitka kosztuje 80 gr.
    Ano właśnie dlatego że każdy chce zarobić a mieszkańcy Zakopanego to już przechodzą samych siebie, drogi dojazdowej ( normalnej ) zrobić nie dadzą bo... bla bla bla. Właśnie dlatego ludzie wolą jechać do Czech
    Co to za porównanie wygłupiłeś się trochę

    Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora bo jak bym ja zaczął opowiadać co "wy przyjezdni" tutaj robią ażeby oszczędzić dutki nikt by nie uwierzył aż wstyd by było pisać

    Pytanie zasadnicze brzmi PO CO TU PRZYJEZDZASZ ? masz wybór jeździsz do Czech

    Najlepszym wiec komentarzem będzie brak komentarza do tego wpisu
    Ostatnio edytowane przez tomaszzakopane ; 23-05-2014 o 08:46

  14. #174

    Domyślnie

    Mnie w Zakopcu to nie było przynajmniej od 15 lat, choć chętnie weszło by się za Gubałówkę, a i na Morskie oko chętnie by się przeszło. Jednak od czasu kiedy Zakopane żyje tylko z turystów przestało mnie to miejsce interesować choć to tylko moja prywatna opinia. My przyjezdni dajemy Wam na przysłowiowy chleb więc wiem czego można się spodziewać burd, krzyków, i chlania do ranka.
    A porównanie całkiem sensowne sam masz działalność gospodarczą sam zarabiasz na turystach, ale jak masz wyłożyć i komuś zapłacić za instalację to sam zrobi. Co zrobić aby zaoszczędzić dutków w Zakopanem proste jechać w Alpy podróż trochę droższa ale tras zjazdowych będzie jakieś 300km a w Zakopcu może 15 a koszty zjazdów dokładnie takie same.
    btw. wstaw jakieś fotki chętnie porównam robotę fachowców z Twoją a nóż nie będzie się niczym różniła.

  15. #175
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Człowieku
    przestań już bredzić moja działalność nie ma nic wspólnego z turystami !!!

    Masz wybór wybrałeś nie przyjeżdżasz tutaj i co zbiedniał ktoś przez to ? nie i tak samo jest z instalatorem zarobi na tym kto nie umie bądź mu się nie chce samemu założyć

    Dlaczego mam komuś płacić ponad 5 tyś za dwa dni pracy ??? jeśli mogę to zrobić sam i jeszcze się z tego cieszyć ?

  16. #176

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszzakopane Zobacz post
    Dlaczego mam komuś płacić ponad 5 tyś za dwa dni pracy ??? jeśli mogę to zrobić sam i jeszcze się z tego cieszyć ?
    Z tego samego powodu dla którego grabarzowi płacisz 4,4k PLN za najtańszy pochówek zmarłego, no chyba że ktoś sam "wykopie dołek".
    Dobra koniec OT.
    Kolejny słoneczny dzień na termometrze już 28 stopni. Wracając do ewentualnych oszczędności kolega wcześniej zapłacił po wszystkim 8,4k PLN ja 12,8k PLN a nawet palcem nie ruszyłem podczas instalacji. Nie wiem czy sam zapakował bym 120 kg bufor do piwnicy, a i wtargał na pochyły dach 4 kolektory. Tak więc jeśli ktoś ma dość siły i odwagi nie widzę problemu aby sam to zrobił, ale nie lubię ludzi którzy na każdym kroku później obchodzą się z tym że zaoszczędził 500 PLN bo sam zainstalował. Tak więc proszę pomijaj już kwestię pozornych oszczędności a pisz jak Ci idzie z instalacją.

  17. #177
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomaszzakopane

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zakopane
    Kod pocztowy
    34-500
    Posty
    115

    Domyślnie

    Jak będę potrzebował grabarza to już raczej dołku sobie sam nie wykopie
    następne porównanie nie wiadomo skąd

    w moim przypadku pisząc ze oszczędziłem 500 zł zgubiłeś jedno zero bo nie 500 a 5000 tyś ot taki mały bo dotacji otrzymać nie mogłem z racji prowadzenia działalności .

    A prace idą tak

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140523_095239.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	261624

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140523_090250.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	261625

    Jeszcze naczynie wzbiorcze podpiąć muszę

    i rusztowanie które widać nie jest przykręcone do dachu tylko sobie na nim leży żeby nie było uszczypliwych komentarzy !
    Ostatnio edytowane przez tomaszzakopane ; 23-05-2014 o 10:26

  18. #178

    Domyślnie

    Nie oczekuj uszczypliwych komentarzy.

    Prace idą nieźle jednak chciałbym się "czepnąć" tych Twoich pozornych oszczędności jeśli pozwolisz.
    Koszty jakie poniosłeś:
    - koszty paliwa 150 PLN
    - rusztowanie drewniane też piechotą nie chodzi po ulicy 100 PLN ( z gwoździami )
    - 3 kolektory słoneczne liczmy po 1200 PLN/szt = 3600 PLN
    - zasobnik z 2 wężownicami 300l niech będzie 2000 PLN
    - Glikol + pompa do napełnienia instalacji jakieś 150 PLN
    - grupa pompowa 1200 PLN
    - przewody solarne + elektryczne + sterownik 650 PLN
    - wiertarka + pozostałe narzędzia 300 PLN
    Jakieś 8k PLN lekko licząc no i musisz doliczyć czas który spędziłeś na dachu, kolega wcześniej zainstalował z montażem za 8,4k PLN. Tylko proszę nie pisz że wiertarkę i młotek już miałeś bo ich nie dostałeś "gratis". Jednak nadal ciężko dostrzec mi tę oszczędność 5k PLN. Proszę wskaż tę oszczędność 5000 PLN i może pokaż co za ile kupiłeś bo mi się to jakoś nie kalkuluję. Nawet zestaw Hewalexa do samodzielnego montażu na allegro z 2 panelami na kosztuje 7000 pln.
    Oczekuję że jeśli kolega za 8,4k PLN zainstalował z montażem to Ty zapłaciłeś niewiele ponad 3000 PLN ( 8,4k PLN - oszczędność 5k PLN = 3,4k PLN )
    Możesz podliczyć koszty jakie do tej pory poniosłeś

  19. #179
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Hmmm

    ja bym doliczył jeszcze koszt domu i ubrania roboczego, a także koszt czegoś na ząb podczas pracy ...

    nie no, dajmy spokój, niech się chłopak cieszy oszczędnością 5000pln, choćby to było rzeczywiście tylko 5pln, w końcu mała różnica, bo tu i tu z przodu piątka, a potem same zera
    po co zaglądać komuś do kieszeni - jeszcze na węża jadowitego można się naciąć i tylko kłopotu sobie narobić, niech się cieszy i chwali, a może na koniec wyjdzie że zaoszczędził tak naprawdę 5876,98pln

    I gitara

  20. #180
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kamil908

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    23-564
    Posty
    54

    Domyślnie

    Panowie nie doczytaliscie tego co napisal Pan Tomasz.
    Zacytuje: ,,prowadze dzialanosc w domu, dlatego nie przysluguja mi dotacje''.
    Dlatego w przypadku Pana Tomka oszczednosc rzeczywiscie wynosi 4-5tys.
    Gdyby mogl wziasc dotacje to nie robilby tego sam.

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony