dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krislord

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rokietnica
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    126

    Domyślnie Jaki wspolczynnik welny?

    Witam
    Zaczynam zglębiac temat dotyczący ocieplenia poddasza - jaki współczynnik powinna mieć welna przy zalozeniu ze będą dwie warstwy (15+10cm)

    Aktualnie w jednej z sieci budowlanych mają Rockroll 15cm po 8,89 m2 (wspolczynnik chyba 0.41-0.44) - czy warto na taką wogóle zwracać uwagę?

    PS i dodają jeszcze folie paroizolacyjną.
    Ostatnio edytowane przez krislord ; 07-04-2014 o 13:55

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BM Kleszczewo
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Poznań - Kleszczewo
    Kod pocztowy
    63-005
    Posty
    45

    Domyślnie

    Odpuść sobie wełnę z marketu. Przy takim współczynniku ( 0,44 ) to lepiej gazety poukładaj lepiej zatrzyma ciepło. Weż pod uwagę wełnę na poziomie 0,35 - 0,37.
    Ja u siebie dałem dwie warstwy ( 18+15 cm) Ursa Gold 0,35 i jestem zadowolony. W końcu docieplałem na długi okres czasu a nie na rok czy dwa. latem przynajmniej czyję chłód na poddaszu i można normalnie spać.

    PZDR
    pow. użytkowa 114m2 po podłodze 170m2, porotherm 25PW, docieplenia: posadzka 15cm, ściany 20cm 0,39, dach 28cm wełna 0,35. okna 3-szybowe
    Wentylacja grawitacyjna, ogrzewanie: pompa ciepła PPC Ecopower 9KW ( na całości podłogówka + drabinka w łazience + kilka żeberek w garażu) DZ: pionowe 3x30m + poziomy 3 x 140 mb spirali

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekcapik

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-987
    Posty
    18

    Domyślnie

    wełna i styropian najlepiej dobrej jakości z dobrą czytaj niską lammbdą

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    do zaizolowania poddasza doradzam używać wełny wyłącznie o współczynniku przewodzenia ciepła niższym niż 0,040 [W/mK]. Osobiście mogę zarekomendować wełnę ISOVER SUPER-MATA o lambdzie równej 0,033 [W/mK], która przy grubości warstw (15+10 cm) będzie stanowiła świetną barierię termoizolacyjną.

    W razie dodatkowych pytań jestem do Pana dyspozycji.

    Pozdrawiam
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Isover - Isover

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ISOVER Zobacz post
    Witam,

    do zaizolowania poddasza doradzam używać wełny wyłącznie o współczynniku przewodzenia ciepła niższym niż 0,040 [W/mK]. Osobiście mogę zarekomendować wełnę ISOVER SUPER-MATA o lambdzie równej 0,033 [W/mK], która przy grubości warstw (15+10 cm) będzie stanowiła świetną barierię termoizolacyjną.

    W razie dodatkowych pytań jestem do Pana dyspozycji.

    Pozdrawiam
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Panie Pawle nie watpie ze rekomenduje pan Super Mate. W koncu to wasza najcieplejsza mata ale i najdrozsza o bardzo wygorowanej cenie. Napewno jesli chodzi o przewodnictwo cieplne jest najbardziej skuteczna ale tak naprawde nie do konca warta tych pieniedzy. Unimata 0039 jest duzo tansza i niewiele gorsza nie wspominajac juz o welnie z Leroy'a 'Dobre Izolacje' ktora to jest produkowana rowniez przez koncern Saint Gobain a w stosunku do Supermaty kosztuje 25% jej ceny.

    Kiedys ludzie marzyli o izolacji na poziomie 0,040 wybor oczywiscie nalezy do klienta i jego portfela
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    A ja polecił bym układ 15 cm MEGAROCK PLUS ʎ = 0,039 W /mK http://www.rockwool.pl/produkty-rozw.../megarock-plus
    oraz 10 cm ROCKMIN PLUS ʎ= 0,037 W /mK http://www.rockwool.pl/produkty-rozw...y/rockmin-plus
    Warto wiedzieć, że różnica we współczynniku lambda wielkości 0,001 to różnica od 3 do 4 milimetrów grubości izolacji.
    Dlatego Lambda nie powinna być tylko i wyłącznie jedynym parametrem, który determinuje nasza decyzję zakupową.
    Dlatego warto czasem pomyśleć czy nasz materiał będzie również niepalny, paroprzepuszczalny
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  7. #7

    Domyślnie

    A ja sobie wymysliłem sobie jeszcze inaczej , a mianowicie miedzy krolwiami dac 15cm isovera profit o lambdzie 0,035 a na druga rockwoola 10 cm o takiej samiej lambdzie ,plus wiadomo folia
    czekam wiec na opinie ,i ocene czy wogole tak bedzie dobrze czy moze zmieszanie waty szklanej ze skalna jest naganne i niedopuszczalne , wiadomo ze kazda wełna ma swoje plusy i minusy i kazdy chwali swoja wiec mysle ze taki melanzyk nie powinien byc zły????

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie z Isover i Rocwool mam pytanie:
    a co na izolację elewacji pod deski elewacyjne (jak na zdjęciu)
    Ściana 20 cm izolacji, dół ok. 25 cm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wełna.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	263655
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał geliasz Zobacz post
    A ja sobie wymysliłem sobie jeszcze inaczej , a mianowicie miedzy krolwiami dac 15cm isovera profit o lambdzie 0,035 a na druga rockwoola 10 cm o takiej samiej lambdzie ,plus wiadomo folia
    czekam wiec na opinie ,i ocene czy wogole tak bedzie dobrze czy moze zmieszanie waty szklanej ze skalna jest naganne i niedopuszczalne , wiadomo ze kazda wełna ma swoje plusy i minusy i kazdy chwali swoja wiec mysle ze taki melanzyk nie powinien byc zły????

    Geliasz w odpowiedzi na twoja propozycję. Osobiście nie łączyłbym dwóch różnych produktów w jednej przegrodzie. Nasze produkty są hydrofobizowane, a więc nie chłoną wody, są paroprzepuszczalne dlatego możesz pominąć paroizolację w miejscach suchych. Oczywiście w miejscach o podwyższonym ciśnieniu pary wodnej paroizolacja jest wymagana i to samo tyczy się domów z wentylacją mechaniczną.
    Dodatkowo nasze produkty nie wymagają sznurkowania bowiem są na tyle sprężyste, że utrzymują się same.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Produkt pod deskę elewacyjną jeśli jest to ściana ocieplona z elewacją z paneli elewacyjnych to polecam VENT MAX, WENTIROCK. http://www.rockwool.pl/produkty-rozw...ukty/venti-max http://www.rockwool.pl/produkty-rozw...ukty/wentirock
    A jeśli jest to ściana szkieletowa z elewacją z paneli osłonowych to SUPERROCK + VENTI MAX.http://www.rockwool.pl/produkty-rozw...ukty/superrock
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Geliasz w odpowiedzi na twoja propozycję. Osobiście nie łączyłbym dwóch różnych produktów w jednej przegrodzie. Nasze produkty są hydrofobizowane, a więc nie chłoną wody, są paroprzepuszczalne dlatego możesz pominąć paroizolację w miejscach suchych. Oczywiście w miejscach o podwyższonym ciśnieniu pary wodnej paroizolacja jest wymagana i to samo tyczy się domów z wentylacją mechaniczną.
    Dodatkowo nasze produkty nie wymagają sznurkowania bowiem są na tyle sprężyste, że utrzymują się same.
    czyli z tego co Pan mowi isover chłonie wilgoc i nie jest paroprzeposzczalny hm ,,,, ciekawe co na to pan z isovera ?
    bo mi dotychczas wychodziło ze własciwosci obie wełny maja bardzo podobne a róznia sie tylko (albo az) metodą i rodzajem materiałow z jakich sa wytworzone.
    ja natomiast chciałem połaczyć zalety obu tych wełen.
    ps. a sznurkowanie i tak dla spokojnego snu zastosuje zarówno nad wełna jak i pod. chodzi aby szczelina wentylacyjna (choc radza wpychanie jakis rurek pcv czy cos podobnego) aby niechcąco przy montazu drugiej warstwy czy płyt gk niechcaco niee dopchac wełny do membrany
    psII . folia chyba na całosci nie zaszkodzi bo to koszty nieduze , roboty tak sobie ale co folia to folia

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał geliasz Zobacz post
    czy moze zmieszanie waty szklanej ze skalna jest naganne i niedopuszczalne , wiadomo ze kazda wełna ma swoje plusy i minusy i kazdy chwali swoja wiec mysle ze taki melanzyk nie powinien byc zły????
    Dzień dobry,

    Nie musi się Pan obawiać połączenia wełny szklanej ze skalną. Isover w swojej ofercie posiada zestaw "ZŁOTY DACH", który składa się właśnie z dwóch warstw płyt: szklanej oraz skalnej. W prawdzie jest to zestaw dedykowany do dachów płaskich, aczkolwiek takie połączenie jest stosowane.
    Odnośnie Pańskich późniejszych wątpliwości, wyjaśniam - wszystkie wełny produkowane przez Isover są paroprzepuszczalne.

    W razie dodatkowych pytań jestem do Pana dyspozycji.

    Pozdrawiam
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Isover - Isover

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Produkt pod deskę elewacyjną
    Dziękuję za odpowiedź.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja również dziekuje Panie Pawle , wraca mi Pan wiare w człowieka wiec jesli tak zrobie powinno byc dobrze ,
    jedna tylko jeszce sprawa co do cen ale mysle ze cena za Rockwool Toprock 100 mm 11,95 zł i za Isover Profit Mata 150 - 17,00 zł chyba sa cena mi w porzadku chyba ze ktos ma jakies sprawdzone i niedrogie miejsce w okolicach oswiecimia badz w odległosci do 50- 60 km gdzie mogłbym takie wełny nabyc , dziekuje za wskazówki.
    pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Panowie z Isover i Rocwool mam pytanie:
    a co na izolację elewacji pod deski elewacyjne (jak na zdjęciu)
    Ściana 20 cm izolacji, dół ok. 25 cm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wełna.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	263655
    Witam,

    Panie Tomku, pod deski elewacyjne może pan wykorzystać wełnę szklaną bądź skalną.
    Jeżeli chodzi o wełnę szklaną rekomenduję: Panel-Płyta Plus bądź Super-Vent Plus.
    http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Panel-Plyta-Plus
    http://www.isover.pl/Nasza-oferta/IS...uper-Vent-Plus
    W przypadku wełny skalnej polecam: Polterm Max Plus bądź Ventiterm Plus.
    http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Polterm-Max-Plus
    http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Ventiterm-Plus

    Pozdrawiam serdecznie,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Isover - Isover

  16. #16

    Domyślnie

    a czy ktos ma cos do powiedzenia o schwenku? daja nawet konkurencyjne ceny np za 15 o lambdzie 0,034 po niespełna 17 zyla wiec chyba nie zle tylko martwi mnie jakosc , czy aby nie jest za licha

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Witam,
    też mam pytanie do ekspertów. Mam dom parterowy, konstrukcja dachowa z wiązarów (na górze jedynie stryszek, reszta nieużytkowa). Na sufit z płyt GK daję 20cm celulozy. Nad to planowana jest izolacja (sznurkowanie przygotowane). Generalnie grubość jest nieograniczona, stąd zastanawiam się czy lepiej dać grubszą warstę, ale z gorszymi parametrami, czy jednak cieńszą, ale lepsze parametry. WYdaje mi się, że pierwsza opcja będzie tańsza. Druga rzecz to czy są jakieś przeciwskazania do ktoregosa materialu przy zastosowaniu celulozy?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    Na sufit z płyt GK daję 20cm celulozy..... Druga rzecz to czy są jakieś przeciwskazania do ktoregosa materialu przy zastosowaniu celulozy?
    Również interesuje mnie ten temat .Czy może być celuloza /przerwa/ wełna ?

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeśli pierwsza warstwa (od gory) będzie szczelna to przerwa jest ok. Jesli jednak miałby byc tam przewiew z poddasza, czy z połączenia wiązar/ścianka kolankowa, to warstwa będzie spelniała raczej role izolacji akustycznej.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    Witam,
    też mam pytanie do ekspertów. Mam dom parterowy, konstrukcja dachowa z wiązarów (na górze jedynie stryszek, reszta nieużytkowa). Na sufit z płyt GK daję 20cm celulozy. Nad to planowana jest izolacja (sznurkowanie przygotowane). Generalnie grubość jest nieograniczona, stąd zastanawiam się czy lepiej dać grubszą warstę, ale z gorszymi parametrami, czy jednak cieńszą, ale lepsze parametry. WYdaje mi się, że pierwsza opcja będzie tańsza. Druga rzecz to czy są jakieś przeciwskazania do ktoregosa materialu przy zastosowaniu celulozy?
    Witam,

    Rozwiązaniem rekomendowanym do izolacji dachów skośnych jest zastosowanie co najmniej 25cm wełny mineralnej w układzie 2-warstwowym.
    Dokładny układ i grubość izolacji z wełny- zależy od konstrukcji dachu. Aby porównać różne warianty ocieplenia pod katem izolacyjności cieplnej- najłatwiej zestawić opory cieplne warstw izolacyjnych (opisane jako Rd). Im opor większy- tym lepsza izolacyjność termiczna.

    Ze względu na różne właściwości i parametry materiałów izolacyjnych: wełny i celulozy- nie zalecam ich łączenia w jednej przegrodzie.

    Pozdrawiam,
    Paweł Stefański
    ____________________
    Online Ekspert ISOVER
    Isover - Isover

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony